[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Henry

Active member
Bez reklam
Kino nie było ani razu załączone, )
Ehh, pesel daje o sobie znać, zapomniałem, że nie byłoby za bardzo jak ;)

Co do testu, to jak Rabit i Wredman piszą, kabelki elektronika...robią swoje.
W waszym przypadku, przynajmniej elektronika ta sama, ale "zjawisko", o którym piszesz mogło być spowodowane kablami.
Ostatnio kilka zestawów "przerzuciłem" i nigdy nie napiszę, że nie grają ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem ze kabel doda lub odejmie troche basu (rdzenie basowe itp).

Ale zeby kabel w jednej kolumnje dodal basu a w drugiej nie? Tzn. w heco z basem na plus a z ariami na minus? Nie chce mi sie wiezyc w to.
Dlategi uznaje ze kabel w tym wypadku nie mial zadnego znaczenia.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja U kapusty testowałem Arie na swoich kablach tych co dzisiaj , wszystko to samo tylko pomieszczenia inne... :)
Niestety u mnie windy brak, wszystko na własnych nóżkach trzeba targać... :)
Henius Ty już może fotel bujany sobie kup... :)
 

DrWredman

Active member
Rozumiem ze kabel doda lub odejmie troche basu (rdzenie basowe itp).

Ale zeby kabel w jednej kolumnje dodal basu a w drugiej nie? Tzn. w heco z basem na plus a z ariami na minus? Nie chce mi sie wiezyc w to.
Dlategi uznaje ze kabel w tym wypadku nie mial zadnego znaczenia.

Kabel będzie miał znaczenie względem słuchacza, jednemu podpasuje, drugiemu nie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bez przesady już z tymi kablami, no na prawdę ;)
Bipo ma swój gust co do brzmienia, Kapusta inny.
Proste.
Focale mają inny charakter, znam je. Nie gorsze, nie lepszy, inne.
Można zmieniać wzmaki, polepszać, pogarszyć, ale charakteru nie zmieni w takim stopniu.
To samo było z Kef R900 które przeorałem na wszystkie sposoby z różną elektroniką, tam gdzie wypadają słabo, tam bez względu na to co podłączy, tak zostaje (ciut lepiej/gorzej), a tam gdzie jest dobrze i czym się charakteryzują na plus, zostaje jak jest. Zawsze to można poprawiać, ale nie zmieni zupełnie charakteru, a już na pewno nie dopasujesz do drugich. Nie piszę tu o skrajnej elektronice, bo taka wyłoży każde skrzynki.
To właśnie napisał Bipo, jak się domyślam.

Co do akustyki, to też tu nie widzę związku. Czyli co, Bipo ma akustykę pod Heco, Kapusta pod Focale?
To teraz jak podrzuci Heco do Kapusty, to będzie odwrotnie. Bipo napisze, że Focale lepiej wypadły?
Przecież to nie są skrajnie różne skrzynki (budowa/gabaryt), co do których trzeba zastosować zupełnie inny metraż.
Bipo ma dobrą akustykę (wierze, że tak), więc inne skrzynki oddały co miały do oddania.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Na szczęście to tylko taki spontanowy teścik, zawsze chcieliśmy go zrobić tylko zgrać się było ciężko.. :)
Stare poczciwe 900tki bronią się dzielnie, ale kiedyś w końcu trafi się godny rywal :)

U Kapusty też Focal zagrał słabszym basem niż Heco - wszystko się zgadza. Tylko u mnie ten bas czy to z heco czy z focal jest mniejszy niż w jego pomieszczeniu. U niego jest mocno podbity, u mnie jest ho mniej. Dlatego chciałem odsłuchać te same kolumny i u mnie.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Bipo, wpadnę do ciebie na seans, to się pobujam ;)

