Nowa seria 8 (8404H)

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Waldorff napisał:
Chciałem wrócić do problemu z działaniem opcji Autoformat na HDMI z NBOXA. Uaktualniłem softa, bo myślałem, że może pomoże... nie pomogło.... Zadzwoniłem do Biura Obsługi z "N".... oczywiście też nic to nie dało. Co jest z tym Autoformatowaniem, skoro na kablówce działa, a na N-ce już nie, chociaż wczoraj mi działało??? Jak to wygląda u Was?

Od dziś mam N - niestety mam to samo... pomimo ustawienia "brak skalowania" w dekoderze tv sobie nie radzi. Ogólnie z tym skalowaniem w N to jakiś burdel jest, jedną reklamę widać w małym kwadraciku a następna rozciąga się na cały ekran - wszystko na tym samym kanale w przeciągu 1 minuty. Masakra jakaś... oprogramowanie w 8404 i w nboxie (nowy recorder) - najnowsze. Ogólnie zniesmaczony od początku jakoś jestem... godzinę temu oglądałem pewien kanał i było wszystko ok, teraz mam film w małym kwadraciku i format tv działa tylko w jego zakresie - po bokach zawsze zostają ciemne pasy (co ciekawe format dekodera też działa tylko w tych granicach!!)... jakieś pomysły??
 

Waldorff

Member
cosmo1 napisał:
Od dziś mam N - niestety mam to samo... pomimo ustawienia "brak skalowania" w dekoderze tv sobie nie radzi. Ogólnie z tym skalowaniem w N to jakiś burdel jest, jedną reklamę widać w małym kwadraciku a następna rozciąga się na cały ekran - wszystko na tym samym kanale w przeciągu 1 minuty. Masakra jakaś... oprogramowanie w 8404 i w nboxie (nowy recorder) - najnowsze. Ogólnie zniesmaczony od początku jakoś jestem... godzinę temu oglądałem pewien kanał i było wszystko ok, teraz mam film w małym kwadraciku i format tv działa tylko w jego zakresie - po bokach zawsze zostają ciemne pasy (co ciekawe format dekodera też działa tylko w tych granicach!!)... jakieś pomysły??
Ciekawy jestem po której stronie tkwi wina w tym problemie. Na analogu z kabla telewizor formatuje sygnał szybko i prawidłowo, a już na HDMI ma problemy. Z tym, że jak trochę pomieszałem w ustawieniach to chwycił i skalował całe to formatowe zamieszanie w "N" telewizor, tyle, że chwilę to trwało. Po ponownym uruchomieniu autoformat znowu nie działał... I gdzie jest przyczyna: 8404 czy NBox? Bo nie mam już pojęcia. Soft u mnie też swieży i w TV i w pudle.

P.S. Na razie posiłkuję się takimi ustawieniami: Pudło format TV: panoramiczny + rozciąganie, a w TV "nieskalowane".
 
Ostatnia edycja:

marianin

New member
Wydaje mi się, że wina leży po stronie N boxa. ( U mnie jedynie na kanale TVN HD) W czasie gdy leci jakiś film, nie ma w ogóle możliwości zmiany formatu
w dekoderze - nie podświetla się właściwa opcja po naciśnieciu przycisku pilota. W podobnych sytuacjach film 4:3 z BR Panasonica, gdy autoformat w TV nie zadziała, zawsze mogę zmienić format w BR tak aby obraz pokrywał cały ekran.
 

dragons87

New member
jaskol napisał:
Miałem soft z końca lipca, teraz wgrałem z 20.XI i jest OK.
Doszła SCENA, filmy dvix i xvid oraz MP4 (rozdz. 1080) chodzą lepiej
- żadnych problemów nie zauważyłem

No mi przed wgraniem softu prawie zaden film avi nie chcial chodzic, a teraz dzialka zdecydowana wiekszosc, jednak filmy z fps 23,976 (chyba) po paru min "klatkuja" natomiast 25 chodza rewelacyjnie :) Ale moj soft jest chyba z pazdziernika.
Co do Scena to nie wiem po cholere to jest... wydaje mi sie ze to jest wylacznik czasowy tv, jednak nie mozna ogladac normalnie tv, tylko mozna patrzec sie na motyla, ale w jakim celu?? :niewiem: :D moze w najblizszym czasie sprawdze net Tv to napisze :)

Mam pytanie do was, a mianowicie, czy jak włączacie Ambilight (na bialej scianie) to naprawde jest wrazenie przedluzenia obrazu?:> Pytam poniewaz, ja mam jasno zielona sciane i u mnie to wyglada raczej jako taka ala lampeczka, ale nie mam wrazenia ze przedluza mi obraz -.-" Tak wiec sie nasowa pytanie czy warto przemalowac sciane za tv na bialo czy nie??:>
Oczywiscie w Trybie Aktywnym tez dawałem na maxa, w jasnosci tez na maxa i dalej to nie bylo to czego oczekiwalem >.<
 

marianin

New member
A ja mam pytanie jak włączyć/aktywować tą funkcję scenea?
Wgrałem najnowszy soft a przycisk na pilocie jak nie działał tak nie działa.
 

ultimate

New member
marianin napisał:
A ja mam pytanie jak włączyć/aktywować tą funkcję scenea?
Wgrałem najnowszy soft a przycisk na pilocie jak nie działał tak nie działa.

