Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Ja też polecam poszukać stolarza. Właśnie czekam na szafkę robioną pod wymiar. Normalnie w sklepie koszci 1499 a dla mnie po zmodyfikowanych wymiarach 700 zł!
Oczywiście wymiary większe bo jak ktoś wspomniał, projektanci mebli chyba nie mają pojęcia o szafkach rtv. Dla nich zamyka się temat na postawieniu tv i jakiegoś "naleśnika". Nie ma tu z reguły miejsca na jakieś ampli z 17cm, większy central, dodatkowe klocki... eh. Za to stolarze wypełniają lukę i można mieć co się zamarzy ��
 
Jak ma się majstra zaufanego to pewnie że tak... mi kiedyś taki jeden robił dwa razy ten sam stolik i skończyło się na tym ze oddał mi kasę :)
 
I jak dobre wino z wiekiem nabiera wartości i audiofilskiego kurzu, a co ważne wciąż jest nieskalany nieodpowiednią muzyką, takiej nie jest mu dane zaznać :D
Wiem, wiem, śpię przez to spokojnie :D
A są inne piękniejsze? ;)
Przy okazji szkoda że w E-600 dali diody zamiast wskazówek. Ale w sumie też są oldscoolowe:-D
Cudo, sama górna półka. Choć też bardzo lubię takie klasyki, to w bezpośrednim porównaniu mi brzmieniowo nieco (tylko nieco) bardziej podchodzi McIntosh, choć nie pogniewałbym się sprzętem logo Accu :)
Ja też polecam poszukać stolarza. Właśnie czekam na szafkę robioną pod wymiar. Normalnie w sklepie koszci 1499 a dla mnie po zmodyfikowanych wymiarach 700 zł!
Oczywiście wymiary większe bo jak ktoś wspomniał, projektanci mebli chyba nie mają pojęcia o szafkach rtv. Dla nich zamyka się temat na postawieniu tv i jakiegoś "naleśnika". Nie ma tu z reguły miejsca na jakieś ampli z 17cm, większy central, dodatkowe klocki... eh. Za to stolarze wypełniają lukę i można mieć co się zamarzy ��
Mnie jeszcze bardziej drażnią projektanci wnętrz również nie mający krzty pojęcia użytkowości i pomyślenia, że naturalną rzeczą w pobliżu telewizora może być rozbudowa do KD. Zazwyczaj projekty są ładne, ale kompletnie bezużyteczne. Ile razy nawet na tym forum były tematy w stylu: "pomocy, nie mam miejsca, jak to teraz postawić"? Ile jest zdjęć w sieci kiedy to podłogówki stoją na komodach? :)
 
A ja bym bardzo chciał aby znowu klocki hi-fi wychodziły w kolorze szampańskim czy gold:p
 
Ostatnia edycja:
Widocznie nie jesteśmy grupą docelową dla projektantów z głównego nurtu.
Lub wyznają zasadę - stać cię na architekta i wymyślne projekty w salonie, to również stać cię na osobną salkę do KD ;)
 
...
Choć też bardzo lubię takie klasyki, to w bezpośrednim porównaniu mi brzmieniowo nieco (tylko nieco) bardziej podchodzi McIntosh, choć nie pogniewałbym się sprzętem logo Accu...

Słuchałem McIntosha w połączeniu z KEF R, Sonus Faber i Martin Logan i powiem ci że potem podłączyliśmy kilkukrotnie tańszego PM6005 i dopiero wtedy brzmienie zaczęło mi odpowiadać.

Accu nie słyszałem. Ale gdyby miał nadmiar gotówki kupiłbym w ciemno wyłącznie żeby na nie patrzeć :)
W McI brakowało mi jaśniejszej góry. Za miękko grał.

Jakbyś opisał różnice Accu do Mc (znam recenzje z sieci)? Jak brzmi z punktu widzenia brzmienia Marantzy?
 
