mitsubishi HC3800

SeboZakret

New member
A czy ktoś może spotkał się już z jakąś recenzją porównawczą bo w tej klasie cenowej interesuje mnie Epson TW2900 ale to jest 3LCD natomiast ten Mitsu jest też FullHD a jest DLP i się zastanawiam czy będzie powalająco duża różnica w jakości obrazu - szczególnie czerni miedzy nimi.
 

vectrako

Member
Mitsubishi HC3800, jaki ekran?

Witam ponownie

Juz niedługo przyjdzie projektor Mitsu HC3800, a ja jeszcze nie zdecydowałem jaki ekran. Doszedł jeszcze jeden mieszczący sie w cenie firmy Kraftmann. Prosze o pomoc w wyborze sposród tych poniższych, który bedzie najlepszy i czy dobry bedzie matt grey zamiast mat white.
Pomieszczenie mam z jasnymi ścianami i nie jest doskonale zaciemnione, chyba że wieczorem, odległośc od ekranu ok. 4m. Może jakis inny w podobnej cenie?

1. AVTek Cinema PRO 240 Matt Grey
2. Taga Amber 234x132 Matt Grey
3. Kraftmann 240 cm MattGrey HD

Pozdrawiam;)
 

krugerandek

New member
Witam
Ja wybralem Kraftmana dzis go sobie zainstalowalem (205x115) Mistu bede mial 12 .11 .Byl w dobrej cenie wybralem wersje BusinessClassHD niezle wyglada cicho sie rozwija zobaczymy jak bedzie sie na nim prezentowal material hd:)
 

vectrako

Member
krugerandek napisał:
Witam
Ja wybralem Kraftmana dzis go sobie zainstalowalem (205x115) Mistu bede mial 12 .11 .Byl w dobrej cenie wybralem wersje BusinessClassHD niezle wyglada cicho sie rozwija zobaczymy jak bedzie sie na nim prezentowal material hd:)

Witam
Ja też bede miał Mitsu koło tej daty, pewnie zamówlismy w tej samej firmie;) .Ten ekran co Ty zamówiłeś jest ok, ale niestety przekroczyłem budżet i nie stac mnie na niego, chyba ,ze masz dojście do nich w dobrej cenie to sie pochwal za ile kupiłeś? Czy kupiłeś Matt White czy Matt Grey?
Pozdrawiam
 

krugerandek

New member
Kupilem bialy ale okazalo sie ze niema bordera 40cm(a taki potrzebuje) wymieniam na szary , zaplacilem 1,4k.Proj zamowiony w AvNet-pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

vectrako

Member
Mitsubishi HC3800, jaki ekran?

krugerandek napisał:
Kupilem bialy ale okazalo sie ze niema bordera 40cm(a taki potrzebuje) wymieniam na szary , zaplacilem 1,4k.Proj zamowiony w AvNet-pozdrawiam

Witam
Ja też mysle o takim ekranie z borderem ok 65 cm. Dlaczego chcesz zmienić z matt white na matt grey? Myslisz, ze biały bedzie za jasny do naszego Mitsu? Niektórzy piszą na forum, że jak sie ogląda w trybie eco, a tak myśle oglądać, oraz z biegiem czasu jak sie lampa wyświeci, to wtedy matt grey może byc za ciemny, dlatego ja juz sam nie wiem jaki brać;) .Z drugiej strony matt grey daje ponoć lepszą czerń i kontrast. Najlepiej byłoby przetestować obydwa, ale nie mam takiej możliwości.
Pozdrawiam
 

krugerandek

New member
Zamieniam tylko z powodu braku bialego z borderem 40cm,Krafftman robi biale z borderem 20cm(o czym p-rzekonalem sie po montazu- niedogadane ze sprzedawca) -pozdro
 

vectrako

Member
krugerandek napisał:
Projektor mam od wtorku narazie testuje:cool:

Witam
Ja swojego dostałem w piątek. Moja radość nie trwała długo, ponieważ dostałem chyba wadliwy egzemplarz. W czasie projekcji w pierwszy dzień projektor sam sie wyłaczył, myślałem,że może cos na pilocie przypadkowo wyłaczyłem. Wczoraj oglądałem film i w trakcie filmu wyłaczył mi sie 5-6 razy. Nie wiem, bo to jest mój pierwszy projektor, ale mysle,że tak nie powinno być.Potestuje jeszcze dzisiaj, ale jak bedzie tak samo to go odeśle i niech mi przyslą inny.
Jak u Ciebie sie sprawuje, wszystko ok? Jak sobie radzi na ekranie matt grey? Ja testowałem na pożyczonym ekranie matt white i powiem,że obraz super, ale mam białe ściany i troche mi sie odbija od nich.Dlatego zastanawiam się czy nie kupić matt grey.Jaki masz duży ekran i z jakiej odległości ogladasz?
Pozdrawiam
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Żeby było gorzej, dostałeś egzemplarz z felernej serii. Na AVS Forum kilku gości ma takie same objawy. Gdybanie wskazuje na możliwość nieprawidłowego działania czujnika zamknięcia pokrywy od lampy.

