Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
:) DINGO, ja też dołączam się do gratulacji. Dobra robota.
Mało tego , masz w posiadaniu PIRAMIDĘ! :) Nasz forumowy kolega będzie wniebowzięty:)
Co to za krzyż za oknem widać?
Kino domowe, konsole , PC i td , to wszystko dobrze mieć , ale..... naprawdę gratuluje kupna domu!
Bo to prawdziwa wartość , na całe życie, dla całej rodziny, dla przyszłości , dla wszystkiego.:popcorn: Pozdrawiam.
 
Jeszcze raz dzięki za miłe słowa.

Co to za krzyż za oknem widać?

:D Faktycznie mamy na forum ludzi potrafiących odnaleźć najdrobniejszy szczegół, nawet w odbiciu w szklance na stole ;) Tym razem jednak to tylko złudzenie. Krzyż, który zauważyłeś to element utrzymujący szklaną balustradę balkonu do barierki z nierdzewki. Ale gratuluję oka ;)
 
Również gratuluję domu i pokoju.
Żona też coś przebąkuje, że fajnie byłoby mieć domek. Ale ona myśli o porannej kawie na tarasie w blasku wschodzącego słońca.
Ja pewnie bym się zajął oddzielnym salonem dla kina, oj ... wtedy to bym poszedł po bandzie :) , bo urządzanie kuchni i łazienek w trzech kolejnych mieszkaniach już mi się znudziło :).
Ale sufit u Dingo aż się prosi o Dolby Atmos w konfiguracji 5.1.4. Bo na 7.1.4 chyba za mało miejsca. Chyba, że coś byśmy poprzestawiali. Np. ściana z pięknym obrazem pod projektor, ale nie wiem jak wygląda pozostała część pokoju.
Ciesz się Dingo tym co masz, a z czasem sam wymyślisz co ulepszyć. Ostrzegam bo częste zaglądanie na forum wymusza zmiany ;).
 
Odpowiadajac na wasz pytania:

To nie może być Irlandia kolega ma duży pokój i balkon[emoji6] [emoji1]

Zalapalem ironie :) Kolega Adek ma racje - mieszkam w Republice Irlandii od ok 10 lat. Natomiast nasz dom to nie jest typowy irlandzki blizniak bez ogrodu i garazu. Jest balkon, jest garaz, jest ogrod i duze patio.. i Irlandzka pogoda dzieki ktorej mozna bez konca cieszyc sie kinem domowym ;)


Dingo pytanie ile zajęło Ci ułożenie tego obrazu oraz miej więcej ile czasu poświęcałes dziennie bo dla mnie ułożyć coś takiego gdzie wszystkie kawałki są do siebie bardzo podobne to nie lada wyczyn.... odemnie wielki podziw i szacun za cierpliwość i determinacjie..... ;-)

Ulozenie obrazu zajelo mi nieco ponad rok - jednak ukladalem dosc nieregularnie. Czasami bylo to pol dnia a czasami godzina po pracy - 3-4 dni w tygodniu. Na youtube widzialem film, gdzie ten sam obraz rodzinka 3 osobowa ulozyla w miesiac ale pewnie siedzieli dzien i noc. Nie jest to jedyny moj projekt puzzlowy (stres w pracy daje sie we znaki).

A jak sprawdza się subwoofer w kinie, bo jakoś bronie sie przed serią mimo że nie slyszalem bo uważam ze BR lepiej sprawdza się w kinie...Ale ta opinia nie jest niczym potwierdzona.

Powiem szczerze ze nie jestem audiofilem, ale moim zdaniem w aktualnym pomieszczeniu (ok 45m) woofer sprawdza sie bardzo przyzwoicie. Uwazam jednak ze duzo lepiej radzi sobie podczas projekcji filmow niz odsluchu muzyki. Podczas ogladania wiekszosci filmow bas jest gleboki i potrafi zadrzec scianami i podloga gdy trzeba. Ja generalnie lubie duzo basu. Przy odkreceniu glosnosci na glosniku do polowy skali i ampli na 50 potrafi przesuwac kieliszki w witrynie na szklo w sasiednim pomieszczeniu ;) Jesli chodzi o sluchanie muzyki to narazie udalo mi sie odnalezc tylko kilka kawalkow ktore potrafia pokazac na co stac moj zestaw (The Weeknd - Earned it jest jednym z takich kawalkow).
 
