Nowa seria 8 (8404H)

bielikk

New member
Bez reklam
Dopiszę tutaj, bo też zastanawiam się nad Philipsem, tylko że modelem 32PFL7404. Mam pytanie do użytkowników modelu 7404 o wypowiedź jak wygląda sytuacja w tych Philipsach z wszystkimi niepokojącymi dźwiękami wydobywającymi się z tego telewizorka (buczenie, brzęczenie, piszczenie) Zastanawiam się nad wymianą mojej buczącej Toshiby na ten model i chciałbym wiedzieć czy warto się na to zdecydować, żeby mi wreszcie nic nie buczało przy oglądaniu :)


Posiadam dokładnie ten model, który chcesz kupić i z tego TV LCD nie dochodzi żadne "buczenie"
 

Waldorff

Member
Brak dźwięku w 42PFL8404

Przed chwilą miałem taką akcję z telewizorem. Na wszystkich kanałach zniknął dźwięk czy to z kablówki czy z "N". Zamiast dźwięku słychać było jedynie dość głośny szum z telewizora, nie wiem czy telewizor ma jakiś wentylator z tyłu czy nie ale brzmiało to właśnie jak głośno działający wentylator. Wyłączyłem TV i ponownie włączyłem i jest już ok. Miał ktoś taki przypadek i co to może być?
 

m82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!
Mam zamier w najbliższym czasie zakupić telewizor Philips 32PFL8404H/12.
Napiszcie jak działa w telewizorze funkcja Net TV( szybkośc i portale) ,oraz jaki jest potrzebny router.Posiadam internet i tv z UPC.

Zapomnij o Net TV, przydaje sie to tylko do aktualizacji softu z internetu. Przeglądanie stron działa wolno, można czasem coś obejrzeć na youtubie. Osobiscie prawie z tego nie korzystam, bo bez klawiatury i myszki to bardzo szybko się odechciewa walczyć z pilotem. Nie ma pełnego wsparcia dla Flasha i np meczu w internecie już nie obejrzysz. :(
 

Waldorff

Member
Nowy Soft do 8404

Przed chwilą zajrzałem na stronę Philipsa i widzę, że jest nowy soft "Data publikacji: 2010-01-19". Zarzucił ktoś już go i co daje nowego?
 

kiliq

New member
Q5481_0. 26.69.0
 TV switched off by itself after 2 hrs of operation.
 All user settings (e.g. delta volume) are lost after channel installation/update.
 TV displays a message „Scrambled program‟ when switching from Free-To-Air (FTA)
channel to a pay channel.
 

arisb77

New member
dzwiek

Przed chwilą miałem taką akcję z telewizorem. Na wszystkich kanałach zniknął dźwięk czy to z kablówki czy z "N". Zamiast dźwięku słychać było jedynie dość głośny szum z telewizora, nie wiem czy telewizor ma jakiś wentylator z tyłu czy nie ale brzmiało to właśnie jak głośno działający wentylator. Wyłączyłem TV i ponownie włączyłem i jest już ok. Miał ktoś taki przypadek i co to może być?[/QU

Witam. Ja mam 32PHL8404H, no i tez miałem akcje bez dzwięku. Po wyłączeniu i włączeniu tv dzwięk pojawił się dopiero po kilku próbach, niestety zdażyło się to już kilka razy, wiec zadzwoniłem do philipsa, tam powiedzieli żeby zaktualizować oprogramowanie. Ale nadal bez skutku, nic nie pomogło. Problem się powtarza, wiec odesłali mnie do serwisu.
 

hadetefał

New member
synchro dźwięku i obrazu - czy są problemy ?

Przeczytałem cały wątek i mam prośbę o jednoznaczne wyjaśnienie sytuacji:

Obraz z DVD /BR / tuner cyfrowy - przesyłany hdmi do TV
Dźwięk z tego DVD / BR / tunera przesyłany osobno optykiem lub coaxial'em do amplitunera i odtwarzany na zewnętrznych głośnikach 5.1. Powtarzają się opinie, że dźwięk "leci" online na głośnikach ale Philips nie wyrabia z obróbką/skalowaniem obrazu na czas i obraz jest opóźniony względem dżwięku - czy takie zjawisko ma miejsce ? Moje pytanie dotyczy modelu 8404 oraz 9664 bo rozważam wybór tych modeli 42 cale.
 

tomek242

New member
Przeczytałem cały wątek i mam prośbę o jednoznaczne wyjaśnienie sytuacji:

Obraz z DVD /BR / tuner cyfrowy - przesyłany hdmi do TV
Dźwięk z tego DVD / BR / tunera przesyłany osobno optykiem lub coaxial'em do amplitunera i odtwarzany na zewnętrznych głośnikach 5.1. Powtarzają się opinie, że dźwięk "leci" online na głośnikach ale Philips nie wyrabia z obróbką/skalowaniem obrazu na czas i obraz jest opóźniony względem dżwięku - czy takie zjawisko ma miejsce ? Moje pytanie dotyczy modelu 8404 oraz 9664 bo rozważam wybór tych modeli 42 cale.
Tak, zdarze mu się czasami, ale jak się wyłączy polepszacze, lub przejdzie w tryb gra to nie ma problemu.
 

hadetefał

New member
Tak, zdarze mu się czasami, ale jak się wyłączy polepszacze, lub przejdzie w tryb gra to nie ma problemu.

