Nowa seria 8 (8404H)

PiotrM_

New member
rafnexster napisał:
tv będzie mi slużył przedewszystkim do oglądania Div-x i oczywiście podpięta będzie również konsola Xbox-360 , no i teraz mam dylemat 32" cale czy 37" , zmierzyłem odległość w której będe najprawdopodobnie siedział i jest to 190-200cm .... ktory będzie wg. was lepszy ????:)

Z tej odległości wziąłbym 32".
Divxy oczywiście bez napisów.
 

Waldorff

Member
Ja bym zaproponował chyba jednak 37" :D A i tak będzie pewnie po czasie tak, jak pisze tu większość forumowiczów, że i 42" by nie zaszkodził :D Chociaż odległość jest bliska, jednak konsola będzie produkować dobrej jakości sygnał i pixeloza nie będzie Ci straszna, jedynie DivX w niskiej rozdziałce będą kiepskawe, ale to wiadomo.
 

ultimate

New member
Duchy po VGA - wracam do tematu

PiotrM_ napisał:
Dziwne to co piszesz - u mnie po VGA żyleta bez odbić (też z laptopa) - wszystkie rozdzielczości do 1920x1080 włącznie.
Albo może jetsem mniej wrazliwy na ten efekt - fajnie jakbyś zrobił zdjęcie temu zjawisku.
Posprawdzałem inne rozdzielczości - wszędzie zjawisko identyczne. Duchy po prawej. Mega dziwne, tym bardziej że nie ma ich przy białych literach na jednolitym czarnym tle a jedynie na innych literach/obiektach na tle innym niż czarne (czarne litery na białym tle też dają cień i beznadziejnie się przegląda www).

Dołączam próbki, zobaczcie u siebie jak to wygląda. Tak jak pisałem poprzednio: ten sam lap i ten sam kabel na plazmie Panas. 37" daje czysty obraz.
Czy mam się martwić swoim egzemplarzem?

Pozdro
ultimate
 

Attachments

  • m1.jpg
    m1.jpg
    94,1 KB · Wyś: 108
  • m2.jpg
    m2.jpg
    223,2 KB · Wyś: 86

PiotrM_

New member
Nie wygląda to dobrze.
Nie mogę teraz tego sprawdzić, ale być może jeszcze dzisiaj uda mi się zrobić zdjęcie u siebie - zamieszczę je dla porównania. Póki co, sięgając pamięcią, nie wydaje mi się żeby u mnie występował taki efekt.

Dla 100% pewności, że to wina TV, dobrze byłoby jeszcze poprosić kogoś z drugim laptopem (oczywiście cały czas ten sam kabel).
 

g-p

New member
Waldorff napisał:
Z "N"-ką po staremu. Nie wskórałem na razie nic i pozostawiłem na ustawieniach, które nie są takie złe, jednak sam problem z autoformatowaniem, które raz działa, a potem już nie trochę mnie wpienia cały czas. Co do "N" to promo wydaje się być ok, jednak wyczytałem ostatnio gdzieś na forach, że dziwne rzeczy dzieją się z abonamentem. Niektórzy chociaż mają wykupiony pakiet za 48 zł, dostają co miesiąc inne rachunki nie wiedzieć nawet za co...? Sam czekam na pierwszy i kolejne to dopiero wtedy będę mógł się sam do tego odnieść i zobaczyć czy to prawda, jednak jest to już kolejny przypadek o którym słyszałem więc zobaczymy.
Po bardziej dogłębnym zbadaniu problemu mogę napisać tak:
Po restarcie Nboxa (wyjęcie wtyczki z gniazdka), a czasami tak po prostu w menu opt na niektórych programach znika wybór wielkości obrazu. Pomaga wtedy przełączenie na inny kanał i powrót do poprzedniego. Ale to nie wszystko. Potrzebne jest jeszcze wyłączenie i włączenie ponowne telewizora. Wtedy wszystko wraca do normy i obraz ładnie się dopasowuje do wielkości ekranu. Działa to na ustawieniach: TV-auto dopasowanie, Nbox-bez zmiany. Wynika z tego, że soft Nboxa jest jeszcze niestabilny a TV potrzebuje restartu po tych kombinacjach. Dodam jeszcze, że rozwiązanie to dotyczy recordera turbo. Nie wiem jak jest ze zwykłym recorderem, ale myślę że powinno być podobnie.

