Nowe modele Panasonic 2011 (seria TX-L32/37/42E30)

JoY RidE

New member
no to nabyłem swojego panasa w electro.pl i po raz ostatni cos kupuje przez internet. Generalnie na początku miałem obawy, że sprzedali mi tv z wystawki. Patrząc na 3 porty hdmi wyglądają tak jakby były już używane lekko wytarte. Porty audio jak się przyświeci latarką mają wewnątrz dwie blaszki ściskające po obu stronach -wytarte. Dobra, może się czepiam... . Jedna śruba wygląda jakby była kręcona a jeszcze inna do końca nie jest wkręcona albo po prostu jest za długa - sprzęt mógł wyjść w takim stanie z fabryki tak sobie tłumacze. Najgorsze jest to, że jakieś hmm 5cm od lewej strony mam jakiś pasek pionowy przebiegający od góry do dołu tv i zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Reklamować czy żądać nowego tv. Generalnie owy pasek zbytnio nie przeszkadza jak się o nim nie wie...

Co do samego tv. Jak dla mnie głos ekstra. Gry pod PS3 bajer. Jakość filmów hdmi kosmos. Natomiast odbiór tv z satelity czy analoga porażka totalna i często bywa tak, aczkolwiek nie na wszystkich programach, że postacie szybko poruszające się zostawiają za sobą jakąś poświatę co bywa irytujące. Dzieje się to w każdym trybie obrazu(dynamiczny, gra, kinowy itd.)

Mam pytanie czy ktoś korzystał z takiego typu serwisu:
Pomoc - Panasonic TV Home Service - Panasonic Polska

Duże podziękowania należą się Panu z audiovideo.pl. Co prawda nie kupiłem od kikiego sprzętu, ale zadzwoniłem do jego sklepu i pracownik co nieco mnie uspokoił i poświęcił mi swojego cennego czasu a to się ceni. Tym bardziej, że się nie odlał na mnie pomimo że tv kupiłem w innym sklepie.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam szczególnie Panią, która wydzierała się na sprzedawcę, "bo blokujemy linie telefoniczną" :p
 

slawekl

New member
Hmm gdzie mój post ? :(
No nie ważne. W skrócie wybrałem ten tv(l42e30e) zamiast g30. Obraz z bluray,pc, mecze itd. super a obraz sd da się oglądać ;).Ale nierównomierność podświetlenia matrycy jest spora, duża wrażliwość na kąty pionowe . Przez pierwszych kilka godzin byłem w szoku po przestawieniu się z plazmy ;). Prawy dolny róg wyraźnie jaśniejszy, lewy dolny tylko trochę i góra środek mały kawałek dosyć jasny. Najgorsze są jednak ciemne "smugi" wychodzące od dołu ekranu w równych odstępach (na pewno podświetlenie) najbardziej widoczna na środku nad znaczkiem Panasa- ale są one widoczne tylko przy oglądaniu piłki nożnej gdy kamera jest w ruchu. I tu mam pytanie czy można to reklamować nie chodzi mi nawet o nierównomierne podświetlenie(w tej cenie można się tego spodziewać) ale o te ciemne "smugi"?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

albion7

New member
Witam,
ja zastanawiam się nad kupnem tx-l32dt30 i mógłby ktoś podzielić się wrażeniami, a konkretnie zużyciem prądu w trybie 2d i 3d oraz w trybie oszczędzania energii i czy wyniki pokrywają się z wynikami z tej strony
hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-l37dt30b-l37dt30-201107201304.htm
 

filosto

New member
jak to wyleczyć ?

Natomiast odbiór tv z satelity czy analoga porażka totalna i często bywa tak, aczkolwiek nie na wszystkich programach, że postacie szybko poruszające się zostawiają za sobą jakąś poświatę co bywa irytujące. Dzieje się to w każdym trybie obrazu(dynamiczny, gra, kinowy itd.)

:p

Witam,
Mój panas też ma tą przypadłość niestety nawet z BD widać tą dziwną poświatę za szybko poruszającymi się postaciami. Czy ma ktoś dobrą radę?
 

filosto

New member
Czy jest gdzieś jakiś poradnik jak zrobić tą kalibrację? będę bardzo wdzięczny.
Po tym jak się tu naczytałem jaki to super tv, namówiłem teściową do zakupu i teraz mi trochę wstyd że słabo to wygląda. :)
 

as104

New member
Nabyłem telewizor Tx-L32E30E. Docelowo ma pójść do sypialni, a w dużym pokoju stanie plazma minimum 42" Panasonica. Obraz bardzo dobry nie ma żadnych różnic w podświetleniu ekranu. Na HD obraz doskonały. Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe. Korzystam z telewizji kablowej UPC. Wszystkim z czystym sumieniem mogę polecić jego zakup.
as104
 

3zakalec

New member
Przymierzam się na razie wstępnie do zakupu telewizora Panasonic TX-L37DT30.

W specyfikacji jest podane iż posiada głowice DVB-S.

I teraz mam zgryza, jak wygląda taka obsługa DVB-S w telewizorze, niekoniecznie w tym modelu ale ogólnie w telewizorach.

Przykładowo, robię skan Hotbirda, znajduje sporo programów FTA, część z nich to kanały śmieciowe. I teraz jak się pozbyć tych zbędnych kanałów - kasować ręcznie w telewizorze czy też można jak z każdym tunerem satelitarnym zgrać listę po skanowaniu do komputera, programowo ją posegregować w kompie a później wgrać gotową do telewizora.

