Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Fajnie się prezentuje, możesz napisać jak pierwsze wrażenia co do nowego TV?

Jak najbardziej pozytywne, przesiadłem się z 37 cali to jest spora różnica, płynność nowego tv w porównaniu do starego to niebo a ziemia.
Wczoraj na TVP1 Hd wieczorem popatrzyłem na Piratów z Karaibów, obraz był Bardzo dobry, wcześniej psioczyłem na jakość naszych kanałów Hd, ale akurat Piraci były w bardzo dobrej jakości, na starym tv obraz był zdecydowanie gorszy.


Kapusta: mam pytanko, jakie masz wrażenia słuchając muzyki na oddzielnym zestawie w porównaniu do słuchania na ampli i br. Ponieważ zastanawiam się nad dokupienie osobnego wzmaka do zestawu który obecnie posiadam....:wink: Ciekaw jestem czy przy tym zestawie kolumn jakie posiadam będzie duża różnica w jakości odsłuchu cd..

Na pewno zauważysz różnice, zauważysz jak bardzo kolumną brakowało prądu na amplitunerze, bas na pewno jest lepiej kontrolowany i góra łagodniejsza jeśli chodzi o moje kolumny.
Na bd nie słuchałem i nie słucham muzyki bo jakość z tego bd mnie nie zadawała, raz dla testów robiłem odsłuch w porównaniu z cd i cd wygrało, bd za dużo gra górą a za mało basem.Bd gra bo musi.
Widzę że Twój amplituner ma wyjście Pre-Out

Raz zrobiłem eksperyment, odpaliłem na bd płytkę i po koaksjalu podałem do amplitunera, wtedy wykorzystałem DAC-a w amplitunerze i z amplitunera przez PRE-OUT do wzmacniacza i wtedy jakość była sporo lepsza niż z samego bd.

Z nudów lubię kombinować.:p
A to że Basu lubię dać ile fabryka da to dodatkowo na amplitunerze mogłem go sobie podbić :grin:
 
Wiem, niestety to blok z lat 70 z wielkiej płyty a ściana pomiędzy sypialnią i salonem jest ścianą nośną.

Tak to taśma LED RGB plus prosty sterownik z możliwością wyboru koloru. Nie przyklejałem tego do tyłu TV lecz zrobiłem osobną konstrukcję z profili aluminiowych i przykręciłem do ściany:

20141116_003512.jpg

Fajnie że się oto spytałem, i pokazałeś zdjecia z tego procesu tworzenia. Na zamówienie robisz takie rzeczy ;-) Ja to chyba bym przykleił do tv i by był ten sam efekt. Ale jak będę miał tv na uchwycie ruchomym to już efekt nie będzie taki sam.

ram2.gif


To gdzie zamieścić taśmę żeby był fajny efekt podświetlenia za tv ? Na ścianie czy na suficie w rogu? Czy gdzieś za segmentem na rogu.
 
Collider coś koło trzech metrów
MatriX84 Na zdjęciu wygląda że za duży nie jest ale na żywo widać że to kawał tv, tym bardziej że przesiadłem się z 37 cali.

W specyfikacji stolika jest napisane że głębokość wynosi 45 cm niestety po złożeniu stolika okazało się że głębokość wynosi 40 cm, kupując ten stolik zależało mi na głębokości 45 cm po to aby amplituner jakoś się zmieścił, teraz trochę wystaje od tyłu, nie dość że stolik jest za płytki to jeszcze amplituner jest nieco schowany aby pokręteł dzieci nie ułamały.
https://www.extrapunkt.pl/stolik-szklany-rtv-kl003/3154/produkt.htm
Liczba 84 to rok urodzenia ;)
 
Ostatnia edycja:
Dzięki za info, ja u siebie kiedyś puściłem po analogu z blu ray do ampli 5.1. i co się okazało że dźwięk jest gorszy niż jak puszczę po coaxialu. Mój ampli nie ma jeszcze nowych kodeków dlatego myślałem że jak puszcze po analogu to będzie lepiej a tu guzik. Dlatego zostawiłem po coaxialu i mam zwykły dts. Odnośnie CD to mam podpięty na razie pod ampli i co zauważyłem to dźwiek jest dużo czystszy niż z BR...;-) W planach jest dokupienie wzmaka i mam nadzieję że będzie dużo lepiej niż jest teraz.
 
Wygląda na to że bd maja gorsze przetworniki, bynajmniej te tanie ;)

Po zakupie kabla analogowego i puszczeniu sygnału na amlitunerze jako Pure Audio - jakośc dźwięku zdecydowanie się poprawiła w stosunku do kabla cyfrowego. Dla mnie jest bardziej w punkt, słychać dokładnie gitarę (można powiedzieć każdą strunę), bas jest mocniejszy, dokładny i nie tak rozlazły... to moje odczucia.... Nie można tego porównać oczywiście do oddzielnego wzmacniacza stereo, czy tym bardziej do dedykowanego audio...
 
Collider coś koło trzech metrów
MatriX84 Na zdjęciu wygląda że za duży nie jest ale na żywo widać że to kawał tv, tym bardziej że przesiadłem się z 37 cali.

W specyfikacji stolika jest napisane że głębokość wynosi 45 cm niestety po złożeniu stolika okazało się że głębokość wynosi 40 cm, kupując ten stolik zależało mi na głębokości 45 cm po to aby amplituner jakoś się zmieścił, teraz trochę wystaje od tyłu, nie dość że stolik jest za płytki to jeszcze amplituner jest nieco schowany aby pokręteł dzieci nie ułamały.
Liczba 84 to rok urodzenia ;)

Co to za amplituner taki głęboki? Moj Onkyo ma 38 cm a stolik taki che kupić Signal Stolik TV-024 346 transparentny - Sklep internetowy Agito.pl

Stolik mój też ma szkło 6 mm jest wyższe 57cm i głębsze 46cm ale węższe 100cm.
Bardzo podobna konstrukcja tylko moja ma otwory na kable a czy potrzebne to będzie nie wiem.

szafka-stolik-rtv-tv-024-stoliki-lawa-lawy-stol-4437851832.jpg

Na dolną półkę wejdzie mi amplituner (18cm) na wysokość
tv_024_wymiary.JPG

A rocznik dobry jest najlepszy.:p
 
Ostatnia edycja:
MATRIX84Mój Denon jest głęboki 42 cm do tego głębokość stolika to zaledwie 40 cm a miało być 45 według opisu, czyli już mam na dzień dobry -2 cm a gdzie jeszcze wsunięcie amplitunera w głąb stolika po to aby uchronić pokrętła przed dziećmi.Poradziłem sobie z tym, terminale głośnikowe wystają od tylu poza stolik i ampli stoi tak jak to wymyśliłem.

7 cali za 1200 zł to i tak mało
55'' za 3249 zł a 65'' kosztuje około 8000 to jest dopiero różnica

84 :grin:
 
Ostatnia edycja:
MATRIX84Mój Denon jest głęboki 42 cm do tego głębokość stolika to zaledwie 40 cm a miało być 45 według opisu, czyli już mam na dzień dobry -2 cm a gdzie jeszcze wsunięcie amplitunera w głąb stolika po to aby uchronić pokrętła przed dziećmi.Poradziłem sobie z tym, terminale głośnikowe wystają od tylu poza stolik i ampli stoi tak jak to wymyśliłem.

7 cali za 1200 zł to i tak mało
55'' za 3249 zł a 65'' kosztuje około 8000 to jest dopiero różnica

84 :grin:

Co ty z tym rocznikiem też jesteś 30 hehe Ja to wygladam na 21 :):cool:
 
Do góry