Nowe plazmy LG 42PC51

easter

New member
42pc51 - Z Ekspozycjii ???

Witam

Dzis stalem sie "szczesliwym" posiadaczem plazmy LG. Zakupu dokonalem w EURO RTV AGD. Promocyjny model byl na sklepie tylko jeden, ale ze promocja trwala dopiero kilka dni strasznie mnie to nie zmartwilo. Zmartwienie pojawilo sie dopiero jak w domu na jasnym tle zobaczylem calkiem wyrazne logo vivy - chociaz sam nie ogladalem jeszcze tego kanalu. Wejscie w menu serwisowe przy pozycji UTT liczba 882 !!!

Powiedzcie co robic oddac od razu tv - zarzadac wymiany lub pieniedzy? Potwierdzcie czy UTT to faktycznie czas pracy tv w godzinach. I czy powinienem mowic o tym menu serwisowym, a moze zaproponowac aby sprawdzili sami przy mnie czas pracy?
 

gaza74

New member
Witam!
Od prawie trzech tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem LG
Mam pytanie podłączyłem wczoraj dvd po componencie i wyświetla mi się brak sygnału,
po podłączeniu dvd po hdmi wszystko ok,
czy w tv trzeba coś przełączyć?

Próbuję podłaczyć dwa dvd dlatego kombinuję z componentem
jedno po hdmi do tv i coaxialu do ampli - działa
a drugie po componencie do tv i światłowodzie do ampli - component nie działa a światłowód działa
 

radzix

Member
Ja z nieco innym problemem. Otóż wczoraj kupiełem w MM LGPC51 za 2999zł i ją wyciągnałem tv z pudła to przeraziłem się jego rozmiarem, a pozostali domownicy spojrzeli na mnie jakbym był nienormalny. Ja również mam wrażenie, że jest troszkę za duży (przynajmniej po kilku godzinach) (poprzednio CRT 21''), ale do tego malucha to nawet nie ma co porównywać bo plazam ma 4-krotnie większą powierzchnię ekranu.

Odległość od tv to dobre 5m. Już się zastanawiam nad wymianą na 37'' (Panasonic PV7), ale to raczej będzie błąd wg. mnie. Jest jeszcze coś takiego jak presja pozostałych domowników, ale tą to ludzie około. pięćdziesiątki więc ich opinią za bardzo chyba nie ma co przejmować.

Jak mówicie próbować wymianę na 37"?

Dzięki za odp.
 

wamix

New member
:D
radzix napisał:
Ja z nieco innym problemem. Otóż wczoraj kupiełem w MM LGPC51 za 2999zł i ją wyciągnałem tv z pudła to przeraziłem się jego rozmiarem, a pozostali domownicy spojrzeli na mnie jakbym był nienormalny. Ja również mam wrażenie, że jest troszkę za duży (przynajmniej po kilku godzinach) (poprzednio CRT 21''), ale do tego malucha to nawet nie ma co porównywać bo plazam ma 4-krotnie większą powierzchnię ekranu.

Odległość od tv to dobre 5m. Już się zastanawiam nad wymianą na 37'' (Panasonic PV7), ale to raczej będzie błąd wg. mnie. Jest jeszcze coś takiego jak presja pozostałych domowników, ale tą to ludzie około. pięćdziesiątki więc ich opinią za bardzo chyba nie ma co przejmować.

Jak mówicie próbować wymianę na 37"?
Dzięki za odp.
Po poczytaniu forum to raczej mogę stwierdzić , że przy odległości oglądania 5m to już nieźle by wyglądał obraz na 50" :) /ja mam ok 5,5m/
szok wynika z przejścia 21" na 42" .Gdy kupowałem swój CRT 29" /12 lat temu wcześniej też miałem soniacza 21"/ żona w sklepie marudziła, że za wielki po miesiącu już gadała - szkoda , że nie kupiliśmy 32":D
Spoko nic nie wymienią przyzwyczają się i po czasie docenią walory rozmiaru.......8)
 

marivs

New member
Kuman napisał:
U mnie czerń jest zupełnie czarna, a i z przejściami w cieniach nie ma problemów.
Pozdrawiam.

A w jakim trybie oglądasz: standard... tryb oszczędny czy może własne ustawienia?
Jakbym nie kombinował to zawsze w ciemnych scenach widać zieleń :/ TV mam nówka sztuka UTT to raptem kilkanaście godzin ~20-30.
Może faktycznie trzeba będzie TV zgłosić do serwisu aby go podregulowali.. no chyba, że ja się czepiam tej czerni a ta zieleń wyłazi przy filmach typu divx (źle skompresowanych?) :)
 

tomania

New member
Radzix>>>
Pozwól , że przytoczę Ci mój wcześniejszy post - niczego nie wymieniaj !!!

