Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

strzala

Member
Skoro już tak wszystkiego próbujecie, to może jeszcze posprawdzajcie, czy zadziała gdy się wyłączy tv albo wyjmie pendrive podczas aktualizacji:)

Tak na serio. W instrukcji jest wyraźnie napisane, że trzeba użyć pusty pendrive z systemem fat(nie można używać dysków usb). Trzeba na wyłączonym telewizorze odłączyć wszystkie akcesoria podpięte pod porty usb. Następnie po włączeniu telewizora trzeba włożyć pendrive z softem do aktualizacji i po chwili nastąpi automatyczny start. Po udanej aktualizacji trzeba wyłączyć telewizor i na minutę odłączyć z gniazdka.
Jeśli cokolwiek z tego robiliście inaczej niż jest napisane i zadziałało 9 razy, to nie znaczy że zadziała również za 10. Nie stosujecie się do instrukcji, a jak się coś schrzani, to oczywiście winnym jest jak zwykle producent.
 

emer

Member
Bez reklam
w instrukcji jest napisane wyraźnie:

"urządzenie pamęci USB z 256 MB wolnego miejsca. Upewnij się, że
zabezpieczenie przez zapisem jest wyłączone.
"

Zwracam uwagę na słowa "wolnego miejsca", co sugeruje że może byc wypełnione innymi plikami.

oraz potem:

"Po zakonczeniu pobierania rozpakuj archiwum i skopiuj plik o
nazwie autorun.upg do urządzenia pamieci USB. Nie
umieszczaj tego pliku w folderze.
4 - Aktualizacja oprogramowania telewizora
Ponownie włóż urządzenie pamięci USB do gniazda USB
telewizora. Aktualizacja rozpocznie się automatycznie.
Telewizor wyłączy sie na 10 sekund, po czym ponownie się
włączy. Proszę czekać.
Nie należy . . .
korzystać z pilota zdalnego sterowania
odłączać urządzenia pamięci USB od telewizora
Jeśli podczas aktualizacji wystąpi awaria zasilania, nie należy
odłączać urządzenia pamięci USB od telewizora. Po
przywróceniu zasilania aktualizacja zostanie wznowiona.
Po zakończeniu aktualizacji na ekranie zostanie wyświetlony
komunikat o treści Operation successful. Odłącz pamięć USB i
naciśnij przycisk A na pilocie.
Nie należy . . .
naciskać dwa razy przycisku "power"
korzystać z przełącznika "power" na telewizorze
Telewizor wyłączy się na 10 sekund, po czym ponownie się
włączy. Proszę czekać.
Oprogramowanie telewizora zostało zaktualizowane. Możesz
ponownie zacząć korzystać z telewizora.
Aby zapobiec przypadkowym aktualizacjom oprogramowania
telewizora, usuń plik autorun.upg z urządzenia pamięci USB.
"

I tylko tyle jest napisane w instrucji oryginalnej.
Prawdopodobnie kolejne wersje FW zmodyfikowały nieco procedure po aktualizacji, i teraz po zakończeniu nic nie wyłącza sie samo, a jest info "wyciągnij USB i odłącz zasilanie na 1min".
 

accu

New member
Bez reklam
Skoro już tak wszystkiego próbujecie, to może jeszcze posprawdzajcie, czy zadziała gdy się wyłączy tv albo wyjmie pendrive podczas aktualizacji:)

Tak na serio. W instrukcji jest wyraźnie napisane, że trzeba użyć pusty pendrive z systemem fat(nie można używać dysków usb). Trzeba na wyłączonym telewizorze odłączyć wszystkie akcesoria podpięte pod porty usb. Następnie po włączeniu telewizora trzeba włożyć pendrive z softem do aktualizacji i po chwili nastąpi automatyczny start. Po udanej aktualizacji trzeba wyłączyć telewizor i na minutę odłączyć z gniazdka.
Jeśli cokolwiek z tego robiliście inaczej niż jest napisane i zadziałało 9 razy, to nie znaczy że zadziała również za 10. Nie stosujecie się do instrukcji, a jak się coś schrzani, to oczywiście winnym jest jak zwykle producent.

Witam uprzejmie,
Jak już tak " sztywno" trzymasz się instrukcji to powinieneś napisać , że trzeba użyć pusty pendrive z
systemem FAT32 .
Ja już podłączałem do swojego telewizora (gdy był wyłączony i gdy z innych portów USB w telewizorze były wyciągnięte inne urządzenia) pendrive z skopiowanym oprogramowaniem w systemie NTFS i
proces aktualizacji przebiegł bez żadnych niespodzianek .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

strzala

Member
w instrukcji jest napisane wyraźnie:

"urządzenie pamęci USB z 256 MB wolnego miejsca. Upewnij się, że
zabezpieczenie przez zapisem jest wyłączone.
"

Zwracam uwagę na słowa "wolnego miejsca", co sugeruje że może byc wypełnione innymi plikami.

oraz potem:

