Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

Kaceli

New member
ArtS007 napisał:
Kaceli, uruchom w przeglądarce obsługę JavaScript, a linki powinny wstawiać się same.

ArtS :)

Oczywiście mam włączone od początku świata, zarówno w IE jak i w FireFoxie. Ale dziękuję bardzo za pomoc.
:)
K.
 

Kaceli

New member
Golgota napisał:

Ciekawe, ciekawe. U nas pełna konspiracja - model EH65 nagle znika z półek, a jak królik z rękawa pojawia się model EH57, o którym nic nie wiadomo - żadnego przyzwoitego opisu, ani w witrynie Panasonica, ani u dystrybutorów. Tymczasem w takiej Szwecji model EH57 ma się pojawić dopiero w kwietniu (tak przynajmniej piszą), a już obecnie dostępne są jego zdjęcia, które publikuje prasa. Jednocześnie okazuje się, że nowy model, to część całej "rodziny", która ma zastapić krytykowane bardzo wzornictwo serii Diga.
Zapowiadane są więc modele EH57 (160GB) i EH67 (250GB) oraz "wyższe" od nich (ciekawe co mają "wyższego"?) modele EH77 (160GB) i EH87 (250GB). Podane też są awansem zalecane ceny producenta: EH57 - 5000 koron szwedzkich (1 kS = 0,42 zł), EH67 - 6000 kS. Modele: EH77 - 5500 kS, EH87 - 6500 kS. Niestety, najbardziej frapujacej informacji: czym różnią się modele "wyższe" (77, 87) od "niższych" (57, 67) - brak. Można jednak napisać do redakcji PrylPortalen.se i dowiedzieć się.
Najciekawsza jednak wiadomość, jaką spostrzegłem w szwedzkim portalu (dzięki wszędobylskości kolegi Golgota) to informacja, że w USA Toshiba pokazała pierwszy "popularny" model odtwarzacza HD DVD. I rzeczywiście, w porównaniu z zaporowymi cenami BlueRay-ów, proponowana przez Toshibę cena 6000 kS, tj. ok. 2500 zł wydaje się predestynować ten produkt do miana "popularnego", choć - oczywiście - czekamy na modele HD DVD w cenie poniżej 1000 zł.
Pozdrawiam.
K.
 

Jan-Luc

New member
W Szwecji w kwietniu, w Niemczech koniec marca, a nasze sklepy już wystawiają ????
Chyba na razie to tylko wirtualna oferta, a fizycznie pewnie w maju :sad:
 

Kaceli

New member
Jan-Luc napisał:
W Szwecji w kwietniu, w Niemczech koniec marca, a nasze sklepy już wystawiają ????
Chyba na razie to tylko wirtualna oferta, a fizycznie pewnie w maju :sad:

Napisałem do obu sklepów, które oferują już EH57 z pytaniami o niektóre cechy. Z odpowiedzi wynika, że fizycznie mają mieć te nagrywarki już za parę dni. W ub. piątek przypanasonikowe "ToTu" przyjmowało zamówienia z terminem realizacji 14 marca, więc w najbliższą środę. Czyli chyba będa u nas na rynku wczesniej niż w Niemczech i w Szwecji. Żeby tylko nie była to jakaś "próbna seria" z montażu "rozruchowego", bo może być kicha.
Aha, przy okazji szwedzkich zdjęć wyjaśniła się chyba sprawa czytnika kart pamięci. Na zdjęciach widac dość wyraźnie, że EH57 po prostu go nie ma (brak centralnie umieszczonej klapki), w odróżnieniu od EH67 (i wyższych modeli - 77 i 87), w których klapka zakrywająca czytnik jest dobrze widoczna. Przyoszczędzili :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mnie osobiście takie bajery, jak czytnik kart wcale nie biorą. Ale już na poważnie. Zdecydowanie widać odwrót od linii Diga i bardzo dobrze.

