Nowa seria 8 (8404H)

stane sie po niedzieli "szczesliwym" posiadaczem 42PFL8404H. Ale potrzebowalbym teraz uchwyt do mocowania na scianie! MA ktos sprawdzony? Nie widzialem jeszcze tylu TV, wiec nie wiem czy uniwersalne pasuja... moze jakies sugestie?

Pozdrawiam
 

jaskol

New member
jaskol napisał:
Znalazłem info o karcie Wi-Fi USB model SNU 5600.
Niektórzy korzystają z niej w PC, natomiast nie wiem jak w TV.

Wysłałem zapytanie do Philipsa i otrzymałem odpowiedz:
Wejscie USB nie obsługuje karty Wi-Fi USB tylko pamieci masowe.

Pozostaje tylko kabel lub kupno 37pfl9604
 

leptoptelis

New member
prosperowiak napisał:
stane sie po niedzieli "szczesliwym" posiadaczem 42PFL8404H. Ale potrzebowalbym teraz uchwyt do mocowania na scianie! MA ktos sprawdzony? Nie widzialem jeszcze tylu TV, wiec nie wiem czy uniwersalne pasuja... moze jakies sugestie?

Pozdrawiam

nie kupuj takiego, który ma niezbyt szeroko rozstawione poziome elementy, bo inaczej mogą ci zasłonić niektóre złącza.
 

jaskol

New member
Seria

akedzior1 napisał:
42PFL8654H kupiłem ponad tydzień temu ogólnie jestem bardzo zadowolony.
...
katy boczne czy patrzę z góry czy z boku nie widzę żadnej różnicy, obraz nie rozjaśnia się nawet jak patrzę z boku prawie przy 90stppniach aż byłem mile zaskoczony

A jak wyglada ruchomy obraz (jadacy samochod lub dłuzszy ruch kamery) ?
Czy obraz jest płynny po właczeniu HD Natural Motion ?

Pytam, bo w samsungu b650 pojawiją sie skoki obrazu, co jest chyba wynikiem niedopracowanego algorytmu poprawy obrazu.
 

akedzior1

New member
Skoki obrazu raczej nie zauważyłem.
A HD Natural Motion wyłączyłem nie pasował mi efekt teatru.
Co mnie trochę denerwuje to nie mogę ustawić jednakową głośność na wszystkich kanałach no niby jest automatyczna regulacja głośności, ale u mnie coś nie działa a mam n-kę?
 

jaskol

New member
poprawa jakosc obrazu SD

akedzior1 napisał:
Skoki obrazu raczej nie zauważyłem.
A HD Natural Motion wyłączyłem nie pasował mi efekt teatru.
Co mnie trochę denerwuje to nie mogę ustawić jednakową głośność na wszystkich kanałach no niby jest automatyczna regulacja głośności, ale u mnie coś nie działa a mam n-kę?

U znajomego na N-ce tez są skoki głosnosci na niektorych kanałach, a ma Tv Sony.
Dzieki za info, mam jeszcze pytania:
Czy HD Natural Motion jest tylko ON/off ?

A która funkcja najlepiej poprawia jakosc obrazu, szczegolnie SD ?
Czy problematyczny jest brak regulacji podswietlenie, szczegolnie wieczorem ?
 

akedzior1

New member
HD Natural Motion jest max - min - wyłączone
Ja mam wyłączone i tak obraz w SD jest bardzo ładny z 3m( może 1-2 kanały trochę gorzej) a n-ce kanały HD powalają.
Pod spodem mamy jeszcze opcje
Ostrość zaawansowana
Dynam podświetlenie
Dynamiczny kontrast
Wzmocnienie kolorów
Regulacji podświetlenie działa w dzień podnosi kontrast a w nocy obcina, aby po oczach nie dawało
 

luigi

New member
Wreszcie coś się ruszyło, cena spadła poniżej 3,7 tyś. już nie mogę się doczekać jak będzie w takiej cenie i w dogodnych ratach, dalej twierdzę że jest to numer jeden wśród lcd a ambilight wymiata :grin:
 

PiotrM_

New member
Po długich poszukiwaniach stałem się szczęśliwym posiadaczem Philipsa 8404 w rozmiarze 37". Jako, że informacje z forum czerpałem garściami, postaram się odwdzięczyć, opisując swoje wrażenia po na razie bardzo krótkim (kilkugodzinnym) użytkowaniu sprzętu.

