Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

sulik

New member
Kaceli napisał:
Nie wiem jak optymalnie połączyć TV i nagrywarkę z tunerem n-ki, bo nie mam n-ki i związanych z tym doświadczeń. Zaintrygowało mnie natomist to, że piszesz o "ściągniętej instrukcji". Czy chodzi o instrukcję do modelu EH57, do którego się "przymierzasz"? A jeśłi tak, to skąd ją ściągnąłeś???? Ja szukam jej już przeszło tydzień bezskutecznie :(
Pozdrowienia.
Witam.

Instrukcję do tego modelu znajdziesz na angielskich stronach Panasonica
Zresztą tak jak pisali koledzy wczesniej na tych stronach znajdziesz wiele instrukcji nawet po polsku których nie znajdziesz na polskich stronach tego producenta.

Pozdrawiam
Sulik
 

Kaceli

New member
sulik napisał:
Witam.

Instrukcję do tego modelu znajdziesz na angielskich stronach Panasonica
Zresztą tak jak pisali koledzy wczesniej na tych stronach znajdziesz wiele instrukcji nawet po polsku których nie znajdziesz na polskich stronach tego producenta.
Pozdrawiam
Sulik

Dzięki, ale znam tę angielską stronę, właśnie na niej znalazłem jakiś czas temu polskojęzyczną instrukcję do EH65, której przez cały czas sprzedaży tego modelu w Polsce nie było na polskiej witrynie Panasonica. Pisałem nawet do nich w tej sprzwie, ale buta i arogancja niektórych wielkich koncernów jest - jak wiadomo - nieograniczona jak Kosmos, więc - poza automatyczną notką, że "list skierowano do właściwego konsultanta" - nikt mi rzeczowo nie odpisał.
Przejrzałem tę angielską stronę już wcześniej; tym razem polskojęzycznej instrukcji do EH57 nie ma, a także z pobraniem (zapisaniem) instrukcji niemieckiej czy angielskiej są problemy, bo od trzech dni przy próbie zapisu wywala mi komunikat: "Wystąpił błąd pliku I/O. Połączenie z plikiem zostało zakończone". :-(
 

inos

New member
Zastanawiam sie nad zakupem tej nagrywarki i chciałbym wiedzieć czy podczas oglądania filmów DivX można przyśpieszac/cofać film oraz robić zoom?W moim aktualnym DVD jedynie można włączyć play,pause i stop.Strasznie mnie to irytuje.
 

Kaceli

New member
Co może EH57 ?

inos napisał:
Zastanawiam sie nad zakupem tej nagrywarki i chciałbym wiedzieć czy podczas oglądania filmów DivX można przyśpieszac/cofać film oraz robić zoom?W moim aktualnym DVD jedynie można włączyć play,pause i stop.Strasznie mnie to irytuje.

W tym jest właśnie problem, że użytkowników interesują różne szczegóły właściwości sprzętu, a publikowane charakterystyki modeli zawierają tylko parametry i podstawowe funkcje. Gdyby przynajmniej można było ściągnąć sobie fabryczną instrukcję obsługi i dokładnie ją przestudiować. Niestety, najwięksi producenci - przede wszystkim Panasonic i Sony - popisują się stosowną do swoich rozmiarów arogancją i na swoich polskich witrynach nie umożliwiają pobierania instrukcji do aktualnie oferowanych modeli.
Jest to żałosna małostkowość, godna handlarzy z bazaru Różyckiego, a nie olbrzymich koncernów.
Tak więc klient Panasonica (w odróżnieniu np. od LG i Samsunga, które nie robią "tajemnicy" z aktualnch instrukcji) skazany jest na kupowanie sprzętu częściowo "w ciemno" i odkrywanie niektórych jego cech dopiero w trakcje użytkowana. Niestety, są to zazwyczaj cechy irytujące, bo wszystkie cechy pozytywne zostały juz z naddatkiem wyeksponowane w folderach i klipach reklamowych.
A zatem na twoje pytanie może Ci odpowiedzieć tylko doświadczony użytkownik modelu EH57, o którego ze zrozumiałych względów (model jest w sprzedaży zaledwie od paru dni) raczej trudno.
Niestety, na moje pytania też nie znam odpowiedzi, a to:
- czy w modelu EH57 jest ten sam co w EH65 system poprawy jakości obrazu zgrywanego z VHS
oraz
- czy mozliwe jest (także znane z EH65) tzw. kodowanie dynamiczne czyli automatyczny dobór przez nagrywarkę stopnia kompresji w zależności od ilości miejsca na nośniku (płycie)
Może ktoś z posiadaczy tej nowinki mógłby odpowiedzieć na nasze pytania.
 

