Montaż anteny do N , opis praktyczny

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
kernit1 napisał:
Witam wszystkich forumowiczów i mam pytanie czy taka antena ofsetowa 85 Golden Interstar + konwenter Golden Interstar GI 201 Single Platinium - 02dB jest lepszym wyborem od zestawu firmowego "n"-ki. A może coś innego?

Od zestawu proponowanego przez n ,chyba wszystko jet lepsze.Ja mam 85 cm antente Triaxa. konwerter Goldena 0.2 db i wszystko działa w jak najlepszym porządku.Musze tylko jeszcze wymieni kabel antenowy na troche lepszej firmy ale to już raczej kosmetyka.Przy takim zestawie i spędzonej godzinie na balkonie mam 85% siły sygnału do 72-78 jakości% .To wystarcza aby odbiór praktycznie wszystkich kanałów był znakomity.Postaraj się tylko o naprawdę porządne zamocowanie anteny i masztu-przy ostatnich silnych wiatrach u niektórych moich sasiadow było ciekawie
Napewno Twój zestaw też ta podobne wyniki i będziesz z niego zadowolony na 102
Pozdrowienia!
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
kernit1 jezeli kupisz Nboxa to konwerter pojedynczy jest ok ,ale jeżeli będziesz chciał nrecordera to muśisz miec konwerter Twin.
 

kernit1

New member
Dzięki. Składam więc zamówienie na ten zestaw.Wystartuję bez nrecordera i daję sobie trochę czasu na przekonanie mojej "lepszej połowy" co do zasadności jego zakupu;)

Pozdrawiam
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
kernit1 napisał:
Dzięki. Składam więc zamówienie na ten zestaw.Wystartuję bez nrecordera i daję sobie trochę czasu na przekonanie mojej "lepszej połowy" co do zasadności jego zakupu;)

Pozdrawiam

Daj znać jak udało się ci się to wszystko poskładac. A co do n-recordera , to pomyśl nad kupieniem dobrej narywarki.Trochę szkoda dać ITI te 500 PLN ,ktorych nigdy nie odzyskasz.
 

kernit1

New member
Wedle zyczenia dzielę się moim doswiadczeniem montażu anteny. Po dość długim oczekiwaniu na zakupiony na allegro w/w zestaw anteny sat (priorytet pocztowy szedł 1,5 tygodnia:-x) w końcu mogłem przystąpić do montażu. Wcześniej zaopatrzyłem się w dobry kabel satelitarny (koka 799) i do niego standardowe koncówki F. Poprosiłem do pomocy kumpla z pracy, który miał już do czynienia z ustawianiem anteny sat. Zadanie było ułatwione, bo na sąsiednich balkonach zamontowanych jest już parę anten, więc wystarczyło ukierunkować podobnie. Podłączyliśmy kabel do konwertera a z drugiej strony miernik sygnału, który poszedł do decodera, a decoder do tv. Praktycznie od razu złapaliśmy siłę sygnału na 100%, a jakość około 68 % (wskazówka miernika się również odchylała, ale nie na maksa). Chcieliśmy osiągnąć powyżej 90%. No niestety nie mogliśmy nic więcej uchwycić i po pół godzinie walki na wietrze i mokrym balkonie (wcześniej trochę padało) odpuściliśmy. Odłączyliśmy miernik od kabla i podłączyliśmy przewód bezpośrednio do decodera. Zadzwoniłem do n-ki celem aktywacji i pani poinformaowała mnie że do 2 godz. potrzebują na wgranie programów i będzie obraz:( . Ale już po 20 min. był i tu nastęna niespodzianka wszystkie programy odbierały dobrze lub bardzo dobrze z jakością sygnału od 90 do 100%:D. Zastanawialiśmy się, dlaczego teraz jakość jest tak wysoka i stwierdziliśmy, że być może miernik sygnału (umieszczony pomiędzy konwerterem, a decoderem) osłabiał trochę jakość sygnału. No a teraz tylko oglądać Ligę Mistrzów:cool: .

Pozdrawiam
 

zorkas

New member
Podlaczylem wszystko na poczatku do starej anteny z Cyfry+ jakas mala
60tka i zaskoczylo od razu ale na Nce byl fatalny obraz, postanowilem ja przestawic no i tak przstawilem ze nic nie bylo :( zadzwonilem po instalatora skasowal mnie na 50 zl co prawda ustawil ale tak ze jakosc sygnalu wachala sie od 45-52% stwierdzi ze na tej antenie lepiej nei bedzie. Przy takich parametrach Nsport to byl dramat sama pixeloza. Za wszymi radami kupilem antene 90cm (cena 69zl) zaopatrzylem sie w miernik taki za 42zl i wskoczylem na dach (dlugosc kabla ok 15metrow) ustawielem wszystko w pol godziny z zegarkiem w reku. Teraz wyglada to tak sila sygnalu 96% Jakosc sygnalu od 92-88% sie wacha, przy ladenj pogodzie obraz zyleta natomiast jak pada deszcz jaosc sygnalu spada do 70% i zaczynaja sie przerwy w dzwieku i na ulamek sekundy zamazuje sie obraz. Generalnie da sie z tym zyc choc mogloby byc lepiej. Ale nie wyobrazam sobie tego wszystkiego na starych ustawieniach.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
diana napisał:
Witam
Przy jakości 70%powinieneś miec obraz bez żadnych zakłóceń .Sprawdz wszystkie połączenia od konwertera do nboxa.