Dlaczego ten i gdzie kupiony
Na oku miałem następujące modele, w różnych cenach i z różnych "półek":
JVC 37DV1
SONY 37S5600
SONY 37W5500
Panasonic 37V10 lub Panasonic 37G10
Toshiba 37XV635
i oczywiście Phil 8404

Za Philem mocno przemówiła cena zakupu - TV kupiony został w jednej z dużych sieci, w promocji obniżającej cenę o VAT. O dziwo, po odjęciu VATu od i tak sporo zawyżonych cen sklepowych, wyszła cena niższa niż najtańsza cena w necie. Ponadto Phil oferuje stosunkowo wiele funkcji za tę cenę (m.in. DivX po USB, obsługę Netu - co nie wszyscy konkurenci potrafią)
Ważna dla mnie była wąska ramka - warunek ten spełniał Phil i JVC.
Choć JVC ma matową obudowę i ogólnie nieco lepszy design, co również było dla mnie ważne - pogrążyła go: znacznie wyższa cena i brak obsługi MPEG-4 (jestem jeszcze przez jakiś czas skazany na programy naziemne).
Za dodatkowe, zaoszczędzone pieniądze można sprawić sobie np. odtwarzacz BR.
Ponadto błyszcząca ramka w Philu (nie lubię błyszczącego plastiku) okazała się być znośna, przez to właśnie, że jest bardzo cienka.
Ambilight, tak ogólnie zachwalany, był dodatkową ciekawostką, przemawiającą za Philem. Nie bez znaczenia dla wyboru był również WAF :), najwyższy właśnie dla tego modelu.

Dlaczego 37"
dla większości piszących na forum, ten rozmiar byłby zdecydowanie za mały jak na odległość od ekranu, wynoszącą ok. 3m.
W moim przypadku jest to jednak rozmiar optymalny - nie jestem kinomaniakiem, który musi koniecznie znaleźć się w samym środku akcji..
Poza tym sporą część odbieranych w moim przypadku programów tak teraz jak i pewnie w przyszłości, będą programy SD, które po prostu wyglądają ostrzej i lepiej na mniejszych ekranach.
Nie czułbym się też dobrze z meblem w postaci TV, dominującym w pokoju.
Cóż, jest to sprawa bardzo indywidualna - ja w przemyślany sposób wybrałem 37" i czuję się z tym dobrze.
(Tak oczywiste sprawy jak niższa cena TV, czy mniejszy pobór prądu to dodatkowe drobiazgi, które na pewno też mogą skłaniać w kierunku mniejszego ekranu tych, którzy nie są kinomaniakami, a zwykłymi tv-oglądaczami.)

Odbiór programów TV
Odbiornik przy pierwszym, powitalnym strojeniu, wyszukał u mnie 13 programów analogowych oraz 8 programów cyfrowych
(Mieszkam w Warszawie i dysponuję na razie jedynie sygnałem z anteny dachowej).
Kanały analogowe ulokowały się automatycznie na numerach od 1 do 13, cyfrowe: od 101 do 108
6 z programów analogowych okazało się być szumiącymi "przebitkami" innych kanałów.
1 program cyfrowy okazał się być stacją radiową.
Odbiór cyfrowych kanałów oceniam bardzo wysoko, dużo tu zależy od stacji, dla przykładu: TVP1 i TVP2 - bajka, TV Puls i TVP Info - wyraźnie gorzej, ale akceptowalnie.
Z analogowymi jest gorzej - widać szumy i obraz jest mniej ostry. Wydaje mi się jednak, iż nie gorszy niż na dziesiątkach TV, które widziałem w sklepach na sygnale SD.
Cóż, era sygnału analogowego odchodzi powoli w niepamięć, a na cyfrowych obraz jest piękny, nawet SD.
Do cech uprzykrzających życie, zaliczyłbym jedynie długi czas przełączania kanałaów cyfrowych. O ile w analogowych nie przekracza 1 sekundy, o tyle obraz na cyfrowych kanałach pojawia się po ok. 3 sekundach (dźwięk mamy prawie od razu). Z tego co czytałem u innych jest podobnie.

Czerń, kąty
Powiem tak: dla mnie zupełnie wystarczające, choć na pewno nie idelane. „Czerń” w swej niedoskonałości jednak jest neutralna kolorystycznie (za co plus).
Jeśli chodzi o kąty, to obraz zaczyna tracić dopiero pow. ok. 170° i objawia się to delikatnym blednięciem kolorów.

