Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

ptaq707

Member
Pilot Magic mają wszystkie. 670 od 671 różni się tylko tym że 670 ma 700 Motion Clarity Index MCI a 671 - 800. Ogólnie pytam który z tych TV jest najlepszy?

nie wiem skad wziales takie informacje. na stronie LG w porownaniu obu TV jedyna roznica to pilot - 670 ma 4 funkcyjny pilot a 671 4 funkcyjny plot premium (cokolwiek to znaczy..). jesli chodzi o MCI to te parametry sa takie same tzn 700. seria LB7 ma 800 MCI.
 

ptaq707

Member
Podzielę się z Wami pewną refleksją, a mianowicie dziś oglądałem 40H6400 od Samsunga i 42LB650 od LG. Na obu leciało to samo. Kolory w zasadzie nie odbiegały od siebie, żółte plansze wyglądały imho identycznie, jednak czarny na Samsungu wyglądał***znacznie lepiej. Kolor ten na Samsungu był po prostu smoliście czarny. Na LG czarny wyglądał***wręcz blado, jakby przez czarny kolor przebijało się***światło i nie chodzi tutaj o cloduing. Miałem wrażenie, że telewizor jest podkręcony na maxymalne podświetlanie. Czarny nie był ciemny, powiedziałbym wręcz, mimo matrycy odbłyskowej, że czarny miał odcień szarości.

Jak rozumiem, Samsung ma VA, a LG IPS?

po 1 - sam odpowiedziales sobie na to pytanie tzn VA i IPS - stad ta roznica..
po 2 - porownanie akurat tych TV jest troche nie trafione moim zdaniem.. tzn dla H6400 konkurent jesli chodzi o cene to LB670/1 (cena obu ok 2300 zl) ;) dla mnie nie ma konkurencji jesli chodzi o LB650V (cena 1850 zl !!!!!) :)
 

ptaq707

Member
ogólnie który jest lepszy po prostu i który jest porównywalny z Samsunga?

Samsung H6400 compare
tu masz porownanie H6400 z LB6300 (ten LG troche sie rozni od 670 ale pewnie niezbyt jesli chodzi o ekran..)

poza tym piszesz zbyt ogolnie.. nie ma OGLONIE lepszego, dla kazdego cos jest wazniejsze i inaczej podchodzi o wyboru TV a przez bedzie kierowal sie innymi kategoriami.
jesli zalezy Ci na jakosci obrazu oraz aktywnym 3D to wez Samsunga, jesli zalezy Ci na Satelicie z TV, pasywnym 3D i nowym systemie webos to wez LG.
o reszte pytaj innych, moze ktos jeszcze cos doda od siebie.. ewentualnie sprecyzuj (okresl sie) pytanie bo ciezko ci doradzic..
 

grzes_k

New member
Podzielę się z Wami pewną refleksją, a mianowicie dziś oglądałem 40H6400 od Samsunga i 42LB650 od LG. Na obu leciało to samo. Kolory w zasadzie nie odbiegały od siebie, żółte plansze wyglądały imho identycznie, jednak czarny na Samsungu wyglądał***znacznie lepiej. Kolor ten na Samsungu był po prostu smoliście czarny. Na LG czarny wyglądał***wręcz blado, jakby przez czarny kolor przebijało się***światło i nie chodzi tutaj o cloduing. Miałem wrażenie, że telewizor jest podkręcony na maxymalne podświetlanie. Czarny nie był ciemny, powiedziałbym wręcz, mimo matrycy odbłyskowej, że czarny miał odcień szarości.

Jak rozumiem, Samsung ma VA, a LG IPS?

Jeżeli oglądałeś w ciemności to może to być różnica matryc VA / IPS. Jeżeli przy oświetleniu różnica była wyraźna, to zapewne kwestia regulacji jasności (nawet maksymalne podświetlenie nie skutkuje takim efektem).
 

laminat2

New member
Nie jestem taki obeznany w tych sprawach jak większość z was i dlatego pytam ogólnie.

A który byście wybrali LA740S czy LB671V?

Nie ma co inwestować w zabytki. WebOS jest na prawdę super aplikacją. Łatwo i ładnie uzyskujesz informację o bieżącym i innym programie (nie mówie o EPG-GIUDE lecz o szybkim info) bierz serię LB. Ja znowu się zastanawiam miedzy 55lb671 a wersją 49 cali 4K z WebOS, nie ma aż tak dużej różnicy cenowej. Matryca wydaje się na oko dużo lepszy obraz. Wiadomo że 3D w fullhd w LG traci na rozdzielczości w 4K nie ma takiego problemu, bo przy 3D ma rozdzielczość fullHD.
 

Andet

New member
Czytałem fora o LG, o Samsungu.
Nastawiłem się na 47LB67*, ale największy dla mnie ból, że jest tylko jeden tuner DVB-T (Samsung ma dwa). Czasem nagrywam coś z DVB-T.
No i wtedy TV mam uziemiony, nic nie obejrzę oprócz tego co nagrywam, to po co nagrywać jak oglądam :)

Można coś robić na TV podczas nagrywania z DVB-T?

I jeszcze jedno, czy można ustawić time-shift żeby włączało się samo po przełączeniu na nowy kanał DVB-T?
Chodzi o to żebym w każdej chwili mógł cofnąć program bez ręcznego aktywowania time-shift za każdym razem gdy zmieniam program DVB-T (nagrywanie w tle).
 
Ostatnia edycja:

laminat2

New member
Podzielę się z Wami pewną refleksją, a mianowicie dziś oglądałem 40H6400 od Samsunga i 42LB650 od LG. Na obu leciało to samo. Kolory w zasadzie nie odbiegały od siebie, żółte plansze wyglądały imho identycznie, jednak czarny na Samsungu wyglądał***znacznie lepiej. Kolor ten na Samsungu był po prostu smoliście czarny. Na LG czarny wyglądał***wręcz blado, jakby przez czarny kolor przebijało się***światło i nie chodzi tutaj o cloduing. Miałem wrażenie, że telewizor jest podkręcony na maxymalne podświetlanie. Czarny nie był ciemny, powiedziałbym wręcz, mimo matrycy odbłyskowej, że czarny miał odcień szarości.

Jak rozumiem, Samsung ma VA, a LG IPS?

To ja podzielę się z tobą też opinią. Byłem ostatnio w sklepie i specjalnie patrzyłem na Samsunga i LG bo kości mnie w samsungu dwa tunery. Owszem czarny nie był tak smolisty ale na samsungu nie było lekko szarych PASÓW na reklamie jaka leciała :shock:. Po prostu ich nie było. Do dało mi do myślenia że w samsungu jest podkręcony fabrycznie na maxa kontrast. Za niewidoczne odcienie szarości Samsungowi dziękuję.
 

Leo55

New member
czesc wszystkim,
no ja dzis zakupilem kolejny 39LB650V - w markecie.
byly 3 sztuki i pierwszy ktory wybralem mial taka sama usterke jak ten co zwrocilem do sklepu internetowego. w markecie niestety nie spradzilem na miejscu bo nie mialem pilota zeby przejsc przez konfiguracje - dopiero w domu okazalo sie ze jest taka sama plama tylko ze troche w innym miejscu :O masakra!
pojechalem zeby zamienic ale nastepnego sprawdzilem jzu na miejscu - dostalem pilota ;) - okazalo sie ze jest wolny od takiej wady wiec wzialem go i jestem mega zadowolony z mojego LB650 :) polecam! (tylko trzeba sprawdzic na miejscu.. ;) ) pozdro.

