Nowe kamery od Sony na 2010 rok

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Np statyw ma to do tego, że nowe XR550/CX550 mają ulepszoną stabilizacje w całym zakresie ogniskowych, a XR500 nie. To znaczy przy dużym zoomie obraz na XR500 lata ... no i tu przydaje się statyw. Muszę powiedzieć, że na XR550/CX550 tego zoomu 12x będzie brakować. Aby uzyskać te dodatkowe 2x to się trzeba mocno wykosztować na dodatkowy obiektyw.

bez przesady ile na tym max zoomie krecisz, chyba ze sasiadke po drugiej stonie ulicy :)

dla mnie najladniejsze nagrania sa bez zoomu


mowisz o tym
http://cgi.ebay.pl/0-38X-WIDE-ANGLE...ItemQQptZCamcorder_Lenses?hash=item19b923cf3c
chyba cos oszukali bo wyglada inaczej niz na innych stronach

mnie zastanawia dlaceo u nas kosztuje 700-800zl a tam okolo 200zl


ja osobiscie nie lubie zakladac niczego, jest to dosc uciazliwe i z tego co zauwazylem dosc czesto potrzebny szeroki kat jak i zoom (niestety)
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Seba myślę, że jak tak długo nie zmieniałeś kamery to teraz dla Ciebie SONY CX550 to będzie super rozwiązanie niezależnie od tego czy jest tam zoom 10x czy 12x.

Jak już pisałem SONY zrobiło bardzo dobry krok robiąc SONY XR550 i CX550 identycznie za wyjątkiem nośnika (twardy dysk i pamięć wewnętrzna). Przy SONY CX550 masz aż 64GB pamięci wewnętrznej. To SONY SR11 miała cały dysk twardy o pojemności 60GB. I przy SONY CX550 nic nie tracisz w stosunku do XR550 takich jak wizjer czy duży ekran LCD.

Ja piszę ze swojego punktu widzenia czyli posiadacza XR500. Sprzedaż XR500 i zakup XR550 czy też CX550 jak dla mnie nie jest opłacalny.

P.S.
Jeśli chodzi o konwerter szerokokątny to mam go na stałe przykręconego do kamery i trzymam tak kamerę w torbie. Mam też w menu ustawiony tryb z obiektywem szerokokątnym. Wyciągam z torby kamerę z nakręconym obiektywem i nagrywam. Zdejmuje konwerter sporadycznie jak nagrywam z zoomem. Konwerter SONY HGA07 jest tak dopracowany, że idealnie pasuje do kamery, nie przeciąża jej (kamera stoi z nakręconym konwerterem i się nie przechyla) i w 100% spełnia swoje zadanie zapewnienia szerokiego kąta.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Shinzon
powiem Ci ze robilem male testy bardzo male Cx7 i Cx500 i na 40 calach nie widze roznicy

co do kart czy dysk, troche mnie denerwuje ze na sile daja wbudowana, niestety ale karty pamieci sa bardzo drogie liczac za 1GB, wiec pytam po co dali, w tym wypadku bardziej sie oplaca na dysk, np CX500 jest za lekka jak dla mnie a XR jest w sam raz (prawie) dzieki wlasnie dyskowi.
Ja w kamerach nie chce wbudowanej pamieci za ktora trzeba tak duzo placic, po co?
mam 8GB karty i sa idealne do photobanku przy 16GB karta moge miec problem zeby zgrac do photobanku, akumulator nie wytrzyma wiec nie sa wskazane dla mnie, czyli zostaje mi zastanowic sie czy dysk czy karta, ja nie jestem przeciwko dyskowi


Zadam Ci pytanie jak juz bede u nas w sklepie, Shinzon co bys kupil teraz, nie majac kamery? odpowiedz mi na to pytanie jak bedziesz po testach :) (z gory dzieki)

SONY HGA07 to bardzo fajnie ze spelnia swoje zadanie, ale zauwaz ile taka sprawa kosztuje, to jest dosc duzy wydatek.
 

Shinzon

New member
SONY HGA07 to bardzo fajnie ze spelnia swoje zadanie, ale zauwaz ile taka sprawa kosztuje, to jest dosc duzy wydatek.

No ja nie zachęcam do kupna XR500 + konwerter HGA07 zamiast XR550. Ja tylko komentuję sprawę ze swojej perspektywy kiedy ja już mam XR500 i konwerter.

Rzeczywiście SONY nie daje takich opcji jak Canon, gdzie możesz kupić nową kamerę Canon z pamięcią wbudowaną 64GB, 32GB i bez wbudowanej pamięci.

