Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

bluray

Banned
Testowałem zapis na BD z plików mkv.
Mam kilka fajnych mkv po 13-15 BG.
Jest prawie OK. PS3 to ładnie odtwarza z dd 5.1.

Prawie bo kinowy format jest na górze ekranu.
[1]
Co trzeba nacisnąć, żeby był na środku ?
[2]
Czy dts jest obsługiwany ?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Teraz z tym nie będzie problemu. Przycisk Uncrop znajduje się w oknie Właściwości tytułu obok przycisku OK. Otwiera się wówczas okno z ustawieniami jak w załączeniu.
Jeżeli chodzi o DTS to nie interesowałem się tym. Jeżeli masz film, to poprostu sprawdź

Uncrop.jpg
 
Ostatnia edycja:

deank

New member
About joining these mts files in mkv...
There seems to be a problem, because I noticed frame-rate difference and audio-async after 99999.mkv is converted to avchd structure, so I tested this:

1) Load a folder with 5 MTS files (23.976fps)
2) Got a 99999.mkv and processed it
3) The output was reported to have 23.810 fps.

I made a small change in multiAVCHD, so it will force the original framerate, but not the one that mkvmerge/tsdemux set (incorrectly). I don't know if it is related to macro-blocks with m2ts playback or 'no-video-at-all'. I'll test it in a bit.

You can update with multiUPDATE (if your multiAVCHD doesn't update by itself to 640+ again).

Another fix for movie-duration... It was sometimes rounded to a 'minute', not showing actual duration (difference 10-40 seconds).
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Po powtórnej aktualizacji do 640+ i małyej próbie, u mnie nadal 'no-video-at-all' only audio.
Ciekawe, jak to wygląda u ciebie aktualnie? Mamy czas, więc spokojnie - czuję, że sukces jest bliski. Najważniejsze, że jest już jakiś trop.
 

deank

New member
I just created a compilation and it all works as expected.

1) Loaded a folder from PAL Panasonic camcoder (4 mts -> resulted in 4 chapters) - 1440x1080i 25.000fps
2) Loaded a folder from NTSC Panasonic camcoder - 1440x1080i - 29.970fps


Created a compilation and tested it.

Both folders show and play perfectly. Join points are smooth and there is no audio/video problems/artifacts.

Kod:
[14:55:41] Log started for multiAVCHD  v3.0 (build 640) 
[14:55:41] Selected output mode for: Playstation 3 (USB/SDHC/MS)

[14:55:41] Processing 2 titles...
[14:55:41] Temp folder does not exist. Set to D:\_TEMP.
[14:55:41] Processing (C:\Users\Dean Kasabow\Desktop\SD_TEST\PANASONIC_NEW\PRIVATE\AVCHD\BDMV\STREAM\99999.mkv)...
[14:55:41] Detected frame reference count: 2 (max:5).
[14:55:41] Detected video: ID#1:V_MPEG4/ISO/AVC 1440x1080, fps=25.000, ref=2
[14:55:41] Detected display AR: 1920x1080 (AR:1.78)
[14:55:41] Detected audio: ID#2:A_AC3 (48000Hz 6ch) Language: und
[14:55:41] Added audio: A_AC3, "C:\Users\Dean Kasabow\Desktop\SD_TEST\PANASONIC_NEW\PRIVATE\AVCHD\BDMV\STREAM\99999.mkv", track=2, lang=und, timeshift=-80ms
[14:55:41] M2TS stream split set at 4000MiB...
[14:55:41] Creating clip and playlist info (tsMuxeR)...

[14:55:46] Setting vertical resolution value (1080i).
[14:55:46] Media transfer: 00000 -> 00000.m2ts
[14:55:46] Processing playlist...
[14:55:46] Title #1 added: "99999"
[14:55:46] Verifying title...
[14:55:51] Title has: 1 audio tracks and 0 subtitle tracks

[14:55:51] Processing (C:\Users\Dean Kasabow\Desktop\SD_TEST\PANASONIC\PRIVATE\AVCHD\BDMV\STREAM\99999.mkv)...
[14:55:51] Detected frame reference count: 2 (max:5).
[14:55:51] Detected video: ID#1:V_MPEG4/ISO/AVC 1440x1080, fps=29.970, ref=2
[14:55:51] Detected display AR: 1920x1080 (AR:1.78)
[14:55:51] Detected audio: ID#2:A_AC3 (48000Hz 6ch) Language: und
[14:55:51] Added audio: A_AC3, "C:\Users\Dean Kasabow\Desktop\SD_TEST\PANASONIC\PRIVATE\AVCHD\BDMV\STREAM\99999.mkv", track=2, lang=und, timeshift=-66ms
[14:55:51] M2TS stream split set at 4000MiB...
[14:55:51] Creating clip and playlist info (tsMuxeR)...