ArtS :)
 

sebas101

New member
Kaceli napisał:
Ciekawe, ciekawe. U nas pełna konspiracja - model EH65 nagle znika z półek, a jak królik z rękawa pojawia się model EH57, o którym nic nie wiadomo - żadnego przyzwoitego opisu, ani w witrynie Panasonica, ani u dystrybutorów. Tymczasem w takiej Szwecji model EH57 ma się pojawić dopiero w kwietniu (tak przynajmniej piszą), a już obecnie dostępne są jego zdjęcia, które publikuje prasa. Jednocześnie okazuje się, że nowy model, to część całej "rodziny", która ma zastapić krytykowane bardzo wzornictwo serii Diga.
Zapowiadane są więc modele EH57 (160GB) i EH67 (250GB) oraz "wyższe" od nich (ciekawe co mają "wyższego"?) modele EH77 (160GB) i EH87 (250GB). Podane też są awansem zalecane ceny producenta: EH57 - 5000 koron szwedzkich (1 kS = 0,42 zł), EH67 - 6000 kS. Modele: EH77 - 5500 kS, EH87 - 6500 kS. Niestety, najbardziej frapujacej informacji: czym różnią się modele "wyższe" (77, 87) od "niższych" (57, 67) - brak. Można jednak napisać do redakcji PrylPortalen.se i dowiedzieć się.
Najciekawsza jednak wiadomość, jaką spostrzegłem w szwedzkim portalu (dzięki wszędobylskości kolegi Golgota) to informacja, że w USA Toshiba pokazała pierwszy "popularny" model odtwarzacza HD DVD. I rzeczywiście, w porównaniu z zaporowymi cenami BlueRay-ów, proponowana przez Toshibę cena 6000 kS, tj. ok. 2500 zł wydaje się predestynować ten produkt do miana "popularnego", choć - oczywiście - czekamy na modele HD DVD w cenie poniżej 1000 zł.
Pozdrawiam.
K.
Wedlug szweckiej strony sa modele ex77 i 87 a nie eh a ze zdjec wynika ze posiadaja wbudowany tuner DVB
 

Kaceli

New member
ArtS007 napisał:
Mnie osobiście takie bajery, jak czytnik kart wcale nie biorą. Ale już na poważnie. Zdecydowanie widać odwrót od linii Diga i bardzo dobrze.

ArtS :)

Toteż ja nie płaczę bynajmniej za czytnikiem, tylko stwierdzam obiektywny fakt. Oczywiście, port USB jest bardziej uniwersalny, bo m.in. można wpiąć w niego własnie czytnik kart, ale jest pytanie czy zarówno USB jak i czytnik są w ogóle w nagrywarce potrzebne? Zwłaszcza, że zakres ich zastosowania jest bardzo wąski, nie da się np. obejrzeć DivX-a z karty SD ani z pendrive'a, a nawet nie można posłuchać muzyki z mp3 na karcie. Że o skopiowaniu czegokolwiek z HDD na kartę lub pendrive'a nie wspomnę. To po co ten bajer?
Powiem wiecej: jeśli tak dobrze się zastanowić, to można dojść do wniosku, że wyjście HDMI w nagrywarkach to też bajer, w dodatku bardzo kosztowny. Interpolowany obraz 1080i to nie to samo, co prawdziwe HD, a prawdopodobnie są przypadki, że jest on gorszy od standardowego PAL, bo interpolowane są "śmieci" występujące przy gorszym jakościowo sygnale TV. Z pustego - jak wiadomo - i Salomon nie naleje, a tzw. upscaling jest formą "lania z pustego".
Pozdrawiam.
 

Kaceli

New member
Kaceli napisał:
...
Powiem wiecej: jeśli tak dobrze się zastanowić, to można dojść do wniosku, że wyjście HDMI w nagrywarkach to też bajer, w dodatku bardzo kosztowny. Interpolowany obraz 1080i to nie to samo, co prawdziwe HD, a prawdopodobnie są przypadki, że jest on gorszy od standardowego PAL, bo interpolowane są "śmieci" występujące przy gorszym jakościowo sygnale TV. Z pustego - jak wiadomo - i Salomon nie naleje, a tzw. upscaling jest formą "lania z pustego".
Pozdrawiam.

Post Scriptum (Refleks na schodach - jak mówią Francuzi :))
Skoro więc wychodzi na to, że wyjście HDMI w nagrywarkach DVD to bajer, nie sposób nie skomentować faktu pojawienia się w USA pierwszego "popularnego" modelu DVD HD marki Toshib. Wspominałem o nim wypatrzywszy go w szwedzkiej gazecie internetowej, ale przeszło jakoś bez echa. A przecież 2500 zł (taka jest - mniej więcej - cena modelu Toshiby) to już nie 5-6 tysięcy za BlueRay-a. I co Szanowni Państwo na to?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o skalowanie sygnału DVD do HD, to tak, czy inaczej, na nowoczesnych wyświetlaczach taki obraz musi być przeskalowany do natywnej rozdzielczości matrycy.

Jeśli chodzi o interfejsy typu karta pamięci, to mnie by się marzyło złącze USB, ale takie, które można połączyć z komputerem. Żąglowanie płytami trochę mnie czasami denerwuje.

ArtS :)
 

Kaceli

New member
ArtS007 napisał:
Jeśli chodzi o interfejsy typu karta pamięci, to mnie by się marzyło złącze USB, ale takie, które można połączyć z komputerem. Żąglowanie płytami trochę mnie czasami denerwuje.
ArtS :)

Połączyć można: zakazu nie ma , a wtyczka pasuje :)
A tak poważniej, to skoro nagrywarka Samsung RH738 pozwala kopiować z HDD do portu USB filmy DivX oraz pliki *.mp3 i *.jpg, to znaczy, że można je skopiować np. na wpięty do USB dysk zewnętrzny, a następnie dysk ten podpiąć do komputera. Niestety, jest to nadal żonglowanie, tyle że nie płytami, a dyskami. Nie wątpie jednak, że już niedługo bariera pomiędzy komputerem, a sprzętem RTV zostanie przełamana. Te wszystkie "mediacentery" to wyraz niewstrzymanego dążenia użytkowników do skojarzenia komputera z aparatami RTV, a skoro użytkownicy tego chcą, to w końcu ktoś z komstruktorów i producentów odpowie na ten nacisk.
Pozdrawiam.
 

adam-ck

New member
nagrywarki panasonic

:confused: jakie i czy są różnice oprócz HDD i ceny pomiędzy:

DMR EH 57 EP S oraz DMR EH 65 EP S

Proszę o opinie - posiadaczy

Pozdrav.
 

Kaceli

New member
adam-ck napisał:
:confused: jakie i czy są różnice oprócz HDD i ceny pomiędzy:
DMR EH 57 EP S oraz DMR EH 65 EP S
Proszę o opinie - posiadaczy
Pozdrav.

Niestety, dokładnie nie wiadomo jakie są róznice, bo wciąż nie ma dokładnej specyfikacji technicznej modelu EH57 oraz instrukcji obsługi, z której można ustalić także różnice nie uwzględnione w specyfikacji.
Na opublikowanych zdjęciach prasowych widać, że model EH57 nie ma czytnika kart pamięci, a przede wszystkim ma nowe wzornictwo, znacznie ładniejsze i bardziej eleganckie niż - powiedzmy wprost - bardzo nieudana linia Diga, do której należy model EH65.
 

kompozyt

New member
Jak podłączyć

Witam
Mam pytanie do użytkowników n-ki i nagrywarki panasa.
Przymierzam się do nagrywarki EH-57. Ma być w przyszłym tygodniu. Nurtuje mnie jedna rzecz, nie znalazłem w tym wątku...
Jak najlepiej podłączyć tą nagrywarkę z tunerem n-ki i z telewizorem JVC-X70, żeby nie stracić jakości obrazu?
W tej chwili n-ka idzie przez HDMI (1080i). Mam dobre kable component, mogę je wykorzystać. Gdzieś czytałem, że nagrywanie z tunera n-ki to poważne wyzwanie. Oczywiście wiem, że można zastosować euro :) ale odpada.
Patrzę na te obrazki w ściągniętej instrukcji i jestem głupi. Czy pójdzie tak: component z n-ki do we panasa a z panasa HDMI (lub component) do telewizora? Kurcze, ja tam widzę tylko component out, a gdzie in?
A co się stanie, jak wyłącze panasa (stan czuwania). Będzie obraz na JVC?
Lajkonik jestem...

Mam sporo filmów DivX z polskimi napisami i odtwarzacz Pioneera 696, którego właśnie sprzedałem, żeby kupić tą nagrywarkę. Z divX-sami radziła sobie perfekcyjnie, doskonale, fantastycznie. Czy kupując tego panasa bardzo się rozczaruję?

