[Nasze Zestawy AV] Mój skromny zestaw :)

werf

Active member
Bez reklam
Borixon z ciekawości jakieś zmiany słyszysz? Ja jestem trochę sceptycznie nastawiony do zmian kablowych po stronie wysokonapięciowej,ale muszę kiedyś wypróbować
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Brawo, świetny pomysł.
A Ty Caparzo co powiesz w tym temacie??

My z kapustą na jednym froncie. Co ja moge myśleć?
Średnio w to wierze i tyle. Zakłócenia to może i likwiduje bo sam montowałem beczki w kablówce takie tłumiące i to było widać na obrazie. Ale żeby zaraz metallica lepiej zagrała to jak dla mnie nie do pojęcia...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Borixon z ciekawości jakieś zmiany słyszysz? Ja jestem trochę sceptycznie nastawiony do zmian kablowych po stronie wysokonapięciowej,ale muszę kiedyś wypróbować
Kolego poczytaj kilka postów wyżej świeżo za zdjęciem i masz wszystko.
Ja również byłem, nadal jestem. Uważam że to co miałem do tej pory poprostu pogarszalo sprawne działanie systemu, mam wrażenie że teraz wszystko się odblokowało i poprostu gra jak powinno, czyli lepiej niż dotychczas. Więcej już bym nie zapłacił, nie sądzę że listwa za 2x więcej zagra 2x lepiej. Miałem shit, mam porządek, tyle.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Borixon

Active member
Bez reklam
My z kapustą na jednym froncie. Co ja moge myśleć?
Średnio w to wierze i tyle. Zakłócenia to może i likwiduje bo sam montowałem beczki w kablówce takie tłumiące i to było widać na obrazie. Ale żeby zaraz metallica lepiej zagrała to jak dla mnie nie do pojęcia...
Szanuje Twoje zdanie, jeden podchodzi tak drugi inaczej, wyżej wyjaśniłem Werfowi moje odczucia i przypuszczam że sporo przekładają się na praktykę.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Caparzo

New member
Bez reklam
I gitara. Z mojej strony tym razem zero złośliwości. Jestem chyba zmęczony :p

Chciałbym poczuć tą różnicę . Nawet na jakiś innych kablach jeśli coś ma to dać.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Borixon, teraz jest już póżna pora. Ja to tak po cichemu Ci spytam.
Ty zapłaciłeś 600-700 zt za listwę i teraz słyszysz różnice w brzmieniu? Tak?
A Kapusta Ci nie wierzy , a Caparzo........ Zapomniałem, to przecież Caparzo. Sorry.
Ale reszta zgadza się?
Nu to ja idę. Cicho idę . Tak żeby nie było słychać. Dobrej nocy, Borixon.
Dobrej nocy , Borixon. Dobrej nocy , Borixon.:blagam::blagam::blagam:
P.S. Stojak już wprawie. Cierpliwości.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Borixon, teraz jest już póżna pora. Ja to tak po cichemu Ci spytam.
Ty zapłaciłeś 600-700 zt za listwę i teraz słyszysz różnice w brzmieniu? Tak?
A Kapusta Ci nie wierzy , a Caparzo........ Zapomniałem, to przecież Caparzo. Sorry.
Ale reszta zgadza się?
Nu to ja idę. Cicho idę . Tak żeby nie było słychać. Dobrej nocy, Borixon.
Dobrej nocy , Borixon. Dobrej nocy , Borixon.:blagam::blagam::blagam:
P.S. Stojak już wprawie. Cierpliwości.
Tak Savron słyszę różnice i to wyraźną, nie pisałem tu odczuć żeby kogoś kłamać, tak jak nie chce tu niczego udowadniać. Dla mnie to dobrze wydana kasa i tyle.

Nie mogę się doczekać.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
dlaczego chciałbyś pół na pół? Co chciałbyś podłączać pod te z blokerami a co pod te bez? Pytam, bo zwyczajnie się nie znam...

Wg mojej wiedzy pod blokery podpinasz urządzenia, które mają klasyczne transformatory (nawijane). np. wzmacniacze stereo, końcówki mocy stereo czy mono, wielokanałowe. Nie podpina się urządzeń typu tv, laptopy, gramofonu. Czyli urządzenia które mają zasilacze impulsowe. Te urządzenia można podpiąć pod gniazda z filtrami.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Wg mojej wiedzy pod blokery podpinasz urządzenia, które mają klasyczne transformatory (nawijane). np. wzmacniacze stereo, końcówki mocy stereo czy mono, wielokanałowe. Nie podpina się urządzeń typu tv, laptopy, gramofonu. Czyli urządzenia które mają zasilacze impulsowe. Te urządzenia można podpiąć pod gniazda z filtrami.
Tak właśnie zrobiłem, myślisz że jak podepne coś z zewnętrznym zasilaczem pod gniazd DC to się coś stanie?? Mam jedno wolne a nieraz ładuje laptopa w tamtym miejscu. Chyba że przepne w gniazdo DC blu-ray..?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
Ja na razie też jestem w gronie niedowiarków. Może dlatego, że nie mam potrzeby szukania lepszego dźwięku z samego amplitunera. Kiedyś miałem komputer, gdzie dźwięk był strasznie zaszumiony, wręcz świergotało w słuchawkach, nawet gdy nic nie grało, a nie był to tani Pecet, tylko na topowych podzespołach Asusa. Tez mi radzili, wymień zasilacz i zainwestuj w lepszą listwę zasilającą. Zbiegło się to z inwestycją w małego DACa czyli zewnętrzną kartę dźwiękową i jak ręką odjął. Od roku mam nową płytę główną Asusa, gdzie jest odseparowana karta dźwiękowa, też coś jak DAC i cisza jak makiem zasiał :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak właśnie zrobiłem, myślisz że jak podepne coś z zewnętrznym zasilaczem pod gniazd DC to się coś stanie?? Mam jedno wolne a nieraz ładuje laptopa w tamtym miejscu. Chyba że przepne w gniazdo DC blu-ray..?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Kiedyś o to Tomanka pytałem , ale już było to dawno temu i nie chce Cię wprowadzić w błąd. Na pewno nie zalecał, ale dlaczego tego nie pamiętam.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Panowie urządzenia z oznaczeniem 110-230v posiadają zasilacze impulsowe prawda? Przy tranzystorach zazwyczaj jest napisane 230v.
A co z 220-230v?????

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry