[Nasze Zestawy AV] Mój skromny zestaw :)

Bipo

Active member
Bez reklam
Wg mojej wiedzy pod blokery podpinasz urządzenia, które mają klasyczne transformatory (nawijane). np. wzmacniacze stereo, końcówki mocy stereo czy mono, wielokanałowe. Nie podpina się urządzeń typu tv, laptopy, gramofonu. Czyli urządzenia które mają zasilacze impulsowe. Te urządzenia można podpiąć pod gniazda z filtrami.

Krzysztofradio dokładnie tak jak napisał Paweł do dc blocerów podpinasz w twoim przypadku wzmaki i końcówki mocy aby Ci śmieci nie wyrzucało na kolumny co nie raz jest efektem buczenie. U mnie chciałem się kiedyś pozbyć zakłóceń od starej lodówki jak się załączała ale po wymianie instalacji efekt zanikł... ;-) A buczenie od kompa który był podpięty pod wzmacniacz zniwelowałem filtrem opisanym we wcześniejszym moim poście dlatego zrezygnowałem z kupna listwy..:smile:
Odnośnie samej poprawy w dźwięku przez listwe nie wypowiadam się bo nigdy takiego testu nie przeprowadzałem czy ona coś w prowadza...
 

Rafal7

Banned
Nie będzie przeszkadzać.
Nie pamiętam ile to lat temu przechodziliśmy na zasilanie 230 V, stare urządzenia nie były na to przygotowane i nic im nie było przez tą zmianę.
Ty pisze 220-230 a to jest zakres pracy urządzenia, możesz bezpiecznie korzystać.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zadzwoń do Tomanka i dopytaj. Potem daj znać :) Chodziło coś o kondensatory w blockerze dlatego nie zalecał podłączać np tv czy ładowarek do telefonu itp.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Zadzwoń do Tomanka i dopytaj. Potem daj znać :) Chodziło coś o kondensatory w blockerze dlatego nie zalecał podłączać np tv czy ładowarek do telefonu itp.
Mailowałem z nim i odradzal podłączanie urządzeń z zasilaczem impulsowym, nie napisał dlaczego, chyba go pomęcze.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Dokładnie, na sprzętach jest oznaczenie w jakim zakresie może pracować 220-230, w Polsce mamy 230 i nic nie powinno dziwnego się dziać. Jeszcze nigdy nie miałem problemu z prądem. Parę lat temu 8-9 wymieniłem instalację. Mam instalacje tak zrobioną, bezpiecznik na kuchnie gniazdka, bezpiecznik na łazienkę gniazdka, bezpiecznik na resztę pomieszczeń gniazdka i bezpiecznik na całe oświetlenie w domu. Jeszcze nigdy żaden bezpiecznik nie wywalił ani nigdy się nic nie spaliło.
Gniazdka przewody to 3x2.5 a światło to 2x1.5

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi tylko chodzi o podłączenie do gniazd z blockerem (dedykowane głównie do wzmacniaczy, końcówek). Pewnie podpinając tam tv można uszkodzić listwę. Co reszty gniazd można podpinać co się chce. Nie producent to wyjaśni.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Odpowiedź Tomanka na pytanie impulsowe w gniazdach dc:
Zasilacze impulsowe są nieczułe na składową stałą.

Nic nie wiem.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znalazłem wypowiedź Tomanka z 2014r z innego forum.

Cyt.

"Ważna informacja: jeśli ktoś używa dc-blockerów DCB1, DCB2 lub wbudowanych do listwy TAP8 do zasilania urządzeń wyposażonych w zasilacze impulsowe (np. TV plazmowe, LCD itp.), proszę o zaprzestanie. W przypadku listwy TAP8 z blockerami proszę o przepięcie zasilanego urządzenia do dowolnego gniazda filtrowanego lub niefiltrowanego (w zależności od konfiguracji listwy), natomiast w przypadku DCB1 lub DCB2 należy podłączyć TV bez użycia blockera.

Dziś ujawnił się pierwszy przypadek "zagotowania" kondensatorów w blockerze listwy TAP8, do którego był podłączony TV. Może to mieć związek właśnie z charakterem zasilanego urządzenia, stąd mój apel.

Przypominam, iż blockery w każdej postaci (w listwie lub jako autonomiczne urządzenia) służą do zasilania urządzeń wyposażonych w klasyczne, nawijane transformatory sieciowe i tylko w tym przypadku ich zastosowanie ma uzasadnienie (eliminacja składowej stałej negatywnie oddziałującej na nawijane transformatory sieciowe).
Głownie są to wszelkiego rodzaju wzmacniacze, końcówki mocy, monobloki oraz wszystkie inne urządzenia z klasycznymi transformatorami elektromagnetycznymi.

Informacje o dedykacji dc-blockerów będą umieszczane od tej pory na urządzeniach, instrukcjach oraz zostaną również dodane do informacji sieciowych.

Pozdrawiam"
 

artiz_

New member
Bez reklam
Składowa stała to prąd doziemnienia.Przy wystapieniu zwarcia prad płynie zawsze w kierunku zasilania,wiec dlaczego niby mozna tak uszkodzic taka listwe?

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

artiz_

New member
Bez reklam
Składowa stała to prąd doziemnienia.Przy wystapieniu zwarcia prad płynie zawsze w kierunku zasilania,wiec dlaczego niby mozna tak uszkodzic taka listwe?

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
A nie sorry ja o składowej czynnej pisze. Za duzo w tych pradach siedze.zboczenie zawodowe energetyka;)

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli do DC Blokerów:
- wzmacniacze
- końcówki mocy

Do gniazd z filtrem lub bez (absolutnie do tych z DC blokerami):
- tv led (filtr)
- gramofony (filtr)
- laptopy (filtr)

Co z resztą urządzeń:
- projektor
- odtwarzacze płyt
- tuner radiowy
- odtwarzacz plików
- kosnole do gier
- amplitunery
- dekodery tv
- przedwzmacniacze gramofonowe
- aktywne suby

Czy ktoś może dopisać do poszczególnych urządzeń dedykowane gniazda (DC Bloker, filtr, etc) lub też dopisać rodzaj urządzeń które pominąłem?
Może stworzymy malutką bazę dla pewności?
Ja już się gubię, a nie bardzo wiem co jakie ma bebechy w środku... ;)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym zrobił tak:

do DC Blokerów (grupa A):
- wzmacniacze*
- końcówki mocy*

Do gniazd z filtrem lub bez (grupa B)
- tv led (filtr)
- gramofony (filtr)
- laptopy (filtr)
- projektor
- odtwarzacze płyt**
- tuner radiowy
- odtwarzacz plików
- kosnole do gier
- dekodery tv
- przedwzmacniacze gramofonowe
- aktywne suby

*mowa tu o urządzeniach z transformatorem toroidalnym lub EI. Zdarzają się wzmacniacze które mają transformatory impulsowe. W tym przypadku trafiają do grupy B

**w przypadku gdy CD jest wyposażony np. w trafo toroidalne też można by podłączyć pod DC Blokera. Czasem cd mają dwa trafa. Osobny do sekcji analogowej i osobny do cyfrowej. Trafa w cd są zazwyczaj małej mocy i efekty tupu buczenie raczej nie występują więc jak bym podłączył bez blokera.

Gdybym miał zamawiać listwę to bym zamówił : Tab 8 2xDC Bloker 5 filtrowanych + 1 niefiltrowane (lub 4 filtrowane a 2 bez filtrów)
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Małe zakupy. ;-)
775f1e3966dff8c52ce938b6a5e41c59.jpg


Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry