Manta Emperor Hybrid DVBT05

framling

New member
Mam nietypowe pytanie. Jak zwiększyc jasnośc zegara na panelu czołowym? Prawie nic nie widac. Sprawdzałem w ustawieniach i nigdzie nie mogę znaleźc.

A jeśli ktoś chce kupic ten tuner to jest w carrefour za 249 zł.
 

ellah

New member
Witam,

Lece nadal na oryginalnym najnowszym sofcie i zauwazylem pierwsze 2 zonki:

1. Nie widac plikow muzycznych pod Muzyka ani filmow pod Filmy - czy ktos tez tak ma? Widac ilosc plikow, w sensie np. 1/720 ale nie ma ich na liscie, by cokolwiek odpalic musze to robic przez menadzer plikow.
2. Glupieje odtwarzanie chapterow w zgranych plytach dvd lub BR. Po wybraniu jakiejs piosenki z koncerty p[owiedzmy 21 , odtwarza nr 19 itd., czy ktos tez tak ma?
 

ranczo

New member
Bez reklam
"1. Nie widac plikow muzycznych pod Muzyka ani filmow pod Filmy"

- żeby były widoczne urządzenie musi zindeksować dysk co trochę trwa (najlepiej zapuścić na noc)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam,
Lece nadal na oryginalnym najnowszym sofcie i zauwazylem pierwsze 2 zonki: 1. Nie widac plikow muzycznych pod Muzyka ani filmow pod Filmy - czy ktos tez tak ma?

W pierwszym poście tutaj pisałem o tym: muzyka=katalog Music, filmy=katalog... Ot taka niedoróbka Manty, bo osobom projektującym firmware nie chciało się połączyć paru rzeczy z SDK Realteka. Inne firmware w większości nie mają takich mankamentów...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Do wyjadaczy z tego forum . Sa jakies ciekawe linki piszące o modyfikacji softu na rtd1185 ?

Jeżeli chodzi o modyfikacje firmware playerów opartych na RTD1185 na pewno nie znajdziemy nic uniwersalnego, ponieważ społeczności tworzą się wokół konkretnych urządzeń, a te - jak wiadomo - czasem znacznie się od siebie różnią. Łączy ich tylko SoC, reszta podzespołów może być diametralnie inna.

Najbardziej zbliżonym do ideału "wszystko w jednym" jest moService moServices • Index page

Był kiedyś tworzony dla Asusa O!Play, ale przez kilka lat rozrósł się i jest sporo wpisów, porad i modów dotyczących również innego sprzętu. Niestety, chcąc skorzystać z wielu wartościowych działów forum trzeba posługiwać się językiem rosyjskim. Aczkolwiek jeden z lepszych modderów z tegoż forum, FarVoice (moServices • Login), posługuje się też angielskim i od kilka lat sporo korzystam na kontaktach z nim.

Dla osób rosyjskojęzycznych przydatne też będzie forum Iconbita ICONBIT*** • (jest podział na poszczególne SoC) i DDiX •

Wiele linków i porad znaleźć można na MPC Club (MPC Club Media Player and Nas Portal) AVS Forum (AVS Forum), ciekawe rzeczy pojawiają się na malezyjskim Lowyat.net (Lowyat.NET - Insanely Addictive Malaysia Forum), forum Astone (Astone Community Forum • Index page), pomocne bywa Egreat Forum (Egreat User Forum - Powered by Discuz!) i wiele, wiele innych.

Niemniej klasą dla dla siebie jest chińskie HDPFans.com (EasyWWW.pl - hosting, domeny). Tam po prostu jest wszystko, bo obecnie prawie wszystko w dziedzinie playerów HD z Chin pochodzi :) Sugeruję używanie Chrome z automatycznym ustawieniem tłumacza Google na angielski - choć na początku wygląda to trochę dziwacznie, jednak 90 proc. można zrozumieć o reszty się domyślić.
 

ellah

New member
W pierwszym poście tutaj pisałem o tym: muzyka=katalog Music, filmy=katalog... Ot taka niedoróbka Manty, bo osobom projektującym firmware nie chciało się połączyć paru rzeczy z SDK Realteka. Inne firmware w większości nie mają takich mankamentów...
Dzieki Kirek, tak myslalem ze to sprawa przekierowania, ale dziwne jest to ze mimo formatu dysku przez Mante, takowe katalogi u mnie na dysku nie pwostaly, stad zwatpienie...
 

