Nowe modele Panasonic 2011 (seria TX-L32/37/42E30)

gamperek

New member
Czekamy z niecierpliwością. Ja się jeszcze waham czy ten panas czy Sony EX500. Rozumiem że wg Ciebie dźwięk jest ok bo różnie z tym bywa a to dla mnie dość istotne. Możesz coś napisać o obsłudze dysków lub pendraków? Czy długi jest czas przełączania kanałów? Autoformatowanie na najpopularniejszych stacjach typu tvp, polsat,tvn jest ok?
Gdzie kupiłeś (polska gwarancja?) i jak oceniasz sklep w którym dokonałeś zakupu?
 

krampek

New member
Mam pytanie odnośnie napisów do odczytywanych divxów - czy da się regulować ich parametry ( wielkość, czcionkę, ewentualnie kolor, miejsce na ekranie,przesunięcie ). Kolejne pytanie dotyczy opcji nagrywania na usb, czy ktoś to sprawdzał i czy działa OK ? Jak wyczytałem w instrukcji to można nagrywać tylko z źródeł DVB-T i C z pozostałych źródeł nie. Czy ktoś testował nagrywanie z opóźnieniem i czy można zrobić taki myk że telewizor nagrywa program ale jest w trybie gotowości ( czyli ekran jest wyłączony ) - pytam pod kątem nagrywania programów w nocy. Tak by nie obudzić się a tu TV włączone i nie wiesz co się dzieje ;). Ostatnie pytanie dotyczy Viera Connect - czy ktoś testował możliwości. Czy da się przeglądać serwisy online i ogólnie jakie wrażenia z tych dodatkowych bajerów. Zastanawiam się nad zakupem. Modele pomiędzy którymi muszę dokonać wyboru to Samsung UE37C6500 a Panasonic TX-L37E30E. Będę wdzięczny za wszystkie informacje które pomogą mi wybrać lepszą opcję ;)

Pozdr.
 

MaciekSK

New member
jak to jest z cenami w tym segmencie, mianowicie mam rozeznanie jezeli chodzi o nowosci na rynku IT, czy z tv jest podobnie ze nowosc na poczatku sporo kosztuje, potem spada do pewnego poziomu i tam juz trzyma cene (jezeli tak to jakiego spadku mozna sie spodziewac i w jakim okresie czasu?).

Ceny już poszły ładnie w dół. Ja akurat obserwowałem 32". Przykładowo jak na początku miesiąca kosztował 2799 zł tak teraz 2299 zł. W sieci znajdziesz jeszcze taniej bo za 2115 zł. Myślę, ze moze zejśc nawet do 1999 zł. Jak z większymi rozmiarami, nie odpowiem.
 

stawisz

New member
mala uwaga:
wczoraj przeprowadzilem kolejne proby roznych ustawien i zaobserwowalem pewne zjawisko
matryca eweidentnie jest podswietlana ledami od dolu. na mojej 42 dolna krawedz matrycy jest zdecydowanie rozjasniona (efekt widoczny tak okolo 5 mm) przy jasnych scenach i przy patrzeniu na caly ekran czyli nornalne ogladanie nie zwraca sie na to uwagi. Ale jak ktos bedzie patrzyl na dolna krawedz to sie wkurzy :):):)
Jak do tel pory nie przeczytal tylko filmow rmvb
Ustawienie na tryb filmowy i delikatna korekta daje bardzo naturalne kolory
Mam pytanie do starych wyjadaczy czy ten modul do wifi musi byc fabryczny (okolo 300 zł) czy moze byc jakis tanszy zamiennik
pozdrawiam
 

stawisz

New member
hmm
skoro kolega pracuje dla panasa - to co kolega sadzi o tej jasnej poswiacie na dolnej krawedzi matrycy. Widzialem juz ze 2 opinie w sieci na temat modelu 42 cale gdzie byl podobny efekt. Czyzby Polska byla tak niewaznym rynkiem zeby wpuszczac tutaj wadliwa partie TV.
 

pawlito777

New member
Własnie dziś przywieźli mi go do domu. Miałem już w zasadzie kupować Sony EX 500 ale test Kikiego mnie przekonał do zakupu 37ki. Póki co nie żałuje. Od strony wizualnej bardzo ładny, dzwięk zaskakująco dobry. Obraz na kanałach HD rewelacja, na Sd bardzo dobry. Mam pytanie dla zorientowanych czy można regulować odświerzanie?
 

ejsik

New member
Więc dołączyłem do posiadaczy 42e30e. Wybaczcie jestem laikiem w chwili obecnej, poniżej zamieszczam zupełnie subiektywne spostrzeżenia :

1) ewidentnie widać nierówne podświetlenie ( biała poświata patrząc na wprost telewizora ) szczególnie w dolnym prawym rogu .