Nie bardzo widzę sens takiego porównania, skoro z Marantzem jest inny system, całkowicie z innymi elementami. Sensu brak. Natomiast ciekawi mnie, że brakowało Ci góry w "Macu" vs Accu. Dla mnie właśnie to Accu wydał się bardziej ułożony, Mac wg mnie grał troszkę żwawiej góra wg mnie była ciut bardziej bogata w szczegóły. Ale oba to było granie z najwyższej półki, choć mimo iż same wzmaki kosztowały kilkadziesiąt tys. to brzmienie dla mnie nie było tego warte. Tu znów kłania się pogląd (wg mnie prawdziwy), że powyżej pewnego (dla każdego nieco innego) przedziału cenowego przyrost jakości brzmienia vs wydana kasa jest mniejszy i jest powiedzmy do przedziału 10 tys. jest wprostproporcjonalny, to potem już wydatek np. 20 tys nie powoduje dwukrotnie lepszego brzmienia (jeśli w ogóle można w ten sposób to wyrazić, bo "lepsze" to też pojęcie względne)
 
Tak na szybko z telefonu. Przyszła i jest przełączanie. Sprzęcik bez zmian tylko szafka nowa pod resztę wystroju w pokoju 😊 jak było wspomniane, robiona na zamowienie. Jest zadowolenie
 

Attachments

  • 20150903_155921.jpg
    20150903_155921.jpg
    18,2 KB · Wyś: 125
Nie bardzo widzę sens takiego porównania, skoro z Marantzem jest inny system, całkowicie z innymi elementami. Sensu brak. Natomiast ciekawi mnie, że brakowało Ci góry w "Macu" vs Accu. Dla mnie właśnie to Accu wydał się bardziej ułożony, Mac wg mnie grał troszkę żwawiej góra wg mnie była ciut bardziej bogata w szczegóły. Ale oba to było granie z najwyższej półki, choć mimo iż same wzmaki kosztowały kilkadziesiąt tys. to brzmienie dla mnie nie było tego warte. Tu znów kłania się pogląd (wg mnie prawdziwy), że powyżej pewnego (dla każdego nieco innego) przedziału cenowego przyrost jakości brzmienia vs wydana kasa jest mniejszy i jest powiedzmy do przedziału 10 tys. jest wprostproporcjonalny, to potem już wydatek np. 20 tys nie powoduje dwukrotnie lepszego brzmienia (jeśli w ogóle można w ten sposób to wyrazić, bo "lepsze" to też pojęcie względne)

Sens jest. Chodzi o opis charakteru brzmienia wzmacniacza a nie całego systemu. Każde brzmienie firmowe można jakoś scharakteryzować.

Nie napisałem Mc vs Accu - to ja ciebie pytam o to porównanie.

Ja porównałem brzmienie Mc vs Marantz. I napisałem że wole brzmienie Marantza. Sprawia mi więcej przyjemności niż McIntosh. I to na różnych kolumnach o różnych charakterze. I nie ważne ile kosztował w stosunku do tego Marantza.

Zgadzam się z tym że istnieje bariera powyżej której nie ma sensu iść.
Dlatego napisałem że gdybym miał nadmiar..
 
Szerokość 150cm, głębokość i wysokość 50cm. Są też plecy na których wisi tv i jak widać dwie szuflady i szklane półki. Cena to wspomniane wcześniej 700 zł.
 
Jak na zamówienie to ciasno trochę mimo wszystko... Klocki Denona nie mają jak oddychać.
Ładnie to wygląda i faktycznie jak zauważył Bipo kolorystycznie dograne z kolumnami bardzo fajnie ;-)
 
Dzięki, szklane półki można dać wyżej. Taką symetrie złapałem
Tak wyszło że pod kolor kolumn
Jak w stopce, studio190 ale nie sharp tylko panas
 
Aktualizacja 3

Dzięki za opinie, sprobuje wprowadzić je w życie.
Za rok nie poznacie tego pokoju. Opłaca się powiesić mój tv?

W tym roku z przyczyn niezależnych odemnie remontu nie będzie, może w przyszłym roku :cry:
Wybaczcie bałagan "prowizorka" nie sprzyja temu ładna pogoda na dworze.
Tak jest obecnie (zmieniłem ścianę):


Zdjęcie robione na szybko telefonem więc wybaczcie za jakość.
Tak było:
 
Ostatnia edycja:
P
Kapusta :) wariacie
" Mosz " ...

BC 365D.jpg


Jak będę miał więcej " czasa " to podepnę jeszcze jak się prezentuje z Oppo BDP 105D

:mrgreen:
 
A co to za lampa? Obudowa kojarzy mi się z Ayon.

Aha teraz rozszyfrowałem logo. Fajny wzmacniacz :)

A ten obok?
 
Ostatnia edycja:
Do góry