mitsubishi HC3800

wiatrak

Active member
Bez reklam
A tymczasem niektórzy zgłaszają nieco inne usterki. To na pewno jest DLP, a nie LCD? :shock::shock::shock:
Made in China? :(
black2.jpg

white2.jpg


http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=17653835#post17653835
 

Buti

New member
Więcej minusów niż plusów. Nie kupię tego proja;/ Można się wpakować a szkoda bo lubię dlp i w tej cenie już brak konkurentow.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja jednak bym ryzykował. Ludzie którzy narzekali na problem z samoistnymi wyłączeniami, podkreślali jednocześnie, że obraz jest zajefajny. Wyłączenia się to raczej technicznie prosta rzecz do usunięcia, i dotyczyć będzie tylko pierwszej serii; to zbyt poważna sprawa aby Mitsu zostawiło ją odłogiem. Oczywiście, kupowałbym z możliwością zwrotu, jeśli firmware byłby wczesny to maszynka wróciłaby do sprzedawcy. Albo i nie, może wybrałbym drogę reklamacji w serwisie Mitsu?.

Za to niejednorodność kolorów z powyższych fotek to już dużo bardziej poważna sprawa, ale nie jest szeroko raportowana. Tu już można wtopić, i możliwość zwrotu do sprzedawcy byłaby wskazana.
 

m12

New member
Witam właśnie przymierzam się do tego Mitsubishi ale przed zakupem chętnie bym zobaczył na własne oczy jak on świeci. Czy ktoś się orientuje czy w okolicach trójmiasta jest jakaś firma , która posiada w ofercie HC 3800 i można go zobaczyć w akcji?
 

ziut

New member
ja sie pytam co za durny japonczyk wymyslil taki duzy offset przy HC3800 :confused: juz sie zdecydowalem na mitsu ale widze ze nie dam rady go podwiesic pod sufitem bo nie zejde az tak nisko z ekranem :/
Jesli nie HC3800 to co? HD 20, TW2900??? w cenie 5200 chyba nie ma lepszego proja niz ten mitsu ...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Japończycy nie są durni. Po prostu mają inne spojrzenie na sprawy. Gdybyś też miał skośne oczy, to byś to zrozumiał... ;)

P.P. Mam nadzieję, że żaden Japończyk tego nie czyta i się nie obrazi... :)
 

Buti

New member
Tak sobie myślę, czy warto HC3800 kupić wiedząc, że przez najbliższy rok i tak głownie odtwarzanym materiałem będzie w moim przypadku dvd. Może lepiej kupić jakiegoś "niebieskiego ryjka" by poprawić skalowanie sd. Tylko obawiam się, że miałbym wtedy ochotę na drogie filmy hd echh. Za rok lub dwa sytuacja bedzie latwiesza ... tak myślę.
 

ziut

New member
wiatrak napisał:
Japończycy nie są durni. Po prostu mają inne spojrzenie na sprawy. Gdybyś też miał skośne oczy, to byś to zrozumiał... ;)
ja nie pisalem o calym narodzie :p ale ogolnie normalni to oni nie sa - vide teleturnieje, metro, swieto penisa itp:
http://www.youtube.com/watch?v=71jVk3Gm-Xg
http://www.youtube.com/watch?v=U3IHFQLw-Gc
http://www.youtube.com/watch?v=tTJXX7aY8YA
http://www.youtube.com/watch?v=_sEUwV_jYcI
http://www.youtube.com/watch?v=-8qiW4LunbU

http://img.youtube.com/vi/prLT9mULJZM/0.jpg
http://plotek.files.wordpress.com/2009/04/participants_carry.jpg
 

vectrako

Member
Mitsubishi HC3800

Witam

Myslę, że do trzech razy sztuka i teraz bedzie wszystko ok z moim mitsu. Dostałem właśnie kilka dni temu następny egzemplarz projektora już z poprawionym softem nr 3.0 wcześniej był 1.0. Testuje od piątku i narazie wszystko super.
Muszę pochwalić sklep AVnet za sprawną i szybką obsługę ,bardzo profesjonalne podejście do transakcji oraz komunikatywność najwyższego formatu. Dzięki Panu Arturowi Gilowi mogę sie cieszyć projektorem w świeta:D
Tym którzy sie zastanawiają nad zakupem mogę z czystym sumieniem polecić ten projektor oraz sklep, w którym kupowałem.

Pozdrawiam
 

Buti

New member
Ja już miałem sie zdecydować a zacząłem po opiniach w necie się zastanawiać i tak zwlekałem, że wydałem połowę jego wartości i już kasy ni ma;)

"Gdybyś też miał skośne oczy, to byś to zrozumiał... :wink:"
Jest jakaś korelacja między skośnymi oczami a ofsetem?

Ja coś czuję, że nawet gdybym miał 10000zł na proja to po zakupie nie spałbym spokojnie mając wyrzuty, że wydałem kasę na proja, który i tak ma pewnie jakieś swoje wady... myśle o tw5000 lub sanyo z3000.
 