R
Dingo moje gratulacje super to wszystko wyglada.ale troche lipa z cieszenia sie sprzetem bo w irlandii lato mamy:p pozdrawiam z upalnego Limerick.
 
po długim czasie przeszukiwania stosów płyt ułożonych w pionowe słupki przyszedł czas na małe uporządkowanie CD i LP...Fotka z telefonu, płytki ułożone alfabetycznie...Teraz tylko pozostaje wypełnić luki :)
 
Ostatnia edycja:
Widzę, że Eddie z Lublina. Pozdrawiam rodzinne miasto. ;)
Ja już się chyba załapałem na cyfrową erę w muzyce bez użycia CD. Pamiętam czasy gdy Compact Disc wszedł na rynek i kupiłem pierwszego Technicsa i pierwszą płytę AC/DC. Mam ją oczywiście do dziś. Jednak żonglowanie płytami to dla mnie koszmar. Wszystko zgrałem do formatu Apple Loosless i cieszę się ze zdalnego odtwarzania z NASa.
Ale gdy widzę u kogoś taką kolekcję CD lub innych płyt to chylę czoła, bo wiem co to jest pasja.
Aczkolwiek po reaktywacji gramofonu odpalę czasem winyla ;)

Podbijam Bippo, dawaj foty całego pokoju.
 
Cos cicho ostatnio to pomarudze troche..

Powoli buduje salke kinowa. (Budzetowa)



Obraz bedzie takiej wielkosci. Nie patrzcie na jakosc bo to bylo tylko tak zawieszone aby wymiezyc uchwyty pod projektor i ustawic optymalne odleglosci.



Poczatkowo bedzie wszystko oparte na kinie ktore posiadam, czyli:
Zestaw jamo 5.1
Ampli panasonic sahe75
Epson 720p stary z wyzszej polki.(tw 7....) niepamietam.

W najblizszym czasie poluje na Marantza 7009, nastepnie wymienie fronty na heco 900 lub Pylony, jamo s608 pojda wtedy na tyly a satelity na sufit pod atmos.

Taki jest plan na ten rok.


Pomieszczenie tylko pod kino wiec zastanawiam sie aby caly pokoj zaslonic zaslonami czarnymi aby wyciemnic pomieszczenie i aby akustyka byla na wysokim poziomie. Do tego dywan shaggy i jakas wygodna kanapa lub wielkie pufy.

Jakies rady? Co do akustyki i/lub zeby to pomieszczenie ladnie wygladalo? Ma byc lepiej niz u Bipo :)
 
Pomysłów na salkę kinową jest cała masa, zacząłbym od tzw. akustyki, a panele akustyczne wykonał samodzielnie, oczywiście wszystko w black.
Możesz tam stworzyć na prawdę cudo, będę obserwował.
 
Białe plamy z emulsji na drewnie? U mnie nie do przejścia :p
Faktycznie masz pole do popisu. Jak tylko są środki to możesz zrobić fajna salkę pod kino.
Trzymam kciuki! P.s. jak duże jest to pomieszczenie?
 
Pomieszczenie okolo 7,5 x7m , tylko sciana pionowa z 3 stron jest na 80cm reszta ida skosy z 3 stron i osiagaja w szczycie 3,1m wysokosci.

Czesci kinowa = ekran bedzie zamocowany na tych slupach czyli 4,5 m od sciany. Reszta za ekranem nie uzywana.
Teraz musze wykombinowac czy zaslaniac tylko okna - 5szt czy zrobic zaslony tak jak slupy ida. Uzyskalbym wtedy pomieszczenie 4,5 dlugie i 3m szerokie.