"Po zakonczeniu pobierania rozpakuj archiwum i skopiuj plik o
nazwie autorun.upg do urządzenia pamieci USB. Nie
umieszczaj tego pliku w folderze.
4 - Aktualizacja oprogramowania telewizora
Ponownie włóż urządzenie pamięci USB do gniazda USB
telewizora. Aktualizacja rozpocznie się automatycznie.
Telewizor wyłączy sie na 10 sekund, po czym ponownie się
włączy. Proszę czekać.
Nie należy . . .
korzystać z pilota zdalnego sterowania
odłączać urządzenia pamięci USB od telewizora
Jeśli podczas aktualizacji wystąpi awaria zasilania, nie należy
odłączać urządzenia pamięci USB od telewizora. Po
przywróceniu zasilania aktualizacja zostanie wznowiona.
Po zakończeniu aktualizacji na ekranie zostanie wyświetlony
komunikat o treści Operation successful. Odłącz pamięć USB i
naciśnij przycisk A na pilocie.
Nie należy . . .
naciskać dwa razy przycisku "power"
korzystać z przełącznika "power" na telewizorze
Telewizor wyłączy się na 10 sekund, po czym ponownie się
włączy. Proszę czekać.
Oprogramowanie telewizora zostało zaktualizowane. Możesz
ponownie zacząć korzystać z telewizora.
Aby zapobiec przypadkowym aktualizacjom oprogramowania
telewizora, usuń plik autorun.upg z urządzenia pamięci USB.
"

I tylko tyle jest napisane w instrucji oryginalnej.
Prawdopodobnie kolejne wersje FW zmodyfikowały nieco procedure po aktualizacji, i teraz po zakończeniu nic nie wyłącza sie samo, a jest info "wyciągnij USB i odłącz zasilanie na 1min".

W instrukcji instalacji w języku angielskim, która znajduje się na przykład tu
46PFL8007K/12 Philips 8000 series Telewizor LED Smart 46PFL8007K 117 cm (46") 3D Max DVB T/C/S2 z technologią Ambilight Spectra XL i Perfect Pixel HD - Philips Support
wraz z najnowszą wersją softu jest napisane:
"An empty USB flash drive with at least 256
MB of free space. The USB flash drive must
be FAT or MS-DOS formatted, and have
its write protection disabled – do not use a
USB hard drive for the software upgrade."

Zatem tutaj zalecają pusty pendrive.


Witam uprzejmie,
Jak już tak " sztywno" trzymasz się instrukcji to powinieneś napisać , że trzeba użyć pusty pendrive z
systemem FAT32 .
Ja już podłączałem do swojego telewizora (gdy był wyłączony i gdy z innych portów USB w telewizorze były wyciągnięte inne urządzenia) pendrive z skopiowanym oprogramowaniem w systemie NTFS i
proces aktualizacji przebiegł bez żadnych niespodzianek .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Właściwie w cytacie, który zamieściłem powyżej piszą o systemie FAT. Jednak w dalszej części instrukcji gdzie jest opisane jak sformatować pendrive, to jest już konkretnie FAT32. Ja to odebrałem w ten sposób, że może być każda wersja FAT.

Pozdrawiam
 

emer

Member
Bez reklam
wiem ze tak jest po angielsku - no i co z tego :)
W polskiej instrukcji jest inaczej, pierwszy raz jak robiłem upgrade, miałem pusty i specjalnie formatowany pen, po przeczytaniu polskiej instrukcji, spróbowania tak jak tam pisze, spróbowałem na uzywanym i wszystko było OK.
Tak a propos - merytorycznie proszę wytłumacz mi co przeszkadzaja inne pliki na pendrive ? Upgrade korzysta tylko i wyłącznie, oraz reaguje tylko na jedną rzecz - na AUTORUN.UPG
:)
 

Jarek.N.

Member
Następnie po włączeniu telewizora trzeba włożyć pendrive z softem do aktualizacji i po chwili nastąpi automatyczny start. Po udanej aktualizacji trzeba wyłączyć telewizor i na minutę odłączyć z gniazdka.

Zgadza się i ja postępowałem ZAWSZE zgodnie z tą instrukcją, z tym, że tam nie stoi, że trzeba wyłączyć telewizor, tylko odłączyć od gniazdka. Telewizor sobie leci na jakimkolwiek kanale, podłączam pena z nowym oprogramowaniem i następuje automatyczna aktualizacja.

w instrukcji jest napisane wyraźnie:

4 - Aktualizacja oprogramowania telewizora
Ponownie włóż urządzenie pamięci USB do gniazda USB
telewizora. Aktualizacja rozpocznie się automatycznie.
Telewizor wyłączy sie na 10 sekund, po czym ponownie się
włączy. Proszę czekać.

I tylko tyle jest napisane w instrucji oryginalnej.
Prawdopodobnie kolejne wersje FW zmodyfikowały nieco procedure po aktualizacji, i teraz po zakończeniu nic nie wyłącza sie samo, a jest info "wyciągnij USB i odłącz zasilanie na 1min".


