Manta Emperor Hybrid DVBT05

Kirek50

Moderator
Bez reklam
ostatnia zagadka : Czy ktoś już próbował parować to urządzenia z pilotem logitech'a ? Mam harmony one ,ale nie znalazłem jeszcze info czy będzie współpraocwął czy nie. Czy na pilocie tym można by ustawić takie makro ,że po właczeniu , urządzenie przełaczało by się w tryb odtwarzacza ?

Jak z pewnością wiesz, każdego uniwersalnego Logitecha ze serii Harmony można zaprogramować z dowolnego posiadanego pilota jego kodami. Manty DVBT05 nie ma oczywiście w bazie Logitecha (na ich forum zasugerowałem, żeby dołożyli kody), więc pozostaje poświęcić trochę czasu na "naukę" Logitecha kodów Manty. W moim przypadku solidne programowanie na Harmony 555 zajęło mi niespełna pół godziny, działa idealnie. Nie znam modelu Harmony One, ale przypuszczam, że tak samo jak w przypadku mojego pilota można mu dołożyć akcję na wejściu, czyli po wciśnięciu "power", "devices" czy co tam sobie zaprogramujemy na włączenie, można ustawić od razu następną akcję, czyli w w tym przypadku "menu" i już mamy Mantę zgłaszającą się w trybie odtwarzacza....
 

_Luky_

New member
Pierwsze testy poszły. Oryginał w miarę szybko działa, wizualnie jak brandowany na orange :) w oryginale boot 17 firmware z grudnia 2011. Z uwagi na to iż posiadam głównie filmy w xvid jakość odtwarzania taka sobie (testowo monitor 20" 1m)

Po 20 min zabawy zmiana na firmware podany w poście #23 przez Kirek50. FW wgrany bezproblemowo.
Działa bezprzewodowa klawiatura i mysz - uruchomiony websrv - działa pilot z poziomu telefonu z androidem. Predator na wyświetlaczu, brak tunera.

Testy w toku .......
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czyli jak sprawdzasz czy jest boot ?

Uparciuszki jakieś z kolegów z tym bootloaderem... :)

Przede wszystkim pliki do zmiany bootloadera z poziomu zewnętrznego nośnika (USB, bo można też flashować bootloader przez wewnętrzne złącze serial) są zawsze dokładnie opisane w dołączonych .TXT. Co bardziej inteligentni producenci playerów nie implementują ich w aktualizację firmware, żeby nie prowokować kłopotów, a jeżeli już, to z wyraźnymi opisami i instrukcjami.

Tak bardzo skrótowo i bez wdawania się w szczegóły: pliki aktualizujące bootloader mają tylko kilka megabajtów, wewnątrz pliku .iMG znajduje się plik package_MP.tar, w którym zawarte są - też w największym skrócie - pliki z podstawowymi ustawieniami sprzętowymi i adresami komórek, w których mają być zapisane i logo, które widzimy po bootowaniu.

Jeżeli ktoś chce obejrzeć sobie przykładowy plik z bootloaderem - jest tutaj: http://dl.dropbox.com/u/65351782/3916CI&M01I-loader-update.zip
 

jbrach

New member
Uparciuszki jakieś z kolegów z tym bootloaderem... :)

Przede wszystkim pliki do zmiany bootloadera z poziomu zewnętrznego nośnika (USB, bo można też flashować bootloader przez wewnętrzne złącze serial) są zawsze dokładnie opisane w dołączonych .TXT. Co bardziej inteligentni producenci playerów nie implementują ich w aktualizację firmware, żeby nie prowokować kłopotów, a jeżeli już, to z wyraźnymi opisami i instrukcjami.

Tak bardzo skrótowo i bez wdawania się w szczegóły: pliki aktualizujące bootloader mają tylko kilka megabajtów, wewnątrz pliku .iMG znajduje się plik package_MP.tar, w którym zawarte są - też w największym skrócie - pliki z podstawowymi ustawieniami sprzętowymi i adresami komórek, w których mają być zapisane i logo, które widzimy po bootowaniu.

Jeżeli ktoś chce obejrzeć sobie przykładowy plik z bootloaderem - jest tutaj: http://dl.dropbox.com/u/65351782/3916CI&M01I-loader-update.zip
ladnie wyjasniles ;) kody do pilota nie sa zaszyte w dvdplayer ? bo gdzies mi sie takie info przez oczy obilo .
 

-omen-

New member
Mam pytanko

Udało wam się włączyć film z YouTubeXL na pełny ekran ?
W zwykłym YouTube daje u mnie na FullScreen, ale w XL już nie.

Dodatkowo przy wyszukiwaniu filmów brak alfabetu na pilocie utrudnia wyszukiwanie.
 

jbrach

New member
X2_Playtime_Videoviet.net_20111023_X2BG.zip - wlazło i dziala pilot :) . Brak tunera :(

5814484489_ee495a1f36_z.jpg


5815056024_eb2afd2e42_z.jpg


5814520007_a9d72b7559_z.jpg
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Cholera, 9 stron testow i lipa... Dobrze chociaz ze zaden pacjent jeszcze nie zdechl...