Witam. mam pytanie odnośnie 39LB650V, jak wygląda kwestia montażu telewizora do uchwytu VESA w rozmiarze 200x200 mm (bo takie mocowanie ma ten telewizor), czy po przykręceniu do tv stopy uchwytu, kwadrat o rozmiarze 200x200 mm nie zasłoni ona wtyczki zasilania i złączy głównych z tyłu telewizora. Widziałem w sklepie modele 42 i 47 cali i w przypadku stopy do nich w rozmiarze 400x400 zasłania ona całkowicie wspomniane oba złącza. W przypadku tych modeli LG nie popisało się i wymaga montażu specjalnego uchwytu 400x400.
Czy w przypadku modelu 39 cali problem ten nie występuje. Pytam, bo mam swój obecny telewizor 37 cali na uchwycie 200x200 i nie chciałbym zmieniać po zakupie 39LB650V obecnego uchwytu na ścianie.

A tak przy okazji, to wyczytałem w necie (hiszpańska strona LG), że model 39LB650V nie ma panelu IPS tylko AMVA firmy AUO. Czy należy się cieszyć czy martwić? Pisałem do polskiego oddziału LG i twierdzą że ma panel IPS.
Znalazłem nawet w necie specyfikację tego panelu - jak poniżej:
LG 39LB650V: AMVA (Acer Unipac Optronics)
model matrycy T390HVJ01.2 - FHD 39" 1920X1080 300CD COLOR 72% 16/9 3000:1 120Hz Inverter N LED 3D(FPR) W/T-Con, 37.32W/32.4W/4.92W, 8bit, 10000K, 178/178, 5.5ms(GTG)LVDS(4ch) AU OPTRONICS CORP.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
laminat2 - paleta kolorów i szarości w LG z matrycą IPS jest znacznie większa niż w SAMSUNGU z uwagi na użytą matrycę. Za to LG ma mniejszy kontrast. Coś za coś:)

Leo55 - nie wiem jak z uchwytem ale jeśli chodzi o matrycę to jest to na 100% AUO. Świeci ładnie. Wiem, bo kupilem Mamie 39LA620 z tą matrycą. Doskonały kontrast i ostrość. Mniejsza paleta barw jak w to w VA. Pokrywa 72% przestrzeni barwowej, a IPS ok. 85 -90%. To widać:)
 

laminat2

New member
Ja jednak poczekam na LC a raczej UC. Jak dla mnie użytkownika DVB-t (głownie) kupowanie TV na kilka lat jak poprzedni z jednym tunerem to cofanie się do tyłu a do tego jeszcze brak jeszcze PIPa skreśliło mój zakup na ten rok. Może za rok LG wróci po rozum i odrobi lekcje od samsunga.

Obecnie mam tuner dvb-t za 100zł który ma dwa tunery i nakrywam i oglądam co chce i kiedy chce.
TAk jak napisał poprzednik po co nagrywać i nie móc oglądać innego muxa to ograniczna ilość kanałów i TV staje się bezużyteczne. CHodzi o to aby nagrać coś co leci równolegle. Np oglądać mecz na jedynce a nagrywać na 2jce. Teraz wykonanie tego manewru na telewizorach LG to NIEMOŻLIWE.

JUż poddałem się i mówię sobie zostawię sobie tuner do nagrywania, ale nowe LG też nei ma PIPA i temat umarł już podwójnie. CZEKAM na poprawkę LG
 

ptaq707

Member
Witam. mam pytanie odnośnie 39LB650V, jak wygląda kwestia montażu telewizora do uchwytu VESA w rozmiarze 200x200 mm (bo takie mocowanie ma ten telewizor), czy po przykręceniu do tv stopy uchwytu, kwadrat o rozmiarze 200x200 mm nie zasłoni ona wtyczki zasilania i złączy głównych z tyłu telewizora. Widziałem w sklepie modele 42 i 47 cali i w przypadku stopy do nich w rozmiarze 400x400 zasłania ona całkowicie wspomniane oba złącza. W przypadku tych modeli LG nie popisało się i wymaga montażu specjalnego uchwytu 400x400.
Czy w przypadku modelu 39 cali problem ten nie występuje. Pytam, bo mam swój obecny telewizor 37 cali na uchwycie 200x200 i nie chciałbym zmieniać po zakupie 39LB650V obecnego uchwytu na ścianie.

