Najlepsza Plazma

asoz

New member
Witam witam,
a więc tak, chce kupić telewizor. Na początek typowe pytanie Plazma czy LCD. Czytałem troche i doczytałem się ponoć że poza niższą ceną LCD nie ma porównania z plazmą. Odrazu podam link. http://plazma-lcd-fakty.pl/
Załózmy że mój budżet sięga ok 24.000. Wstępnie analizując rynek znalazłem
2 telewizory które wydają mi sie niezłe. Mianowićie
Pioneer LX508D- który jakoś tak najbardziej mi podchodzi.
Loewe Individual Compose 46.

Który lepszy? A może jakiś inny. Posiadam Blu-Ray'kę oraz telewizję 'n'.
 

mirecore

New member
ASOZ sorry ale jak mozna być tak naiwnym???

Podałeś link do strony z artykułami sponsorowanymi napisanymi przez chyba już ostatnich producentów PLAZM, którzy muszą w jakiś sposób oczyścić magazyny.

A ja się kiedyś dziwiłem jak mój znajomy wydał ponad 50.000 za plazmę!!! teraz już na niej nic nie widać, nawet ciężko się domyślić co widać, a mój 32 CRT 100Hz gra ładnie dalej i jeszcze pogra...
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
A więc co proponujesz LCD?! A może 100Hz?!
Widziałem kiedyś Pioneer'a za 40 tyś w sklepie i jak można być tak ślepym,
żeby wogóle jeszcze mieć jakieś wątpliwości co jest na rynku najlpesze.
Ten Pioneer to był chyba poprzednik tego tutaj.
A poza tym wątpie żeby te wyniki były zafałszowane.
Panele LCD są dobre do kalkulatorów ale do TV. Z czym do ludzi.


ORTOGRAFIA!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mirecore

New member
przczytaj sobie jak przeprowadzili te testy

nie robi się wiarogydonych badań na 600 osobach, minimum to 1000 i pod warunkiem że są z różnych miast (i się nie znają)

ale nawet na 10000 osobach mozna zrobić zmanipulowane badanie, dlatego nalezy olewać jakiekolwiek badania tym bardziej że robione przez producentów badanych produktów. I samemu badać.

Jedź do sklepu i porównaj. Ja oglądałem KURO i nie rozumiem dlaczego nie jaki KIKI uważa że to wyznacznik jakości obrazu, ponieważ kolory są nie naturalne i nie do ustawienia, czerń jest zbyt smolista.

Wady plazm są ogólnie znane i wynika to z procesu tech. znajdziesz w necie masę informacji na ten temat.

Przy takim budżecie ja bym bez marnowania czasu na forum poleciał w podskokach po SONY KDL-52X3500
 

mirecore

New member
Jeszcze nie zdążyłem odpowiedzieć DOBRY WIECZÓR a ty już mówisz DOBRANOC, tak cię babcia uczyła???

Widziałem tego SONIAKA tylko 46 cali i jako ze jestem grafikiem i kolorystą to już z daleka widzę co ma bardziej naturalne kolory, co dziennie przeprowadzam korekcję kolorów: skóry, itd. od 9 lat.
 

rosi

New member
mirecore napisał:
ASOZ sorry ale jak mozna być tak naiwnym???

Podałeś link do strony z artykułami sponsorowanymi napisanymi przez chyba już ostatnich producentów PLAZM, którzy muszą w jakiś sposób oczyścić magazyny.
I EISA też jest sponsorowana http://www.eisa-awards.eu/2007/node/718 ?
I tu też sponsorowali: http://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP-LX508D ?
I tu tak samo http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/pioneer_pdp-lx608d.htm ?
Mirecore, nie rozmieszaj mnie, bo opowiadasz o plazmach sprzed 5-10 lat, a wierz mi że sporo się w tym czasie zmieniło, czego w ogóle chyba nie zauważyłeś.
I nie opowiadaj takich głupot typu "kolory są nie naturalne i nie do ustawienia, czerń zbyt smolista" bo po prostu się ośmieszasz.
 

mirecore

New member
asoz napisał:
Panele LCD są dobre do kalkulatorów ale do TV. Z czym do ludzi.