Oczywiście jak nowe SONY będą dostępne to nie odmówię sobie wizyty w salonie SONY i zrobienia testów. Podzielę się oczywiście odczuciami. :)
 

abcaa

New member
Co przemawia tak na plus w nowych kamerach Sony, to tak naprawdę szeroki kąt. Złości mnie jedno w XR500 że jak założę konwerter szerokokątny i przyjdzie zrobić zdjęcie w pomieszczeniu, to konwerter zasłania lampę błyskową. A niekiedy jest taka potrzeba. Czasami nie można zdążyć wyciągnąć aparatu foto i robić dwie rzeczy naraz.

Pozdrawiam
 

Shinzon

New member
Złości mnie jedno w XR500 że jak założę konwerter szerokokątny i przyjdzie zrobić zdjęcie w pomieszczeniu, to konwerter zasłania lampę błyskową.
Pozdrawiam

Ja swoją SONY XR500 w ogóle nie robię zdjęć. Jednak dobrym aparatem zdjęcia wychodzą znacznie lepsze. Prawie zawsze mam ze sobą i kamerę i aparat.

Jestem w sumie bardzo zadowolony z XR500. To wspaniała kamera i nie widzę powodu do zmiany. Nawet zrobiłem sobie takie porównanie swoich kamer.

SONY CX-6 miałem około 12 miesięcy i nagrałem nią 128GB filmów

SONY SR11 miałem około 4 miesiące i nagrałem nią 46GB filmów

SONY XR500 mam około 6 miesięcy i nagrałem nią 270GB filmów :shock:

... w tym dla SONY XR500 większość filmów nagrałem przy wykorzystaniu konwertera szerokokątnego.

Firma SONY dość już na mnie zarobiła ;-)

Zmiana kamery może w 2011
 

abcaa

New member
Całkowicie się zgadzam że do robienia zdjęć jest aparat foto, a do filmu kamera. Powoli te różnice zaczynają się zacierać, przytoczę Canona 5D,7D które oprócz zdjęć robią znakomite filmy i kto wie czy w niedługim czasie będzie to hit przyszłości.
Dla mnie to zawsze problem na wyjezdzie, lubię mieć dobre zdjęcie i dobry film, kamera na szyi a lustrzanka?. Canon i Nikon następnymi modelami doprowadzą że problem będzie chyba rozwiązany. Polecam artykuły na ten temat. Oglądałem ostatnio teledyski Steczkowskiej nagrane Canonami 5D, szok...głębia i w ogóle... wynik jak z kamer profesjonalnych.
Sporo o tym piszemy w FILMOWCU i ŚWIECIE OBRAZU.

Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Co przemawia tak na plus w nowych kamerach Sony, to tak naprawdę szeroki kąt. Złości mnie jedno w XR500 że jak założę konwerter szerokokątny i przyjdzie zrobić zdjęcie w pomieszczeniu, to konwerter zasłania lampę błyskową. A niekiedy jest taka potrzeba. Czasami nie można zdążyć wyciągnąć aparatu foto i robić dwie rzeczy naraz.

Pozdrawiam

moze male pocieszenie, ale ja robie najwiecej zdjec bez lampy i sa najladniejsze. (aparatem)

"SONY CX-6 miałem około 12 miesięcy i nagrałem nią 128GB filmów"

szok, o fuck to ja sie biore za krecenie
moze nagralem z 5 kart 8GB :(

ile czasu zgrywasz 8GB z dysku (sony) na dysk do kompa

co do Canona aparatu, duze ciezkie nieporeczne, cena, obiektyw itd odpada.
Inaczej sie kreci aparatem inaczej kamera, ja z kamera chodze i krece latam itd, a canon co postawic na statywie obiekt w tym samym miejscu, moze do nakrecenia reklamy, ale nie do zastosowan na codzien
 

jaskol

New member
Całkowicie się zgadzam że do robienia zdjęć jest aparat foto, a do filmu kamera. Powoli te różnice zaczynają się zacierać, przytoczę Canona 5D,7D które oprócz zdjęć robią znakomite filmy i kto wie czy w niedługim czasie będzie to hit przyszłości.

Podobnie w nizszej klasie cenowej aparat Sony HX1 pozwala na filmowanie HD z niezłym efektem.
 

siwyyy77

Member
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
W maximedia chyba trochę przesadzili z ceną SONY XR550

http://www.maximedia.pl/?c=kamery_cyfrowe&p=sony_hdr_xr_550

maxiv.jpg
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Sony Poland
Przewidywany czas wprowadzenia kamer HDR-CX550VE i HDR-XR550VE, to koniec pierwszego kwartału 2010 roku.


Jak mozna zauwazyc w salonach Sony sa pustki



Shinzon o co chodzi z tym podpisem
"Nie kupujcie kamer SONY"
czy ja czegos nie wiem :(
 

jaguar81

Member
2 tygodnie

Byłem dziś w salonie sony.sprzedawca powiedział, że za około 2 tygodnie nowe kamery xr550 i cx550 powinny już być.natomiast mieli już model hmm... bodajże xr155.

pozdrawiam
 
Do góry