Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Do Pacmanx: wielkie gratulację za dedykowane pomieszczenie tylko do kina domowego. Tak jak koledzy wyżej napisali można tylko pozazdrościć... ;-)
Odnośnie ekranu moim zdaniem za wysoko. Chyba że zdjęcia przekłamują. Środek ekranu powinien być na wysokości twojego wzroku jak siedzisz. Ponadto jaką masz odległość od głowy do ekranu oraz jak możesz podaj wielkość ekranu?

E tam pozazdrościć, ja wciąż czuję niedosyt ;) Ekran jest wysoko, ale jak rozłoży się sofę na "półleżąco" jest ok - gdyby był niżej byłby większy problem.
 
Witam Wszystkich
Chciałem pokazać moje rozwiązanie z centralnym.
Żonka nie dała mi spokoju i chciała aby zachować urok komody pod TV.
Pierwsze próby związane były z zawiasami ale okazało się, że panel przedni jest sklejony z wewnętrzną częścią i pomysł upadł.
Przedstawiam końcowy efekt. Pewnie nie każdemu się to spodoba bo faktycznie central jest trochę blokowany.
Ale muszę przyznać że spełnia swoje zadanie bardzo dobrze.
Wewnątrz jest wyłożone pianką
 
Ostatnia edycja:
Dobrze słyszysz dialogi? Fala centralnie odbija się od frontu szuflady. Niestety ale mimo że wygląda jako tako to raczej jest to dość duże faux pas jeśli chodzi o położenie kolumny wg zasad domowego KD.
 
Podejrzewam, że gra to dalej w miarę przyzwoicie, ale nie zmienia to faktu, że być tak nie powinno. Kompromis na pewno jakiś jest, z naciskiem na słowo "jakiś". Albo rybki, albo akwarium. Ty postawiłeś na design i ok, ważne, że jesteś zadowolony, ale...
 
@ulti, są takie zawiasy do uchylnych drzwi działają i w górę i w dół, kwestia tylko dobrego zamocowania. :)
np. coś takiego
Blum Aventos HK - YouTube
To też nie rozwiązuje problemu. Dzwięk odbije się od górnych bądź dolnych drzwiczek.
W Ikei natomiast jest coś takiego, że możesz zastosować taki front na wcisk. Kupujesz plastikowe zaczepy, montujesz je do szafki, a do frontu montujesz bolce, które wchodzą w te zaczepy. W każdej chwili możesz to ściągnąć (central odsłonięty bez żadnych niepotrzebnych odbić) lub po seansie założyć (central niewidoczny). Pomijam juz ,że central jest dużo za nisko. Odbicia od podłogi tez wchodzą w grę, ale z drugiej strony masz dywan, więc jakieś tłumienie jest. Wymontujesz ten obecny dziwny mechanizm i założysz te zaczepy.


Popytaj w dziale części zmiennych - pytaj o listwę maskującą do wysokich szafek kuchennych do zabudowy. Listwa na wcisk, ok 10 cm x 60 cm. Oczywiście powiesz, że listwę (front) już masz. Chodzi tylko o te zaczepy. Koszt kilka-kilkanaście złotych. Powiesz, że zgubiłeś, złamałeś, itp.
 
Ostatnia edycja:
D
Ja bym powiesił TV na ścianie, central na szafce, a po obu stronach klocki marantza...
Oczywiście, że tak i tylko tak.
W przeciwnym wypadku niestety kino domowe ulti to przykład, jak za sporą kasę, w ładnym wnętrzu, można pójść na łatwiznę i zrobić coś zupełnie niezgodnego z zasadami kina domowego.
Central to jeden z najważniejszych elementów tej układanki, u Ciebie potraktowany jak coś gorszego.
Przecież, zeby mieć spójny przekaz, to central powinien być, w miarę możliwości, usytuowany jak najbliżej linii głośników wysokotonowych w pakach frontowych. Popatrz jak masz u siebie.
Nagana.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Moim zdaniem to najlepszym i najszybszym sposobem jest powieszenie TV tym bardziej że jest co i na co wieszać!!! niż latanie po sklepach i szukanie odpowiedniego zestawu zawiasów i przerabianie nowej szafki rtv!
Z pewnością kolego szybciej znajdziesz odpowiedni uchwyt do TV niż zawiasy do szafki! a efekt końcowy między jednym a drugim rozwiązaniem to Niebo a Ziemia!

Pozdrawiam:)
 
Zgadzam się z Wami
Docelowo też chcę powiesić TV. Na dzień dzisiejszy nie mogę bo nie mam alternatywy ulokowanie tego co jest za TV (od przodu niewidoczne)
Odnośnie wysokości centralnego to myślę, że nie jest za nisko.
Nawet takie ładne zdjęcie było na bilecie Audioshow, nie mogę znaleźć większego zdjęcia.
http://www.audioshow.com.pl/templates/img/audioshow_ticket.png

Dywan odpowiednio niweluje odbicia.
Dodatkowo na wewnętrzną cześć tej szuflady chcę przykleić matę wygłuszającą aby nie było odbicia.
Myślałem na początku o przymocowaniu półki nad TV i tam postawic centralny, ale z kolei wtedy będzie za wysoko.
 