Jak masz zainstalowany projektor? Stoi sobie na stoliku czy jest podwieszony do sufitu? Jak świecą kontrolki na projektorze przy takim samoistnym wyłączeniu się maszynki?
 

vectrako

Member
Mitsu Hc3800

Witam
To mnie pocieszyłeś.Projektor stoi na stoliku.Kontrolki dokładnie nie pamietam bo to było wczoraj ,ale jedna swieci a druga miga dopóki sie nie wystudzi i nie przestaną sie krecić wentylatory.Wtedy druga migajaca gasnie i przechodzi w stan stanby.Wtedy moge go z powrotem uruchomić.
Myślisz,że cała dostawa w sklepie może byc taka sama i wymiana na inny egzemplarz nic nie zmieni?
Pozdrawiam
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Niestety, istnieje taka ewentualność... :( Oczywiście w nieco dłuższej perspektywie dostaniesz sprawny projektor, tyle że może będzie trza nieco poczekać. Zresztą może być i tak, że producent stanie na głowie aby jak najszybciej takie egzemplarze wymienić i nie będzie tak źle?

Tu masz sekwencję świecenia kontrolek dla jednego z przypadków wyłączania się maszynki:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showpost.php?p=17517630&postcount=658
 

krugerandek

New member
Witam
Moj narazie ok (42h wyswiecone) Sciany mam pomaranczowe ogladam 92 cale z ok 4m. Kurcze zmartwiles mnie ze cos nie tak z Twoim projem- moze w menu zobacz jest tam zakladka auto power(cos tam moze masz zle)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Auto power off dotyczy sytuacji gdy nic nie wyświetlasz, czyli gdy brak sygnału na aktywnym wejściu video. Jeśli 42 godziny nie było problemu to raczej nie masz co się martwić, samoczynne wyłączanie się następowało bardzo szybko.

edit:

Jeden gość na razie poradził sobie z problemem, ale za krótko testował aby jednoznacznie coś stwierdzić:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=17537213#post17537213
Zdemontował i zamontował z powrotme lampę, nieco mocniej dokręcając mocujące ją wkręty, niż było to zrobione fabrycznie. Drugi kruczek to przełączenie trybu video na 60Hz z 24p. Jedna z tych rzeczy pozwoliła na obejrzenia dwóch filmów pod rząd, 3,5h.
 
Ostatnia edycja:

vectrako

Member
Mitsubishi HC3800

Witam

Odesłałem wadliwy projektor do sklepu. Wczoraj dostałem drugi nowy egzemplarz. Wczoraj seans 5 godzin i wszystko w porządku. Dzisiaj juz 2 godziny i nie było żadnego wyłączenia. Mysle , że ten bedzie ok;)

Pozdrawiam
 

profitgw

Member
vectrako napisał:
Witam

Odesłałem wadliwy projektor do sklepu. Wczoraj dostałem drugi nowy egzemplarz. Wczoraj seans 5 godzin i wszystko w porządku. Dzisiaj juz 2 godziny i nie było żadnego wyłączenia. Mysle , że ten bedzie ok;)

Pozdrawiam
Czy mógłbyś zdradzić nazwę sklepu w którym zakupiłeś Mitsu.Napisz też jakie są pierwsze wrażenia z projekcji.
 

vectrako

Member
Mitsubishi HC3800

profitgw napisał:
Czy mógłbyś zdradzić nazwę sklepu w którym zakupiłeś Mitsu.Napisz też jakie są pierwsze wrażenia z projekcji.

Witam

Projektor kupiłem w tym sklepie
projektor-ag.pl
Jeżeli chodzi o moje wrazenia, to jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru, obraz jest super. Czerń jest bardzo dobra. Ogladam na ekranie matt grey. Trudno porównac mi go do innych, ponieważ jest to mój pierwszy projektor.

Pozdrawiam
 
Do góry