Ostatnia edycja:

vectrako

Member
Mitsubishi HC3800

Witam
Tak jak pisałem wczesniej reguła do trzech razy sztuka sie sprawdza i mój trzeci mitsu z nowym softem 3.0 chodzi bez zastrzeżeń;)
Wczoraj zamontowałem go przy suficie, poniewaz wczesniej miałem go usytuowanego na paru grubych ksiazkach na podłodze, co nie było wygodnym rązwiazaniem.
Po przejsciu na montaż sufitowy zauważyłem,że spadł mi nieco kontrast i czerń.
Projektor został cofniety w stosunku do ekranu o 1 metr do tyłu, czy to moze miec wpływ na pogorszenie kontrastu, czy moze to ,ze mam białe ściany i teraz jak jest przy suficie to wiecej światła sie od nich odbija?
Proszę o porade bardziej doswiadczonych kolegów co jest głowną przyczyną pogorszenia obrazy, czy jest to zwiekszenie dystansu od ekranu, czy wiecej swiatła odbitego od białych ścian.
Zastanawiam sie czy nie powrócic do poprzedniej podłogowej instalacji:sad:
Pozdrawiam
 

profitgw

Member
Podejrzewam,że aby zmieścić się w swoim ekranie musiałeś wraz ze wzrostem odległości projekcji zmniejszyć zoom.Wprowadź poprzednie i obecne dane dotyczące odłegłości projekcji i wartości zoomu do kalkulatora projekcji dla HC3800.Zobaczysz jaki to miało wpływ na jasność podaną w fl .Moim zdaniem wydłużenia odległości od ekranu(co skutkuje zmniejszeniem jasności) nie zrekompensowałeś zmniejszeniem zoomu(co skutkuje zwiększeniem jasności).Jasność spadła więc około 10%.Poniważ projektor sam w sobie nie świeci na czarno a w twoim przypadku emituje mniej światła może to skutkować spadkiem kontrastu,ponieważ kontrast to współczynnik określający różnicę pomiędzy jasnością najciemniejszego i najjaśniejszego punktu na wyświetlaczu.Oprócz samej jasności projektora bardzo ważny jest wpływ koloru ścian i sufitu na kontrastowość obrazu.Podwieszając projektor pod białym sufitem należało zadbać aby górna krawędź ekranu była conajmniej około 80-90 cm poniżej krawędzi sufitu.W przeciwnym przypadku następuje drastyczny spadek kontrastu.
 

vectrako

Member
Podejrzewam,że aby zmieścić się w swoim ekranie musiałeś wraz ze wzrostem odległości projekcji zmniejszyć zoom.Wprowadź poprzednie i obecne dane dotyczące odłegłości projekcji i wartości zoomu do kalkulatora projekcji dla HC3800.Zobaczysz jaki to miało wpływ na jasność podaną w fl .Moim zdaniem wydłużenia odległości od ekranu(co skutkuje zmniejszeniem jasności) nie zrekompensowałeś zmniejszeniem zoomu(co skutkuje zwiększeniem jasności).Jasność spadła więc około 10%.Poniważ projektor sam w sobie nie świeci na czarno a w twoim przypadku emituje mniej światła może to skutkować spadkiem kontrastu,ponieważ kontrast to współczynnik określający różnicę pomiędzy jasnością najciemniejszego i najjaśniejszego punktu na wyświetlaczu.Oprócz samej jasności projektora bardzo ważny jest wpływ koloru ścian i sufitu na kontrastowość obrazu.Podwieszając projektor pod białym sufitem należało zadbać aby górna krawędź ekranu była conajmniej około 80-90 cm poniżej krawędzi sufitu.W przeciwnym przypadku następuje drastyczny spadek kontrastu.

Witam
Dzieki za odpowiedź. Sprawdzałem w kalkulatorze i przy mojeje wielkości ekranu 230x129 ekran szary i cofając sie do tyłu o 1m czyli w moim przypadku jest to 4,20 m , straciłem z jasności 10 nits.
Mierzyłem odległośc od sufitu i miałem 62 cm do górnej krawędzi ekranu. Miałem jeszcze zapas i rozwinałem ekran do samego spodu, zyskujac jeszcze 12 cm. Teraz mam w sumie 74 cm i musze przyznac, ze pomogło troche te 12 cm. Tak wiec głowną przyczyną spadku kontrastu w moim przypadku sa białe sciany.
Trzeba bedzie pomysleć o pomalowaniu ścian na ciemniejszy kolor i to powinno jeszcze pomóc.
Pozdrawiam
 

BoDeX

New member
Podwieszając projektor pod białym sufitem należało zadbać aby górna krawędź ekranu była conajmniej około 80-90 cm poniżej krawędzi sufitu.W przeciwnym przypadku następuje drastyczny spadek kontrastu.


Tyle tylko, że w przypadku ekranu np. 120" ( wysokość 165 cm netto + bordery i kaseta = 190 cm ) pozostaje tulko 70 cm. pod ekranem na szafkę, głośnik ... nie jest
prosto. Dla DLP minimalny offset to 24 cm od sufitu (Optoma HD20) i naprawdę ciężko się w tym wyrobić, a inne DLP mają jeszcze większy offset ....
 

BoDeX

New member
Za te pieniądze ( 945$ ) nic lepszego nie znajdziesz . Z700 nie widziałem, ale OPTOMA świeci bardzo, bardzo przyzwoicie ...
 

Buti

New member
...na allegro jeszcze kilka stówek taniej...
Czyżby się nie sprzedawał przy swojej dotychczasowej cenie? W sumie na budżetowe mitsu powinna być bardziej atrakcyjna cena.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Bo ja wiem czy to kwestia nie sprzedawania się? Złoty się nieco umocnił, a i za granicą cena też spadła, startowali od 1500 EUR a teraz jest od 1200... W USA jeśli się nie mylę 1200 USD z zapasową lampą.
 
Do góry