Nowe kamery od Sony !!!

Shinzon

New member
@Swierzak

W styczniu nic nowego nie kupisz. Wtedy to będą dopiero zapowiedzi nowych modeli. Jak dobrze pójdzie to może w kwietniu nowe modele SONY pojawią się w Polsce, ale kupując jako nowość mocno przepłacisz. Kamery będą musiały trochę "pobyć" na rynku zanim będą miały bardziej promocyjne ceny. A więc na nowy model rozsądnie jest poczekać gdzieś do połowy przyszłego roku.
 

epwa33

New member
Pisząc nowy model masz na myśli wersję CX505/CX520 czy Sony zapowiedział coś nowego? Jak coś to proszę koniecznie o linka. :)

Tak przy okazji.. Czytając ten ogromny temat natrafiłem na post, w którym ktoś polecał filtr szary. Kupiłem do swojej XR520 filtr VF-R37NK i jestem bardzo zadowolony. Zauważyłem, że kolory są cieplejsze przez co film (przynajmniej dla mnie) wygląda znacznie lepiej. Teraz dzięki filtrowi nie potrzebuję dodatkowej obróbki kolorów i kontrastu przy czym traci się na jakości.



Edit: Nie zauważyłem postu Shinzona, wszystko jasne, dzięki!

Pozdrawiam
 

don333

New member
Swierzak napisał:
Moderator/Administrator powinien przestawić zegar na tym forum o godzinę w tyl ;) sry za OT
Strefę czasową użytkownicy forum sami sobie ustawiają. Znajdziesz odpowiednią opcję w "Szybkie Menu > Edytuj opcje" i tam "Ustawienia daty i czasu".
 

lkis

New member
Witam wszystkich użytkowników kamerek HD Sony !
Od dłuższego czasu już jestem zarejestrowany na forum ale używałem go tylko do czytania a nie pisania ;)
Mam SR11 - dla mnie super :eek: - a nie stać mnie na ciągłe zmienianie co roku na nowszy, lepszy ale i droższy model.
do tego kilka gadżetów
filtr UV i PL
Torba duża Sony i mała 9VA
dodatkowe oryginał accu FH 70 , za dużo sobie kupiłem i mam jeszcze dwa :shock:
Może ktoś chce !! ;)

Ostatnio zakupiłem konwerter szerokokątny VCL-DH0758 tylko, jeszcze go nie przyciąłem, zastanawiam się jak to zrobić, żeby szkła nie porysować ?!
Kupiłem też kartę Memory Stick Pro Duo 8GB Mark 2 i mam taką nadzieję, że oryginał. Kierowałem się wskazówkami z innych forów dotyczących różnic między Oryginałem a podróbką.
Gwarancja była w blistrze, były także dwie książeczki w różnych językach.
Blister była zgrzewany w 22 miejscach a karta wygląda tak jak Shinzona 2GB. Porównywałem, też z kartami w Saturnie. Raczej takie same.
Więc myślę, że to oryginał.

Pytanie i prośba do wszystkich posiadaczy nowych kamer HD i poprzednich Sr11 i Sr12 odnośnie kart Memory Stick Mark2 !!


Sony na kartach pisze, że zapis i odczyt i transfer to ponad 15MB/s
Proszę wszystkich o przetestowanie swoich kamer i i szybkości kart MS.

Pierwszy test - przekopiowania z dysku kamery na kartę np 5GB filmów (kilkadziesiąt plików). W celu sprawdzenia przepustowości wewnętrznej kamer i szybkości kart.

Drugi test- przekopiowanie filmów z kamery z karty MS na dysk komputera.

U mnie:
Test I - transfer wyszedł ok 8 MB/s
Test II - przy użyciu Total Commandera - stały transfer z lekkimi zmianami to 9160 kB/s - wahnięcia małe przez kilkanaście minut !!

Więc tak się zastanawiam, gdzie te 160Mb/s transferu (20MB/s) ?

Czy taki transfer ma być?!

Ale się napisałem :p

Pozdrawiam
 

LCC

New member
No jak ktoś się nie bawi w obróbki to taki filtr to fajna rzecz. Ja się bawię wiec ten takie wartości mogę uzyskać w byle jakim programie.
 

slimak

New member
Bez reklam
Film jest mocno skompresowany, dlatego widać tylko różnice jasności i koloru. I rzeczywiście można to poprawić przy montażu, a jeszcze lepiej ustawić odpowiednio kamerę przed filmowaniem. :)

Ale czy Mógłbyś napisać, w jaki sposób byle jakim programem skorygujesz tę różnicę. ;-)

22.gif
 

Gucio50

New member
Bez reklam
slimak napisał:
Film jest mocno skompresowany, dlatego widać tylko różnice jasności i koloru. I rzeczywiście można to poprawić przy montażu,

To nieprawda. Filtr zmniejszajacy jasność ZMNIEJSZA kontrast klipu.
Cienie będą nadal ciemne a elementy oswietlone będą nieco ciemniejsze. Dynamika kontrasu ulega zmniejszeniu. Dla oka elementy oświetlone będą jasne a cienie nieco mniej ciemne. Zamiast czarnych będę szare.

