Nowe amplitunery Onkyo

AreckiW

New member
Fatman_1 napisał:
We wrześniowym niemieckim wydaniu stereoplay jest test porównawczy Onkyo 875 i Yamahy 1800.
http://www.stereoplay.de/inhalt_von_stereoplay_9_07.153458.htm

Die AV-Receiver-Hits 2007:
listenpunkt.gif
High End Surround 1: Onkyo TX SR 805, der Filmton-König für 1200 Euro. Yamaha RX V 1800, der Klang-Feingeist auch in Stereo. Beide mit dem neuen Anschluss HDMI 1.3a.

Fatman, się pomyliłeś, bo w Stereoplay jest test 805, a nie 875.
W teście o 1 punkt wygrała Yamaha, ale tylko dlatego, że troszkę lepiej wyszła w stereo. Identyczna punktacja przy jakości dźwięku surround.
Ale co moim zdaniem przemawia za Onkyo 805, to przede wszystkim fakt, że przy podłączeniu 7 głośników Yahama wyciągała zaledwie 44 WATy na kanał przy 4-ohmowych głośnikach (np. Jamo), zaś w tym samym połączeniu Onkyo zapewniał przy 4 ohmach i 7 głośnikach aż 139 WATT na kanał. To miażdżąca różnica na korzyść Onkyo. A modele 875 i 905 mają jeszcze mocniejsze końcówki mocy !!! no i THX Ultra 2, którego ani Yamaha, ani Denon nie mają.

pozdr.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Masz rację AreckiW to była 805. Moja wpadka. Pisałem to mając w pamięci ocenę dźwięku przez Stereoplay a ponieważ 805 i 875 maja te same części w torze dźwieku i te same burr-browny należy domniemywać, że będą brzmiały bardzo podobnie.

To jest tak jak z tym, że mówisz "Lenin" a myślisz "Partia". :D :D

EIC podaje dziś opinie z różnych niemieckich i polskich czasopism branżowych na temat 505 i 605:

http://www.onkyo.pl/pokaz/news/id/1018
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fordzik74

New member
narazie cyka wszystko spoko Onkyo sprawuje sie dobrze a nawet bardzo dobrze podlaczylem do niego pioneerki i chodza ok






Panasonic TH42PX60EH
ONKYO TX-SR605
ONKYO DV-SP404E
PIONEER S-V810A
 
Fatman_1 napisał:
  1. Nie miałem okazji posłuchać ani jednego ani drugiego ale osłuchałem niektóre modele obecnej linii Onkyo i Denona (a jednego nawet słucham w tej chwili) i wiem, że charakter dźwieku Onkyo bardziej mi odpowiada w muzyce, której słucham. Nie napisałem nigdzie, że Onkyo jest LEPSZY tylko, że bardziej MI odpowiada.
  2. Reona w akcji na żywo nie widziałem (bo i gdzie) ale Faroudję 2310 mam w chacie (jak już pisałem) a o Reonie poczytałem sporo i wiem, że będzie lepiej. Jeżeli różnica cenowa między 805 a 875 (czyli mieć Faroudję albo Reona) to tylko 700 pln to oczywiste jest dla mnie, że wolę Reona.
  3. Za 3 lata - i owszem - wymienię znowu amplituner na nowszy model ale nie wiem dlaczego piszesz, że będę bluzgał ??? Teraz mam stareńkiego (dla niektórych) Onkyo 601 i nie "bluzgam" na niego, ale jak on brzmi? Naprawdę z łezka w oku bedę się z nim rozstawał. Już chciałem go zaadaptować do sypialni, ale za wielkie jest to bydlę :)
  4. Napisz mi jak to będziesz słuchał FLAC-ów na tym Denonie przez USB. czy on czyta takie formaty? Ja jak juz mam cos we FLAC-ach albo APE-ach to obowiązkowo robię z tego płytę audio. Dla mnie USB to zbedny gadżet bo empetrójek i tak nie słucham albo bardzo rzadko. Zewnętrzną pamięć to ja u siebie podłączam do USB na froncie Bellwooda, klocka za 200 pln. Nie boje się, że zepsuje mi "drogę sygnału" disco-przebojów rąbanych, nagranych w mp3 na pendrivie.:D
Poza tym podjałem męską decyzję. Do końca sierpnia zamawiam 875. Niech tylko odsłucham go....

Szacunek phoenix_me
Szacunek [i poważanie też] to mam zawsze :). Gdyby tak nie było nie pisałbym na forum w celu wzbudzenia KONSTRUKTYWNEJ dyskusji. To jedyny i wyłączny zamiar.
(Oczywiście przepraszam za późną odp. ale złożyło się na to kilka spraw)

1. Nie jest lepszy, tylko bardziej odpowiada - no więc skoro mowa o gustach to; patrzyłem sobie na wymiary i Onkyo to straszny klocek. W swojej szafce pod TV musiałbym się pozbyć tylniej ścianki żeby Onyo się tam zmieścił :)

2. Reon vs Faroudja - nie wiem dlaczego ale dla mnie to trochę "ideologiczna" wojną. Przypominają mi się czasy pierwszych kamer cyfrowych i zoom x300 :)... co chce przez to powiedzieć to, że z sygnału 480i nie zrobisz 1080p. Nie stsując sztuczek typu zoom cyfrowy. No a przewaga Reon'a nad Faroudja może ujawnić się w kilku scenach. Czy to jest warte 700zł - na pewno NIE.