Fakt, przy takim poziomie jakości sygnału powinienies miec bardzo dobry obraz.Napisz jeszcze jaki masz poziom BER , byc moze w tym jest problem. Generalnie ten wskaxnik powinien byc jak najmniejszy , nawet kosztem spadku jakości.Ja miałem jakośc na poziomie nawet 90 % ale BER aż 8.0 -wtedy obraz był rozmyty a niekiedy lekka pixeloza. Kiedy delikatnie pokręciłem samym konwerterem -jakośc co prawda spadła mi na 68-72% (wacha się) ale BER mam 1,1 E2 a od tego momentu obraz wzorowy bez żadnych zakłocen

POZDRO
 

zorkas

New member
dobrze ze zwrociliscie mi na to uwage bo dziwna sytuacja z tym jest. Teraz sprawdzilem i na nSport jakosc sygnalu jest 92% natiast BER 7.1 lub wyzej a sparwdzilem kanaly TVP1, TVP2, TVN i jakosc sygnalu spada do 80% a BER skacze od 0.0 do 1.3. Od czego to moze zalezec ?
 

zorkas

New member
powiedzcie jak to mozliwe aby na wszystkich kanalach BER byl w granicach od 0.0 do 1.2E0 przy 96% jakosci sygnalu a na Nsport HD BER osiaga 8.0E0
przy 94/92% jakosci sygnalu zauwazylem tez ze sila sygnalu tez skacze od 96% a na nietorych kanalach osiaga tylko 70%, Ewidentnie cos jest zrypane, ale co? Przy ladnej pogodzie nie ma z tym problemu a przy przydkiej jak jzu pisalem wczesniej zaczynaja sie jaja :sad: Bylbym wdzieczny za wskazowki
i pozdarwiam wszystkich
 

g25052

New member
Sygnał na dwa odbiorniki TV

Witam! Przyznaję na wstępie, że jestem ciemna masa w sprawach elektroniki. Moje pytanie brzmi: czy mając dekoder "n" mogę jakoś rozdzielić sygnał na dwa odbiorniki TV? Mój działa dobrze, ale dziecko ma osobny telewizor w swoim pokoju...:confused:
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
g25052 napisał:
Witam! Przyznaję na wstępie, że jestem ciemna masa w sprawach elektroniki. Moje pytanie brzmi: czy mając dekoder "n" mogę jakoś rozdzielić sygnał na dwa odbiorniki TV? Mój działa dobrze, ale dziecko ma osobny telewizor w swoim pokoju...:confused:

Rozdzielisz sygnał poprzez zastosowanie odpowiednio długich kabli hdmi oraz component.Jednak pamietaj że na każdym z tych telewizorów będziesz mógl ogladac tylko ten sam kanał.
Jeżeli chciałbyc oglądac na każdym inny program to niestety czeka Cię zakup drugiego dekodera.
Innego wyjścia przynajmniej na razie nie ma.

POZDRO
 

autorus

New member
Niestety to nie takie proste. Bo zawsze możesz kiedys zapragnąc recordera i vod i wtedy klops. Sygnał trzeba bedzie puścić tylko po złączu hdmi. A to oznacza że musiałbyś kupić rozdzielacz sygnału co wcale nie jest proste ani Ktanie. (koszt 600 i w górę)

Kłopoty zaczynają się także w chwili gdy jeden tv ładnie odbiera po hdmi a drugi nie. Wtedy trzeba wejść w tryb dvi. Ale wiąże się to z dodatkowym ciągnięciem kabli chinch do obu tv. :( To jest mój przypadek.

Więc na razie chyba trzeba czekać aż się soft zmieni.

Autorus



AWGUST72 napisał:
Rozdzielisz sygnał poprzez zastosowanie odpowiednio długich kabli hdmi oraz component.Jednak pamietaj że na każdym z tych telewizorów będziesz mógl ogladac tylko ten sam kanał.
Jeżeli chciałbyc oglądac na każdym inny program to niestety czeka Cię zakup drugiego dekodera.
Innego wyjścia przynajmniej na razie nie ma.

POZDRO
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
autorus napisał:
Niestety to nie takie proste. Bo zawsze możesz kiedys zapragnąc recordera i vod i wtedy klops. Sygnał trzeba bedzie puścić tylko po złączu hdmi. A to oznacza że musiałbyś kupić rozdzielacz sygnału co wcale nie jest proste ani Ktanie. (koszt 600 i w górę)

Kłopoty zaczynają się także w chwili gdy jeden tv ładnie odbiera po hdmi a drugi nie. Wtedy trzeba wejść w tryb dvi. Ale wiąże się to z dodatkowym ciągnięciem kabli chinch do obu tv. :( To jest mój przypadek.

Więc na razie chyba trzeba czekać aż się soft zmieni.

Autorus


Fakt albo jak wprowadzą wreszcie i miejmy nadzieję sensowną ofertę multiroom.Oby jak najszybciej.:)
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
hlmzhlmz napisał:
Witam.
Do odbioru N-ki potrzebuje dobrej czaszki i konwertera oraz kabla.
http://allegro.pl/item180655333_konwerter_single_kompatybilny_z_hdtv_inverto_.html

oraz czaszka
http://allegro.pl/item177501897_antena_sat_triax_78_td_najlepsza_do_hdtv.html

Jeszcze jakiś kabelek by się przydał tylko nie wiem jaki :)

To co wyżej będzie się nadawać czy może coś lepszego?


Bardzo dobry zestaw:eek:k:. Sam mam podobny z mała roznica iz mam antenę Triaxa o śr 85cm .Sam montowałem swój zestaw i uzyskałem świetny obraz .A co do przewodu to wystarczy taki o oznaczeniu RGU6.Widzialem taki na Allegro ale chyba jedynie w bębnach po 100 metrów a to trochę za duzo.W dobrym sklepie "satkami" bez problemu znajdziesz taki sam kabelek.

POZDRO!
 
Do góry