Kolega jest chyba z UFO, mam w domu profesjonalny monitor LCD SONY na matrycy S-IPS a w pracy mamy EIZO 14bit S-IPS, poczytaj sobie tym bo masz braki w temacie LCD.
 

rosi

New member
mirecore napisał:
Kolega jest chyba z UFO, mam w domu profesjonalny monitor LCD SONY na matrycy S-IPS a w pracy mamy EIZO 14bit S-IPS, poczytaj sobie tym bo masz braki w temacie LCD.
Ja też mam panel AS-IPS (NEC) i wierz mi że daleko temu panelowi do naturalnego obrazu...
 
Ostatnia edycja:

mirecore

New member
ROSI

jedyne czego nie mozna kupić to ROZUMU

miałem okazję pokręcić tym KURO i nie udało mi się ustawić tak żeby twarze nie wchodziły w róż i zeby czarny nie zalewał szczegułów i takie jest moje zdanie, co do płynności to też nie jest to na poziomie DLP i potrafi falować.

Widać że starą technologię próbuje się podrasować i nic więcej.

Dla kogoś nie wrażliwego na kolory to i tak nie ma znaczenia i wyda 100000 na TV tylko dlatego że ma znaczek srEISA, ostatnio taki znaczek mozna spotkać u każdego producenta na stronie internetowej.
 

mirecore

New member
rosi napisał:
Ja też mam panel AS-IPS (NEC) i wież mi że daleko temu panelowi do naturalnego obrazu...

a to ciekawe, bo ja robie korekcję twarzy na moim potem robie PROOF i jest identyczny z kolorem na ekranie.

kolory są też zgodne z wzornikiem PANTONE, może powinieneś sobie skalibrować ten monitor

taki mały test, jak przyciśniesz palcem do matrycy, to czy pod palcem rozchodzą się fale???
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie chcę zamykać wątku bez zgody jego autora.

A co do monitorów LCD, to nie sugerowałbym się tym, co oferuje EIZO z typowym telewizorem LCD. To są dwie różne bajki. Obraz z karty graficznej, nie jest tym, co przetworzony obraz PAL. Jak do tej pory, tylko kineskopowe monitory wysokiej klasy oddają kolory najlepiej. A Proofem też bym się do końca nie sugerował, gdyż przy odpowiednim dobraniu profili obraz na proofie będzie zgodny z tym, co widać na monitorze. Pozostaje jednak pytanie, jak bardzo obraz na monitorze jest zgodny z rzeczywistością. Że nie wspomnę już o niedoskonałościach modelu CMYK.

Generalnie proponuję zamknąć ostrą dyskusję na temat tego, co lepsze, a zaproponować coś konstruktywnego. Inaczej autor wątku w ogóle zrezygnuje z zakupu. ;)

Każda technologia ma swoje wady i zalety. Dominacja LCD na rynku wynika chyba przede wszystkim z tego, że LCD pozwala produkować ekrany zarówno małe, jak i duże. Producenci plazm muszą zaś zdecydować, czy produkują wyłącznie duże ekrany (Pioneer), czy oba rodzaje (np. Panasonic, czy Samsung). To pierwsze rozwiązanie jest mniej kosztochłonne, a jak wiadomo to nie zaawansowanie technologii, a jej niskie koszty są głównym gwarantem sukcesu na rynku.

ArtS :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Panowie, każdy ma swoje zdanie.
Jednak , moim zdaniem kol. mirecore ma "zboczenie zawodowe" :)
Plazmy tak samo umierają jak dvd a tę "czerń zbyt smolistą" to tylko grafik zobaczy. :)
Osobiście mam 32 LCD Sharpa i bez wzornika PANTONE jestem z obrazu zadowolony. Obraz jak widac jest bardzo subiektywnym "odczuciem".
 