Inna sprawa to to, że za nic nie mogę uruchomić DLNA. Zmieniłem system na Windows 7. Udostępnianie plików działa i strumieniowe przesyłanie multimediów też, ale zabawa z WMP nic nie daje. Zainstalowałem TVersity, SimpleCenter, Nero MediaHome 4 i dalej nic. Ma ktoś jakieś sugestie?
 
Ostatnia edycja:

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
g-p napisał:
Inna sprawa to to, że za nic nie mogę uruchomić DLNA. Zmieniłem system na Windows 7. Udostępnianie plików działa i strumieniowe przesyłanie multimediów też, ale zabawa z WMP nic nie daje. Zainstalowałem TVersity, SimpleCenter, Nero MediaHome 4 i dalej nic. Ma ktoś jakieś sugestie?

Firewall?? Masz NetTV - router widzi TV? TV często potrzebuje restartu jeśli uruchamiasz kompa a TV już działał - wystarczy wyłączyć i włączyć ponownie a wszystko powinno działać.
Widzisz swojego kompa w Kompuetr -> Sieć (po lewej, na dole)??

Co do Nboxa - to nie za bardzo zrozumiałem co chciałeś napisać :), że niby po restarcie nboxa autoformat działa?? Proszę o łopatologiczne wyjaśnienie :)
 

Joshua74

New member
Witajcie!
Mam prośbę, mam problem z wyborem telewizora lcd będę używał go jak przeciętny użytkownik z forum. Wybrałem trzy telewizory Samsung Le32b650, Philips 32PFL8408 i SONY BRAVIA KDL-32W5500. Chciałbym podłączyć wybrany już telewizor do kompa. Czy jest z którymś z tych modeli możliwość podłączenia kompa z tv zapomocą WIFI jeśle jest to z którym.
No i nie jest to piorytet przy wyborze tv, z tego co się oriętuję to wszystkie można podłaczyć za pomocą kabla. Jesli można to proszę o szybką odpowiedź.
 

aldareene

New member
Kompa możesz podpiąć oczywiście pod wszystkie wyżej wymienione TV. Jeśli chcesz używać netu bez podłączania PC to w Samsungu masz opcję dokupienia modułu WiFi(około 300 zł chyba), ale jesteś ograniczony do kilku serwisów jakie udostępnia Samsung. w Philipsie 8404H masz NetTV, można wejść na każdą stronę(bez flashowych oczywiście) ale masz to tylko po kablu. Modele PFL9604 oraz PFL9664 mają jako jedyne NetTV z wbudowanym WIFI.
 

g-p

New member
cosmo1 napisał:
Firewall?? Masz NetTV - router widzi TV? TV często potrzebuje restartu jeśli uruchamiasz kompa a TV już działał - wystarczy wyłączyć i włączyć ponownie a wszystko powinno działać.
Widzisz swojego kompa w Kompuetr -> Sieć (po lewej, na dole)??

Czego to ja nie robiłem :razz: Ze strony routera wszystko działa jak należy. Korzystam z NetTV normalnie. Kwestia firewalla też odpada. Restartów też oczywiście próbowałem. Powoli kończą mi się pomysły.

cosmo1 napisał:
Co do Nboxa - to nie za bardzo zrozumiałem co chciałeś napisać :), że niby po restarcie nboxa autoformat działa?? Proszę o łopatologiczne wyjaśnienie :)

Chodziło mi o to, że gdy wystąpi konieczność restartu Nboxa (np. zawiesi się) to należy postępować tak jak to opisałem. Inna sprawa, że Nbox czasami po prostu sam z siebie nie pozwala wybrać rozmiaru obrazu na niektórych kanałach (pomijając kanały HD, gdyż tu zawsze wszystko jest cacy). Poza tym zawsze można zrobic soft reset Nboxa i skorzystać z tego co napisałem. U mnie działa za każdym razem.
 