Lolo, zorganizuj kilka kabelków do siebie i potestuj, no a przede wszystkim w końcu jakieś kolumny i elektronikę na testy ;)
Weż Cardasa, coś z Qeda, Kimbera, Wireworlda...
Poza tym jak Wredman napisał, preferencje też zrobią swoje, jeden lubi bas konkretny, twardy, punktowy, drugi woli bardziej miękki, dłużej wybrzmiewający.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Zapraszam, zajmiesz jak zawsze honorowe miejsce :) tylko teraz przywieźć swoje r ki bo co tak na pusto będziesz jechał... :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Heniu. nie chce mi sie bawic kabelkami. Zreszta praktycznie wogole nie slucham stereo. Ostatnio tylko seriale wiec nawet frontow nie zalaczam bo szkoda pradu a central zalatwia wszystko.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Pytanie. Czy Kapusta po odsłuchu tych arii u Bipo też uważa że gorzej zagrały od Heco? Czy tylko to jest odczucie Bipo? Ja testowałem focal aria 926 z monitor audio silver 10. Bardzo mi się podobały arie ale właśnie jeśli chodzi o bas to przegrały z silverami 10. Oczywiście na mój gust.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Odnosnie Basu kapusta tez pisze ze bylo slabo u arii.
Tylko dziwne ze oboje kapusta i bipo pisza ze arie u kapusty graja ok. Az taka bylaby roznica w salonach? Oboje mieszkaja w bloku jak rozumiem, metry pewnie podobne.

To skoro bipo ma az takie tlumienie basu w swoim pokoju to nic poza Heco I Klipschem mu nie zagra. Bo jak mniemam tylko te dwie firmy "znaczaco" graja dolem.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Kurcze to dziwne trochę. Bo Heco u Kapusty nie było, jak się domyślam? Bo na pewno zgadzam się z Bipo, że droższe nie zawsze znaczy lepsze. Powiem szczerze, że nawet się cieszę. Że niby "gorszy, tańszy " lepiej komuś pasuje.
 

Rudeford

New member
Jeśli porównanie było w takim ustawieniu jak na zdjęciu, to się nie dziwie, że wyszło jak wyszło. U mnie przesunięcie kolumn o pół metra do przodu robi sporą różnicę na basie itd.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witamy w świecie audio i absurdów.
Skoro u Kapusty grają lepiej, to u Bipa coś by nie tak było z akustyką.
Elektronika ta sama (?), żródło i kawałki te same (?), więc pozostają zrzucić winę na kable lub akustykę, co pewnie też ma jakiś wpływ, ale trudno, żeby identycznie grały skrzynki, jak to zupełnie inna para kaloszy i inna charakterystyka brzmienia.
Czy lepsza, gorsza, to już każdy wybiera pod siebie.

Trzeba by zestawić teraz Heco u Kapusty. Tylko co wtedy, za dużo niskich w Heco, a w Focalach w sam raz - skoro "grają ok"? Mi się wydaje, że nie było porównania bezpośredniego przy pierwszym podejściu, a jak się zestawiło bezpośrednio, to wyszło dopiero różnice.

Każda jedna skrzynka gra inaczej i ma swój charakter.

Lolo, skrzynek które grają potężnym niskim jest cała masa.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Napiszę to jeszcze raz. Aria potrzebuje dobrego wzmacniacza. I nie chodzi mi tu o moc a zgranie. Po co kupiłeś Armanig Onkyo do Klipscha? Przecież masz taki piękny zestaw Marantza. Można wydobyć z Arii piękny kontrabas a i talerze grają świetnie, ale z dobrze dobranym wzmocnieniem.

Równie ważna sprawa to gust. Dlatego zawsze piszę, że trzeba posłuchać pod siebie, a nie kierować się opiniami innych. Przesłuchałem parę skrzynek, w tym Heco Elementa, Kef R, Definitive Tech. i innych producentów, i wybrałem te, które dla mnie grały najlepiej.

Bipo, fajnie że zrobiliście test i podzieliliście się wrażeniami. Nie jest moim zamiarem się z nikim kłócić, tylko przedstawiam mój punkt widzenia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry