Nowa seria 8 (8404H)

JuiCe

New member
toms83qwe19 napisał:
Ale Lag spory. Świetne porównanie. A sprawdzałeś odwrotne podłączenie, tzn. Lcd w miejsce Crt i na odwrót?

Nie rozumiem - jakie ma to mieć znaczenie - "na odwrót" tzn. CRT na dole a LCD na górze? :hmm: :D

To co prezentujesz na filmiku nie jest IMHO input lagiem.

W moim rozumieniu input lag ma znaczenie przy graniu/używaniu TV jako monitora.

To co prezentujesz na filmiku pokazuje po prostu ile czasu potrzebuje TV na "obrobienie" obrazu i jest IMHO nieszkodliwe (przynajmnie w SD)
 

toms83qwe19

New member
JuiCe napisał:
Nie rozumiem - jakie ma to mieć znaczenie - "na odwrót" tzn. CRT na dole a LCD na górze? :hmm: :D

To co prezentujesz na filmiku nie jest IMHO input lagiem.

W moim rozumieniu input lag ma znaczenie przy graniu/używaniu TV jako monitora.

To co prezentujesz na filmiku pokazuje po prostu ile czasu potrzebuje TV na "obrobienie" obrazu i jest IMHO nieszkodliwe (przynajmnie w SD)

Nie chodziło mi że miejscami mają zostać zamieniona, ale żeby lcd podłączyć w miejsce gdzie był crt, a crt tak gdzie lcd. O wtyczki mi lata. :D
Jest to opóźnienie, a czy ono wynika z potrzeby telewizora na obróbkę czy na zrobienie kawy itd. to nie ma nic do rzeczy. IL ma znaczenie wszędzie tam, gdzie występuje i jest się w stanie go wyczuć. Tak samo może byc uciążliwy przy graniu jak i przy oglądaniu filmów.
 

Markko

New member
Zgadzam sie z tym że ten lag przy oglądaniu telewizji, DVD itd nie ma żadnego znaczenia. Przecież dzwięk z obrazem współgra. To ma jedynie znaczenie przy graniu. Gdzie potrzebna jest natychmiastowa reakcja TV, bez opóźnień. To porównanie dałem jako ciekawostkę, bo nie byłem w stanie tego zrobić na konsoli. Jak gram przy wyłączonym HD natural motion nie wyczówam laga. Po włączeniu HD natural motion 100Hz lag jest wyczówalny. Co do wtyczek, kabli to bez przesady. Co to może mieć za znaczenie przy sygnale antenowym? Porównywałem wcześniej tego Panasa z plazmą Panasa PV80 i opóźnień żadnych nie było.
 

luigi

New member
Markko napisz prosze jaki masz stary model filipka bo ja 3 lata temu kupiłem PFL7332 i jest świetny teraz pójdzie do dzieci a sam planuję zakup 8404H głównie dla ambilight tylko nie wiem czy jest duży różnica w jakości obrazu??
:hmm:
Właśnie to mnie zastanawia bo jednak 4tyś. i gdyby nie było czuć róznicy...
byłem jeszcze niedawno przekonany do plazmy, juz 4 członków rodziny do niej przekonałem ale za chiny ludowe sobie nie potrafię jej kupić jakoś obraz mnie nie przekonywał taki wcale bez ostrości :)
Szkoda że większość na forum agituje za plazmami a Kiki wciska ludziom stare (dobre) modele jednak po macoszemu traktuje Philipsa obawiam się, że nikomu ich nie poleca.
Szkoda że z lcd to tylko każdy widzi samsunga a wątek o 8404H jest 10x krótszy niż np.o B650, myślę że PHilipsy zasługuja na większą uwagę bo są to telewizory niedoceniane nawet na tym forum.
Markko zrób porównanie na temat jakości obrazu między starym modelem a tym nowym co kupiłeś, bo ja czytajac wątem jednak nie widzę aby właściciele 8404H piali z zachwytu nad tym modelem ale wybór jest tylko jeden bo do 4tyś (chodzi mi o 42 cale) jest tylko tem model z nowszych kontra Samsung B650.
;)
 

Markko

New member
Miałem (tzn nadal jest w rodzinie) model 26 cali 7321, czyli jeszcze starszy od Twojego. Obraz z kablówki zawsze mnie zadziwiał. Kupiłem go głównie pod konsole i liczyłem się z tym że telewizja będzie słabo wyglądała. pamiętam że chodziłem po znajomych i oglądałem ich TV między innymi Samsunga R81 to byłem załamany odbiorem SD. Najlepsze jest to że tego Philipsa kupiłem w ciemno a dodatkowo na allegro :) . To było najdroższe 26 cali na rynku a na allegro było tańsze o 300 zł. Polecił mi ten TV na jakimś forum koleś który prowadził sklep rtv. Najwieksza wadą tego tv to była czerń., ale ostrość i kolory w SD świetne. Bardzo dobrze łapał sygnał z anteny. Poprzednio miałem kineskop JVC i na Discovery sience miałem poziome pasy i szum w tle. Kupiłem Philipsa i się okazało że obraz "lustro" :) na potrójnie łączonym kablu :)

W stosunku do starego modelu czerń jest zdecydowanie lepsza. Jeszcze lepsze kolory i skalowanie obrazu. Ja się nie zawiodłem.


