Nowa seria 8 (8404H)

hadetefał

New member
Rozumiem, że najpierw przeczytałeś ten wątek i go nie zrozumiałeś ? Nikt nie ukrywa, że philips to nie samsung multimedialnie niestety nie odtwarza prawie nic z formatów "użytkowych" ale nikt nie ukrywa też ze to nie samsung tym razem na szczęscie jeśli chodzi o wykonanie, jakość dźwięku obrazu i ambilight.
 

fresh1980

New member
ja rowniez zastanawiam sie jak wypada w porownaniu do sony w-serii
reasumujac czy mozna wywietlic podglad obrazu tv podczas przegladania kompa przez hdmi? ten ambilight to w serii 8 jest podswietlaniem tylko bokow czy rowniez gory?:confused:


ósemka tylko boki, ale myślę, że to nawet lepiej bo obraz się "powiększa" na bok czy li efekt panoramy
 

dragons87

New member
Ale szajs ten TV. Tzn jesli chodzi o odtwarzanie z usb to filmy skacza maja jakies kilkanascie klatek i tylko niektore daja sie wczytac np probki hd w WMV wogole nie poszly. Samsungi czytaly wszystko i plynnie. Wiec jesli chodzi o multimedialnosc to niema czegos takiego w tym modelu. Napisow tez nie czyta a probowalem wszystkie formaty. Dobrze ze udalo mi sie wszystko w sklepie potestowac bo dalbym sie nabrac na dobre opinie w necie. Chyba philips sam pisze te pochwaly na ceneo itp.

Bo TV z zalozenia nie maja takiej opcji zeby filmy ogladac, co najwyzej obejrzec zdjecia, czy tez podpiac kamere cyfrowa :)
Zreszta, inaczej nie mialo by sensu kupowanie DVD, odtw. br czy tez np. ASUS HDP-R1 • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław :)

Btw, ktory tv czyta napisy?:D

P.S. Ja nie mam problemu z otwarzaniem filmow na 8404 :) Wystarczylo wgrac soft z listopada lub z grudnia i dziala :D

Trzeba zaznaczyć, że DivX i MPEG4 jest obsługiwany bardzo dobrze. Poważnym brakiem są na pewno napisy.

Napisy nie sa, az tak powaznym problemem :) Mozna zgrac napisy z filmem lub zalatwic film z lektorem lub dubblingiem :) Przy tym 1 trzeba byc cierpliwym i jesli chodzi o seriale to moge zyczyc gl (ja bym sobie baranka "strzelil") :D
 
Ostatnia edycja:

TheWario

New member
Zdecydowałem się wreszcie na zakup telewizora Philips 37PFL8404H (wybór między nim a Sony 37W5500). Muszę jedynie wiedzieć czy jest on w stanie bezproblemowo odbierać sygnał z tunera DVB-C z MPEG4.
Moja sieć kablowa nadaje właśnie w tym formacie sygnał. Zauważyłem że producent w specyfikacji podaje że taki tuner ten telewizor posiada, ale jest tam gwiazdka (*) bez wyjaśnienia co ona oznacza. Rozmawiałem ze swoim dostawcą osiedlowym i odradza mi zakup LCD Philipsa lub Panasonica bo miał z nimi problemy przy sygnale cyfrowym. Chodź teoretycznie, według specyfikacji, powinny mieć tunery DVB-C to okazywało się że bez dodatkowego dekodera dostawcy nie były w stanie odebrać sygnału. Mówił coś o tym że podobno te TV na Europę mogą nie mieć tego tunera chodź mają go w specyfikacji która jest z innego kontynentu (trochę dziwne, ale wolę się spytać).
Zauważyłem także taki oto komentarz na stronie rtveuroagd (w tym sklepie zamierzam kupić ten LCD) dotyczący tego telewizora:

Dźwięk i obraz z kablówki bardzo dobry.Powolne załączanie charakterystyczne dla odbiorników LCD.Według instrukcji jest to odbiornik z tunerem cyfrowym DVB-T/C z możliwością przełączania.Jednak w menu tej funkcji brak.Nowa wersja oprogramowania w witrynie producenta nie daje się uruchomić.Kiepska pomoc przedstawicieli Philipsa.

Z góry dzięki za odpowiedź na moje pytanie (najlepiej jak by się wypowiedzieli użytkownicy serii PFL8404H którzy odbierają sygnał cyfrowy z kablówki dekodowany tunerem DVB-C MPEG 4).