No tak ale to by był mały bezsens - nie móc korzystać z funkcji poprawy obrazu, która pewnie nie zawsze ale czasem zapewnia poprawę obrazu tylko dlatego, że tv nie wyrabia się z obrobieniem obrazu w czasie rzeczywistym - to wygląda na bardzo duży feler - choć nie wiem jak radzą sobie z tym inne firmy i ich modele.

Powiedzcie mi proszę jak wielkie jest to opóźnienie obrazu - np czy widać po ustach dziennikarza że mówi dużo później ?
 
Ostatnia edycja:

mangushd

New member
Co tu jest bez sensu? Obróbka obrazu przez procesor zajmuje troche czasu więc musi byc jakies opóźnienie. Podłącz do telewizora amplituner i problem masz z głowy. Tv posiada cyfrowe wyjście coaxial. Dźwięk z niego jest zsynchronizowany z obrazem.

pozdrawiam
 

hadetefał

New member
Co tu jest bez sensu? Obróbka obrazu przez procesor zajmuje troche czasu więc musi byc jakies opóźnienie. Podłącz do telewizora amplituner i problem masz z głowy. Tv posiada cyfrowe wyjście coaxial. Dźwięk z niego jest zsynchronizowany z obrazem.

pozdrawiam

I w sumie to jest wytłumaczenie - nie miałem do tej pory LCD w kinie domowym a obecnie "jadę" jeszcze na CRT plus dźwięk przez amlituner bo to jedyna możliwość. I jak usłyszałem o tym rozjeżdżaniu się fonii z obrazem to trochę mnie to uderzyło. Skoro jednak cyfrowe wyjście w TV "puszcza" dźwięk dopiero jak obraz jest gotowy to w zasadzie sprawę rozwiązuje.
 

byczyweb

New member
42pfl8404h12 a ps3 ?

Witam
mam zamiar zakupić ten telewizorek głównie do ps3 na antenie mi nie zależy pracuje w wypożyczalni wiec filmów mam od groma przeskakuje z 32 samsunga hdready
zaniepokoiło mnie gdzieś w połowie wątku jakaś dziwna współpraca plejaka z telewizorem czy zostało to już naprawione ? czy input lag jest widoczny podczas grania na konsoli w tej chwili ps3 mam podłączona przez hdmi do telewizorka i optikalem z konsoli to kina domowego

od 29.01.2010 jest promocja w media 3499 dobra cena ?

dzieki i pozdrawiam
ByCzyWEB
 

as80

New member
Napisy

Odnośnie modelu 8404H to jak ma sie sprawa z napisami w filmach z usb lub dlna? slyszalem ze sa problemy i nie wiem czy chodzi o to ze tak jak w samsungach trzeba napisy txt formatowac na sub lub inny format, czy wogole zadne napisy nie dzialaja?
 

danch

New member
Mam pytanie odnosnie modeli 8404H i 7404H, ktos sie orientuje jak te modele nazywaja sie na rynku w Stanach ? Bo przegladalem strone philips US i najwyzszy model to 7000.
 

dragons87

New member
Odnośnie modelu 8404H to jak ma sie sprawa z napisami w filmach z usb lub dlna? slyszalem ze sa problemy i nie wiem czy chodzi o to ze tak jak w samsungach trzeba napisy txt formatowac na sub lub inny format, czy wogole zadne napisy nie dzialaja?

Wogole nie odtwarza napisow :) jak chcesz miec film z napisami to musisz je wgrac w film :p lub 2 inne opcje :) 1 podlaczyc do pc lub laptopa, a 2 to podlaczyc do dvd odtwarzacza br, lub kupic ta mala skrzyneczke asusa (nie pamietam nazwy), ale napewno jest lepsza niz dvd czy odtw. br :)
 

as80

New member
Ale szajs ten TV. Tzn jesli chodzi o odtwarzanie z usb to filmy skacza maja jakies kilkanascie klatek i tylko niektore daja sie wczytac np probki hd w WMV wogole nie poszly. Samsungi czytaly wszystko i plynnie. Wiec jesli chodzi o multimedialnosc to niema czegos takiego w tym modelu. Napisow tez nie czyta a probowalem wszystkie formaty. Dobrze ze udalo mi sie wszystko w sklepie potestowac bo dalbym sie nabrac na dobre opinie w necie. Chyba philips sam pisze te pochwaly na ceneo itp.
 
Do góry