Trudno się spodziewać czegoś czegoś nadzwyczajnego. Przecież wszystko jest na jednym SDK4 Realteka, poszczególne firmy, które dają swoje "marki" playerom (lub sprzedają gotowce "no name" innym) dostosowują grafikę, dokładają czasem coś do IMS i sterowniki tunerów do DVB-T. Bardziej dbające o klienta "wyciągają" z SDK dodatkowe funkcje: obsługę .TXT, dodawanie obwódki do napisów i browser napisów, czyli możliwość wczytywania napisów, które nie mają takiej samej nazwy jak plik z filmem i znajdować się mogą w dowolnym katalogu. Przyznam, że te dwie ostatnie funkcje są bardzo przydatne...
 

atom2008

New member
Tutaj xxx.hd-tv.cn/support_view.php?id=449&cateid=55 jest trochę softów chińskiego producenta Kaiboer. K360i wygląda funkcjonalnie podobnie do naszej Manty. Jak ktoś ma chęci i odwagę to może przetestować. Może któryś model będzie bliźniaczy. No i pytanie czy nie będziemy skazani tylko na chińskie krzaczki :)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Tutaj xxx.hd-tv.cn/support_view.php?id=449&cateid=55 jest trochę softów chińskiego producenta Kaiboer. K360i wygląda funkcjonalnie podobnie do naszej Manty. Jak ktoś ma chęci i odwagę to może przetestować. Może któryś model będzie bliźniaczy. No i pytanie czy nie będziemy skazani tylko na chińskie krzaczki :)
Bym się nie obawiał o chińskie znaczki bo softy robią multi-language. Bardziej o to że tunerka w tym modelu nie widać.

EDIT:

Kaiboer K360i
wgrywa się lecz potem czeka na zmianę języka w menu. Domyślnie jęz. chiński.
Pilot oczywiście nie współpracuje. Jeśli nie ma DVB-T to raczej nie ma co dalej z tym walczyć.
 
Ostatnia edycja:

jbrach

New member
Witam

Co do binarek i kodów pilota widziałem skrypt który by to podmieniał przez telnet wiec to juz ostatnia faza zabawy. Bardziej nurtuje mnie kilka faktów . Pomimo ,że softy mozna wrzucić pojawiają sie problemy np: ten ostatni co zaraportowałem ,że śmiga i jest fajny graficznie somoczynnie sie resetuje po kilku minutach działania . W innych softach nie można było uruchomić filmów i muzyki . Na chwile obecna najbardziej stabilnie to wyglądało na sofcie: xEgreat-II_3.1.1.0_CSv0.9.9-DMD-XLCZv4.2, :himedia hd600 xtreamer sidewinder 2 ver.3.0.11.zip . Ciekawe czy manta by podrzuciła sdk od tego pudełka .
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ciekawe czy manta by podrzuciła sdk od tego pudełka .

SDK może nie, ale np. zgodnie z licencją GNU GPL i GNU LGPL (GNU General Public License i GNU Lesser General Public License ) ma p r a w n y o b o w i ą z e k udostępnić kod źródłowy, bowiem firmware zawiera aplikacje podlegające tym licencjom.
 

_Luky_

New member
Żaden ze znalezionych FW Mede8er nie działa w większości pokazuje bład o złym sprzęcie (FW zabezpieczony). Jest dostępny taki plik ME_V404_eGreat z Med8er ale do R200 czyli rtd1073.
Może ma ktoś linka do odblokowanej wersji Med8er na 1185 (większość ich odtwarzaczy działa na tym)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
jbrach Ten xEgreat-II_3.1.1.0_CSv0.9.9-DMD-XLCZv4.2 to bardzo zgrabny soft. Ładnie się prezentuje. Ma sporo ustawień, wbudowane fonty, skiny, serwisy itp.
Tylko dlaczego nie obsługuje filmów i muzyki? Zdjęcia wyświetla ok. Dziwne.
Niestety nie ma obsługi tunera. Pilot mi współpracował od Himedia 600.

Edit:

Chciałem sobie jeszcze zobaczyć ten X2_Playtime_Videoviet.net_20111023_X2BG bez tunera.
Fakt, resetuje się samoczynnie po kilku minutach.
 
Ostatnia edycja:

jbrach

New member
jbrach Ten xEgreat-II_3.1.1.0_CSv0.9.9-DMD-XLCZv4.2 to bardzo zgrabny soft. Ładnie się prezentuje. Ma sporo ustawień, wbudowane fonty, skiny, serwisy itp.
Tylko dlaczego nie obsługuje filmów i muzyki? Zdjęcia wyświetla ok. Dziwne.
Niestety nie ma obsługi tunera. Pilot mi współpracował od Himedia 600.

Edit:

Chciałem sobie jeszcze zobaczyć ten X2_Playtime_Videoviet.net_20111023_X2BG bez tunera.
Fakt, resetuje się samoczynnie po kilku minutach.

No właśnie te drobne problemy :sad: w sumie to mój pierwszy player . Kiedyś dużo ryłem w softach od fergusona ,ale to były stare czasy. Mało jest tematów jak sie za to dobrze zabierać . No ,ale nie ma co pękać idziemy dalej z tym koksem .
 
Do góry