Nowe plazmy LG 42PC51

tomcio

New member
playmaniak napisał:
...nie tak na niby sobie pisze opinie...mam go do cholery i żałuje że go kupiłem....czekam jak wyjda wypasione FULL HD LCD bo teraz tez jest lipa narazie...

a co cię tak w nim wkurza? Bo jesteś jedyny jak na razie. Robisz ścieme że go masz
 

tomcio

New member
radzix napisał:
Od jutra ten tv będzie w MM w Poznaniu za 2990zł na raty 10x0%. Więc warto moim zdaniem.

koniecznie sprawdż przebieg, bo w MM w tych cenach sprzedają z wystawy. Ostatnio w Opolu wMM telewizor stał tydzień, ajak sprawdziłem licznik to gościu stwierdził, że dali im go z innego MM z Polski
 

playmaniak

New member
:eek:k: ...co do lipy to dopiero co wychodzą coraz teraz częściej LCD FULL HD (PS3 wymiata w full hd) i narazie z ceną przesadzają...co do tomcio ja sie niedziwie jak ze zwykłego CRT przesiadasz sie na plasme i robi na tobie super wrażenie...mam na chacie to co podpisie lcd i plasme lg tylko i wyłącznie kupiłem plasme bo chciałem sprawdzic na własne oczy jaka plasma jest zajefajna i sie rozczarowałem...wrażenie zrobił na mnie LCD SHARP 52XL1 (wczesniej XD1 ) i na niego choruje...kwestia ceny ...zejdzie do 8000zł to kupuje.


pozdro all.
 
Ostatnia edycja:

wamix

New member
Ja mam sygnał z kablówki / Multimedia/ kupiłem tę plasmę ze względu na b.słaby sygnał jaki nadaje ta firma....
Mój brat ma LCD i to dość dobre bo SAMSUNGA LE46M86BD /ale to moja opinia a jestem jeszcze zielony w tym temacie/
obraz na kablówce jest kicha znacznie lepszy ma plasma
na DVD nie powiem obraz jest bajka u mnie gorzej
ale może jest to spowodowane starym modelem DVD YAMAHA-S520
i lichym kablem euro-euro takim zwykłym za 15 zl
I tu mam pytanko czy jak zmienie kabel na lepszy to czy i obraz mi się poprawi /DVD/ i jakie ew połączenie lub kabel byście mi polecili ;)
 

lennox2

New member
playmaniak napisał:
:eek:k: plasme lg tylko i wyłącznie kupiłem plasme bo chciałem sprawdzic na własne oczy jaka plasma jest zajefajna


pozdro all.

:-D:-D:-D:D:D:roll::roll::roll::roll::roll::roll: a w sklepie tego zrobić nie mogłeś?!

Nie ściemniaj facet, bo robisz tutaj tylko zamęt nikomu do niczego nie potrzebny! Jeżeli masz tę plazmę, to powiedz mi, ilu żylowy ma przewód elektryczny i co jest napisane na wtyczce, któa wchodzi do gniazdka?!
 
Ostatnia edycja:

lennox2

New member
wamix napisał:
I tu mam pytanko czy jak zmienie kabel na lepszy to czy i obraz mi się poprawi /DVD/ i jakie ew połączenie lub kabel byście mi polecili ;)


Powinno pomóc, choć niestety nie musi - kupno droższego, czy nawet bardzo drogiego kabla w zasadzie niczego nie gawarantuje; jak mówi stare porzekadło - system jest tak dobry, jak jego najsłabszy element.

Co do samych kabli, to zależy, jakie masz wyjścia w dvd - jeżeli komponent, to oczywiście taki kabelek (o HD nawet nie pytam, bo masz - podobnie jak i ja zresztą - stary model dvd), no a jeżeli nie masz takiego trójkolorowego wyjścia w dvd, to jesteś skazany na jakieś przyzwoite euro...
 

redlum

New member
Bez reklam
Z jakiej odleglosci ogladacie TV? - bo mam taki bardziej kwadratowy pokoj - i odleglosc z jakies ogladam TV to 2-3m (max 3,5m jakbym ustawil fotel przy scianie). Czy z tej odlegosci (2m) 42'' to nie przesada? Czy nie beda bolec oczy?

Caly czas bylem napalony na LCD 32'' JVC 32P80 za 3800 - ale jak widze ze tutaj mam wiekszy ekran za nizsza cene w porownywalnej jakosci - to chyba wybor jest prosty.

EDIT - sygnal to N-ka + czasami filmy z DVD lub z kompa (w wiekszosci 720p mkv)
 
Ostatnia edycja:

lennox2

New member
redlum napisał:
Z jakiej odleglosci ogladacie TV? Czy z tej odlegosci (2m) 42'' to nie przesada? Czy nie beda bolec oczy?
.