sulik

New member
Kaceli napisał:
Dzięki, ale znam tę angielską stronę, właśnie na niej znalazłem jakiś czas temu polskojęzyczną instrukcję do EH65, której przez cały czas sprzedaży tego modelu w Polsce nie było na polskiej witrynie Panasonica. Pisałem nawet do nich w tej sprzwie, ale buta i arogancja niektórych wielkich koncernów jest - jak wiadomo - nieograniczona jak Kosmos, więc - poza automatyczną notką, że "list skierowano do właściwego konsultanta" - nikt mi rzeczowo nie odpisał.
Przejrzałem tę angielską stronę już wcześniej; tym razem polskojęzycznej instrukcji do EH57 nie ma, a także z pobraniem (zapisaniem) instrukcji niemieckiej czy angielskiej są problemy, bo od trzech dni przy próbie zapisu wywala mi komunikat: "Wystąpił błąd pliku I/O. Połączenie z plikiem zostało zakończone". :-(
Mi udało się ściągnąć. Wrzuciłem na RapidShare i możesz sobie pobrać tutaj.
A po lekturze postów w tym temacie i przestudiowaniu instrukcji zamierzam zamówic tą nagrywarke w przyszłym tygodniu. Jest jeszcze jedna rzecz oprócz braku slotu kart SD, dysku 160GB i złącza HDMI którą różni się DMR-EH57 od DMR-EH65. Mianowicie ta nagrywarka potrafi nagrywać na płytach "-" DVD obraz w formacie 16:9. Nikt wcześniej o tym nie napisał ale EH65 nagrywa 16:9 jedynie na HDD i DVD-RAM, a na pozostałych nosnikach w formacie 4:3 (bynajmniej wg instrukcji).

Kaceli napisał:
Niestety, na moje pytania też nie znam odpowiedzi, a to:
- czy w modelu EH57 jest ten sam co w EH65 system poprawy jakości obrazu zgrywanego z VHS
Czy taki sam to nie wiem, ale opis w instrukcji jest ten sam co w EH65 (str. 45 instrukcji EH57)
oraz
- czy mozliwe jest (także znane z EH65) tzw. kodowanie dynamiczne czyli automatyczny dobór przez nagrywarkę stopnia kompresji w zależności od ilości miejsca na nośniku (płycie)
Tutaj też odwołam się do instrukcji - jest taka mozliwość (str. 29 instr. EH57)

Jak zakupię to urządzenie to podzielę się uwagami i odczuciami

Pozdrawiam.
Sulik
 
Ostatnia edycja:

Kaceli

New member
Dzięki, Sulik, wykonałeś (z mojego punktu widzenia :)) kawał dobrej roboty. Nie wiem jak udało Ci się ściągnąć ten plik, ale cieszę się, że i ja już go mam. Rzeczywiście, na 27 str. instrukcji jest mowa o "Flexible recording", a na 45 o możliwości "change the picture quality", co mnie zadowala, bo uważam to za ważne cechy. Zauważyłem też to, co Ty z kolei eksponujesz, czyli nagrywanie obrazu 16:9. Na pewno jest to właściwość pożyteczna.
Co prawda nie jestem wybitnym anglistą, a właściwie to nawet ledwie dukam w tym barbarzyńskim narzeczu, ale spostrzegłem też pewną nieścisłość informacji o modelu EH57 na stronie firmowej Panasonica http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=3309
gdzie utrzymują, że model odtwarza też płyty DVD-Audio. Według instrukcji EH57 płyt DVD-Audio NIE ODTWARZA, robi to model wyższy EH67, następca EH65. To wprawdzie drobiazg, bo płytę DVD-Audio mało kto widział na oczy, ale jednak informacje na firmowej stronie powinny być ścisłe. Nobles obligue.
W każdym razie moje dotychczasowe wątpliwości co do modelu EH57 zostały rozwiane i w tej sytuacji - być może - i ja zdecyduję się w końcu kupić właśnie tę nagrywarkę.
Co prawda wczoraj zauważyłem w markecie dość konkurencyjny model LG RH278H, ale po uważnej lekturze instrukcji (w przypadku LG nie ma kłopotów ze ściągnięciem POLSKIEJ instrukcji do każdego sprzedawanego aktualnie modelu) jestem raczej powściągliwie nastawiony. Co prawda LG jest ciut tańsza (można ją kupić już za 1389 zł) i ma większy dysk (250 GB), ale nie ma "flexible recording" (trzeba wybrać jeden z "zadanych" stopni kompresji), nie ma poprawy jakości obrazu, a ponadto nie wycina sekwencji krótszych niż 5 sek. Jeśli więc przypadkowo naciśnie się start o sekundę za wcześnie i przed widokiem ryczącego lwa Metro Goldwym Mayer nagra się sekunda reklamy Viziru, to - niestety - tak już musi zostać na płycie. A propos startu, to tu ujawnia się kolejna przewaga Panasonica, który startuje już ponoć po 1 sekundzie, podczas gdy
inne nagrywarki potrzebują ok. 15-20 sek. "rozgrzewki". Co prawda nie wiem jak to w praktyce wychodzi, ale tak przynajmniej piszą w reklamie Panasonica.
 

sulik

New member
Kaceli napisał:
Zauważyłem też to, co Ty z kolei eksponujesz, czyli nagrywanie obrazu 16:9. Na pewno jest to właściwość pożyteczna.
Dla mnie też jest to zdecydowany plus dla tej nagrywarki. Wręcz uważam że w dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej programów nadawanych jest w 16:9, nagrywarka musi mieć mozliwość ich nagrania w nadawanym formacie. Ja osobiście mam Cyfre+ z kanałami premium i np. na Canal+ Film filmy nadawane są jedynie w 16:9. Telewizor również mam panoramiczny, więc nie wyobrazam sobie oglądania filmów z jakimiś pasami po bokach.
Co prawda nie jestem wybitnym anglistą, a właściwie to nawet ledwie dukam w tym barbarzyńskim narzeczu, ale spostrzegłem też pewną nieścisłość informacji o modelu EH57 na stronie firmowej Panasonica http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=3309
gdzie utrzymują, że model odtwarza też płyty DVD-Audio. Według instrukcji EH57 płyt DVD-Audio NIE ODTWARZA, robi to model wyższy EH67, następca EH65. To wprawdzie drobiazg, bo płytę DVD-Audio mało kto widział na oczy, ale jednak informacje na firmowej stronie powinny być ścisłe. Nobles obligue.
Ja również zauważyłem tą nieścisłość. Napisałem prośbę o wyjaśnienia do Panasonica, ale pewnie zakończy się tak jak z twoją korespondencja i nie doczekam się odpowiedzi.
Co prawda LG jest ciut tańsza (można ją kupić już za 1389 zł) i ma większy dysk (250 GB)
Jak zaczęłem szukać nagrywarki i podjęłem decyzje o jej zakupie wybrałem DMR-EH65 ze względu na te wszystkie zalety jakie były opisywane w tym wątku oraz przede wszystkim 250 GB dysk. W obecnej chwili gdy nie ma jej na rynku wezmę DMR-EH57 z mniejszym dyskiem z 2 powodów - po pierwsze zrewidowałem swoje potrzeby co do miejsca na dysku (wydaje mi się że te ponad 30 godz. w XP w zupełności mi wystarczy); po drugie nie bardzo chcę czekać do czerwca 2007 (gdzieś czytałem że to jest termin w jakim ma się pojawić na rynku) na DMR-EH67, a i pewnie jej cena będzie ponad 2 tys. zł. Nie mam zamiaru dopłacać ok 500-700 zł za większy dysk i obsługę kart SD których w praktyce pewnie nigdy bym nie wykorzystał.