2) mam UPC analogową, zdałem sobie sprawę z jakości obrazu jaki przesyłają totalny szajs :).

3) filmy odtwarza z pena 4 gb , 8 gb partycja ntfs. mkv również 3 filmy 720 p otworzył. Jednakże dzisiaj 1 nie odtworzył.

4) brak polskich liter, podczas wyświetlania napisów

Ogólnie jeszcze nie wypowiem sie czy jestem zadowolony czy nie. Bede rozwijal wątek podczas użytkowania.

Pozdrawiam
 

pawlito777

New member
Czy można regulować 200Hz, 100 Hz? I jak regulować balans bieli kolorów. W instrukcji jest coś takiego w zaawansowanych a ja jak wchodze w to podmenu nic takiego nie mam! To samo z korekcją gamma.Jak ustawić Inteligent Frame Gamma( na jaką wartość)? Czy podwyższać rozdzielczość? Na ile ustawić ostrość? Ogólnie chodzi mi o optymalne ustawienia. Mam kablówke cyfrową i kilka kanałów HD i większość SD. Proszę o radę
 

ten30

New member
Więc dołączyłem do posiadaczy 42e30e. Wybaczcie jestem laikiem w chwili obecnej, poniżej zamieszczam zupełnie subiektywne spostrzeżenia :

1) ewidentnie widać nierówne podświetlenie ( biała poświata patrząc na wprost telewizora ) szczególnie w dolnym prawym rogu .

2) mam UPC analogową, zdałem sobie sprawę z jakości obrazu jaki przesyłają totalny szajs :).

3) filmy odtwarza z pena 4 gb , 8 gb partycja ntfs. mkv również 3 filmy 720 p otworzył. Jednakże dzisiaj 1 nie odtworzył.

4) brak polskich liter, podczas wyświetlania napisów

Ogólnie jeszcze nie wypowiem sie czy jestem zadowolony czy nie. Bede rozwijal wątek podczas użytkowania.

Pozdrawiam
czyta polskie napisy s[prawdziłem
 

pawlito777

New member
Czy można regulować 200Hz, 100 Hz? I jak regulować balans bieli kolorów. W instrukcji jest coś takiego w zaawansowanych a ja jak wchodze w to podmenu nic takiego nie mam! To samo z korekcją gamma.Jak ustawić Inteligent Frame Gamma( na jaką wartość)? Czy podwyższać rozdzielczość? Na ile ustawić ostrość? Ogólnie chodzi mi o optymalne ustawienia. Mam kablówke cyfrową i kilka kanałów HD i większość SD. Proszę o radę

Kiki pomoż prosze!
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak dla mnie ten TV to nie jest 200Hz, na TV jest napisane 200 blb a nie Hz - idac za panasonikiem:

Innowacyjne podświetlenie Panasonic 200 BLB współpracujące z technologią inteligentnego tworzenia klatek obrazu w wersji Pro zapewniają bliską doskonałości jakość obrazu ruchomego w modelach telewizorów LCD najwyższej klasy. Innowacyjne podejście 200 BLB IFC Pro łączy przetwarzanie obrazu 100 Hz z technologią podświetlenia rozświetlanego z częstotliwością 100 cykli na sekundę. Oznacza to znacznie wyraźniejszy, ostrzejszy i bardziej szczegółowy obraz z płynnie przemieszczającymi się obiektami oraz pozbawiony artefaktów – o jakości odtwarzania obrazu ruchomego niespotykanej dotychczas w telewizorach LCD.


Czyli marketingowe 100+100

zrodlo Podświetlenie 200 BLB IFC Pro (LCD) - Jakość obrazu ruchomego - Jakość obrazu - Panasonic VIERA Experience
 

lukislaw

New member
Jaki format napisów

Witam,

Ja mam problem z plikami mkv. Telewizorek przez serviio bardzo ladnie widzi i odtwarza pliki mkv i divx tylko np w plikach mkv nie widzi drugiej ścieżki. Nie widzi takze napisow. Probowalem przekonwertowac napisy na format jaki podany jest w instrukcji ale cos nie czyta. Moze ktos podpowie co trzeba zrobic ?

Pozdr
Luk
 
Do góry