Slupy sa upackane bo mialybyc zrobione skrzynki jesionowe na nie w kolorze drzwi. Tak samo mam belki widoczne w innych pokojach i salonie. A wyszlo jak wyszlo, stolarz po roku mnie wydudkal a ten rok zajmowalem sie tarasem zamiast obijaniem slupow.

[img=https://s32.postimg.org/t4dn5kqb5/1468060055814_1214591548.jpg]

Armanig czemu maja sluzyc te panele akustyczne? Odbijaniem dzwieku czy przeciwnie?
 
Pomieszczenie pierońskie. Jest pole do popisu.
Ja bym sobie oddzielił z regipsów "pokoik" na samą elektronikę.
Resztę ładnie wyeksponował.
Ekran na stałe w fajnej ramie. Okna obowiązkowo rolety gumowane.
Wykładzina, fajne fotele... Jeśli całość jest pod kino to możliwości masz duuużo. Panele również wskazane. Zwłaszcza przy tak dużym pomieszczeniu gdzie odbicia mogę być jak na hali ;-)
Poczytaj zagraniczne fora. Tam jest sporo informacji a na YouTube filmiki krok po kroku co i jak.
 
Wpisz sobie w google panele akustyczne zastosowanie (itp.).
Generalnie zapoznaj się z tematem akustyki.
To głębszy temat, nie na ten wątek, ale w takiej dedykowanej salce jak najbardziej warto dopieścić.
Nie muszę chyba pisać, że nawet najlepsze skrzynki z elektroniką wyłożą się w "trudnym" pomieszczeniu i nigdy nie zagrają tak dobrze, jak polowe tańsze w dopieszczonej (akustycznie) salce. Dobrym przykładem są salony audio, to właśnie tam często ten sam sprzęt gra lepiej jak u nas w pokojach. Nie bez przyczyny. Osobiście wolałbym pobawić się właśnie akustyką, jak inwestować w drogie kable.
Te, zostawiłbym na koniec - jako wisienkę na torcie.

Edit: Mieliśmy nawet wątek, ale sporo porozrzucane po forum:
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/1...wplyw-na-brzmienie-nasze-rady-i-praktyki.html
 
Ostatnia edycja:
Lobos pomieszczenie na kino ale niestety nie chce tam nic "brudzic" czyli nici z dodatkowych regipsow i robienie otworow w istniejacych ograniczam do minimu. Nie chce potem robic tam remontu (docelowo to pokoj dla mojej coreczki) ale tam wprowadzi sie nie wczesniej niz 5lat. Narazie wykozystuje fakt ze sa gole slupy ido tego wszystko przykrecam i montuje.

Dzisiaj walczylem z zaslonami na okna tzn. Material czarny nieprzepuszczajacy swiatla przyklejany na tasme dwustronna. Cholerstwo po kilku h odpadlo na dobre hehe. Szczerze szkoda mi kasy na 5 zaslon za 200zl tylko po to aby bylo ciemno w pokoju, lepiej to spozytkowac na cos innego. Wiec zaslony zrobie samemu.

No i niestety powiesilem dzisiaj biale plotno bawelniane (czyt. Dobre przescieradlo), z tylu jest czarna tkanina nieprzepuszczajaca swiatla i zonk.... obraz bardzo slabej jakosci, obraz rzucony na bielutka sciane wypada o wiele lepiej niz na plutnie. Musze nad tym.pomyslec. Bo albo dla projektora jest to za duza odleglosc, albo plotno tak obraz pogarsza, albo poprostu projektor za stary 720p. Pikseloze widac.





Nowy dobry projektor to pewnie koszt kolo 8k - 10k?

Kolejna sprawa to akustyka poczytem dzisiaj troche n ten temat i takie male pytanko dla tych co maja zaslony. Czy grubsze zaslony 180g/m2 spiete na falbanke bylyby najlepszym rozwiazaniem cena/jakosc czy kombinowac z jakimis dyfuzorami do rozpraszania?

Wszystkiego na raz i tak nie zrobie ale lepiej miec jakies "pojecie", opinie doswiadczonych kolegow niz..... reportarze i opowiastki o wszystkim i niczym.
 
Do góry