Jeśli okaże się że TV spełni te wymagania to w poniedziałek stanę się, mam nadzieję, szczęśliwym posiadaczem Philipsa 37PFL8404H :)
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Philips 8404 posiada wbudowany tuner DVB-C do odbioru cyfrowej telewizji kablowej i będziesz mógł na nim odbierać swoją kablówkę.

Jednak żeby móc odbierać swoją kablówkę na tym telewizorze bez dodatkowego dekodera,Twoja kablówka nie może parować kart i musisz posiadać od swojej kablówki moduł w który to wsadzisz swoją kartę,a następnie moduł wsadzisz w gniazdo CI w telewizorze,następnie w menu kraj,a nie język jak to niektórzy popełniają błąd musisz wybrać kraj Norwegia lub Litwa i wówczas ukaże Ci się menu z wprowadzeniem w pamięć telewizora kanałów cyfrowych oraz analagowych i powinny po zaprogramowaniu kanałów pojawić się programy.

Odbierałem w ten sposób telewizję,ale przez krótki okres gdyż stwierdziłem iż większy komfort przynosi oglądanie telewizji poprzez osobny dekoder.
 

TheWario

New member
Philips 8404 posiada wbudowany tuner DVB-C do odbioru cyfrowej telewizji kablowej i będziesz mógł na nim odbierać swoją kablówkę.

Jednak żeby móc odbierać swoją kablówkę na tym telewizorze bez dodatkowego dekodera,Twoja kablówka nie może parować kart i musisz posiadać od swojej kablówki moduł w który to wsadzisz swoją kartę,a następnie moduł wsadzisz w gniazdo CI w telewizorze,następnie w menu kraj,a nie język jak to niektórzy popełniają błąd musisz wybrać kraj Norwegia lub Litwa i wówczas ukaże Ci się menu z wprowadzeniem w pamięć telewizora kanałów cyfrowych oraz analagowych i powinny po zaprogramowaniu kanałów pojawić się programy.

Odbierałem w ten sposób telewizję,ale przez krótki okres gdyż stwierdziłem iż większy komfort przynosi oglądanie telewizji poprzez osobny dekoder.

Dzięki za szybki reply. Dowiem się czy operator kablówki nie paruje kart (cokolwiek to znaczy :)) i czy dostarcza moduł do karty który można włożyć do gniazda CI.
Jak zmienię kraj no Norwegię lub Litwę to czy nie będzie problemu z EPG po Polsku ?
Jest jakiś minus posiadania ustawionego innego kraju niż ojczysty ?
Z tego opisu wychodzi że trzeba spełnić jakieś warunki odnośnie samego odbioru, inni producenci (w moim przypadku, konkurent, Sony 37w5500) nie mają takich problemów, przyjmują wszystkie rodzaje kart (nawet gdy operator stosuje parowanie kart) ?

Co zmienia dodatkowy dekoder w komforcie oglądania telewizji cyfrowej w porównaniu do tunera z TV ?

Rozumiem że pewnie chodzi o jakość. Wiem że jak coś ma pełno dodatkowych funkcji to pewnie realizuje je gorzej niż osobne urządzenia przeznaczone tylko do danego celu vide mediaplayer z USB w telewizorze który nie równa się z żadnym zewnętrznym playerem. Pewnie podobna zasada jest z dekoderem zewnętrznym a tym w TV. Ale ze względu na brak miejsca (Telewizor na ścianie w dość małym pokoju) nie mam gdzie ustawić dekodera, nawet jak bym chciał (chyba że przybije go do ściany obok TV ;))

@RHJG
Na pewno to ciekawa propozycja, ale przy cenie aż 8400zł to już lekka przesada według mnie. Już wolałbym kupić za połowę tej kwoty 9604 a resztę przeznaczyć na dobre kino domowe jak bym miał tyle pieniędzy. Jednak mój budżet to 3000zł, który i tak trochę przekracza ten Philips ...
 

RHJG

New member
Bez reklam
Wybor

Jednak mój budżet to 3000zł, który i tak trochę przekracza ten Philips ...

Witam,tak tylko ten philips ma tragiczne parametry;a pomysl o LG 37 SL8000 miesci sie w budzecie a technicznie jest o wiele lepszy.pozdr.
 

hadetefał

New member
Skoro twierdzisz, że ten philips ma takie tragiczne parametry to z pewnością go nie widziałeś. Można bowiem oglądać parametry albo obraz a ten w tym TV nie ma się czego wstydzić a porównywanie go z modelem full led za 250% ceny więcej ma się nijak do rzeczystości - po co takie porównanie woróle używać ?. W tv oglądamy obraz a nie parametry - te należy brać po uwagę ale oceniać ich wynik. Co do LG z pewnością dobry TV ale ma też dla niektórych spore wady : błyszczący odbijający ekran i błyszczący pilot - słabe kąty te wady pojawiają się nadzwyczaj często na portalach porównywarek cenowych.
 