Obsługa USB
Do tej pory, USB przetestowałem jedynie na zewnętrznym dysku NTFS 2,5". Zawartość dysku została przeczytana poprawnie bez problemów.
Mało wygodna jest duża czcionka w nazwach plików, przez co jeśli mamy dużo plików w folderach, trzeba sporo "scrollować" - co z kolei odbywa się nieco "mułowato".
Również długo trwa ładowanie poszczególnych zdjęć - na odczytanie 6Mpix musimy poczekać ok.4-5 sekund. Całkiem małe zdjęcia, również nie pojawiają się błyskawicznie – po ok. 2s.
Wszystko jednak wynagradza nam świetna jakość zdjęć – pięknie nasycone, superostre, nawet te skalowane z róznych rozmiarów.
Zanotowałem jeden problem z odtworzeniem filmu DivX, którego rozmiar przekraczał 2GB – nie wiem jeszcze, czy przyczyną był rozmiar pliku, czy sprawa dotyczy kodeków.
Na „filmikach” avi, zarejestrowanych aparatem cyfrowym (640x480) nie pojawiał się dźwięk – będę drążył temat.
Filmy przez USB, te które do tej pory odtwarzałem – generalnie bajka, ale testowałem ich zaledwie kilka i podobnych do siebie, także nie mam pełnych informacji o nieobsługiwanych formatach. Przewijanie odbywa się niestety skokowo, nie mamy podglądu podczas przewiajania: jedynie widzimy narastający czas „utworu”.

Współpraca z PC (D-Sub)
Ograniczę się tu do opisania połączenia TV z laptopem, o marnej karcie graficznej jedynie z wyjściem D-SUB (tylko takim dysponuję). Najwyższa rozdzielczość, z jaką współpracował TV poprawnie to 1600x1200.
Możemy w tej rozdzielczości wybrać, czy obraz ma się rozciągnąć na cały ekran, czy ma być "nieskalowany" - mamy wtedy coś w rodzaju piksel na piksel (po bokach czarne brzegi).
Czcionka w tym trybie jest doskonale czytelna i ostra, (ale nie jakoś zabójczo ostra - tutaj winiłbym słabą kartę graficzną no i bądź co bądź połączenie analogowe).
Wyświetlając fotografie w tej rozdzielczości - są ostre jak żyleta, zarówno skalowane jak i nieskalowane (brawo za algorytm skalowania obrazu).
Próba ustawienia rozdzielczości 1920x1080 kończy się niepowodzeniem - widzimy obraz dziwnie poprzesuwany i z przekłamanymi kolorami.
Z pewnością DVI-HDMI spisywałoby się dobrze w tej "rozdziałce".
Film DivX, w rozdzielczości 704x384 (1651 kbps), odpalony na pełnym ekranie komputera w rozdz. 1600x1200 i przeskalowany odbiornikiem w trybie „16: 9”, oglądałem z odległości 3m bardzo komfortowo.
Nie była to żyleta (bo być nie mogła), ale naprawdę trudno było temu obrazowi coś zarzucić - wyglądał lepiej, ostrzej i bardziej kolorowo niż filmy odtwarzane w dzisiejszych kinach.

HD Natural Motion
Nie mam porównania do innych modeli, ale oceniam go bardzo dobrze. Mocno "upłynnia" ruchy na ekranie (wiem już, co niektórzy mieli na myśli mówiąc o "teatrzyku").
Rzeczywiście efekt może się wydawać niekiedy nieco nienaturalny, natomiast z pewnością są sytuacje, kiedy spisuje się świetnie (np. lot dynamicznie zakręcającego helikoptera nad kanionem obserwowany na TVP1 cyfrowy, z włączonym trybem, robi niesamowite wrażenie i uzyskana płynność obrazu jest jakby scena działa się "na żywo").
Myślę, że jest to kwestia przyzwyczajenia, ale ogólnie system robi chyba więcej dobrego niż złego (możemy też zmniejszyć jego intensywność).

Współpraca z wiekowym DVD po Component.
nie mam zastrzeżeń, kolory i ostrość po prostu maksymalne jak na możliwości tego DVDka.
Na stałym ekranie (tapeta odtwarzacza z listą folderów na płycie) - wzorowa stabilność obrazu, pięknie nasycone kolory.

Ambilight
Nie wpadam w jakiś szczególny zachwyt, ale określiłbym tę opcję słowem "fajna". Myślę, że jeszcze ją docenię w przyszłym użytkowaniu.

NetTV, praca ze źródłem HDMI
nie potrafię jeszcze nic powiedzieć na ten temat, nie podłączałem jeszcze do sieci, nie posiadam BR (na razie :) i nie posiadam konsol do gier.

