Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

JohnLenin

New member
Już było o tym pisane.Najprościej wejść w style obrazu i poprzełączać kilka razy i teatr znika.

Niestety zbyt wcześnie pochwaliłem się, że teatr znika po tym, jak zmienimy kilka razy styl obrazu. Po wyłączeniu na listwie, trzeba znowu mieszać stylami, bo wali teatrem, po-raż-ka!!! Czekam na nowe oprogramowanie, bo to ostatnie to Kupa, prze wielkie K!
 

maniek530

Banned
Niestety zbyt wcześnie pochwaliłem się, że teatr znika po tym, jak zmienimy kilka razy styl obrazu. Po wyłączeniu na listwie, trzeba znowu mieszać stylami, bo wali teatrem, po-raż-ka!!! Czekam na nowe oprogramowanie, bo to ostatnie to Kupa, prze wielkie K!

A ja dziś zauważyłem po wł. TV BRAK TEATRU :shock::shock::shock: - nic nie zmieniałem ani nie aktualizowałem softu (mam ten z listopada) - oby tak już zostało :-D (już wcześniej we wszystkich stylach obrazu wył. HDNM)
 

Tika

New member
Bez reklam
A ja dziś zauważyłem po wł. TV BRAK TEATRU :shock::shock::shock: - nic nie zmieniałem ani nie aktualizowałem softu (mam ten z listopada) - oby tak już zostało :-D (już wcześniej we wszystkich stylach obrazu wył. HDNM)

jak odróżniasz teatr od braku teatru?
wydawało mi się, że wystarczy wyłączyć HDNM i wtedy już nie ma teatru
 

maniek530

Banned
jak odróżniasz teatr od braku teatru?
wydawało mi się, że wystarczy wyłączyć HDNM i wtedy już nie ma teatru

Pisałem już o tym wcześniej - nawet pomimo wył. zakładki HDNM po wł. tv teatr BYŁ - dopiero zmiana stylów obrazu kilkakrotnie wyłączał teatr lub też mozolniejsza zabawa w to aby dotrzeć do samych ustawień HDNM i tam wł. i wył. go eliminowało zjawisko teatru
Teraz po wł. nie mam teatru - zobaczymy co bedzie dalej :???:

PS. Tika wiem co to "teatr" 8) - i mnie on osobiscie denerwuje i jest nieakceptowalny !
 

europa777

New member
Mi dzisiaj TV zgubił ustawienia... Wątpliwa przyjemność. I miałem tak, że jak włączyłem konfigurację to się zrobiłby schodki w górę z poszczególnych działów konfiguracji:)
 

R-X

New member
Czy nowy soft zmienił coś w obsłudze programów nagranych na dysk USB?

Pytam, bo zaraz po zakupie trochę się bawiłem nagrywaniem i zauważyłem, że TV pamiętał stan w jakim zostawiło się nagrany i odtwarzany program, tzn jeśli zatrzymało się odtwarzanie nagrania na 10min30s., to można było wyjść z odtwarzacza, oglądać "na żywo" to co leci w TV, a po ponownym wejściu na listę nagrań rozpocząć odtwarzanie od miejsca zatrzymania, bo TV to miejsce zapamiętał...

Teraz mam nowy soft, a dzisiaj odtwarzając nagrany wczoraj film na chwilę zatrzymałem odtwarzanie, przełączyłem się na TV i SAT by sprawdzić ramówkę, a po powrocie do listy nagrań film niestety leciał od początku i musiałem go ręcznie przewijać do miejsca zatrzymania... A może trzeba coś jeszcze zrobić by TV zapamiętał czas zatrzymania odtwarzanego materiału?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pragnę poinformować że pokazał się nowy soft do TV z serii 6007 i wyższych modeli z r

Pragnę poinformować że pokazał się nowy soft do TV z serii 6007 i wyższych modeli z rocznika 2012.

Soft znacząco poprawia stabilność działania TV i usuwa szereg bugów zgłaszanych przez użytkowników Pana forum.

Najnowsza wersja softu to: 150.082.000
Soft należy pobrać z www.p4c.philips.com po wpisaniu nazwy modelu.
Po wykonaniu updatu softu należy wyjąć wtyczkę z prądu i odczekać minutę przed ponownym uruchomieniem TV !!!

Najważniejsze bugi wyeliminowane w tym sw:
- Trzaski podczas zmiany formatu ścieżki audio przy urządzeniach podłączonych po HDMI
- Rozwiązanie problemu z powracającymi komunikatami o wykryciu nowego urządzenia HDMI.
- Poprawa stabilności trybu standby.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
posiadam ten soft już od pewnego czasu faktycznie nie widzę jakiś problemów za jednym. pojawiło się pstrykanie które było na samym początku tylko że pojawia się w innych sytuacjach niż poprzednio
 

miet55

Member
Bez reklam
Czy nowy soft zmienił coś w obsłudze programów nagranych na dysk USB?

Wygląda to tak:
1. nagranie z TV (SAT) zawsze odtwarza od miejsca zatrzymania, niezależnie czy TV wprowadzi się w tryb gotowości, czy się użytkuje.
2. materiał filmowy z pena odtwarza od momentu zatrzymania pod warunkiem, że nie wprowadza się TV w tryb gotowości. Ze stanu gotowości zawsze odtwarza od początku.
 

DaRcO

Banned
U mnie na 6007, w połączeniu z Upc mediabox HD, na wszystkich ostatnich oprogramowaniach są trzaski dźwięku po hdmi, kiedy przełącza się z kanału sd na hd który ma dźwięk DD - wnerwia to niesamowicie! Na forum Philipsa też to zgłaszają od dawna i nawet na wyższych modelach jakoś to poprawili.

Po wgraniu softu 81 i 82 nie czyta mi jpg z USB, które wcześniej czytał bez problemu? Tyfus plamisty, można piany na ustach dostać z tym tv!

Od początku softu polskie tłumaczenie i nazwy są mylące - pisałem już o tym, ale ostatnio z nowych bugów nazw i tłumaczenia funkcji wykryłem że; w opcji zmiany formatów jest niepoprawnie przypisana nazwa do funkcji... Nazwy pozycji "Format 16:9" i "Szeroki ekran" są między sobą zamienione i realizują efekt zamiennika.

Tłumacza za swoją kiepską robotę należało by zesłać na galery.
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
A ja dziś zauważyłem po wł. TV BRAK TEATRU :shock::shock::shock: - nic nie zmieniałem ani nie aktualizowałem softu (mam ten z listopada) - oby tak już zostało :-D (już wcześniej we wszystkich stylach obrazu wył. HDNM)

No i wszystko wróciło do normy po aktualizacji softu czyli teatr pojawia się po wył. i wł. tv :( - szlag by to trafił :cry: !!! Trzeba znów lawirować po stylach obrazu.
Jedyne co na plus to szybciej działające menu i brak tego dziwnego paseczka na górze ekranu przy ekranie powitalnym.
Na minus też to iz po wł. menu czasami ikonki sie schodkują ku górze ekranu - dziwne.
Więcej zmian jak narazie nie widzę.
 

emer

Member
Bez reklam
to i tak jestes happy - u mnie po wyłączeniu HDNM (wyłączenie teatru kosztem jakości obrazu w ruchu), potem i tak załącza sie teatr (np jak wyłączę i załącze TV) - a HDNM ciągle jest niby wyłączony :D
 
Do góry