Manta Emperor Hybrid DVBT05

badmoon

New member
...
Edit
CS_rev0.2.1a_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II
CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II
HiMedia_HD600_FW_1.0.4.21_for_Egreat_RTD1185_CS_rev0.2.3_VNreMod

sprawdziłem ten softy i też bez reakcji na pilota Himedia 600

Tak sądzę, że skoro soft pochodzi od HD600, a jest przeznaczony dla Egreat, to będzie działać pilot od tego drugiego. Zapewne kody są podmienione przez irfake i trzeba użyć kodów dla Manty, które podałem chyba na 4 czy 5 stronie (nie ma tam na razie zczytanych kodów dla przycisków numerycznych).
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
CS_r0.1.4_Xtreamer_SW2_3.0.12_for_EG-R1-II

Troszkę się rozpędza temat. Nie wiem czy wcześniej było ale też działałem od wczoraj na: CS_r0.1.4_Xtreamer_SW2_3.0.12_for_EG-R1-II
FW wchodzi i działa. Jest tylko problem z POWER OFF na pilocie.
Niestety nie ma DVBT ale za to bez problemu tam miałem pilot od Himedia!
 

badmoon

New member
PANOWIE SUKCES :)
FW : CS_rev0.2.1a_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II

Działa DVBT ...
Chyba mój faworyt. Zapraszam do testów - na własną odpowiedzialność :)
...

To może metodą reverse engineering :) porównamy ten soft z softem, który nie ma DVB-T i wybadamy czego dokładnie brakuje i nauczymy się to dokładać do softów okrojonych z DVB-T? W końcu nie modują tego ludzie od Realteka, więc powinno to być do zrobienia i przez nas ;)
 

jbrach

New member
To ja mam taką prośbę : da się zainstalować te XliveCZ z softu himedia ? lub reszte skryptów z softu extreamer ? Czekam na dongla wifi wiec za bardzo nie moge testować sieci i telnetu :-(
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
To ja mam taką prośbę : da się zainstalować te XliveCZ z softu himedia ? lub reszte skryptów z softu extreamer ? Czekam na dongla wifi wiec za bardzo nie moge testować sieci i telnetu :-(
Ja w sofcie CS_r0.1.4_Xtreamer_SW2_3.0.12_for_EG-R1-II zainstalowałem XliveCZ na Mancie. Ale jak to zrobić na Himedia? Tu troszkę inaczej.
Musze powiedzieć że CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II jest na 'bogato' zrobiony.
Nawet font systemowy (do menu) można sobie wybrać. Save'y ustawień. Dużo IMSów i to nie-chińskich. Trudno na raz wszystko przejrzeć.
 

jbrach

New member
Ja w sofcie CS_r0.1.4_Xtreamer_SW2_3.0.12_for_EG-R1-II zainstalowałem XliveCZ na Mancie. Ale jak to zrobić na Himedia? Tu troszkę inaczej.
Musze powiedzieć że CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II jest na 'bogato' zrobiony.
Nawet font systemowy (do menu) można sobie wybrać. Save'y ustawień. Dużo IMSów i to nie-chińskich. Trudno na raz wszystko przejrzeć.
no właśnie jak by udało sie odpalić to na himedia było by na bogato bo jakoś mi ten xtreamer nie podchodzi . Widze ,że do hd900 tego xlivecz dorzucili ,ale do hd600 nie moge nic wygrzebać :(
 

_Luky_

New member
no właśnie jak by udało sie odpalić to na himedia było by na bogato bo jakoś mi ten xtreamer nie podchodzi . Widze ,że do hd900 tego xlivecz dorzucili ,ale do hd600 nie moge nic wygrzebać :(
Zobacz może tu [PlayOn!X] - w FW jest dużo elementów z tej strony - zwłaszcza gui web.
Ja mam do sprawdzenia jutro ze 4 FW. Wybieram któryś (chyba ten ostatni) i trzeba mapować pilota. Co wy na to ?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Jestem za tym ,aby wybrać ten jedyny i skupić się nad nim ;) . Powinniśmy ustalić który jest nr 1 i go dopieszczać :)
No na tą chwilę to jest tylko jeden lider. Ma tak wiele że chyba będzie oczywiste że to CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II

Tu nawet nie chodzi o osobiste preferencje. Zainstalujcie i zobaczcie. A tuner DVB-T śmiga.
 

badmoon

New member
Gotowy irfake.conf dla DVBT05 na sofcie CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II - w załączniku.
View attachment irfake.conf_CS_HD600A_for_DVBT05.zip

Wszystkie przyciski z softu zmapowane, zostało parę wolnych na pilocie. Ewentualne zmiany opisane w formie PRZYCISK1 -> PRZYCISK2.

Wystarczy wrzucić przez ftp (user: root, pass: [puste]) do:
usr/local/etc/irfake/

Najszybsze źródło tego firmware'u jest chyba tu:
http://www.mediafire.com/?qi8daab0gazn3qg
Z pierwotnego leciało mi koło 0.2Mbit na łączu 40M.

PS. Z nowym irfake.conf nie będzie działać pilot webowy.
 
Ostatnia edycja:

_Luky_

New member
Gotowy irfake.conf dla DVBT05 na sofcie CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II - w załączniku.
View attachment 7061

Wszystkie przyciski z softu zmapowane, zostało parę wolnych na pilocie. Ewentualne zmiany opisane w formie PRZYCISK1 -> PRZYCISK2.

Wystarczy wrzucić przez ftp (user: root, pass: [puste]) do:
usr/local/etc/irfake/

Wielkie dzięki, przetestuję popołudniu. Uruchamiał ktoś pogodę [PlayOn!X] ??
Jak dla mnie przydało by się jeszcze tylko sterowanie z poziomu telefonu :
http://www.xtreamer.net/dynamics/uf/images/xtreamer-remote.jpg
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

Coś nie wierzę tej specyfikacji, bo widnieje w niej również: Chipset AML8726 ARM CORTEX A9 800Mhz. Dwa SoC w jednym??? Cholera wie...
Poza tym jest też: 802.11b/g i LAN 10/100, podczas gdy 1185 obsługuje Gigabit Ethernet i Wi-Fi n.
Są jeszcze inne bzdury, jak chociażby Google Chrom, który jest dla ICS, a sprzęt ma Androida 2.3, czyli Gingerbreada...
 

areek194

New member
custom firmware

Witam,

A testował ktoś firmware ze strony
odnośnie sdk4-custom rtd1185 ? Nie mogę jeszcze linków wklejać :(
Proszę w google wpisać "sdk4-custom rtd1185 "
 
Do góry