Może ktoś życzliwi mi to wyjaśnić?
Pozdrawiam
 

Kaceli

New member
kompozyt napisał:
Witam
Mam pytanie do użytkowników n-ki i nagrywarki panasa.
Przymierzam się do nagrywarki EH-57. Ma być w przyszłym tygodniu. Nurtuje mnie jedna rzecz, nie znalazłem w tym wątku...
Jak najlepiej podłączyć tą nagrywarkę z tunerem n-ki i z telewizorem JVC-X70, żeby nie stracić jakości obrazu?
W tej chwili n-ka idzie przez HDMI (1080i). Mam dobre kable component, mogę je wykorzystać. Gdzieś czytałem, że nagrywanie z tunera n-ki to poważne wyzwanie. Oczywiście wiem, że można zastosować euro :) ale odpada.
Patrzę na te obrazki w ściągniętej instrukcji i jestem głupi.

Nie wiem jak optymalnie połączyć TV i nagrywarkę z tunerem n-ki, bo nie mam n-ki i związanych z tym doświadczeń. Zaintrygowało mnie natomist to, że piszesz o "ściągniętej instrukcji". Czy chodzi o instrukcję do modelu EH57, do którego się "przymierzasz"? A jeśłi tak, to skąd ją ściągnąłeś???? Ja szukam jej już przeszło tydzień bezskutecznie :(
Pozdrowienia.
 

ein

New member
kompozyt napisał:
Witam
Mam pytanie do użytkowników n-ki i nagrywarki panasa.
Przymierzam się do nagrywarki EH-57. Ma być w przyszłym tygodniu. Nurtuje mnie jedna rzecz, nie znalazłem w tym wątku...
Jak najlepiej podłączyć tą nagrywarkę z tunerem n-ki i z telewizorem JVC-X70, żeby nie stracić jakości obrazu?
W tej chwili n-ka idzie przez HDMI (1080i). Mam dobre kable component, mogę je wykorzystać. Gdzieś czytałem, że nagrywanie z tunera n-ki to poważne wyzwanie. Oczywiście wiem, że można zastosować euro :) ale odpada.
Patrzę na te obrazki w ściągniętej instrukcji i jestem głupi. Czy pójdzie tak: component z n-ki do we panasa a z panasa HDMI (lub component) do telewizora? Kurcze, ja tam widzę tylko component out, a gdzie in?
A co się stanie, jak wyłącze panasa (stan czuwania). Będzie obraz na JVC?
Lajkonik jestem...

Mam sporo filmów DivX z polskimi napisami i odtwarzacz Pioneera 696, którego właśnie sprzedałem, żeby kupić tą nagrywarkę. Z divX-sami radziła sobie perfekcyjnie, doskonale, fantastycznie. Czy kupując tego panasa bardzo się rozczaruję?

Może ktoś życzliwi mi to wyjaśnić?
Pozdrawiam

Mam tandem PV60+EH65, wczesniej nagrywarke JVC z LCD JVC wszystko bylo/jest podpiete z nboxem i mam niejakie doswiadczenie w nagrywaniu z n-ki.
Wiec tak, po pierwsze zapomnij o komponencie. Z komponentu na nagrywarce jedynie puscisz obraz do telewizora to raz, dwa sam nbox nie daje mozliwosci zgrywania materialu w jakosci HD na zewnetrzny sprzet (to zarezerwowano dla nbox recordera). Po drugie przylaczasz nagrywarke kablem euro do nboxa i aby cokolwiek nagrac zmieniasz tryb pracy nbox-a na SD (standardowa rozdzielczosc), wybierajac SD2. Wlasnie SD2 czyli tryb svideo, bo SD3 czyli lepszy RGB nie zadziala z nagrywarka panasa (przynajmniej takie ograniczenie wystepuje z EH65) gdy podlaczymy jednoczenie sprzet kablem HDMI (dla uzyskania skalowania materialu z nagrywarki). I tu lepiej sprawdzala sie nagrywarka JVC, bez HDMI, ktora oczywiscie przy takim samym polaczeniu z nboxem via szczota umozliwiala wybor trybu RGB.
Oczywiscie telewizor nie musi byc wlaczony ani nagrywarka aby cos nagrac, bo tuner podlaczony jest bezposrednio z nagrywarka, natomiast nbox nie wiedziec czemu (no wlasnie cholera... czemu?! Taka funkcja to standard w sat tunerach ze sredniej polki) nie ma programatora i musimy ustwaic kanal z ktorego chcemy nagrywac audycje i nie wylaczac samego nboxa oczywista :( Samo przez sie sie rozumie, ze w trakcie nagrywania nie mozna zmienic kanalu na inny, bo sie nam nagra cos zupelnie inszego :(