Waldorff

Member
g-p napisał:
(pomijając kanały HD, gdyż tu zawsze wszystko jest cacy).
Kanały HD też czasami są skiszone, np. TVN HD lub czasem HBO HD występują z pasami. Co do zmiany kanału i powrotu do poprzedniego to miałeś na myśli zmianę kanału w TV czy w NBOXIe, bo tyle się już nacudowałem, że powoli brak mi pomysłów...
 

rogi111

New member
No i stało się, kupiłem wczoraj 8404. Według mnie, po pierwszych minutach oglądania obraz analogowy, jak na możliwości lcd, bardzo dobry. HD, jak pisano wczesniej, wprost powala.
Mam do was niecodzienne pytanie: czy jak przystawicie ucho do obudowy telewizora, tam gdzie jest ambilight, to czy słuszycie w miarę cuchy i niski dzwięk - tak jak by pracowały jakieś układy elektroniczne? Nie wiem czy jest to powszechne i trochę sie obawiam, że może coś z moim jest nie tak.
Co do skalowania, to rzeczywiście przez hdmi nie skaluje ze zwykłego dekodera n-ki. Ale po ustawieniach w dekoderze jest juz ok. Miałem film z napisami na pendrive i czytał mi napisy. Tak więc jakoś można pewnie zapisać plik, aby szły napisy.
pzdr.

Na razie tyle, bo dopiero zaczynam się nim ekscytować.
 

Joshua74

New member
Witajcie!
Mam prośbę, mam problem z wyborem telewizora lcd będę używał go jak przeciętny użytkownik z forum. Wybrałem trzy telewizory Samsung Le32b650, Philips 32PFL8408 i SONY BRAVIA KDL-32W5500. Chciałbym podłączyć wybrany już telewizor do kompa. Czy jest z którymś z tych modeli możliwość podłączenia kompa z tv zapomocą WIFI jeśle jest to z którym.
No i nie jest to piorytet przy wyborze tv, z tego co się oriętuję to wszystkie można podłaczyć za pomocą kabla. Jesli można to proszę o szybką odpowiedź.

Dzięki za odpowiedź.
Jeszcze jedno pytanie, parametry obrazu tych telewizorów są podobne.
Sony daje 5 lat gwarancji szczerze mowiąc jest to jakiś bodziec do kupna tej marki.
A jak wygląda z ich awaryjnością, czy można polegać na philipsie,mam starszy model samsunga i z nim nie było żadnych problemów, czy się z tą marką coś z mieniło.
 

bossu23

New member
Witam po przeczytaniu tego forum zakupiłem 42PFL8404. Po tygodniu użytkowania moje spostrzeżenia:

TV kablowa TELPOL analogowa obraz bardzo dobry żadnych pikseli itp rzeczy znajomi mają sharpa 37' i kablówkę z innego prov. to u nich bardzo widoczne piksle. Mam zamówiony już od nich dekoder cyfrowy w sumie tylko dla kanałów HD bo obraz z analogowej jest bardzo dobry.

Podpiąłem usb dvix czyta poprawnie obraz też jest dobry nie przycina

Laptop podłączony przez HDMI obraz rewelacja chociaż na początku nie włączyłem trybu PC i był widoczny INPUT LAG teraz nie ma takiego efektu normalna praca jak na lapku tylko o wiele przyjemniej :) Filmy w HD SUPER dźwięk zresztą też jest bardzo dobry.