Scenea jest dostępna z menu głównego: "domek"/Scenea.
Niespecjalnie rozumiem sens tej funkcji:) Oprócz std. motyla można przy przeglądaniu zdjęć z USB zaznaczyć foto "ustaw w Scenea" czy jakoś tak.
 

PiotrM_

New member
ultimate napisał:
Scenea jest dostępna z menu głównego: "domek"/Scenea.
Niespecjalnie rozumiem sens tej funkcji:) Oprócz std. motyla można przy przeglądaniu zdjęć z USB zaznaczyć foto "ustaw w Scenea" czy jakoś tak.

Nie uaktualniłem jeszcze softu, ale sądząc z opisu jest to po prostu funkcja ramki na zdjęcia. Konkurencja ma, to czemu nie ;)
 

marianin

New member
Dziękuję ! :) ultimate. Ta funkcja to fajny bajer ale byłby jeszcze fajniejszy gdyby można to było uruchamiać bez wchodzenia do "menu" - domku :).
W końcu na pilocie przycisk jest.
Pozdrawiam
 

ultimate

New member
marianin napisał:
Dziękuję ! :) ultimate. Ta funkcja to fajny bajer ale byłby jeszcze fajniejszy gdyby można to było uruchamiać bez wchodzenia do "menu" - domku :).
W końcu na pilocie przycisk jest.
Pozdrawiam
Potwierdzam. przycisk na pilocie nie działa.
I bez aktualizowania softu nagle każdy program TV nazywa się "unidentified" choć przy wybieraniu z trybu "kafelek" kanały nazywają się tak jak im nadałem.
Może za jakiś czas im się "odwidzi" i i nazwy przy przełączaniu się pojawią?
 

ultimate

New member
Działa Wam "Tryb PC"?

Rozczarował mnie obraz po podłączeniu laptopa przez VGA:( jest co prawda ostry i wyraźny, ale wszystkie fonty i generalnie wszystkie obiekty posiadają po prawiej odbicia - coś jak z anteny analogowej!:( Najlepiej to widać właśnie na literach. Redukcja ostrości trochę to rozmywa, ale przeciez nie o to chodzi.
Obraz ma niezmienną wadę w każdym z trybów (Osobisty, Standardowy, Gra it.), skalowany czy nieskalowany itp. Jedyną opcją, jakiej nie próbowałem jest włączenie "TRYBU PC" - w instrukcji w pkt. 4.1.2
u mnie ta funkcja jest po prostu na ekranie nieaktywna - nie da się jej wybrać.
Czy coś robię nie tak? Jaką macie jakość obrazu po VGA? i czy w Waszych menu da się kliknąć "Tryb PC"?

Aby utrudnić analizę przyczyn to podpowiem, ze ten sam lap poprzez ten sam kabel podłączony do Panasa plazmy 37" daje krystaliczny obraz...

pozdr
ultimate
 

PiotrM_

New member
ultimate napisał:
Rozczarował mnie obraz po podłączeniu laptopa przez VGA:( jest co prawda ostry i wyraźny, ale wszystkie fonty i generalnie wszystkie obiekty posiadają po prawiej odbicia - coś jak z anteny analogowej!:( Najlepiej to widać właśnie na literach. Redukcja ostrości trochę to rozmywa, ale przeciez nie o to chodzi.
Obraz ma niezmienną wadę w każdym z trybów (Osobisty, Standardowy, Gra it.), skalowany czy nieskalowany itp.

Dziwne to co piszesz - u mnie po VGA żyleta bez odbić (też z laptopa) - wszystkie rozdzielczości do 1920x1080 włącznie.
Albo może jetsem mniej wrazliwy na ten efekt - fajnie jakbyś zrobił zdjęcie temu zjawisku.

ultimate napisał:
Jedyną opcją, jakiej nie próbowałem jest włączenie "TRYBU PC" - w instrukcji w pkt. 4.1.2
u mnie ta funkcja jest po prostu na ekranie nieaktywna - nie da się jej wybrać.
Czy coś robię nie tak? Jaką macie jakość obrazu po VGA? i czy w Waszych menu da się kliknąć "Tryb PC"?

Mogę się mylić, ale opcja ta jest dostępna chyba tylko dla wejścia HDMI.
 

Mariusz_i_Goska

New member
PiotrM_ napisał:
Nie uaktualniłem jeszcze softu, ale sądząc z opisu jest to po prostu funkcja ramki na zdjęcia. Konkurencja ma, to czemu nie ;)
Dokładnie tak jest. Po włączeniu zdjęć w jpg, jpeg przez USB, wduszając opcje, można zmienić motylka na swoje zdjęcie. Przycisk na pilocie nie działa.
 

dragons87

New member
Mariusz_i_Goska napisał:
Dokładnie tak jest. Po włączeniu zdjęć w jpg, jpeg przez USB, wduszając opcje, można zmienić motylka na swoje zdjęcie. Przycisk na pilocie nie działa.

