Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

Tika

New member
Bez reklam
kolego Tika wszystkie nowe philipsy tak mają (rozmawiałem z kilkoma osobami posiadającymi to tv i u wszystkich jest to widoczne), prawdą jest że nie wszyscy to zauważają (moja żona nic nie widzi złego w obrazie) ja natomiast jak sobie pomyśle ile dałem kasy za tv który takie cyrki wyprawia (tv sprzed 2 lat tego nie ma) to mnie szlak trafia. Zastanawiam się jak można tak spiepszony sprzet wypuścić na rynek?

u mnie logo stacji przy włączonym HDNM nie rozmywa się, jest stabilne cały czas
 

mariogsxf

New member
kolego Tika wszystkie nowe philipsy tak mają (rozmawiałem z kilkoma osobami posiadającymi to tv i u wszystkich jest to widoczne), prawdą jest że nie wszyscy to zauważają (moja żona nic nie widzi złego w obrazie) ja natomiast jak sobie pomyśle ile dałem kasy za tv który takie cyrki wyprawia (tv sprzed 2 lat tego nie ma) to mnie szlak trafia. Zastanawiam się jak można tak spiepszony sprzet wypuścić na rynek?
człowieku kup sobie slownik bo Twoich postów nie da się czytać bez kiwania z politowaniem glową. Co do smużeń i artefaktów to też tak mam podczas oglądania filmów mkv. Nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe, moja dziewczyna nawet tego nie zauważa a ja ze względu, że czytam to forum zwracam uwagę na każdą pierdołe. Co do artefaktów. To jest technologia LCD więc tu masz sztuczne podnoszenie klatkowania. Porównywałem z LGlm660 i tam podczas np. skoków narciarskich skoczek wyprzedzał swój obraz, to dopiero były artefakty. Trzeba sobie było kupić tv seri 6xxx to byś nie narzekał tak na ilość pieniędzy ktore wydałeś. I tak należę do tej bandy k..... które chwalą ten TV bo obraz na nim to dla mnie żyleta. Zastanawiam się tylko czy nie ma lepszych w tej cenie ale boje się, że go wymienię i będę miał gorzej bo nie ma TV idealnego.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja to już nie rozumiem o co tu chodzi. Rozumiem że artefakty się pojawiają ale przy włączonym HDNM, ale jeśli jest wyłączone to nic takiego nie ma miejsca. Czytając problemy innych tv to czasami się cieszę że kupiłem tego phila
 

yahimo

New member
zgadza się kolego, wyłączając HDMN artefaktów brak, tyle tylko że w zamian mamy straszne rwanie obrazu które moim zdaniem jest jeszcze gorsze niż artefakty.
Z drugiej strony po co na philips funduje HDMN skoro to tylko pogarsza wrażenia z odbioru tego tv?
 

Tika

New member
Bez reklam
HDNM nie działa najgorzej, lepiej ogląda mi się z włączonym, a gry na konsoli wyglądają świetnie i ta płynność, robi wrażenie
 

emer

Member
Bez reklam
ja tylko wspomnę - o czym pisałem - jeżeeeli ma ktos mozliwość w źródle sygnału (u mnie dekoder satelitarny) zmieniać parametr "odświeżanie częstotliwości" na wyjściu do telewizora, to niech zmieni na 60Hz (u mnie z 50Hz na własnie 60Hz).
Pozwala to (u mnie), korzystać z HDNM, a jednocześnie nie ma "teatru".
 

emer

Member
Bez reklam
no mam trochę powiedziałbym rozbudowany dekoder, dlatego tez piszę, że " jeżeeeli ma ktos mozliwość zmieniać parametr "odświeżanie częstotliwości" ....
a dekoderek mam malusi, choć dość mądry ;) - Dreambox 800HD

edit - wszystkie linuxowe boxy z Enigma2 powinny miec takie mozliwości ...
 

Toxias

New member
Czy aktualizacje proponowane przez telewizor są bezpieczniejsze niż przez USB flash? Czy te aktualizacje bezpośrednio robione przez TV podłączone do neta są tak samo na bieżąco jak te ze strony Philips.pl?
 

JohnLenin

New member
Witam, po aktualizacji do najnowszego softu, pomimo wyłączonego HDNM, występuje efekt teatru, czy też tak macie, czyżby najnowsze oprogramowanie powoduje że ten tryb jest włączony, pomimo że jest wyłączony?
 

maniek530

Banned
Witam, po aktualizacji do najnowszego softu, pomimo wyłączonego HDNM, występuje efekt teatru, czy też tak macie, czyżby najnowsze oprogramowanie powoduje że ten tryb jest włączony, pomimo że jest wyłączony?

Już było o tym pisane.Najprościej wejść w style obrazu i poprzełączać kilka razy i teatr znika.
 
Do góry