A tak przy okazji, to wyczytałem w necie (hiszpańska strona LG), że model 39LB650V nie ma panelu IPS tylko AMVA firmy AUO. Czy należy się cieszyć czy martwić? Pisałem do polskiego oddziału LG i twierdzą że ma panel IPS.
Znalazłem nawet w necie specyfikację tego panelu - jak poniżej:
LG 39LB650V: AMVA (Acer Unipac Optronics)
model matrycy T390HVJ01.2 - FHD 39" 1920X1080 300CD COLOR 72% 16/9 3000:1 120Hz Inverter N LED 3D(FPR) W/T-Con, 37.32W/32.4W/4.92W, 8bit, 10000K, 178/178, 5.5ms(GTG)LVDS(4ch) AU OPTRONICS CORP.

czesc,
przyznam ze zszokowales mnie tymi informacjami - myslalem ze mam matryce od LG - prawda, 39'' troche nietypowa przekatna ale nie spodziewalem sie ze LG nie ma takiego panelu..
patrzac na parametry to niby nieco lepsza od IPSa ale ja sie nie znam - moze niech ktos kto sie zna wypowie sie.. ;)
2014 LG 3D TV MODELLER

co do uchwytu to nie pomoge bo nie mam, uzywam stojaka z zestawu..
 

Leo55

New member
Ale popatrzyć na tył możesz - znajdź cztery otwory na śrubki w kwadracie 20 cm x 20 cm. Sprawdź proszę, bo to ważne dla mnie :)
 

grzes_k

New member
Witam. mam pytanie odnośnie 39LB650V, jak wygląda kwestia montażu telewizora do uchwytu VESA w rozmiarze 200x200 mm (bo takie mocowanie ma ten telewizor), czy po przykręceniu do tv stopy uchwytu, kwadrat o rozmiarze 200x200 mm nie zasłoni ona wtyczki zasilania i złączy głównych z tyłu telewizora. Widziałem w sklepie modele 42 i 47 cali i w przypadku stopy do nich w rozmiarze 400x400 zasłania ona całkowicie wspomniane oba złącza. W przypadku tych modeli LG nie popisało się i wymaga montażu specjalnego uchwytu 400x400.
Czy w przypadku modelu 39 cali problem ten nie występuje. Pytam, bo mam swój obecny telewizor 37 cali na uchwycie 200x200 i nie chciałbym zmieniać po zakupie 39LB650V obecnego uchwytu na ścianie.

A tak przy okazji, to wyczytałem w necie (hiszpańska strona LG), że model 39LB650V nie ma panelu IPS tylko AMVA firmy AUO. Czy należy się cieszyć czy martwić? Pisałem do polskiego oddziału LG i twierdzą że ma panel IPS.
Znalazłem nawet w necie specyfikację tego panelu - jak poniżej:
LG 39LB650V: AMVA (Acer Unipac Optronics)
model matrycy T390HVJ01.2 - FHD 39" 1920X1080 300CD COLOR 72% 16/9 3000:1 120Hz Inverter N LED 3D(FPR) W/T-Con, 37.32W/32.4W/4.92W, 8bit, 10000K, 178/178, 5.5ms(GTG)LVDS(4ch) AU OPTRONICS CORP.

Nie wiem jak jest w 39 cali ale 47lb671 powiesiłem na zwykłym, starym, mocnym uchwycie (poprzedni plazmowy tv miał 600*400). Faktycznie jest blisko zasilanie i antena ale nie zasłania.