[14:55:58] Setting vertical resolution value (1080i).
[14:55:58] Media transfer: 00000 -> 00001.m2ts
[14:55:58] Processing playlist...
[14:55:58] Title #2 added: "99999"
[14:55:58] Verifying title...
[14:56:02] Title has: 1 audio tracks and 0 subtitle tracks

[14:56:02] Preparing authoring information...
[14:56:02] Creating PAL top menu.
[14:56:02] Authoring menu (PAL).
[14:56:05] Creating menu backgrounds for 2 titles (SLI)...
[14:56:05] Trying to use Directshow first...
[14:56:29] Creating video backgrounds for SLI menu completed.

[14:56:31] Compiling menu pages...
[14:56:42] Authoring custom menu completed.
[14:56:42] Setting menu for 2 titles...
[14:56:42] Go to menu after last title.
[14:56:42] Setting menu properties...
[14:56:42] Processing clip (CPI/CLPI) files...
[14:56:42] Completed.
[14:56:42] Renaming files to FAT compatible 8.3 filenames...
[14:56:42] Done!

[14:56:44] Saving multiAVCHD quick-load project (mpf):
[14:56:44] D:\multiAVCHD\AVCHD_SD1440\multiAVCHD.mpf (OK!)

[14:56:44] D:\multiAVCHD\AVCHD_SD1440 folder created!
[14:56:44] Rename D:\multiAVCHD\AVCHD_SD1440 to AVCHD and copy it to root of USB drive or USB disk.
[14:56:44] You may now remove temp folder (D:\_TEMP\).
[14:56:44] Your compilation contains 0hrs 0min 59sec of video material.

[14:56:44] multiAVCHD finished in 62 seconds (00:01:02)!

[14:56:44] End of log.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli u ciebie dobrze funkcjionuje, to gdzie indziej też musi. Można więc mówić o sukcesie, a więc: Gratulacje. Program w tym momencie staje się więc samodzielnym programem edycyjno-authoringowym dla wszelkich nośników, formatów i playerów. Ostatnio dostali prezent miłośnicy filmów .mkv w postaci Uncrop i także my, miłośnicy własnego HD, dostaliśmy istotne narzędzie edycyjne.Wielkie Dzięki!
Pozdrowienia.
 

deank

New member
Well... thanks, but... No, it is not working in Playstation3.

No video in AVCHD mode and distorted/macroblocks in XMB file mode.

It works fine in Nero and Arcsoft TMT. I'll try to find out what is wrong.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Może to zabrzmi brutalnie, ale dla mnie to jest dobra wiadomość, że moje problemy są też twoimi - mogę więc być spokojny o finał. To tylko kwestia czasu. Tego jestem pewien!
 

deank

New member
I think the problem is with key-int and GOP size or something that gets changed in the h.264 stream (changed by tsdemux or mkvmerge)...

A small test I did - played these mts files via XMB and for the ntsc one (29.970) - each 15th frame is okay so each second there are only 2 frames without macroblock distortion. The same for 25.000 - each 12th frame is okay.

I wonder if eac3to can join these mts files... :hmm:
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
A gdyby tak powrócić do przekształcania n playlist dla n plików .m2ts/.mts, do jednej playlisty i nie zmieniać samych plików? Ja wiem, że czasem to, co wydaje się proste, takim być nie musi, ale może warto rozważyć taką ewentualność? Zamiast..
 
Ostatnia edycja:

deank

New member
I think tsdemux is not a bad idea... still, before giving up on it I tried to use it's output (h264+ac3) directly, without parsing it to mkvmerge and now it works fine in Playstation 3.

I can't know for sure if the audio is okay, but I think it is. I'll post a small update later so you can test to see if audio is okay.
 

deank

New member
Ok, please try again with build 642.

I completely rewrote the import. To use the chapters you need to open title-properties, click the external chapter file and click "use".

No preview will be available, because joined mtss are imported as elementary streams: 264+ac3+txt (xml chapters). One audio track (ac3 only) supported. It should work for camcoders.

Dean
 
Ostatnia edycja:

deank

New member
Ok :) That's nice. Just test it with longer segments to see if audio is okay.

THERE IS A MAJOR PROBLEM IN BUILD 641 (and partially in 642) so all builds < 643 are disabled.