Ostatnia edycja:
Z tego co pamiętam to masz tam chyba schowanego PC?
A nie myślałeś żeby przesunąć te ciemne szafeczki z lewej strony i tam w rogu wcisnąć ustrojstwo?
 
Zgadzam się z Wami
Docelowo też chcę powiesić TV. Na dzień dzisiejszy nie mogę bo nie mam alternatywy ulokowanie tego co jest za TV (od przodu niewidoczne)

Hmm.. ale przecież wieszając tv wcale nie musisz rezygnować z szafki. Może zostać na swoim miejscu i szafka i ustrojstwo za nią a na szafce miast tv położysz głośnik. Chociaż widać, że pokój wymuskany i teraz ryć w ścianie, kłaść korytko - pewnie to Cię bardziej odstrasza ;)

edit: doczytałem, że ustrojstwo nie jest za szafką a za TV... przy odpowiednim rozlokowaniu na szafce będzie i funkcjonalnie i estetycznie. Trochę chęci i będzie dobrze :) Zawsze możesz wykorzystać półkę, w której trzymasz głośnik centralny gdy głośnik stamtąd wyleci.
 
Ostatnia edycja:
D
Odnośnie wysokości centralnego to myślę, że nie jest za nisko.
Nawet takie ładne zdjęcie było na bilecie Audioshow, nie mogę znaleźć większego zdjęcia.
http://www.audioshow.com.pl/templates/img/audioshow_ticket.png
To można tylko potraktować jako żart.
To, że ktoś na potrzeby ładnego zdjęcia robi tak oczywisty błąd, nie oznacza, że u Ciebie central jest umiejscowiony dobrze. Niestety jest umiejscowiony fatalnie. I to trzeba podkreślać, żeby nikt nie poszedł w Twoje ślady, jak Ty za jednym zdjęciem z reklamówki.
 
Z tego co pamiętam to masz tam chyba schowanego PC?
A nie myślałeś żeby przesunąć te ciemne szafeczki z lewej strony i tam w rogu wcisnąć ustrojstwo?

Ciekawa propozycja. Przesunięcie tej szafki będzie trudne bo obok niej jest kolejna spasowana z zawieszoną wyżej półką.
Może położę na płaski na tej ciemnej komodzie i postawie na nim kwiatka :)
Na myśl mi przyszło aby ustrojstwo wsadzić w obecne miejsce centralnego ale wtedy ustrojstwo się ugotuje, a wstawianie głośnych wentylatorów nie jest wskazane.


Podejrzewam, że gra to dalej w miarę przyzwoicie, ale nie zmienia to faktu, że być tak nie powinno. Kompromis na pewno jakiś jest, z naciskiem na słowo "jakiś". Albo rybki, albo akwarium. Ty postawiłeś na design i ok, ważne, że jesteś zadowolony, ale...


Armanig, a jak u Ciebie gra centralny postawiony na podłodze? nie brakuje dywanu przed nim?
 
Ostatnia edycja:
Armanig, a jak u Ciebie gra centralny postawiony na podłodze? nie brakuje dywanu przed nim?

Gra rewelacyjnie (zresztą central to podstawa w kinie), tyle, że ja mam dywan (na kilku nowszych fotkach widać), dodatkowo jest na podeście i podstawce. Nie blokuje go też żaden stół, czy szafka. Sofa na której siedzę też jest niska, jest bardzo ok, ale na pewno nie idealnie. Ideałem jest natomiast odpowiednia symetria (pion/poziom) z frontami.
 
Przy nisko ustawionym centralnym można ustawić go na podstawce i skierować go ku górze. Jak kiedyś dozbieram kasy to kupuję sobie do kompletu taki :

dyn_cen.jpg
 
Ostatnia edycja:
Nigdy nie rozumiałem chwalenia się zestawami, ale dopadło teraz i mnie... Mój pierwszy zestaw, więc też za bardzo nie ma czym szpanować, ale gra nieźle. W kolejce do kupienia jeszcze subwoofer, ale klipsche sporo basu i tak potrafią narobić. Na zestaw tv, apli, głośniki (nie licząc starej ps3) dałem z kabelkami 4600, więc cena chyba ok jak za taki sprzęt.

- Klipsch F1 5.0 set
- Denon x2000
- Lg 50Pb5600
- ps3
- kabelki 2,5 i 1,5 mm, 4-7 zł/m2:)
 

Attachments

  • WP_000098.jpg
    WP_000098.jpg
    429,3 KB · Wyś: 168
Do góry