Dźwięk z głośników
Chyba jedyna, w każdym razie na pewno największa, wręcz niewyobrażalnie wielka porażka tego telewizora. Nie wyobrażam sobie słuchania audycji poprzez te głośniki.
Na szczęście nigdy, nawet przez chwilę nie zakładałem używania głośników, wbudowanych w TV. Sygnałem audio posila się u mnie wzmacniacz ze starymi poczciwymi kolumnami Tonsila :)

To tyle. Jak łatwo się domyślić jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jeśli odkryję coś nowego, raczej na pewno napiszę...

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jaskol

New member
Mariusz_i_Goska napisał:
Nikt nic nie napisał o dekoderze mpeg 4. Czy spełnia warunki, dekoduje programy cyfrowe? Ma mpeg 4, ale nie PL.

PiotrM napisał, ze z anteny dachowej odebrał programy cyfrowe,
czyli dekoder Mpeg4 musi działac dobrze.

Czy po usb udało się odtwarzac filmy avi o rozdzielczości wiekszej niz 720x576 ?
 

Mariusz_i_Goska

New member
PiotrM_ napisał:
Tak, znajduje 7 polskich programów cyfrowych.



Tak. poszedł trailer 1280x688
Mój 32PFL8404 DVB-T Mpeg-4 nie ma PL. Doczytałem na stronie Philipsa, że DVB-T Mpeg-4 jest z * i nie obsługuje wszystkich krajów. Ja na swoim z kablówki nie znalazłem programów cyfrowych. PiotrM twój z tyłu ma na tabliczce znamionowej PL? Chyba, że z kablówki muszę mieć kartę CI.
 

PiotrM_

New member
Mariusz_i_Goska napisał:
Mój 32PFL8404 DVB-T Mpeg-4 nie ma PL. Doczytałem na stronie Philipsa, że DVB-T Mpeg-4 jest z * i nie obsługuje wszystkich krajów. Ja na swoim z kablówki nie znalazłem programów cyfrowych. PiotrM twój z tyłu ma na tabliczce znamionowej PL? Chyba, że z kablówki muszę mieć kartę CI.

Hmm, wydaje mi się, że sygnał z sieci kablowej może po prostu nie zawierać sygnału z nadajników naziemnych w oryginalnej postaci. Obejrzałem dokładnie tabliczkę z tyłu - nie widzę nigdzie u siebie liter "PL" - jeśli już to "LA" , dodatkowo: Assembled in Hungary.
 

Mariusz_i_Goska

New member
PiotrM_ napisał:
Hmm, wydaje mi się, że sygnał z sieci kablowej może po prostu nie zawierać sygnału z nadajników naziemnych w oryginalnej postaci. Obejrzałem dokładnie tabliczkę z tyłu - nie widzę nigdzie u siebie liter "PL" - jeśli już to "LA" , dodatkowo: Assembled in Hungary.
Ok. Z kablówki potrzebna jest karta CI. Niepotrzebny wątek.
Jutro sprawdzę na antenie pokojowej i podłączę kartę CI z kablówki. Ciekawe co znajdzie.
Kupiłem tego Philipsa 32" pod komputer. Wybór padł pomiędzy LE32B651 Samsunga, a tym. Wygrał Philips w sklepie. Nie żałuję, choć różnice pomiędzy nimi niewielkie i każdy wybór zadowoli klienta.
Wg. mnie Philips ma żywsze kolory, lepsze skalowanie, choć wyraźnie brakuje 4:3, ambilight faktycznie robi swoje (wystarczy wł. i wył. na pół godz. do porównania), kanały SD analog czy divx i rmvb nawet 640x240 z kompa obraz nawet przyjemny. Gry i komputer pod hdmi rozdzielczość 1280x720 - na razie mój komp więcej nie może- bajera. Po VGA rozdzielczość od 640x skaluje i bajera. Jednak sygnał z kablówki pod anteną i VGA interpolują. Wróciłem pod HDMI.
Co boli. Lagi. Przy włączonym HD Natural Motion 100 Hz myszka opóźnia, ale bez jest OK. W grach to ważne. Przy włączonym SLI na kompie nie znalazło mi monitora (głupi komputer).
Szukanie dziury w całym. Nie wiem czy zdecydowałbym się na ten tv
do pokoju. Pod komputer rewelacja. Jutro strzelę parę zdjęć.
 

marianin

New member
PiotrM_ napisał:
Po długich poszukiwaniach stałem się szczęśliwym posiadaczem Philipsa 8404 w rozmiarze 37". Jako, że informacje z forum czerpałem garściami, postaram się odwdzięczyć, opisując swoje wrażenia po na razie bardzo krótkim (kilkugodzinnym) użytkowaniu sprzętu.
cut

Dźwięk z głośników
Chyba jedyna, w każdym razie na pewno największa, wręcz niewyobrażalnie wielka porażka tego telewizora. Nie wyobrażam sobie słuchania audycji poprzez te głośniki.
Na szczęście nigdy, nawet przez chwilę nie zakładałem używania głośników, wbudowanych w TV. Sygnałem audio posila się u mnie wzmacniacz ze starymi poczciwymi kolumnami Tonsila :)
cut
Pozdrawiam.