A co do matrycy, myślę, że jest IPS - przy pasywnym 3d nie słyszałem o innych, a czy się z tego cieszyć czy nie, nie wiem. Najważniejsze moim zdaniem to sprawdzić czy nie ma wad LCD-eków - np. chmurki, wadliwe piksele.
 

grzes_k

New member
Ja jednak poczekam na LC a raczej UC. Jak dla mnie użytkownika DVB-t (głownie) kupowanie TV na kilka lat jak poprzedni z jednym tunerem to cofanie się do tyłu a do tego jeszcze brak jeszcze PIPa skreśliło mój zakup na ten rok. Może za rok LG wróci po rozum i odrobi lekcje od samsunga.

Obecnie mam tuner dvb-t za 100zł który ma dwa tunery i nakrywam i oglądam co chce i kiedy chce.
TAk jak napisał poprzednik po co nagrywać i nie móc oglądać innego muxa to ograniczna ilość kanałów i TV staje się bezużyteczne. CHodzi o to aby nagrać coś co leci równolegle. Np oglądać mecz na jedynce a nagrywać na 2jce. Teraz wykonanie tego manewru na telewizorach LG to NIEMOŻLIWE.

JUż poddałem się i mówię sobie zostawię sobie tuner do nagrywania, ale nowe LG też nei ma PIPA i temat umarł już podwójnie. CZEKAM na poprawkę LG

Miłość do LG czy alergia na inne :)
Z jednej strony fajnie poczekać, może pojawi się coś nowego, ale może za kolejny rok będzie znów kolejna nowość na widoku? Producenci cały czas kombinują, jak zachęcić do kolejnych zakupów - z tego żyją.
Może się pojawić także sytuacja, że "lobby twórców" doprowadzi do sytuacji, że będziemy mogli nagrywać tylko reklamy ;)
 

ptaq707

Member
Nie wiem jak jest w 39 cali ale 47lb671 powiesiłem na zwykłym, starym, mocnym uchwycie (poprzedni plazmowy tv miał 600*400). Faktycznie jest blisko zasilanie i antena ale nie zasłania.

A co do matrycy, myślę, że jest IPS - przy pasywnym 3d nie słyszałem o innych, a czy się z tego cieszyć czy nie, nie wiem. Najważniejsze moim zdaniem to sprawdzić czy nie ma wad LCD-eków - np. chmurki, wadliwe piksele.

wedle wielu zrodel jedynie 39LB650V z serii LB ma matryce od AUO, Ty w swoim 47LB671 masz matryce od LG - IPS (widze ze chyba nie sprawdziles podanego wyzej przeze mnie linka.. ;) ).

p.s. poczytalem dzis troche o matrycach i ciezko ocenic ktora lepsza (ciekawy link ponizej..)
Matryce MVA, PVA i podobne :: PCLab.pl
 

ktosik

New member
Witam, czy to normalne zjawisko w przypadku LG 47LB650V ? Chodzi głównie o lewy oraz górny róg następnie lewy dolny. Czy to nierównomierne podświetlenie tak powinno wyglądać? Jak to wygląda u was?
Dodam, że na zdjęciu uchwycony po zastopowaniu fragment serialu na ciemniejszym tle
 

Attachments

  • DSC_0091.jpg
    DSC_0091.jpg
    968,5 KB · Wyś: 517

grzes_k

New member
wedle wielu zrodel jedynie 39LB650V z serii LB ma matryce od AUO, Ty w swoim 47LB671 masz matryce od LG - IPS (widze ze chyba nie sprawdziles podanego wyzej przeze mnie linka.. ;) ).

p.s. poczytalem dzis troche o matrycach i ciezko ocenic ktora lepsza (ciekawy link ponizej..)
Matryce MVA, PVA i podobne :: PCLab.pl

Czytałem link od Ciebie, natomiast można również znaleźć mnóstwo linków, że jest IPS (również u źródła - LG). Nie twierdzę, że tak jest na pewno (producent również może popełnić błąd na swojej stronie).
Nie spotkałem się natomiast z 3d pasywnym na matrycy MVA, i stąd moje domysły, że jest IPS (ale może się mylę).
 
Do góry