Wynika to z faktu że czarnego nie da się już zciemnić, elementy jasne owszem.

Filtr taki nosi nazwę potoczna wśród fotografików "green". Działa bowiem tak, jak kiedyś w przypadku fotografii czarnobiałej, działał filtr zielony. No nie do końca, ale przyjęło się że na filtry DL niektórzy, "starzy fachmani" mówią filtr "green".

CZY MOŻNA TO OSIĄGNĄĆ BEZ FILTRU, na etapie montażu.
Mozna w czasie montażu usunąć szumy,
skorygować głębię kontrastu,
usunąć drgania kamery i wiele jeszce innych rzeczy można.

Ale lepiej mieć film "niedrgającu", bez szumu i porywów wiatru, o prawidłowej przyjemnej dla oka barwie, kontraście i jasności.

Ten filtr słuzy do osiągnięcia tego, jeżeli chodzi o obraz przy zbyt silnym oświetleniu.

Są pewne rzeczy, których żadna obróbka nie zrobi. A wystarczy nieco pomyśleć, zastosować filtr lub owinąć szalikiem(lużno) kamerę i pozbawić się szumów. Zobacz że niektóre telewizje, do wywiadów używają nakładke na mikrofon. Dużą gąbczastą żółtą kulę. To właśnie jest ten "szalik"
Zadziwiajace, dla mnnie jest to, że kolor szalika czy kuli nie ma większego znaczenia. Znaczenie ma duża przenikalność dźwięku przy znacznym tłumieniu porywów wiatru na "ostrych krawędziach" w okolicach mikrofonu.


Z tąd praktyczna rada.
Filmujesz na molo, owiń kamerę szalikiem i nie stawaj przy balustradzie ani tym bardziej koło asy biletowej. To stara kwadratowa budka RUCH. O nią wiatr tak właśnie porywiście poszumuje.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
lkis napisał:
Ostatnio zakupiłem konwerter szerokokątny VCL-DH0758 tylko, jeszcze go nie przyciąłem, zastanawiam się jak to zrobić, żeby szkła nie porysować ?!

ja bym nie przycinal nic!
z tego co pmaietam tam gdzie zgrzane jest to prostokatne, a podroba ma chyba okragle.
 

lkis

New member
Seba_Fan no niestety muszę przyciąć trochę :(
Winietuje jak i kamerce tak i w aparacie. Więc potrzeba jest !

Porobiło się tyle tych podróbek kart Memory Stick na allegro, że już człowiek nie wie czy kupi dobrą ;)
Chyba mi się udało.
Jest kilka poradników jak kupić oryginalną kartę MS , ale to prawie wszystko nie po polsku.
Bardzo bym Was prosił, abyście w wolnej chwili sprawdzili swój sprzęt pod względem transferu - kamerkę i kartę oczywiście ;)!!
Ciekawe jakie są wasze wyniki. Fajnie by było porównać wyniki - oryginały z podróbkami.

Dzisiaj jest kilka aukcji z oryginałami !! O dziwo :)
Przy zakupie trzeba również uważać na to, że sprzedający często wstawiają do opisu aukcji inne zdjęcia kart - blisterów - niż mają w rzeczywistości !!! Albo nie wstawiają w ogóle !!
Myślałem o kupnie takiej, ale mnie coś tknęło i poprosiłem gościa o zdjęcie z reala. No i się okazało, że to podróbka! W między czasie znalazłem takie zdjęcia co zamieścił na aukcji na aukcjach eBay ! Nieżle co ? :rolleyes:
Oryginały to są na pewno te w pudełkach z czytnikiem, albo innym czymś.
Zgrzewy podłużne i dużo ich na stronach - ja miałem 8-6-8, a pod spodem widać przez okienko gwarancje !! takie są w Saturnie
 

kitkat

New member
Trudno nadążyć z czytaniem Waszych postów. Zastanawiam się dlaczego w testach kamer na drugim miejscu jest Panasonic HDC a Sony HDR XR520V ma miejsce 7.
camcorderinfo.com
 

Shinzon

New member
@Kitkat

camcorder.info jest tylko jednym z portali, które testują kamery. Na innych portalach widziałem inne rankingi, gdzie kamera SONY XR500/XR520 miała dużo wyższe noty, pokonując Panasonica.