Pozdrawiam
Sulik
 

Kaceli

New member
sulik napisał:
...Jak zaczęłem szukać nagrywarki i podjęłem decyzje o jej zakupie wybrałem DMR-EH65 ze względu na te wszystkie zalety jakie były opisywane w tym wątku oraz przede wszystkim 250 GB dysk. W obecnej chwili gdy nie ma jej na rynku wezmę DMR-EH57 z mniejszym dyskiem z 2 powodów - po pierwsze zrewidowałem swoje potrzeby co do miejsca na dysku (wydaje mi się że te ponad 30 godz. w XP w zupełności mi wystarczy); po drugie nie bardzo chcę czekać do czerwca 2007 (gdzieś czytałem że to jest termin w jakim ma się pojawić na rynku) na DMR-EH67, a i pewnie jej cena będzie ponad 2 tys. zł. Nie mam zamiaru dopłacać ok 500-700 zł za większy dysk i obsługę kart SD których w praktyce pewnie nigdy bym nie wykorzystał.
Sulik

Widzę, że przeszliśmy bardzo podobny proces analizy i wnioskowania. Ja też, po miesiącu deliberacji, zdecydowałem się na EH65 i wtedy okazało się, że już jej nie ma na rynku, bo wchodzi nowy model. Nie rozpaczałem zbyt mocno, bo - mówiąc szczerze - nie podobało mi się wzornictwo linii "Diga", model EH57 wydaje mi się znacznie ładniejszy. No i też mogę spokojnie przeboleć mniejszy dysk, bo nie mam zamiaru robić z niego magazynu, a raczej "przechowalnię krótkoterminową", do czasu zgrania materiału na płytę.
Pozdrawiam.
K.
 

sulik

New member
Witam.

Właśnie próbowałem się dowiedzieć jaki jest czas realizacji zamówienia nagrywarki DMR-EH57. Okazuje się że nie ma dokładnego terminu wprowadzenia jej na rynek (pomimo iż niektóre sklepy internetowe podają czas realizacji 1-3 dni!!!). Zadzwoniłem więc do Panasonic i dowiedziałem się że planowany termin to przełom marca i kwietnia ale równiez on nie jest pewny i jak to pan na infolini mi powiedział "może być obsuwa" :D. Acha zapytałem również o model DMR-EH67 i gościu z infolinii Panasonic potwierdził termin czerwiec 2007 jakby kogoś interesował zakup tego modelu, cena jeszcze nie jest znana :D
A i jeszcze jedno. Co do nieścisłości odnośnie DVD-Audio to gościu powiedział że narazie nie może się do tego ustosunkować ponieważ uwaga - nie mają dokładnej specyfikacji tej nagrywarki :?: Więc ja mu na to że czytałem w anglojęzycznej instrukcji iż ten model (EH57) nie ma obsługi DVD-Audio, a on na to że oni jeszce nie mają polskiej instrukcji :D No i tu zaniemówiłem - czy ta nagrywarka sprzedawana w Polsce może różnić się tą funkcją od tego samego modelu sprzedawanego w Anglii, czy też nie chce im się ściągnąć i poczytać instrukcji po angielsku, albo nie ma u nich osoby która chociaż trochę potrafi czytać w tym języku :D wybór zostawiam dla Was.

Pozdrawiam
Sulik
 
Ostatnia edycja:

Kaceli

New member
sulik napisał:
Witam.
Właśnie próbowałem się dowiedzieć jaki jest czas realizacji zamówienia nagrywarki DMR-EH57. Okazuje się że nie ma dokładnego terminu wprowadzenia jej na rynek (pomimo iż niektóre sklepy internetowe podają czas realizacji 1-3 dni!!!). Zadzwoniłem więc do Panasonic i dowiedziałem się że planowany termin to przełom marca i kwietnia ale równiez on nie jest pewny i jak to pan na infolini mi powiedział "może być obsuwa" :D. Acha zapytałem również o model DMR-EH67 i gościu z infolinii Panasonic potwierdził termin czerwiec 2007 jakby kogoś interesował zakup tego modelu, cena jeszcze nie jest znana :D
A i jeszcze jedno. Co do nieścisłości odnośnie DVD-Audio to gościu powiedział że narazie nie może się do tego ustosunkować ponieważ uwaga - nie mają dokładnej specyfikacji tej nagrywarki :?: Więc ja mu na to że czytałem w anglojęzycznej instrukcji iż ten model (EH57) nie ma obsługi DVD-Audio, a on na to że oni jeszce nie mają polskiej instrukcji :D No i tu zaniemówiłem - czy ta nagrywarka sprzedawana w Polsce może różnić się tą funkcją od tego samego modelu sprzedawanego w Anglii, czy też nie chce im się ściągnąć i poczytać instrukcji po angielsku, albo nie ma u nich osoby która chociaż trochę potrafi czytać w tym języku :D wybór zostawiam dla Was.
Pozdrawiam
Sulik

Widzę, że moje złe doświadczenia z firmą reprezentującą markę handlową Panasonic (Matsushita Electric Industrial, Co Ltd) nie były przypadkowe. Tak to już u nich jest: albo w ogóle ignorują uwagi kierowane do firmy, albo nikt nie wie nic konkretnego. Ciekawe czy nowy prezes Panasonic Polska, pan Kazimierz Monkiewicz, który 1 kwietnia obejmie ster rządów w polskim oddziale Matsushity (informuje o tym serwis prasowy Panasonic Polska) http://www.panasonic.com.pl/serwis_prasowy.php?kat_id=&news=227
ma świadomość tej rażącej niekompetencji swoich służb. Nowy pan prezes był do tej pory wiceprezesem do spraw marketingu, więc i na niego spada częściowo odpowiedzialność za tak mizerne przygotowanie pracowników do kontaktów zewnętrznych z klientami.
 

JacekZ

New member
Witam wszystkich na forum.
Odnośnie premiery EH57, od trzech tygodni dzwonię do Panasonica i zawsze dostaję odpowiedź: "W przyszłym tygodniu".
A pamiętam pewną euforię na forum, gdy po ukazaniu się informacji o nowym modelu ktoś napisał, że premiera w Polsce będzie szybsza niż w Niemczech (zapowiedziana na kwiecień) ........
 

Kaceli

New member
JacekZ napisał:
Witam wszystkich na forum.
Odnośnie premiery EH57, od trzech tygodni dzwonię do Panasonica i zawsze dostaję odpowiedź: "W przyszłym tygodniu".
A pamiętam pewną euforię na forum, gdy po ukazaniu się informacji o nowym modelu ktoś napisał, że premiera w Polsce będzie szybsza niż w Niemczech (zapowiedziana na kwiecień) ........

Może nie była to euforia, ale faktycznie, po lekturze kilku witryn napisałem, że polska premiera będzie wcześniej niż niemiecka. Jak widać na enuncjacjach prasowych można polegać tak samo jak na informatorach z Matsushity :(
 

JacekZ

New member
:) Pozostaje nam tylko cierpliwie czekać ........
Nie udało się złowić 65 (bo >1800 w MM nie wchodzi w grę) więc cierpliwie czekam na 57 ......
 

Kaceli

New member
JacekZ napisał:
Na stronie www.panasonic.co.uk ukazała się polska wersja instrukcji do EH57. Więc może już blisko .......

Dzięki za "palec na pulsie" i informację. Udało się ściągnąć. No, i oczywiście potwierdza się informacja, że płyt DVD-Audio nagrywarka EH57 nie czyta (str.6 instrukcji), natomiast na polskiej stronie Panasonica nadal figuruje w charakterystyce, że czyta.
No i oczywiście dzielna załoga "polish division of Matsushita" nadal nie widzi problemu! Pogratulować wzroku :)

(Zresztą jeszcze większy wstyd, ktorego polski oddział Panasonica wciąż nie dostrzega, to sam fakt występowania polskojęzycznej instrukcji obsługi w witrynie brytyjskiej i jej brak w witrynie polskiej)
 

sulik

New member
Kaceli napisał:
No, i oczywiście potwierdza się informacja, że płyt DVD-Audio nagrywarka EH57 nie czyta (str.6 instrukcji), natomiast na polskiej stronie Panasonica nadal figuruje w charakterystyce, że czyta.
Witam.

