Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Spory będzie ten "pokoik" dla Córci :-D
P.s. to wszystko zmienia... Jeśli to ma być sala kinowa na chwilę to nie wiem czy jest sens pakować się w spore wydatki z nią związane?
Ja bym mimo wszystko wydzielił z regipsów pokój dla Córy i osobno na kino.
Przecież taką powierzchnię możesz spokojnie podzielić.
Wtedy dzieciak będzie miał swoje lokum a Tata obok odpowiednio wyciszone pomieszczenie do KD i nie tylko ;-)
 
Kilka lat to nie taka chwila, narazie corcia roczna ma mniejszy pokoik, ale potem akysz dzieci na poddasze. Pomieszczenie no fakt, najwiekszy pokoj w calym domu ale tak wyszlo male przerobki, pustak podniesiony i sie pokoj powiekszl, tylko tak jak wspomnialem same skosy, czesc z wysokoscia powyzej 2m to 3x4,5m wiec juz nie tak wiele 2 pokoi z tego nie zrobie.

Ma byc tanio i w miare dobze, dlatego na poczatku napisalem ze kino budzetowe. Co sie da to ma byc samorobne. Jezeli chodzi o akustyke to mysle ze odpowiednie zaslony, samorobne dyfuzory, trapy, umeblowanie bedzie wystarczajace.

A jakosc obrazu to jak widac na powyzszych fotach chyba za wiele nie zwojuje, jeszcze bardziej wyciemnie pomieszczenie i kupie jakas lepsza "tkanine - mate" na ekran.

Jakies propozycje odnoscie dobrego materialu na ekran projekcyjny? 3mx2m. Ekran przybity do drewnianych slupow. Koszt ponizej 500zl

Wiecej pomyslow nie mam.
 
Ostatnia edycja:
Mała sugestia odnośnie ustawienia Jamo. Jeśli zostawisz je tak jak na zdjęciu, to ja zamieniłbym je miejscami, tak by woofery nie waliły w słupy, albo odsunąłbym je jeszcze o min. 50 cm od nich, albo dał do przodu lub do tyłu. Fajnie masz to, że tak czy siak kolumny są daleko od wszelkich ścian ;)
Co do materiału - zamów taki do rolet (np. jasnoszary, ale tylko gumowany), albo od razu roletę na zamówienie, zmieścisz się w 300 zł
 
Ostatnia edycja:
Glosnikow jeszcze nie rozmieszczalem, narazie mecze zaslony. Aby to wygladalo i nie straszylo.

Woofery powinny byc skierowane do srodka pomieszczenia czy na zewnatrz?

Wszelkie swiatlo zaslaniam tym:
Gruba, zaciemniająca tkanina BLACKOUT 280cm wys. (6241585896) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tasmy nie zdaly egzaminu gwozdzie poszly w ruch :)

Prosilbym ciebie abys podal jakis material z allegro na te rolety (ekran), ktory twoim zdaniem bylby ok. Mialbym wtedy do czego porownywac. Dodam tylko ze od tylu slupy sa zabite materialem nieprzepuszczajacym swiatlo wiec jak przybije z przodu "rolete" to od tylu nic nie powinno swiecic.


Co do projektora to mam Epson emp tw700 jak ma sie on do dzisiejszych projektorow za 3k?

Jutro bede ustawial stoliki, glosniki, ampli i banany musze zarobic.
 
Ostatnia edycja:
Kolumny o takiej budowie rozstawia się wg własnych preferencji, wielkości pomieszczenia i jego akustyki. Potestuj. Tu nie ma żelaznej zasady.
Co do materiału na rolety - to, że z tyłu masz czarno nic nie znaczy. Sam materiał ekranu też nie może przepuszczać światła - szkoda jakości obrazu. Na Allegro nie wiem jakie są ekrany. Zaproponowałem Ci najwygodniejsze z najlepszym stosunkiem jakości /ceny. Odwiedź kilka punktów z roletami, popytaj. Sam tez kiedyś kupowałem sam materiał w takim punkcie.
 