Problem w tym, że kamery różnych producentów są bardzo różne i każda ma swoje mocne i słabe strony. Niestety nie da się uśrednić wszystkich oczekiwań użytkowników i nadać im odpowiednich wag tak jak robi to camcorder.info. Dla jednych bardzo ważne może być, aby kamera miała jak najbogatsze możliwości ustawień ręcznych, dla innych ważniejsza może być stabilizacja i nagrywanie w słabym świetle. Niestety różni użytkownicy nadadzą zupełnie różne wagi tym czynnikom. Stąd sugerowanie się tylko i wyłącznie tym co zestawił camcorder.info może być mylące.

Camcorder.info oczywiście podaje dogłębną analizę każdej kamery i na ich stronie można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji. Jednak do tych ich ocen należy podejść z dystansem i poszukać w internecie jeszcze innych opinii. Przede wszystkim należy sobie indywidualnie określić jakie ma się oczekiwania od kamery i dopiero wtedy czytać testy.
 

kitkat

New member
Rozumiem, że idałem jest mieć w ręce obie kamery i wybrać tę która najbardziej pasuje. Niestety nie każdy ma taką mozliwość. Przeglądając allegro znalazłem takie oferty:
Panasonic HDC HS 300 oferta 2700zł nowy model z USA
Sony HDR RS12 oferta 2600zł kamera z 2009r. używana
Sony HDR XR500VE 4300zł.
Sony HDR XR520VE 4900zł.
Jeżeli te kamery mają swoje plusy i minusy to może jednak brać nowego panasonica?
 

Shinzon

New member
Kitkat, nie odradzam Ci Panasonica. Jakoś tak się składa, że na forum nie widziałem wiele użytkowników Panasonica. Nie wiem czy to o czymś świadczy. Jednak bardzo chętnie zobaczyłbym więcej klipów z Panasonica, bo jest ich bardzo mało i trudno się do tego Panasonica ustosunkować.

Odnośnie cen to nie można porównywać ceny Panasonica HS-300 z USA z cenami SONY XR500/XR520 w Polsce. Jak sobie zobaczysz cenę SONY XR500V w dolarach to wynosi ona około $900 co po kursie 2,87 (średni NBP) to masz 2.583 zł, czyli gdzie tu mowa o 4.300 zł?
http://www.nextag.com/SONY-HDR-XR500V-120GB-642422549/prices-html

A zobacz sobię cenę Panasonic HS-300 w Polsce:
http://www.skapiec.pl/site/cat/18/comp/507160
Najtańszą cenę masz 4.599 zł w internecie.

Najtańsza SONY XR500VE w Polsce w internecie jest za 3.928 zł
http://www.skapiec.pl/site/cat/18/comp/444181

Podsumowując nie można porównywać tak cen kamer na podstawie wyrwanych ofert z allegro. Poza tym w przypadku zakupu kamery z USA jest problem z gwarancją, jest to również model nagrywający w NTSC, a nie PAL itd. Musisz również uważać, bo na allegro mogą Ci sprzedać kamerę z wadami ukrytymi i bez gwarancji i serwisu co z tym zrobisz.

P.S. zobacz sobie jeszcze testy SONY i Panasonica z innego portalu:

SONY XR520V nota 85%
http://www.infosyncworld.com/reviews...20v/10187.html

Panasonic HS300 nota 74%
http://www.infosyncworld.com/reviews...300/10147.html
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
kitkat napisał:
Jeżeli te kamery mają swoje plusy i minusy to może jednak brać nowego panasonica?

To jest jak z samochodem. Kolega miał pewna kwotę i pyta co kupić:
Audi, Mercedesa, BMW czy Volvo.

To czy Panasonic czy Sony czy Canon czy JVC musisz zdecydować sam.
Mnie się wydaje, że wyraźnie ciągnie Cię do Panasonic-a. Na Twoje nieszczęście, akurat teraz, na tym forum entuzjaści Sony, najwyraźniej przeważają.
Czego oczekujesz. Ze napiszę Ci kup Panasonica, którego poważam, ale uważam że akurat teraz Sony w kamerach(nie tylko) przoduje.

Kamery, ich oprogramowanie, stabilizacja obiektywy, są dzisiaj u Sony bezkonkurencyjne. A nowe obiektywy G nie mają jak na razie konkurencji.

Chcesz kupić Panasonic, to kup. Jak zdecydujesz co do marki i kwoty od-do to wtedy być może ktoś Ci dobrze doradzi model.


kitkat napisał:
... ... może jednak brać nowe ... ... ?
Tylko nowe, chyba że cena jest niezwykle okazyjna, gdy coś się popsuje to bez żalu wyrzucisz.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
co do tego nagrania, to widac olbrzymia roznice w kolorach (o stabilizacji nie pisze bo wiadomo), sorki, ale z sony ten kolor jakis taki nie naturalny. Jednak kolory canona sa duzo lepsze, nie wiem jak to bylo nagrywane, ale roznice sa duze, az za duze.
 
Do góry