W takim razie ta opcja jest zupelnie mi nie potrzebna =]
 

tomek242

New member
Waldorff napisał:
Ciekawy jestem po której stronie tkwi wina w tym problemie. Na analogu z kabla telewizor formatuje sygnał szybko i prawidłowo, a już na HDMI ma problemy. Z tym, że jak trochę pomieszałem w ustawieniach to chwycił i skalował całe to formatowe zamieszanie w "N" telewizor, tyle, że chwilę to trwało. Po ponownym uruchomieniu autoformat znowu nie działał... I gdzie jest przyczyna: 8404 czy NBox? Bo nie mam już pojęcia. Soft u mnie też swieży i w TV i w pudle.

P.S. Na razie posiłkuję się takimi ustawieniami: Pudło format TV: panoramiczny + rozciąganie, a w TV "nieskalowane".

Witam!
Jak tam z tą N-ką? Właśnie się zastanawiam, czy nie skorzystać z obecnej promocji, tylko jak to czytam to mi się odechciewa, a mają naprawdę korzystną obecną promocje:( .
 

Waldorff

Member
tomek242 napisał:
Witam!
Jak tam z tą N-ką? Właśnie się zastanawiam, czy nie skorzystać z obecnej promocji, tylko jak to czytam to mi się odechciewa, a mają naprawdę korzystną obecną promocje:( .
Z "N"-ką po staremu. Nie wskórałem na razie nic i pozostawiłem na ustawieniach, które nie są takie złe, jednak sam problem z autoformatowaniem, które raz działa, a potem już nie trochę mnie wpienia cały czas. Co do "N" to promo wydaje się być ok, jednak wyczytałem ostatnio gdzieś na forach, że dziwne rzeczy dzieją się z abonamentem. Niektórzy chociaż mają wykupiony pakiet za 48 zł, dostają co miesiąc inne rachunki nie wiedzieć nawet za co...? Sam czekam na pierwszy i kolejne to dopiero wtedy będę mógł się sam do tego odnieść i zobaczyć czy to prawda, jednak jest to już kolejny przypadek o którym słyszałem więc zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

dawideksl

New member
Podsumowanie tego co już przecytałem :)

Na początku witam, to mój pierwszy post.
Chciałbym podsumować kilka informacji, które już przeczytałem w tym wątku. Zaczne od tego, że mieszkam w ścisłym centrum Warszawy. Kupłem w tym tygodniu ten telewizor, ale jescze go nie podłączyłem. Chciałbym przed podłączeniem podsumować informacje o DVB-T. Czy lepiej ustawić wyszukiwanie kanałów na Polskę czy na Norwegię? Czy jeżeli nie znajdzie mi kanałów na ustawieniu go na Polskę, czy będę mógł przestawić go na norwegie i zaprogramować jeszcze raz? Czy raczej przy ustawieniu na polskę powinno pójść? Nie jestem tylko pewien czy mam 8404H czy 8404H/12. Czy jest jakaś różnica? Jak tylko wszystko popodłączam (a zrobię to w ciągu kilku dni), a bedzie to tv DVB-T, Xbox 360, Blu ray Sony i Laptop z blu rayem sony to napiszę długą i dogłębną recenzję, mam nadzieje, ze komuś się to przyda.
Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi
Pozdrawiam
Dawid

P.S Czy na norwegii wszystko będzie działać normalnie? internet też?
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
Z tego co wiem to 8404H i 8404H/12 to te same modele. A ustawienia zawsze powinno dać radę zmienić na inne i kraj tak samo.
 
Ostatnia edycja:

dragons87

New member
Waldorff napisał:
Z tego co wiem to 8404H i 8404H/12 to te same modele. A ustawienia zawsze powinno dać radę zmienić na inne i kraj tak samo.

Co do modeli to raczej tak, to jest to samo :) Co do kraju to gdzies czytalem ze trzeba kod wpisac, ale ponoc grozi to utrata gwarancji, a przynajmniej ponoc jest tam takie ostrzezenie. Ile w tym prawdy?? Nie wiem :) mam 53kanaly na kablowce i jak ogladam z 10 to jest max , no chyba ze hbo albo axn bym znalazl to juz by byla bajka ;]
 

rafnexster

New member
witam ;)

witam wsztstkich:) to mój pierwszy post na tym forum... od kilku dni zamiaruje kupic tv.lcd , po kilkudniowej lekturze waszego forum i łażenia po sklepach:) padło na Philipsa 8404 :rolleyes: ... wybierałem pomiędzy Lg Lh5000,Sharp LE600 i Sony W5500 , Samsunga jakoś nie brałem pod uwagę (chyba że jedynie model B6000) ale to juz inna półka cenowa . W związku z moim wyborem mam pytanie odnośnie 8404 : tv będzie mi slużył przedewszystkim do oglądania Div-x i oczywiście podpięta będzie również konsola Xbox-360 , no i teraz mam dylemat 32" cale czy 37" , zmierzyłem odległość w której będe najprawdopodobnie siedział i jest to 190-200cm .... ktory będzie wg. was lepszy ????:)
 
Do góry