Ano, jest napisane wyraźnie, że na podłączonym telewizorze wkłada się pendrive z nowym FW. I prawdą jest, że telewizor się nie wyłącza sam automatycznie po zakończeniu procesu aktualizacji, tylko jest te info o wyciągnięciu USB i wyciągnięciu kabla z gniazdka na 1 min (albo odłączenie listwy zasilającej).
 
Ostatnia edycja:

strzala

Member
wiem ze tak jest po angielsku - no i co z tego :)
W polskiej instrukcji jest inaczej, pierwszy raz jak robiłem upgrade, miałem pusty i specjalnie formatowany pen, po przeczytaniu polskiej instrukcji, spróbowania tak jak tam pisze, spróbowałem na uzywanym i wszystko było OK.
Tak a propos - merytorycznie proszę wytłumacz mi co przeszkadzaja inne pliki na pendrive ? Upgrade korzysta tylko i wyłącznie, oraz reaguje tylko na jedną rzecz - na AUTORUN.UPG
:)

Przyznam się, że nie mam pojęcia co przeszkadzają inne pliki, ale z jakiegoś powodu dodali taki wpis w instrukcji. W każdym razie, jeśli one mają jakieś znaczenie, to wolałbym się o tym nie przekonywać na własnym przykładzie:)
 

Jarek.N.

Member
Przyznam się, że nie mam pojęcia co przeszkadzają inne pliki, ale z jakiegoś powodu dodali taki wpis w instrukcji. W każdym razie, jeśli one mają jakieś znaczenie, to wolałbym się o tym nie przekonywać na własnym przykładzie:)
Może teoretycznie spowodować zamieszanie, jeśli jakiś obcy plik na penie będzie miał np. taką samą nazwę, jak pliki w autorun.upg.
 

emer

Member
Bez reklam
ciężko sie dyskutuje z Tobą strzała ...
Czy rozumiesz co JEST napisane w polskiej instrukcji ? NIE MA NIC o tym ze ma być sformatowany świeżo i że FAT i że PUSTY - rozumiesz - NIE MA.
Więc nie pisz bzdur o jakimś "wolałbym się o tym nie przekonywać na własnym przykładzie" , a jeżeli juz, to "na moim przykładzie" (czyli emera) NIE MA żadnych problemów.

I ewentualnie tyylko wtedy, jak Jarek.N. pisze , znajdzie sie jakiś plik o w/w nazwie czyli autorun.upg (a nie będący plikiem FW ) mogłoby sie zrobic jakieś zamieszanie.
 

jaro1972

New member
Panowie, nie ma się co męczyć z fat'ami i innymi plikami, mamy zepsute TV, ja fabrycznie miałem wersję oprogramowania 83 i nie mogłem zaktualizować do 85, teraz wyszła najnowsza wersja i jest tak samo, dzwoniłem do philipsa i przysłali swojego pena z oprogramowaniem, ale to nic nie dało. Zastanawiam się czy oddać go do serwisu na 2 tyg. bo właściwie nie mam z philkiem żadnych problemów.
 

Zielony_M

Member
Mój TV oczywiście znowu ot tak, wykasował całe moje ustawienia obrazu (na sofice ...85) :-/
Wkurw, dlatego chyba oleję wklepywanie na nowo i przyzwyczaję się do któregoś fabrycznego presetu.
Wgrałem soft ...87 i zobaczymy czy w tej kwestii coś się zmieniło. Póki co zmian na lepsze nie zauważyłem. Wracając jeszcze do szybkości menu - szybciej działa spod aplikacji na smartfona.
 

Zielony_M

Member
Nieraz są poprawki o których nie wapominają w change-logu.
Ale... HDMN dalej mi się włącza do k€&)@!

A odnośnie pendrive - dziś wgrywałem z pena zawalonego różnymi danymi i nie było żadnego problemu. TV dla celu update też nie wyłączałem. Nie ma co srać żarem na przyszłość panowie ;-)
 

chief

New member
Panowie mecze sie juz dlugo z moim 55" 6007 i cały czas mam jakieś ...ale, może mi ktoś podać swoje ustawienia do wieczornego oglądanie (z jak najmniejszym efektem teatru).
 

kini0

New member
Bez reklam
A mnie po ostatniej aktualizacji, tv się zresetował sam dwa razy do ustawień fabrycznych. Walnął restarta sam z siebie, wyczyścił ustawienia obrazu "Własne" i miałem zabawę z wpisywaniem wszystkich ustawień od nowa. Ręce opadają....
 

murzyn997

New member
Panowie mecze sie juz dlugo z moim 55" 6007 i cały czas mam jakieś ...ale, może mi ktoś podać swoje ustawienia do wieczornego oglądanie (z jak najmniejszym efektem teatru).

Jak nie ustawisz sam pod swoje oko to nikt ci tego za ciebie nie zrobi, ustaw tak zeby ci sie podobalo i gitara:)
 
Do góry