Wszystko zależy od sygnału - jeżeli będzie to HD, to i 1,5 metra nie będzie zbyt blisko. Natomiast do kiepskiego sygnału z kablówki, sądzę, że granica 3 m byłaby bardziej optymalna...
 

playmaniak

New member
lennox2 napisał:
:-D:-D:-D:D:D:roll::roll::roll::roll::roll::roll: a w sklepie tego zrobić nie mogłeś?!

Nie ściemniaj facet, bo robisz tutaj tylko zamęt nikomu do niczego nie potrzebny! Jeżeli masz tę plazmę, to powiedz mi, ilu żylowy ma przewód elektryczny i co jest napisane na wtyczce, któa wchodzi do gniazdka?!

...słuchaj chłopcze jakbys miał obiektywne zdanie to byś sie nieodzywał...twoja prostota i wiedza mnie rozbraja...niewiem co ty widzisz w tym tv ale ja swoje wiem i pisze żeby inni sie wystrzegali od plasm...rozumiesz czy jeszcze raz mam powtórzyc? kupisz sobie kiedys LCD to bedziesz wiedział o czym pisze i porównuje.I sie niedziwie dlaczego jarasz sie plasmą bo jest tania jak TY.
 

playmaniak

New member
redlum napisał:
Z jakiej odleglosci ogladacie TV? - bo mam taki bardziej kwadratowy pokoj - i odleglosc z jakies ogladam TV to 2-3m (max 3,5m jakbym ustawil fotel przy scianie). Czy z tej odlegosci (2m) 42'' to nie przesada? Czy nie beda bolec oczy?

Caly czas bylem napalony na LCD 32'' JVC 32P80 za 3800 - ale jak widze ze tutaj mam wiekszy ekran za nizsza cene w porownywalnej jakosci - to chyba wybor jest prosty.

kup LG 37LC41R będziesz zadowolony podobnie jak ja.

pozdro all.
 

wamix

New member
lennox2 napisał:
Co do samych kabli, to zależy, jakie masz wyjścia w dvd - jeżeli komponent, to oczywiście taki kabelek (o HD nawet nie pytam, bo masz - podobnie jak i ja zresztą - stary model dvd), no a jeżeli nie masz takiego trójkolorowego wyjścia w dvd, to jesteś skazany na jakieś przyzwoite euro...
Mam i w DVD i w VIDEO tylko złącza euro dlatego pomyślałem o zakupie " porządnego" kabla euro-euro scart do DVD /mam jak pisałem taką lipę z marketu/
i kabla EURO-SVHS+2xRCA (IN-OUT) do video
myślę , że to deko poprawi odbiór sygnału
hehe moja wiedza w TV jest b.niska , ale zawsze mogę pomóc np w doborze dobrej wiatrówki ,lunety lub noża EDC folderka /rozkładany/ lub fixeda /stałe ostrze/ w tych tematach mam niezlą wiedzę
 

redlum

New member
Bez reklam
lennox2 napisał:
Wszystko zależy od sygnału - jeżeli będzie to HD, to i 1,5 metra nie będzie zbyt blisko. Natomiast do kiepskiego sygnału z kablówki, sądzę, że granica 3 m byłaby bardziej optymalna...

sygnal to N-ka - wiec dobrej jakos SD + pare programow HD
czasami ogladam jakies filmy z DVD badz kompa (720p w formacie mkv)

jeszcze raz zmierzylem odleglosc i wyszlo mi 2,5-3,5m (bo liczylem odleglosc od obecnego TV a zapomnialem ze nowy cienki tv bedzie stal jakies 30-50cm dalej) wiec chyba 42'' powinno byc ok - zwlaszcza ze kiki piszal ze sporo osob po miesiacu pisze do niego ze zaluja ze nie dali sie namowic na wiekszy TV - sam juz nie wiem - pewnie sie skonczy na prezentacji u KIKI-ego.
 

lennox2

New member
[/quote]
redlum napisał:
sporo osob po miesiacu pisze do niego ze zaluja ze nie dali sie namowic na wiekszy TV - sam juz nie wiem - pewnie sie skonczy na prezentacji u KIKI-ego.
Dokładnie!!! Ja mam ok. 3 metry, a gdyby mi finanse na to pozwoliły, to już bym wymieniał mojego 42-calowego LG na coś o przekątnej 50 cali....:???:
 