Jako pocieszenie, dodam ze mimo gorszego trybu (SD2) nagrania z nboxa sa b.dobrej jakosci, obraz z kanalow HD (oczywiscie z pogorszona, aby cos nagrac, rozdzielczoscia) jest jeszcze lepszy. To niewatpliwe plusy - staram sie nagrywac dobre kino via nbox (mam jeszcze kablowke UPC) i po zapuszczeniu nagrania (juz via HDMI w trybie 1080i) uzyskuje sie niezgorszy efekt.
Co do divx-ow to DVDripy, 2 plytowe, solidnie zrealizowane sa nie do odroznienia od org materialu DVD, po zapuszczeniu via HDMI (tu imho warto uzywac trybu 720p). Obraz jest bardzo dobrej jakosci imho.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
ein napisał:
Mam tandem PV60+EH65, wczesniej nagrywarke JVC z LCD JVC wszystko bylo/jest podpiete z nboxem i mam niejakie doswiadczenie w nagrywaniu z n-ki.
Wiec tak, po pierwsze zapomnij o komponencie. Z komponentu na nagrywarce jedynie puscisz obraz do telewizora to raz, dwa sam nbox nie daje mozliwosci zgrywania materialu w jakosci HD na zewnetrzny sprzet (to zarezerwowano dla nbox recordera). Po drugie przylaczasz nagrywarke kablem euro do nboxa i aby cokolwiek nagrac zmieniasz tryb pracy nbox-a na SD (standardowa rozdzielczosc), wybierajac SD2. Wlasnie SD2 czyli tryb svideo, bo SD3 czyli lepszy RGB nie zadziala z nagrywarka panasa (przynajmniej takie ograniczenie wystepuje z EH65) gdy podlaczymy jednoczenie sprzet kablem HDMI (dla uzyskania skalowania materialu z nagrywarki). I tu lepiej sprawdzala sie nagrywarka JVC, bez HDMI, ktora oczywiscie przy takim samym polaczeniu z nboxem via szczota umozliwiala wybor trybu RGB.
Oczywiscie telewizor nie musi byc wlaczony ani nagrywarka aby cos nagrac, bo tuner podlaczony jest bezposrednio z nagrywarka, natomiast nbox nie wiedziec czemu (no wlasnie cholera... czemu?! Taka funkcja to standard w sat tunerach ze sredniej polki) nie ma programatora i musimy ustwaic kanal z ktorego chcemy nagrywac audycje i nie wylaczac samego nboxa oczywista :( Samo przez sie sie rozumie, ze w trakcie nagrywania nie mozna zmienic kanalu na inny, bo sie nam nagra cos zupelnie inszego :(

Jako pocieszenie, dodam ze mimo gorszego trybu (SD2) nagrania z nboxa sa b.dobrej jakosci, obraz z kanalow HD (oczywiscie z pogorszona, aby cos nagrac, rozdzielczoscia) jest jeszcze lepszy. To niewatpliwe plusy - staram sie nagrywac dobre kino via nbox (mam jeszcze kablowke UPC) i po zapuszczeniu nagrania (juz via HDMI w trybie 1080i) uzyskuje sie niezgorszy efekt.
Co do divx-ow to DVDripy, 2 plytowe, solidnie zrealizowane sa nie do odroznienia od org materialu DVD, po zapuszczeniu via HDMI (tu imho warto uzywac trybu 720p). Obraz jest bardzo dobrej jakosci imho.


Gwoli sprostowania.Czy czasami nie jest tak w n-boxie ,że :

SD1 to video composite

SD2 to RGB

SD3 to S-video

czyli że to SD2 jako RGB da stosunkowo najlepszy obraz ?

POZDRO
 

seat98

New member
Gdyby nawet z n-ki można było nagrywać sygnał HD to i tak nagrywarka
65 Panasonica nie ma możliwości w takiej rozdzielczości nagrywać.
 

Tubass2

New member
Ein jeśli odpowiesz sobie czemu w N-record.konwerter jest twin a w normalnym n-box mono i oczywiście w rec.dwa przewody antenowe a w normalnym boxie jeden to napewno dojdziesz dlaczego tyle problemu z nagrywaniem.
 
Do góry