NET TV tu wszystko działa tylko jest jedno ale wszyscy piszą że można włączać inne strony niż te które są tam wgrane !!!!!!!!!!!
JAK TO ZROBIĆ bo już wyczerpały mi się pomysły ???????????????!!!!!

Jestem bardzo zadowolony z tego TV i powiem tyle pewnie gdybym kupił inną markę to też bym był zadowolony w końcu trochę to kosztuję :)
Ale mogę go polecić wszystkim niezdecydowanym

PS kupiony w eurortv za 3660zeta :razz:
 
Ostatnia edycja:

g-p

New member
Waldorff napisał:
Kanały HD też czasami są skiszone, np. TVN HD lub czasem HBO HD występują z pasami. Co do zmiany kanału i powrotu do poprzedniego to miałeś na myśli zmianę kanału w TV czy w NBOXIe, bo tyle się już nacudowałem, że powoli brak mi pomysłów...
Chodziło mi o zmianę kanału w recorderze. W TV nie ma to żadnego znaczenia. U mnie kanały HD bardzo ładnie się dopasowują. Nie widać nawet momentu dopasowania tak jak w niektórych kanałach SD.
bossu23 napisał:
NET TV tu wszystko działa tylko jest jedno ale wszyscy piszą że można włączać inne strony niż te które są tam wgrane !!!!!!!!!!!
JAK TO ZROBIĆ bo już wyczerpały mi się pomysły ???????????????!!!!!
NetTV->Przeglądaj wszystko->Przeglądaj internet i tam wpisujesz adres.
 
Ostatnia edycja:

ultimate

New member
Duchy po VGA - po raz ostatni

PiotrM_ napisał:
Nie wygląda to dobrze.
Nie mogę teraz tego sprawdzić, ale być może jeszcze dzisiaj uda mi się zrobić zdjęcie u siebie - zamieszczę je dla porównania. Póki co, sięgając pamięcią, nie wydaje mi się żeby u mnie występował taki efekt.

Dla 100% pewności, że to wina TV, dobrze byłoby jeszcze poprosić kogoś z drugim laptopem (oczywiście cały czas ten sam kabel).
Sprawdziłem z innym lapem (tym razem karta ATI) i obraz o niebo lepszy w najwyższej rozdzielczości (ale jeszcze duszki lekko widoczne). Tak więc konkludując: moje kłopoty z duchami były spowodowane marną kartą grafiki (Intel zintegrowany).
Przypuszczam, że z lapa po HDMI nie będzie kłopotów w ogóle - ale na razie tego nie testowałem.
Pozdrawiam
ultimate
P.S. Teraz szukam "magika" który uruchomi u mnie DLNA bo próbowałem juz wszystkiego jak kolega g-p i mam identyczne doświadczenia: NetTV działa, co więcej: TVersity widzi urządzenie odbiorcze DLNA (co śmieszniejsze rozpoznaje TV jako Vaio "cośtam") i ... to by było na tyle:(
Any hint?
 

rogi111

New member
Mam do was pytanie: czy jak przystawicie ucho do obudowy telewizora, tam gdzie jest ambilight, to czy słyszycie w miarę cuchy i niski dźwięk - tak jak by pracowały jakieś układy elektroniczne? Nie wiem czy jest to powszechne i trochę się obawiam, że może coś z moim jest nie tak.
 

PiotrM_

New member
ultimate napisał:
Sprawdziłem z innym lapem (tym razem karta ATI) i obraz o niebo lepszy w najwyższej rozdzielczości (ale jeszcze duszki lekko widoczne).

Karty nagminnie nie trzymają standardu VGA (amplituda 700mV) - często jest o wiele za niska lub za wysoka. Te odbicia prawdopodobnie są skutkiem zbyt wysokiej amplitudy na wyjściu karty. Widocznie obwody wejściowe plazmy lepiej sobie z tym radzą , możliwe że korygują ten problem.
 
Do góry