mirecore

New member
EIZO

Monitor odwzorowuje przestrzeń barw AdobeRGB (96%), ma zaimplementowane 16-bitowe przetwarzanie informacji o kolorze, 12-bitową tablicą LUT, fabrycznie predefiniowaną krzywą gamma. Ma możliwość bardzo precyzyjnej sprzętowej kalibracji przy pomocy większości dostępnych na rynku kalibratorów. Funkcję Fine Contrast ( 4 predefiniowane tryby pracy: Custom, sRGB, Calibration, Emulation), niezależną regulacja 3 kolorów podstawowych (R, G, B) i 3 wtórnych (C, Y, M), emulacja przestrzeni kolorów innego monitora. Wsparcie dla HDCP

Nie spotkałem podczas mojej kariery graficznej studia DTP czy przygotowalni pracującej na PLAZMACH, jako wiernego odzworowania kolorów.

Materiał w PAL prawdopodobnie też jest nadawany z okrojoną paletą, jak dźwięk 16bit z płyty CD i konwertowany później do 24.

Ale jeśli ktoś porównuje jakość LCD do kalkulatorów do dałem za przykład obecnie najlepszy LCD uzywany tam gdzie odzworowanie kolorów jest najważniejsze.

Własnie kolego ART - PROOF jest sprawdzianem na to czy kolory na monitorze są takie jak w wydruku CMYK. Tylko w ten sposób mozna być pewnym dobrej kalibracji.

Ale zgadzam się że to odbiega od meritum, chciałem tylko zwrócić uwagę że mnie KURO rozczarował, a też się nad nim zastanawiałem - widać że ta technologia jest wyczerpana i pracuje juz poza granicą swojej możliwości.

Adios
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolega ArtS jest bardzo łagodnym człowiekiem:eek:k: . Jeżeli dyskusja nie zacznie być merytoryczna, to ja zamknę wątek bez wahania, a autorom co ciekawszych wypowiedzi porozdzielam procenty. Dyskusje na temat wyższości jednej technologii nad dugą były prowadzone w innych wątkach. Więc albo proszę autorowi wątku wyjaśnić coś rzeczowo, albo się nie odzywać. Obrażanie kogokolwiek jest niedozwolone niezależnie od jego poglądów.
 

asoz

New member
Kończąc te bezsensowną dyskusjena temat Plazma vs LCD a właściwie
Plazma vs monitor komputerowy chciałbym nadmienić jedną jeszcze rzecz.
Jak widzę ani ja ani szanowny kolega Mirecore nie damy się przekonać
Ja uważam że Plazma poza jednym aspektem-ceną jest lepsza od LCD.
Jeśli ktoś uważa inaczej...cóż niech uważa inaczej. Każdy ma swoje racje.
Uważam że dysponując kwotą powiedzmy 7 tyś. też nie pchałbym się
w Plazmę. Z tąd dominacja LCD na rynku. Ale mając 25 tyś. i mogąc kupić
prawie każdy telewizor - nie czepiać sie - Plazma to jest to.
Powiem Wam jeszcze jedno, mimo tego że na tym wątku najwięcej było
kłótni naprawde mi pomogliście. Zrozumiałem że lepszego obrazu od LX508D
nieznajde niegdzie bo jeśli alternatywą jest Sony X3500 to....
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
asoz - mając taki budżet - idź w stronę Pioneera LX. Bezkompromisowa jakość i uczta dla oczu. Prawda jest taka, że w takich pieniądzach możesz mieć zarówno super plazmę, jak i LCD. Tu ewentualnie mogą bardziej grać rolę własne preferencje. Idealną dla CIebie byłaby prezentacja tych dwóch technologii na Twoim sygnale. Poproś KIKIego i sprawa z głowy. PZDR
 

asoz

New member
Wiesz, mój sygnał jest chyba w tej chwili najlepszy bo to telewizja N oraz PS3. Najwięcej oglądam w telewizji sport lub np. discovery. Filmy raczej będe oglądał z tej wypożyczalni n lub z płytki więc wydaje mi się że gdybym miał
do wybory LCD z matrycą 1920x1080 lub Plazmę z gorszą, wybrałbym LCD.
Ale skoro mogę mieć Plazmę z taką matrycą, wybór wydaje mi sie oczywisty.
 
Do góry