Ostatnia edycja:

lennox2

New member
playmaniak napisał:
...słuchaj chłopcze jakbys miał obiektywne zdanie to byś sie nieodzywał...twoja prostota i wiedza mnie rozbraja...rozumiesz czy jeszcze raz mam powtórzyc? kupisz sobie kiedys LCD to bedziesz wiedział o czym pisze
Jak na razie, to nie usłyszałem ANI JEDNEGO OBIEKTYWNEGO zdania od ciebie, smarku. Prostota i brak umiejętności poprawnego składania zdań w podstawowym choćby zakresie to akurat twoja, a nie moja domena. Następnym razem, jak będziesz chciał COKOLWIEK napisać, weź wprzódy słownik poprawnej polszczyzny, a potem dopiero twórz te swoje bohomazy ortograficzno-gramatyczne, ściemniaczu. Zamiast tego swojego grafomańskiego wywodu na temat szeroko pojętego obiektywizmu i wspaniałości techniki LCD, mogłeś po prostu krótko odpowiedzieć na moje dwa konkretne i dziecinnie proste dla AUTENTYCZNYCH posiadaczy przedmiotowej plazy pytania. Co, za daleko było do sklepu, czy było już zbyt póxno, żeby tam pomknąć i sprawdzić?!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

regius

New member
marivs napisał:
A ja zaczynam zwracać uwagę na to, że w ciemnych scenach niestety wyłazi zielony kolor. Wcześniej mi to nie przeszkadzało ale teraz zamiast przechodzenia tonacji czarny mniej lub bardziej intensywny to przebija się zieleń :/

Jak macie ustawione wasze telewizorki bo ja oglądam w ustawieniu "standard" ? lub....
Ustawienia użytkownika: wszystko na 50% i odcień (zimny, średni, ciepły) mam na średni - jednak średnio podoba mi się obraz: w ciemnych scenach jest po prostu czarna plama a powinny być kontury itp.
Powiem szczerze ,że ja czegoś takiego u siebie nie zauważyłem.
Ja mam ustawione na dynamiczny - reszty nie mogę zmieniać bo mam podłączony komp przez HDMI ale obraz dużo lepszy niż po VGA...


wamix napisał:
Ja mam sygnał z kablówki / Multimedia/ kupiłem tę plasmę ze względu na b.słaby sygnał jaki nadaje ta firma....
Mój brat ma LCD i to dość dobre bo SAMSUNGA LE46M86BD /ale to moja opinia a jestem jeszcze zielony w tym temacie/
obraz na kablówce jest kicha znacznie lepszy ma plasma
na DVD nie powiem obraz jest bajka u mnie gorzej
ale może jest to spowodowane starym modelem DVD YAMAHA-S520
i lichym kablem euro-euro takim zwykłym za 15 zl
I tu mam pytanko czy jak zmienie kabel na lepszy to czy i obraz mi się poprawi /DVD/ i jakie ew połączenie lub kabel byście mi polecili ;)
Zanim kupiłem tą plazme to miałem okazję obejrzeć ja w sklepie na zwykłej antenie jak i na jakimś filmiku po HDMI.Obok stały jakieś LCD Philipsa (nie pamietam nazwy nodeli ale pamiętam cenę 2500E) i powiem szczerze , że obraz ze zwykłej anteny nie do porównania na kożyść plazmy , natomiast Filmik z daleka wyglądał na LCD ślicznie(żywsze kolory itp. - na plazmie ciemniej), po podejściu na tą samą odległość do plazmy i LCD też mi się bardziej obraz podobał na plazmie.
Nie jestem może ekspertem w tej dziedzinie , ale wiem jedno-nawet jeśli te LCD "było lepsze" to na moje oko nie opłacało się dorzucać 1000E do LCD.

A co do twojego pytania o kabel to powiem Ci ,że miałem ostatnio od kumpla dvd podłączone przez HDMI i obraz był lepszej jakości (kolory itp.) więc radził bym się rozglądać(jeśli masz kase) nie za kablem a raczej za DVD z HDMI :p

redlum napisał:
Z jakiej odleglosci ogladacie TV? - bo mam taki bardziej kwadratowy pokoj - i odleglosc z jakies ogladam TV to 2-3m (max 3,5m jakbym ustawil fotel przy scianie). Czy z tej odlegosci (2m) 42'' to nie przesada? Czy nie beda bolec oczy?

Caly czas bylem napalony na LCD 32'' JVC 32P80 za 3800 - ale jak widze ze tutaj mam wiekszy ekran za nizsza cene w porownywalnej jakosci - to chyba wybor jest prosty.

EDIT - sygnal to N-ka + czasami filmy z DVD lub z kompa (w wiekszosci 720p mkv)

Ja mam odległość 2 - 2,5 m i jest OK.
Nie wyobrażam sobię już mniejszego ekranu.
A ty się nie bój bierz spokojnie 42 cale (też miałem obawy-teraz wiem ,że niepotrzebnie).