TheWario

New member
@RHJG
Muszę zgodzić się z hadetefał, nie ważne są dla mnie parametry a sama jakość obrazu. Oglądałem LG, Toshibe, Sony i Philipsa w sklepie wyłączając wszystkie ulepszacze obrazu i podkręcone ustawienia. Wybór mój jest właśnie podyktowaną subiektywną oceną dokonaną osobiście, jeśli nie ten Philips to Sony 37w5500.
Co do tragicznych parametrów to małe porównanie:
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus
W nie których aspektach ten Philips ma nawet "lepsze parametry" od tego LG.

@hadetefał
Nie rozumiem jednego, co za znaczenie przy ocenie TV ma jego pilot lub kąty ?

Kto ogląda Telewizor z tak ekstremalnych kątów by zauważyć różnice w lekkim przekłamaniu obrazu ?
Największe przekłamania są przy zmianie wysokości oglądania (zwiększenie bądź zmniejszenie jasności), w poziomie jedynie kolory przy przekroczeniu granicy kąta 170stopni mogą być lekko przekłamane.
To są dawne pozostałości po pierwszy LCD gdzie kąty były problemem a by coś widzieć trzeba było siedzieć na wprost, z odchyleniem max 30stopni !

Tak samo pilot, mam obecnie Panasonic LX27P i pilot dopiero zobaczyłem jak rozpakowałem TV. Pamiętam wygląd swoich starych telewizorów, ale już jak wyglądały piloty to nie ...
 

hadetefał

New member
Kąty maja znaczenie zasadnicze. To że producenci piszą 170 stopni to często jest ich koncert marzeń. W tym modelu widocznie tak jest bo większość opinii negatywnych jakie się pojawiają dotyczą właśnie przekłamań przy zmianie kąta patrzenia więc owe 170 stopni to właśnie te super parametry na które "przede wszystkim" trzeba zwracać uwagę
 

fresh1980

New member
42PFL8404H vs. 42PFL8684H

Czy ktoś mądry mógłby mi napisać czym się różnią te dwa modele z serii 8000, 42PFL8404H vs. 42PFL8684H ? Czy im wyższy nr to nowszy model poprostu z jakimś niewielkim ulepszeniem ? Jeśli tak to jakimi ? Model 42PFL8404H mam już opanowany. O tym drugim nie mogę znaleźć rzetelnej informacji o różnicach . Z góry dziekuję :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
WYbor

Kąty maja znaczenie zasadnicze. To że producenci piszą 170 stopni to często jest ich koncert marzeń. W tym modelu widocznie tak jest bo większość opinii negatywnych jakie się pojawiają dotyczą właśnie przekłamań przy zmianie kąta patrzenia więc owe 170 stopni to właśnie te super parametry na które "przede wszystkim" trzeba zwracać uwagę

Witam,sorry zle sie wyrazilem;chodzi mi o sprawdzenie w miare Twoich mozliwosci przed kupnem tego TV.do tego TV 37 8404 i 37 9604 montowane sa roznej jakosci matryce firmy AUO;KOD -161- HW02V9-10bit
KOD-189-AU37H30-8bit.-kontrast slaby,i jakosc obrazu kiepska.pozdr.
 

TheWario

New member
Witam,sorry zle sie wyrazilem;chodzi mi o sprawdzenie w miare Twoich mozliwosci przed kupnem tego TV.do tego TV 37 8404 i 37 9604 montowane sa roznej jakosci matryce firmy AUO;KOD -161- HW02V9-10bit
KOD-189-AU37H30-8bit.-kontrast slaby,i jakosc obrazu kiepska.pozdr.

Jest możliwość sprawdzenia na naklejce gdzie jest numer seryjny TV jaka tam matryca może siedzieć jeśli chodzi o PFL8404H ??
Jak będę kupował w EuroRtvAgd to będę miał możliwość sprawdzenia tego (szkoda że zakup się przesunął na następny tydzień z powodu braku transportu :( )
 

von_Alex

New member
Witam wszystkich
Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi, kto jest producentem matrycy o nr 253 lub ew. gdzie takich informacji szukać.
Dzięki
 
Do góry