"Witam !
Pozwolę sobie na drobną uwagę na temat doboru wielkości ekranu TV. Jestem przekonany, że inni posiadacze tv o wielkości do 42" zgodzą się ze mną. Gdy przytargałem do domu ogromne pudło z 42" LG plazmą, wszyscy spojrzeli na mnie jak na idiotę. Żyli dotychczas w błogim zadowoleniu ogłądając 29" CRT. Po rozpakowaniu i ustawieniu TV wydawał się ogromny i wręcz przytłaczający mimo pomieszczenia 45 m2. Uznałem za optymalną odległość oglądania na jakieś 4 m. Już po dwóch dniach przysunąłem fotel o jeden metr. W tej chwili (po 6 m-c) na kanałach HD oglądam z max. 2,5m i żałuję, że kupiłem taki mały TV. Bardzo szybko przyzwyczailiśmy się do tych 42" i do dobrej jakości obrazu. Oczywiście wtedy TV 50" i wiekszy był bardzo drogi lecz teraz spokojnie można rozważać zakup od 50" w zwyż. Gwarantuję pełną satysfakcję , szczególnie na HD. 42" to za mało dla pełni wrażeń. Pozdrawiam "
 

KotD

New member
Co do zieleni, to u mnie widać ją i czasami jest to denerwujące. Prawda jest taka, ze na programach w HD jest OK, ale przy gorszym sygnale zieleń jest tam gdzie powinny być szarości, ale na pewno nie zamiast czerni.
Pozdrawiam
 

koomoo21

New member
Witam!
Jutro chce kupić tą plazmę. Kupie w mediamarkt tyle ze mieszkam jakies 70km od sklepu i zastanawiam sie nad własnym transportem. Moze mi ktoś podać wymiary kartona od tego telewizora? Albo tak: mam skode octavie kombi.(obszerny bagażnik)
Myślicie ze dam rade do bagażnika te 42 cale zmieścić? Nigdy tak duzego tv nie kupowałem.
Czy moze lepiej przez kuriera wysłać. Bo Media raczej swoim transportem mi tego tv nie dostarczy (ze względu na 70km dojazdu).
Z góry dziekuje za sugestie.
Pozdrawiam
PS. Juz nie moge sie doczekać jak Bioshock'a na xbox360 odpale na tym 42 calowym cacku :grin:
 

radzix

Member
koomoo21 napisał:
Witam!
Jutro chce kupić tą plazmę. Kupie w mediamarkt tyle ze mieszkam jakies 70km od sklepu i zastanawiam sie nad własnym transportem. Moze mi ktoś podać wymiary kartona od tego telewizora? Albo tak: mam skode octavie kombi.(obszerny bagażnik)
Myślicie ze dam rade do bagażnika te 42 cale zmieścić? Nigdy tak duzego tv nie kupowałem.
Czy moze lepiej przez kuriera wysłać. Bo Media raczej swoim transportem mi tego tv nie dostarczy (ze względu na 70km dojazdu).
Z góry dziekuje za sugestie.
Pozdrawiam
PS. Juz nie moge sie doczekać jak Bioshock'a na xbox360 odpale na tym 42 calowym cacku :grin:

Do mondeo kombi na stojąco nie wszedł :( więc musiałem go na leżąco (zaleca się pionowo) wieźć zajął 3/4 przestrzeni bagażnika i tylnych siedzeń. Kolos. pudło ma ok.90cm wysokości i ok. 120-130cm (nie ma mnie teraz w domu więc dokładnie nie podam)szerokości (bo sam tv ma 105cm szerokości) do tego dochodzą styropiany. Zabierz więc tylko jednego pasażera.
 

marivs

New member
KotD napisał:
Co do zieleni, to u mnie widać ją i czasami jest to denerwujące. Prawda jest taka, ze na programach w HD jest OK, ale przy gorszym sygnale zieleń jest tam gdzie powinny być szarości, ale na pewno nie zamiast czerni.
Pozdrawiam

No dobra.. zadzwoniłem do LG i koleś na serwisie powiedział, że jeśli chodzi o wyłażenie zieleni (zielona poświata w ciemnych scenach) jest to kwestia doregulowania BALANSU BIELI i zabawy z kolorami w trybie UŻYTKOWNIK (czerwony/zielony/niebieski):
MENU --> OBRAZ --> TSM
Tylko, że tego magicznego TSM nie widzę nigdzie w MENU ale jest za to coś takiego (Ta funkcja działa w następujących trybach: AV (NTSC-M), S-Video (NTSC-M) i HDMI) :
MENU --> OBRAZ --> ZAAWANSOWANY --> POZIOM CZERNI --> NISKI/WYSOKI

Muszę pobawić się tym ostatnim jako, że DVD mam puszczone po HDMI i tylko na filmach wyłazi mi ta zieleń.
 

regius

New member
marivs napisał:
No dobra.. zadzwoniłem do LG i koleś na serwisie powiedział, że jeśli chodzi o wyłażenie zieleni (zielona poświata w ciemnych scenach) jest to kwestia doregulowania BALANSU BIELI i zabawy z kolorami w trybie UŻYTKOWNIK (czerwony/zielony/niebieski):
MENU --> OBRAZ --> TSM
Tylko, że tego magicznego TSM nie widzę nigdzie w MENU ale jest za to coś takiego (Ta funkcja działa w następujących trybach: AV (NTSC-M), S-Video (NTSC-M) i HDMI) :
MENU --> OBRAZ --> ZAAWANSOWANY --> POZIOM CZERNI --> NISKI/WYSOKI

Muszę pobawić się tym ostatnim jako, że DVD mam puszczone po HDMI i tylko na filmach wyłazi mi ta zieleń.