Już nie figuruje. Chyba ściągnęli sobie polską wersję instrukcji i doczytali :D

Pozdrawiam
Sulik

PS.
Co do premiery EH57 to dostałem informację z Panasonica że ma się pojawić w pierwszym tyg. kwietnia. Zobaczymy czy się potwierdzi bo moje zamówienie czeka na realizację :)
 

Kaceli

New member
sulik napisał:
Witam.
Już nie figuruje. Chyba ściągnęli sobie polską wersję instrukcji i doczytali :D

Rano, kiedy pisałem swój list, jeszcze figurowała. Sprawdziłem tuż przed wysyłką listu. Nie wykluczone jednak, że zaczęli w końcu czytać Forum HDTV i zreflektowali się. Szkoda, że tylko w tej kwestii :(

sulik napisał:
PS. Co do premiery EH57 to dostałem informację z Panasonica że ma się pojawić w pierwszym tyg. kwietnia. Zobaczymy czy się potwierdzi bo moje zamówienie czeka na realizację :)

Któryś z Kolegów pisał tu, że każdego tygodnia obiecują mu, iż w następnym się pojawi, więc aż tak bardzo nie przejmuj się tą deklaracją o "pierwszym tygodniu kwietnia", bo może sie okazać, że w Panasonicu kwieceń zaczyna się ... w maju :)
Ja, na wszelki wypadek, aby się nie denerwować, nie składałem jeszcze żadnego zamówienia, choć "kierunkową" decyzję już podjąłem. Gwoli uczciwości musze bowiem dodać, że - pomimo (zasłużonej) krytyki polityki informacyjnej oddziału Matsushity w Polsce - sam produkt, w tym przypadku nagrywarka DMR-EH57, wydaje się z opisu urządzeniem najlepszym z aktualnej oferty handlowej nagrywarek DVD w określonym przedziale cenowym.
 

baranskia

Member
JacekZ napisał:
:) Pozostaje nam tylko cierpliwie czekać ........
Nie udało się złowić 65 (bo >1800 w MM nie wchodzi w grę) więc cierpliwie czekam na 57 ......
============================================================

:krol:
Witam i ogłaszam, że od dziś (Prima Aprilis :-D - zbieżność przypadkowa!)

już można kupić DMR-EH57 w internetowym sklepie panasonica za 1637,- PLN link: http://www.panasonic.totu.pl/prodinfo.php?item_id=2716

natomiast sporo taniej, bo za > 1,5 k PLN (plus koszt dostawy) znajdziesz w linku:
http://www.nokaut.pl/nagrywarki-dvd/nagrywarka-panasonic-dmr-eh57-k.html

Czyli: panasłonicy (pracownicy panasa ;) ) są jednak wiarygodni: wszak mamy już... pierwszy tydzień kwietnia i sprzęt jest dostępny.

Brawo!
:cool:
 
Ostatnia edycja:

Kaceli

New member
http://www.panasonic.totu.pl/prodinfo.php?item_id=2716[/URL]
natomiast sporo taniej, bo za > 1,5 k PLN (plus koszt dostawy) znajdziesz w linku:
http://www.nokaut.pl/nagrywarki-dvd/nagrywarka-panasonic-dmr-eh57-k.html
:cool:

Jeśli chodzi o "taniej", to tutaj:
http://www.avpartner.pl/product_info.php?cPath=42_155&products_id=1409
kosztuje to jeszcze mniej, bo tylko 1,4 k PLN, a tutaj:
http://www.afgcomputers.pl/panasonic-dmreh57eps-srebrny-p-7111.html
ledwie 18 zł powyżej 1,4 k PLN.

Nie wiem tylko czy już fizycznie są.

Pozdrowienia.
K.
 
Do góry