Bardzo zaskoczyłeś mnie tą opinią. Bo wydaje mi się, że właśnie jak na TV, to dźwięk jest bardzo dobry w tym tv. Hmm :) Ja co prawda żadnym ekstremalnym audiofilem nie jestem, ale też tak całkiem głuchy to też nie :) Właśnie zapuściłem sobie z DVD "PULSE" PF i jak najbardziej da się to z przyjemnością słuchać. Nie sądzę też aby była jakaś różnica w głośnikach między wersja 37 a 47 cali. Czy ze wszystkich źródeł (tuner TV, DVD, sat?)
jest u Ciebie tak samo źle?
Pozdrawiam
 

PiotrM_

New member
marianin napisał:
Bardzo zaskoczyłeś mnie tą opinią. Bo wydaje mi się, że właśnie jak na TV, to dźwięk jest bardzo dobry w tym tv.

Dźwięk nie różni się znacząco z poszczególnych źródeł. Może rzeczywiście jestem zbyt wrażliwy na tym punkcie. Jednak jeśli porównuję ten dźwięk do dźwięku ze starego Soniacza CRT 21", to dźwięk z Phila robi wrażenie bardziej plastikowego i stłumionego. Podbijanie basu i sopranu niewiele poprawia: pseudobas brzydko rezonuje i własciwie instyktownie zdejmujemy go z powrtoem. Soprany dziwnie "gwiżdżą" już na ustawieniu "0", ich podbicie poprawia znacznie górny rejestr, ale coraz bardziej wóczas "świszczy" coś tam wysoko, co jest ogólnie drażniące.
Są to moje bardzo subiektywne odczucia i być może nie podzieli ich większość użytkowników.

W temacie dźwięku, odkryłem jeszcze jedną nedogodność - otóż wyprowadzając dźwięk do innego urządzenia, czy to wyjściem RCA, czy słuchawkowym (jack) , nie jestem w stanie kontrolować poziomu głośności za pomocą pilota. Trochę mnie dziwi takie rozwiązanie, czy to jest powszechne teraz w TV(?). W najlepszym przypadku musimy posługiwać się dodatkowym pilotem od wzmacniacza (o ile mamy strowanie pilotem).
Wyjście słuchawkowe oczywiście jest regulowane z poziomu menu, ale zaszyte głęboko i bardzo niewygodne, a przy odłączeniu wbudowanych głośników regulacja głośności na pilocie staje się bezużyteczna.
Jedyne wyjście, którego nie testowałem to SPDIF (nie mam wzmacniacza z takim wejściem). Czy masz może możliwość sprawdzenia, czy wyjście to regulowane jest za pomocą pilota?
Jaki może być jeszcze inny sposób wyprowadzenia dźwięku z tego TV na wzmacniacz, tak by poziom głośności był regulowany przez pilota od TV?
 

Markko

New member
PiotrM_ napisał:
Na szczęście nigdy, nawet przez chwilę nie zakładałem używania głośników, wbudowanych w TV. Sygnałem audio posila się u mnie wzmacniacz ze starymi poczciwymi kolumnami Tonsila :)
więc nie masz poprostu porównania z innymi TV. Stąd ta opinia. Moim zdaniem głośniki grają bardzo dobrze jak na LCD.
 

PiotrM_

New member
Markko napisał:
więc nie masz poprostu porównania z innymi TV. Stąd ta opinia. Moim zdaniem głośniki grają bardzo dobrze jak na LCD.

Faktycznie, nie mam porównania z innymi LCD. Z tego co piszesz, dźwięk w innych LCD jest taki sam albo nawet gorszy (smutne).
Jest to więc jakościowy krok wstecz, względem chociażby telewizorów CRT, wymuszony prawdopodobnie coraz ciaśniejszymi obudowami.
Chciałbym podkreślić, że nie jestem audiofilem, daleko mi do tego określenia, ale dźwięk "bardzo dobry jak na LCD" to nie moja bajka.
 

muszyna2

New member
Mam takie pytanko. Jak się ma tak ogólnie ten model do sony 37w5500? Czy ktoś kupując philipsa porównywał go z tym modelem sony? Był bym wdzięczny za odpowiedz.
 
Do góry