Hehe... 4600 za 100" z ekspozycji :) za kawalek aluminium pomalowane proszkowo a potem .... pmalowane? Na szaro?
This is madness....

Moj eposn tw700 na takim ekranie wyswietlalby obraz w 7d :) (na 7d do ustki bym nie musial jezdzic) hehe.
 
Ostatni etap przystosowywania nowego pomieszczenia. Może być tak?


img-20160710-190418-resized-20160711-115305030.jpg


img-20160710-190359-resized-20160711-115243891.jpg
 
Kolorystyka widzę, że zachowana :) Tajemniczo póki co ;-)
Pomieszczenie z fotek robi wrażenie zdecydowanie większego.
Więcej zdjęć prosimy :p
 
Szykuje się fajne pomieszczenie stricte do KD. .. czekamy na resztę fotek już ze sprzętem. . ;-) czuje że będzie grubo.... ;-)
Ps. Faktycznie coś ta farba na suficie i ścianie strasznie odbija światło. .?
 
Widze ze kolega to ma ladne pomieszczonko, nie to co moje krzywe sciany z zaslonami xD

Mi kurna jeszcze jedno okno zostalo do ogarniecia i sprzet rozstawiac. Mialobyc to zrobione wczoraj no ale brak czasu, niespodziewane awarie byly.

Jak myslicie marantz 7009 - 4500zl. Stanieje jeszcze? Czy nie ma sensu czekac? Bo w tej cenie trudnk o cos lepszego?

Ps. Szukam jakies dobre proste diy absorbera na sciane, tylko nie mowcie o paletkach pod jajka xD
 
Na żywo nie jest tak źle :) farba co prawda trochę odbija, ale ten efekt na zdjeciach to raczej skutek mocnych żarówek w kinkietach - musiałem zastosować najmocniejsze jakie były, by rozświetlić jaskinię :)
 
Panowie, pojechaliśmy z kuzynem Cayenne'em i miał ochotę zostawić go w zamian, chłopak który liznął minimalnie temat audio...
Armanig nie wiem co mam Ci powiedzieć.. Jakbym miał szukać jakichkolwiek minusów to byłbym chyba idiotą. Muzyka płynęła a ja przez godzinę miałem ciarki na całym ciele....

To Mac z serii 8000. Piękna maszyna.
 
15cm i 11 kg wagi :D Oba sprzety ladne, yamaha bardziej klasyczna ale ta fotka tez chujowa z telefonu..

Brzmienie jak tu u yamahy. Szczegolowa srednica, wyrazna gora ale nie meczaca, nie ostra, nie wiem skad ten poglad ze yamaha gra ostro. Gra szczegolowo a jak mamy plyty nagrywane tak jak teraz to jest jak jest. Brzmienie ogolnie jest bardzo przejrzyste, gitary i wokale sa na pierwszym planie, maja oddech, slychac o wiele wiecej niz z Denona. Bas nie jest efekciarski i podbity w wyzszym zakresie, yamaha skupia sie na tym niskim. Denon gral tym wysokim i brakowalo mu energii na samym dole. Bas z yamahy nie zamula srednicy, tylko uderza wtedy kiedy trzeba, stope perkusji bardziej czuc niz slychac. Selektor impedancji, wbudowany DAC, pobor mocy szczytowo wg. ksiazki powyzej 500w.

Koncerty z blu ray graja zajebiscie, jest taki power ze ciary na plecach odrazu. Metallica Quebec Magnetic, czy Led Zeppelin Celebration Day to sama przyjemnosc - jakbyśmy byli na koncercie.
Tyle po 10h grania, po 100h napewno brzmienie lekko sie wypelni ale nawet prosto z kartonu jest git!
 
Ostatnia edycja:
Do góry