Też uważam że Philips robi świetny sprzęt i w Polsce jest bardzo niedoceniany. Ja nie kombinowałem i kupiłem znowu Philipsa, bo jak zobaczyłem jak odbiera polecany tu tak często Sharp D44 którego poleciłem swoim znajomym to zwyczajnie bałem sie kupić cokolwiek innego. Nie zawiodłem się. Mi charakterystyka obrazu (jeśli można o czymś takim mówić) w Philipsach bardzo odpowiada.

to jest dokładnie ten model http://www.lider-rtvagd.pl/id2212_philips_26_pf_7321.aspx
 
Ostatnia edycja:

luigi

New member
To faktycznie u Ciebie różnica w odbiorze musi być kosmiczna :D
Narazie na niekorzyść 8404H przemawia jego wysoka cena,
miejmy nadzieję że wraz z umocnieniem złotego ceny w sklepach w końcu spadną.
Chociaż wątpie żeby to szybko nastąpiło - bo niby mamy kryzys a sprzedaż telewizorów wcale nie zmalała.
Już na 75% będę brał tego Philipsa z ambilightem
...chyba że zrobią jakąś mega promocję na coś innego lub znowu załapię bakcyla na plazmę (albo Kiki wyskaczy z mega niespodziewanym testem jakiegoś nowego TV ):)
Podobno dźwięk poprawiono w nowych filipkach i jest już b.dobry to całe szczęście bo na moim starym lcd brzęczy i charcholi jak zrobię głośniej a oglądanie filmów z divx to koszmar i zawsze mam włączone kino domowe.
 

colin23

New member
akdark napisał:
A czym różni się model 42PFL8654H od 42PFL8404H/12??? Ze znalezionej dokumentacji wynika, że niczym poza numerkiem. Poza tym nie ma go na stronie internetowej Philipsa i prawie nie jest dostępny w Polsce.

na stronie philipsa jest i jedynie co wyszukałem to jeden ma Technologia Perfect Natural Motion a drugi HD Natural Motion. A co to jest w praktyce? Czy ktoś porównywał te dwa TV ?
 

jaskol

New member
Markko napisał:
W stosunku do starego modelu czerń jest zdecydowanie lepsza. Jeszcze lepsze kolory i skalowanie obrazu. Ja się nie zawiodłem.
...
Też uważam że Philips robi świetny sprzęt i w Polsce jest bardzo niedoceniany.
Ja rowniez mam 5-letni telewizor Philipsa, ale CRT z czujnikiem oswietlenia itp.
Jestem z niego zadowolony - obraz wyrazny, kolory super.

Jedynie brakuje mi szczegółów w ciemnych (czarnych) scenach.
Dlatego interesuje mnie jak LCD 8404 wyswietla takie szczegóły
- np. na DVD Mroczny rycerz,
 

brwitom

New member
Pfl42 8404h

Witam.
Jestem nowy na forum. Zamówiłem we wtorek, a dziś już odbieram ten model. Przestałem czytać inne fora, bo narzekających każdy model ma tyle samo co wniebowziętych. Po prostu szukałem odbiornika o zadanych parametrach. Jedno co zaniepokoiło mnie na forach to informacja, że Philips w tym modelu mocno przesadził z informacją o kontraście (o ile pamiętam 80000:1). Czy ktoś z Was wie coś na ten temat? Poza tym np. na ceneo użytkownicy wypowiadają się w samych superlatywach
 

akedzior1

New member
akedzior1 napisał:
A czym różni się model 42PFL8654H od 42PFL8404H/1
Model 42PFL8654H ma mocniejsze głośniki o 2 waty

42PFL8654H kupiłem ponad tydzień temu ogólnie jestem bardzo zadowolony.
Wady podobne te, co opisał Markko model 7404
katy boczne czy patrzę z góry czy z boku nie widzę żadnej różnicy, obraz nie rozjaśnia się nawet jak patrzę z boku prawie przy 90stppniach aż byłem mile zaskoczony
 
Ostatnia edycja:

brwitom

New member
llenart napisał:
A gdzie go kupiłeś bo szukałem na sieci i wszędzie jest powyżej 4100zł albo niema go na stanie:(
Sklep dc comp. Muszę powiedzieć, że kupiłem go "na rympał" po dwugodzinnych poszukiwaniach w internecie, nie chciałem żeby zabrała się za to moja żona, bo szukalibyśmy dwa miesiące. Sklep również na rympał, sugerowałem się opiniami. Tv set już mam podłączony w domu. Teraz muszę powalczyć z ustawieniami, ale tu już się będę posiłkował radami z forum. Na razie nie dotarłem do sedna, ale to może też być wina dekodera (najsłabszy z cyfry. Ale tym wszystkim zajmę się po weekendzie.
 

leptoptelis

New member
upgrade oprogramowania

Mam pytanie. Czy ktoś z tu obecnych robił już upgrade firmware'u, bo dostępny jest na stronie i cczy dostrzega jakieś istotne różnice przed i po?
 

Markko

New member
Ja robiłem już dwa razy. Jedyna zmiana jaką zauważyłem to mniej klatkujące filmy divx z usb. Nadal nie jest idealnie, ale wydajność trochę poprawili. Żadnych zmian w menu nie zauważyłem.
 

marunia1212

New member
A jak jest z powerem?.....Raz w specyfikacji jest 205W, raz 260W!.......trochę sporo........ponoć Samsungi (linia 7,8) biorą ok 100w.
A sprawa ethernetu? Czy to jest jakaś wybrana "usługa"z aktualizowanych portali Philipsa,.....czy też w miarę pełny dostęp do netu?
Może potencjalnie firmware dało by się "przerobić" na swoje potrzeby(kanały RSS,własne adresy portali...itp..)?
Pozdrawiam
 
Do góry