A jak telewizor współpracuje z przełącznikami diseq bo o współpracy z obrotnicami to chyba nie ma co marzyć.
 

ulek1985

New member
Witam :)

Przymierzam się do zakupu jakieś pamięci do nagrywania programów, filmów przez 42E30E.

Od razy napisze, filmy i programy nie będą jakoś specjalnie magazynowane, chodzi mi bardziej o możliwośc nagrania i po jakimś czasie obejżenia i usunięcia. Wystarczy mi by pamięć mogła pomieścić około 3h filmu.

Oczywiscie chciałbym to możliwie zrobić po kosztach. Nie wiem co najlepiej kupić, wiem jedno że wcześniej zakupiony PenDriva DataTravel II Kingstona 4GB nie działa. Tzn TV go elegancko widzi, ale niestety TV nie potrafi go sformatować. Czytalem gdzieś że niby jest jakas karta SD z jakims htc i niby tam będzie można nagrywać, no i jest jeszcze opcja zewnętrznego dysku twardego. Najważniejsze jest dla mnie to, żeby mieć pewność że jak coś kupię to to będzie działać, dlatego prosiłbym o napisanie sprawdzonych opini, jak wy korzystacie z tej funkcji itp.

I jeszcze jedno poytanie, oczywiscie bede nagrywał tylko i wyłącznie obraz cyfrowy z DVB. Czy jak np. ogladam kanał 1 mogę w tym samym czasie nagrywać kanał 10 ?, albo czy np. jak ustawię nagrywanie o godz 11 i mam w tym czasie wylączony TV, czy telewizor sam się wlączy i nagra, czy może nagrywa w stanie czuwania.

Dzieki za pomoc :)


nagrywanie tylko i wylacznie na dysk twardy. na penie tego nei zrobisz. teraz dyski sa strasznie drogie, bo w tajlandi pozalewalo fabryki.
 

tornado21

New member
Panasonic TX-L32EW30 a TX-L32E30?

a ktos moze mi powiedziec jaka roznica jest miedzy modelami z liteka E na koncu ?
tx-l32e30 a l32e30e

Witam,


chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica między modelami:

Panasonic TX-L32EW30 a TX-L32E30? Czy to jest może ten sam model? na stronie Panasonica modelu TX-L32EW30 wogóle nie znalazłem. W jednym ze sklepów jednak widzę, że mają oba i EW30 jest nieco droższy.
Sprzedawca sklepu twierdzi, że model EW30 to taki sam model tyle, że z dodatkowym tunerem satelitarnym i jest w stanie sprzedać mi go w cenie E30 (różnica około 200zł). Mam trochę wątpliwości czy to rzeczywiście jest identyczny telewizor pod względem zarówno wyglądu jak i funkcji. Proszę więc was o pomoc i w miarę szybką odpowiedź. Modelu E30 niestety już nigdzie nie ma, bo według panasonica już go nie produkują więc nie wiem czy się na niego zdecydować.

Z góry dziękuje za pomoc
 

dzidek59

New member
Różnica jest w tym, że EW30 to model z tunerem SAT. Inne parametry techniczno-eksploatacyjne są jednakowe. Ten TV nie był przeznaczony na rynek środkowo-europejski, ale do Francji, Włoch, Niemiec, dlatego poproś aby sprzedawca zagwarantował poprawność i zgodność ze standardem odbioru w Polsce, menu, teletekst instrukcja w języku polskim. Jeżeli to nie jest istotne to kupuj. TV E30E są dostępne w kilku sklepach internetowych, które znajdziesz na skapiec.pl lub ceneo.pl w cenie ok.1950PLN.
 

tornado21

New member
Dziękuje za szybki odzew i pomoc, napisałem również do Panasonic Polska i faktycznie odpisali:

"Uprzejmie informujemy, że TV model TX-L32EW30 nie występuje w ofercie Panasonic Polska, i nie posiadamy żadnych informacji n/t tego produktu."

Znalazłem go natomiast na niemieckiej stronie Panasonica i rzeczywiście wygląda na to, że różni się jedynie posiadanym dodatkowo tunerem DVB-S, a oferuje go jeden sklep internetowy w Polsce i zastanawiam się w takim razie skąd je mają.

Szukałem również E30 w sklepach internetowych i niestety przejechałem się, bo złożyłem zamówienie (w jednym ze znanych sklepów), które po 3 tyg zostało anulowane z powodu braku towaru u dostawców, a Panasonic odpisał, że model ten jest już wycofany i nie będzie produkowany, a jego bezpośrednim następcą jest model TX-L32E5E, który nie pasuje mi przede wszystkim pod względem wyglądu. Teoretycznie e30 jest jeszcze na ceneo i innych porównywarkach ale tak naprawdę wszyscy mają go na zamówienie czyli tak naprawdę nie mają. Dlatego szukam dalej.

Szczerze to menu mogę mieć w języku angielskim, instrukcje również, nie przeszkadza mi to, ale jednak tak jak piszesz dobrze by było by spełniał standardy Polskie i żeby można było odbierać bezproblemowo cyfrową TV naziemną i teletext no i pozostaje jeszcze kwestia gwarancji. Zaproponowano mi go w cenie E30 czyli za mniej niż 1900zl, czyli warto?

Może ktoś posiada ten model (EW30) i mógłby się również wypowiedzieć o różnicach?

Dzięki
 
Do góry