Please use multiUPDATE or better download the complete package.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Zrobiłem taki dość ekstremalny test (jeszcze dla 642), jeżeli chodzi o ilość łączonych plików. Nie sądzę, aby w rzeczywistości była potrzeba łączenia tak dużej ilości plików (164 i ok.39 min), ale to dla tesu. Wszystko przebiegło bezbłędnie i cała struktura ładnie się odtwarza w PS3 (pełny plik LOG w załączeniu). Synchronizacja AV dobra, no może w końcoewj części filmu występuje maleńkie przesunięcie - charakter filmu jednak nie umożliwiał mi pełną ocenę zgodności AV. Pod tym kątem będę jeszcze testował inną strukturę ze specjalnie dobranymi plikami muzyczno-wokalnymi w końcowej części.
Moje ogólne sugestie:
1. Byłoby dobrze, aby w czasie łączenia poszczególnych plików tworzony był plik tekstowy z zarejstrowanymi czasami punktów łączenia. Taki plik można byłoby wykorzystać do definiowania rozdziałów - co np dla utworów muzycznych (ale nie tylko) jest dość istotne, aby móc się szybko przemieszczać do kolejnych pozycji.
2. Ponieważ w poprzedniej wersji łączenia otrzymywaliśmy plik 99999.mkv, który się nadawał bezpośrednio do odtwarzania przez USB w TV Samsung, wartałoby utrzymać taką opcję. TV Samsung stają się coraz bardziej popularne (w USA już dominują na ryku), więc wielu posiadaczy kamer AVCHD i takich TV będzie zainteresowanych taką opcją. Po zapytaniu czy łączyć pliki, byłoby następne pytanie np: to .m2ts/.mts or .mkv?( lub coś w tym rodzaju)
3. Program multiAVCHD ciągle się rozwija i byłoby dobrze udostępniać uzupełnienie (jako odrębny plik w stosunku do istniejącego) pliku językowego multiAVCHD.hins. W takim przypadku łatwo byłoby aktualizować wszystkie napisy w interfejsie.
View attachment Log 164 files.txt
 

nagdob

Member
Bez reklam
Coś jest nie tak przy uruchamianiu multiAVCHD.
Otrzymuję taki komunikat: (RT) Your version has expired! (multiAVCHD@deanBG.com for more info) - Line 5809
Jak wyłączę internet to program uruchamia się normalnie, ale oczywiście w wersji 640.

Ponadto informuję wszystkich, że problem odtwarzania danego pliku .m2ts w zakładce „Edytor” (chodzi mi o to, że jak kliknę na obraz to powinien się odtwarzać w osobnym oknie) nie zależy od żadnych codeków (wystarczy k-lite codek pack). Sprawdziłem to empirycznie tzn. jak zaimportuję do multiAVCHD plik .m2ts z kamery Sony to jest źle (odtwarzany jest tylko dźwięk). Natomiast jak zaimportuję plik .m2ts z aparatu Foto Panasonica (DMC-FT1) to jest ok. Uruchamia się Mplayer i zarówno obraz jak i dźwięk są odtwarzane.
Ale jak utworzę strukturę AVCHD z plików .m2ts Panasonica i odtwarzam ją programem Power DVD 9 to nie można podglądnąć ani daty ani czasu nagrań. Widać coś za coś, ale dlaczego?
 

gaspar

New member
Pobierz pełną wersję 7z multiAVCHD i nadpisz stare pliki.

Co do nowych funkcji łączenia - sprawdziłem u siebie strukturę 23 klipów, długość między 5-30 minut. Nie stwierdziłem asynchronizacji AV. Super!
 

freon

New member
Podajcie proszę link, skąd można pobierać aktualne wersje multiAVCHD.
POdobnie jak mój poprzednik - ver 640 nie chce się uruchamiac przy połączeniu z internetem

Pozdr
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Wykonałem jeszcze jeden test pod kątem synchronizacji AV. Do poprzednich 164 plików .m2ts dołożyłem na końcu jeszcze 3 pliki video o charakterze wokalno-muzycznym. Kompilacja w multiAVCHD build 643 oczywiście przebiegła bezproblemowo. Cała struktura obejmująca godzinny film, w PS3 odtwarza się pięknie. Aby wizualnie ocenić synchronizację uruchomiłem odtwarzanie samego pliku video z folderu STREAM, bo tu mogłem szybko przejść do odtwarzania końca pliku (poprzez szybkie przewinięcie) i dało się zauważyć pewne przesunięcie AV. Aby ocenić wielkość tego przesunięcia, wczytałem cały plik do programu NLE i rozciągnąłem skalę czasu. Na podstawie podglądu obrazu, mogłem precyzyjnie ocenić położenie granicy dwóch plików. Na dołączonym ekranie położenie to wyznacza wskaźnik czasu (suwak). Natomiast przynależna granica dźwięku, pokazana jest strzałką (kursorem). Skala czasowa pozwala określić wielkość tego przesunięcia. W 57-mej minucie odtwarzania filmu, to przesunięcie wynosi nieco mniej niż sekunda. Uważam, że jest to dobry wynik, bo przecież nikt nie będzie aż tylu plików, łączył w jeden tytuł. Z mojego doświadczenia przyjmuję, że wystarczające jest łączenie max. 30, 40 plików. Im mamy dłuższe ujęcia filmowe, to oczywiście będziemy tym mniejszą ilość plików skłonni łączyć. Przy bardzo krótkich ujęciach (których z różnych powodów powinniśmy unikać) można zawsze łączenie rozłożyć sobie na etapy, tzn najpierw połączyć w kilku grupach, a później pliki z tych grup połączyć dopiero w całość - ale nie sądzę, aby aż do tego trzeba się było uciekać. W większości przypadków w filmach nawet nie ma jakiegoś odniesienia, aby zauważyć nawet większe przesunięcia.
Myślę więc, że zrealizowana przez Deana metoda łączenia plików, znajdzie szerokie zastosowanie, bo jest przy tym poprostu wygodna.

synchro AV.jpg
 
Do góry