Jak narazie wydaje mi się ,że mogę polecić tą plazme choć tak jak mówię - moje doświadczenie z Plazmami jak i LCD jest bardzo małe...
filmami z kompa się nie zawiedziesz (ale tylko HDMI - VGA odpada) a reszta telewizji też OK.
Ja mam syfre + czyli telewizję jakości VHS i jest Ok -ale zależy na jakich kanałach.
 

pankleks

New member
Witam,

Od dziś tez posiadam ten TV, jak narazie obeznaję sie z jej możliwościami,

Od razu 2 pytania.

1) ogladałem dziś mecz, i zostąły mi "duszki", właczyłem wybielanie na około 2 min i niestety są dalej - czy juz mam się z nimi dożywotnie zaprzyjaźnic? (co ciekawe logo stacji - prawa góra - nie zostało tylko wynik meczu - lewa góra) - czy to jest tak, ze pewne obszary matrycy są bardziej podatne?!

2) czy ktoś może opisać (lub jest jakiś topic) o tym całym docieraniu, wygrzewaniu itp?

Aktualnie mam brightnes na 40%, kolor = Standard (reszta fabryczne ustawienia)

TV kupiłem za 3200 PLN,

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

playmaniak

New member
lennox2 napisał:
Jak na razie, to nie usłyszałem ANI JEDNEGO OBIEKTYWNEGO zdania od ciebie, smarku. Prostota i brak umiejętności poprawnego składania zdań w podstawowym choćby zakresie to akurat twoja, a nie moja domena. Następnym razem, jak będziesz chciał COKOLWIEK napisać, weź wprzódy słownik poprawnej polszczyzny, a potem dopiero twórz te swoje bohomazy ortograficzno-gramatyczne, ściemniaczu. Zamiast tego swojego grafomańskiego wywodu na temat szeroko pojętego obiektywizmu i wspaniałości techniki LCD, mogłeś po prostu krótko odpowiedzieć na moje dwa konkretne i dziecinnie proste dla AUTENTYCZNYCH posiadaczy przedmiotowej plazy pytania. Co, za daleko było do sklepu, czy było już zbyt póxno, żeby tam pomknąć i sprawdzić?!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
...co ma ortografia do plasmy...po sklepach niechodze jak ty i sie nie łudze tylko kupuje co mi w oko wpadnie i niezawsze dobrze trafie...
 

wamix

New member
regius napisał:
A co do twojego pytania o kabel to powiem Ci ,że miałem ostatnio od kumpla dvd podłączone przez HDMI i obraz był lepszej jakości (kolory itp.) więc radził bym się rozglądać(jeśli masz kase) nie za kablem a raczej za DVD z HDMI :p



.
No tak tylko ja jeszcze nie widziałem w sprzdaży kabla euro-hdmi
 

marivs

New member
redlum napisał:
EDIT - sygnal to N-ka + czasami filmy z DVD lub z kompa (w wiekszosci 720p mkv)

Jeżeli masz takie źródła sygnału to ta plazma sobie z tym ładnie poradzi i nie będziesz zawiedziony.
Ja mam MultiMedia i niestety jakość sygnału to po prostu porażka ale da się oglądać, da się to zaakceptować. Filmu z DVD jeszcze nie puszczałem ale np. filmy dobrze skompresowane do formatu Divx (DVDRip, R5) wyglądają b. dobrze, więc tym bardziej film DVD będzie miło wyglądał. Sygnał HD lub z kompa (720p) powinien dopiero rozwinąć skrzydła w tym TV - ja niestety jeszcze nie podłączałem w ten sposób (brak możliwości)
 

tomania

New member
Witam !
Pozwolę sobie na drobną uwagę na temat doboru wielkości ekranu TV. Jestem przekonany, że inni posiadacze tv o wielkości do 42" zgodzą się ze mną. Gdy przytargałem do domu ogromne pudło z 42" LG plazmą, wszyscy spojrzeli na mnie jak na idiotę. Żyli dotychczas w błogim zadowoleniu ogłądając 29" CRT. Po rozpakowaniu i ustawieniu TV wydawał się ogromny i wręcz przytłaczający mimo pomieszczenia 45 m2. Uznałem za optymalną odległość oglądania na jakieś 4 m. Już po dwóch dniach przysunąłem fotel o jeden metr. W tej chwili (po 6 m-c) na kanałach HD oglądam z max. 2,5m i żałuję, że kupiłem taki mały TV. Bardzo szybko przyzwyczailiśmy się do tych 42" i do dobrej jakości obrazu. Oczywiście wtedy TV 50" i wiekszy był bardzo drogi lecz teraz spokojnie można rozważać zakup od 50" w zwyż. Gwarantuję pełną satysfakcję , szczególnie na HD. 42" to za mało dla pełni wrażeń. Pozdrawiam
 
Do góry