Ja też nie mam magicznego TSM :) a u mnie na HDMI 1 opcja zaawansowane jest niedostępna - ciekawe czemu ?Po VGA to samo , przy AV1 jest tylko tryb kino(moim zdaniem nic nie daje) ale opcja poziom czerni jest dalej niewidoczna.Ciekawe czemu?Jak jest u innych ?


KotD napisał:
Co do zieleni, to u mnie widać ją i czasami jest to denerwujące. Prawda jest taka, ze na programach w HD jest OK, ale przy gorszym sygnale zieleń jest tam gdzie powinny być szarości, ale na pewno nie zamiast czerni.
Pozdrawiam

Faktycznie coś jest na rzeczy z tą zielenią , wczoraj trochę pomęczyłem TV przy słabszym obrazie i faktycznie jest zielony kolor (choć u mnie bardziej przewaga fioletowego!). Ten sam obraz po HDMI wygląda OK - bez zastrzeżeń.
 

tomcio

New member
użytkuje tv od tygodnia ( cyfra i polsat) i nie mam żadnych problemów z czernią. Ustawione mam w menu poprzez funcję użytkownik1, balans tych trzech kolorów na środku, odcień zimny i jest rewela.

Mam do was Panowie pytanie , jakie dvd doradzacie mi kupić do tej plazmy (z hdmi), będę wdzięczny za porady.
 

regius

New member
Ja też mam pytanko , czy ktoś ma podłączonego kompa do TV przez HDMI ? I jaką rozdzielczość udało się osiągnąć ? Ja mogę dać max na karcie graficznej 1024x768
Jak dam 1280x768 to okraz jest kaszana a każda próba włączenia czegokolwiek kończy się napisem brak sygnału.
Po VGA mogę ustawić jaką chcę.
 

marivs

New member
oto instrukcja:
"
* Komputer PC należy podłączyć do gniazda sygnału wejściowego RGB (PC) odbiornika i odpowiednio zmienić rozdzielczość obrazu z komputera PC.
* W trybie PC zalecane jest korzystanie z obrazu o parametrach: 1366x768/60Hz (telewizory LCD), 852x480/60Hz (42-calowe telewizory WVGA PDP), 1024x768/60Hz (42-calowe telewizory XGA PDP), 1366x768/60Hz (50-calowe telewizory PDP), gdyż tylko te parametry zapewnią najwyższą jakość wizji.
* Jeśli rozdzielczość obrazu z komputera PC jest wyższa niż SXGA, na ekranie odbiornika obraz nie będzie widoczny"

i jeszcze taka mała UWAGA:
"
* Telewizory obsługują rozdzielczości 848x480, 852x480 w trybach VGA. (MODELE VGA)
* Telewizory obsługują rozdzielczości 1280x768, 1360x768 i 1366x768 w trybach XGA. (MODELE XGA)"
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
ktos sie juz rozpisywal o tym ze w euro w promocjach plazmy maja niezle przebiegi....
800 godzin to niby nie duzo, ale to 100 dni po 8 godzin dziennie, tym bardziej ze jak jest logo wywalone i dotad nie zniknelo jak uzywasz troche tv.....
nie ma co sie przyznawac do wejscia w menu serwisowe, bo to chyba moze byc podstawa utraty gwarancji (a wiec pewnie i uniemozliwienie zwrotu)
nie ma sensu sie w to pakowac, chyba, tym bardziej ze pewnie w necie kupisz za ta sama kase ta plazme
 

lennox2

New member
bankrootghost napisał:
poziom czerni jest INNY dla PAL i NTSC (0 IRE vs 7.5 IRE).
Zatem MOŻNA ustawić obydwa

No to już nie wiem. U mnie też ten poziom czerni jest na ogół nieaktywny, a tylko raz czy dwa, kiedy oglądałem koncert Iron Maiden w NTSC, mogłem go sobie regulować...

No to o co w końcy chodzi z tą regulacją - dlaczego raz jest, a raz nie jest aktywna?!
 

bankrootghost

New member
nie mam tego TV, więc nie wiem jak to jest w tym przypadku.
Byc może jest to aktywne tylko w NTSC, bo wtedy możesz zmienić IRE z "zafiksowanego" 0 dla PAL na 7.5 w NTSC.
Zobacz, czy funkcja jest aktywna, gdy wybierzesz system NTSC (z Auto lub PAL)
 

marivs

New member
lennox2 napisał:
No to już nie wiem. U mnie też ten poziom czerni jest na ogół nieaktywny, a tylko raz czy dwa, kiedy oglądałem koncert Iron Maiden w NTSC, mogłem go sobie regulować...

No to o co w końcy chodzi z tą regulacją - dlaczego raz jest, a raz nie jest aktywna?!

A wchodzisz w tryb użytkownika? Bo jeśli masz ustawione np. STANDARD (opcja by LG) to do takich funkcji nie będzie dostępu.
 
Do góry