3. Pisząc o bluzganiu miałem na myśli stosunek do Faroudji. W momencie kiedy Reona nie widziałeś. Tak, tak parametry lepsze, ale jak to będzie wyglądać i jak się będzie miał efekt końcowy czyli 480i -> 1080p? Tego nikt nie wie, a ja wręcz z 'bezczelną' pewnością powiem, że róznicy nie będzie widać.

4. Denon jak sama nazwa wskazuje AVR-3808CI: ** NEW ** 7.1 CH/5.1+2 CH Home Theater/MultiMedia A/V Receiver with Networking" posiada fajną ceche -> Networking... czyli będzie potrafił czytać z sieci :)... (ma rj45) - m.in będzie to muzyka w formacie FLAC.. np. z mojego kompa z drugiego pokoju. Co do MP3 to są takie 128kbps ale są i takie skompresowane jako insane. Ciekawe czy odróżniłbyś takowy od CD-Audio w ślepym teście. Wątpie!. No i nawet tutaj - denon wrzuca tzw enhancer .. który ma za zadanie uzupełniać brakujące składowe częstotliwości które zjada format mp3 (od razu zaznaczam, że nie miałem okazji posłuchać jak toto się sprawuje).

Dodam jeszcze na koniec, że jakiś czas temu poprzestałem na skakaniu od nowinki do nowinki tylko dlatego, że to nowość, a skupiłem się na tym co słysze i wykorzystuje. Sam powiedziałeś przecież, że za 3lata to będziesz już miał nowysz model... wykorzystasz do tego czasu swojego Reon'a? i myślisz, że będziesz bardziej zadowolony niż gdybyś miał Faroudję? Pewnie tak, ale różnica będzie chyba tylko w "dobrym samopoczuciu" wiedząc, że masz sprzęt z najnowszymi bajerami.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
phoenix_me napisał:
2. Reon vs Faroudja - nie wiem dlaczego ale dla mnie to trochę "ideologiczna" wojną. Przypominają mi się czasy pierwszych kamer cyfrowych i zoom x300 :)... co chce przez to powiedzieć to, że z sygnału 480i nie zrobisz 1080p. Nie stsując sztuczek typu zoom cyfrowy. No a przewaga Reon'a nad Faroudja może ujawnić się w kilku scenach. Czy to jest warte 700zł - na pewno NIE.

Musisz troszkę poczytać co robią Reon i Farudja. Napewno nir chodzi o 480i->1080p, choć to też umieją. Poza tym różnica 700zł NIE wynika tylko z rego.
Dla ułatwienia dodam że te amplitunery różnią się kablem sieciowym i nóżkami obudowy.
 
Gucio50 napisał:
Musisz troszkę poczytać co robią Reon i Farudja. Napewno nir chodzi o 480i->1080p, choć to też umieją. Poza tym różnica 700zł NIE wynika tylko z rego.
Dla ułatwienia dodam że te amplitunery różnią się kablem sieciowym i nóżkami obudowy.
Reon
http://www.hqv.com/technology/index1/noise_reduction.cfm?CFID=&CFTOKEN=29420698
Na górze 'drop down menu' z wyborem poszczególnych 'sztuczek' które robi Reon. (a później można czytać albo oglądać filmiki poglądowe)

Faroudja
http://www.meridian-audio.com/p_faroudja.htm

O 700zł powiedział ktoś inny, ja tylko się do tego odniosłem.

Sygnał ze zwykłego DVD (chyba najbardziej popularny format) oraz temu podobne PAL'owate i NTSC'owate (kablówki i temu podobne sygnały analogowe, jak i coś takiego jak cyfra itd) można podciągnąc pod 480i!, a 1080p to to co chcą uzyskać posiadacze sprzętu który może wyświetlić taki sygnał. Więc chyba jednak chodzi głównie o taką konwersję.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
phoenix_me napisał:
.

Sygnał ze zwykłego DVD (chyba najbardziej popularny format) oraz temu podobne PAL'owate i NTSC'owate (kablówki i temu podobne sygnały analogowe, jak i coś takiego jak cyfra itd) można podciągnąc pod 480i!, .


Pies czyli kot, poddaję się i ustępuję pola ... ... ...
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
phoenix_me napisał:
[...] Denon jak sama nazwa wskazuje AVR-3808CI: ** NEW ** 7.1 CH/5.1+2 CH Home Theater/MultiMedia A/V Receiver with Networking" posiada fajną ceche -> Networking... czyli będzie potrafił czytać z sieci :)... [...]

Dodam jeszcze na koniec, że jakiś czas temu poprzestałem na skakaniu od nowinki do nowinki tylko dlatego, że to nowość, a skupiłem się na tym co słysze i wykorzystuje. [...] różnica będzie chyba tylko w "dobrym samopoczuciu" wiedząc, że masz sprzęt z najnowszymi bajerami.

Chylę czoła przed Denonem (sam 3 dni temu zakupiłlem wieżyczkę do sypialni tej marki ale networking i odsłuchiwanie radiostacji internetowych to już jest dla mnie przerost. Sam piszesz, że "skupiłem się na tym co wykorzystuję". Mam możliwośc słuchania radia internetowego jak i oglądania telewizji internetowej i... nie robię tego na kompie. Czemu więc miałbym to robić na amplitunerze. Dla mnie RJ-45 to zędny zupełnie gadżet. KUpiłbym wtedy kombajn internetowy Yamahy lub Philipsa.

Wiadomo, że nikt z nas nigdy nie zakończy pogoni za marzeniami co chciałoby się mieć podpięte do odsłuchu ale... frajda jest jak choć przez chwilę po zakupie ma sie to "dobre samopoczucie".

Myślę, podobnie jak Ty, że wielkiej róznicy nie zobaczę na Reonie przekształcając zwykły obraz TV do 1080i. Angole pisza na avforums, że nie jest to "niebo a ziemia" ale poprawę widać. Głównie w tym ampli zależy mi na dobrym dźwieku.

Pozdrawiam,
 

miro.t

New member
Witam.
Prośba do posiadaczy onkyo 605. Czy którys z was mógłby mi podać wymiar tzw. głębokości amplitunera z podłączonymi kablami z tyłu. Bedę robił półkę na wymiar pod TV i nie chce zrobić za płytkiej.
Dzięki i pozdrawiam.
 

qnrad

New member
Ja ci chętnie podam wymiary, jak tylko wyjmę z opakowania :D

Dzisiaj kupiłem u naszego forumowego blacka. Transakcja :eek:k:, najwyższa klasa.

Sprzęt rozpakuję dopiero za jakiś tydzień. A dzisiaj akurat przejeżdzałem w okolicach Olsztyna, to zajechałem do blacka i tego no... tak wyszło :D. 605 stoi w garażu i czeka na nowe mieszkanko.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
miro.t napisał:
Witam.
Prośba do posiadaczy onkyo 605. Czy którys z was mógłby mi podać wymiar tzw. głębokości amplitunera z podłączonymi kablami z tyłu. Bedę robił półkę na wymiar pod TV i nie chce zrobić za płytkiej.
Dzięki i pozdrawiam.

Od ścianki przedniej wzmacniacza 605 do scianki szafki/półki mam 42cm, trochę ciasno.:cool:
Za wzmacniaczem, pomiędzy scianką mam poupychane kable, na wcisk.


Wszystko zależy od tych kabli. Mój onkyo stoi na Nagrywarce DVD Panasonic i na Blu-Ray Samsung BD-P1000

Jak stał "na dole" to wszystko straszliwie nagrzewał. :confused:
 

miro.t

New member
Witam.
Dzieki za info.
Też bede kupował sprzęt w Olsztynie :) z tym że zastanawiam sie jeszcze czy brac 605 , czy 705.
Pozdrawiam.

PS.
Co sądzicie o kolumnach robionych na zamówienie?
 

Pow3rman

New member
qnrad napisał:
605 stoi w garażu i czeka na nowe mieszkanko.

he he, ja też do nowego domku szykuje zakup 605, ale jeszcze mam troche czasu do listopada, a ceny mam nadzieję będą spadać jak zaufanie do czołowych polskich polityków.
W sobotę wybieram się do gdańska i przy okazji wpadłbym coś posłuchać. Nie wiecie może gdzie są fajne miejsca ze sprzętem w tamtejszej okolicy?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co sądzicie o kolumnach robionych na zamówienie?

Pomyśl o ewentualnej odsprzedaży, zmieniając na inne stare kolumny cenionych firm sprzedaż bez problemu na allegro z małą stratą, z wynalazkami na zamowienie będzie problem.
 

mac79

New member
qnrad napisał:
Ja ci chętnie podam wymiary, jak tylko wyjmę z opakowania :D

Dzisiaj kupiłem u naszego forumowego blacka. Transakcja :eek:k:, najwyższa klasa.

Sprzęt rozpakuję dopiero za jakiś tydzień. A dzisiaj akurat przejeżdzałem w okolicach Olsztyna, to zajechałem do blacka i tego no... tak wyszło :D. 605 stoi w garażu i czeka na nowe mieszkanko.
jeśli to nie tajemnica wal cene tej 605 a jak tajemnica to BLACKI podaj tą cenke na priva
 
Do góry