framling

New member
Ponawiam pytanie o jasnośc wyświetlacza. Czy u was też to co jest wyświetlane na nim jest słabo widoczne czy to tylko mój egzemplarz jest wadliwy? I co powiecie o głośności chłodzenia? W nocy szum słychac dośc wyraźnie.
 

ellah

New member
Ponawiam pytanie o jasnośc wyświetlacza. Czy u was też to co jest wyświetlane na nim jest słabo widoczne czy to tylko mój egzemplarz jest wadliwy? I co powiecie o głośności chłodzenia? W nocy szum słychac dośc wyraźnie.

U mnie jasnosc ted do du..py, a w zasadzie ciemnosc, za to go nie slychac, tylko dysk jak glowice przeskakuja
 

atom2008

New member
Ponawiam pytanie o jasnośc wyświetlacza. Czy u was też to co jest wyświetlane na nim jest słabo widoczne czy to tylko mój egzemplarz jest wadliwy? I co powiecie o głośności chłodzenia? W nocy szum słychac dośc wyraźnie.
Potwierdzam, że wyświetlacz słabo świeci, w przeciwieństwie do niebieskiej diody Power, ta wali ostro po oczach, chyba zabiera całą moc z wyświetlacza :)
A co do wiatraczka, to też uważam, że nie jest najcichszy, chociaż z kilku metrów nie przeszkadza. Podejrzewam, że sprzęt by bez problemu działał bez niego, jeśli nie mamy dysku w środku. W końcu niby procek się mniej grzeje (o 20%) niż w starszych jego wersjach, a tam też producent nie zawsze się na niego decydował.
Przy okazji komuś udało się uruchomić iplę z moServices, bo u mnie niby się wszystko zainstalowało ale nie działa.
 

jbrach

New member
Dla chcących pobawić się w zmianę wyglądu na forum manty jest mała instrukcja. W celu zmiany całego menu można posługiwać się instrukcja ze strony : Pivos Forums • View topic - How to create a custom AIOS skin ..
ps ścieżki do naszej manty są trochę inne np : mount -o bind /usr/local/etc/skin_pack/HomeMenu_BG.fs /usr/local/bin/home_menu/giec/image/HomeMenu_BG.fsp
tylko na ta chwile przy tylu błedach jakie sa w sofcie szkoda na to czasu i sił. :cry:
 

ellah

New member
Dzieki Kirek, tak myslalem ze to sprawa przekierowania, ale dziwne jest to ze mimo formatu dysku przez Mante, takowe katalogi u mnie na dysku nie pwostaly, stad zwatpienie...

Niestety przeniesienie wszystkich filmow do katalogu Movies a muzyki do katalogi Music nic nie daje, player dalej ich nie widzi, czy ktos a jakis inny pomysl? Jaka macie struktutre dysku po podlczeniu playerka np. do kompa?
 

majkeljot

New member
Dzieki Kirek, tak myslalem ze to sprawa przekierowania, ale dziwne jest to ze mimo formatu dysku przez Mante, takowe katalogi u mnie na dysku nie pwostaly, stad zwatpienie...

U mnie po formacie również nie było tych folderów (i tak nie wiedziałem, że mają takowe powstać) więc utworzyłem swoje, ale inaczej ponazywane. Też miałem na początku problem, że korzystając z menedżera plików, w ogóle katalog pokazywał zero plików. Nie działała również zmiana podglądu (lista, miniatury, podgląd) przyciskiem info. Ale kiedy nacisnąłem przycisk option przez przypadek wybrałem pozycję "wszystkie media" i od tego momentu widział już wszystkie pliki.

Katalogi Movie, Music, Photo pojawiły się kiedy zmieniłem firmware i zrobiłem "ustawienia domyślne". Na razie są puste, a odtwarzacz widzi pliki pomimo ich bytności w katalogach o innej nazwie.
 
Ostatnia edycja:

ellah

New member
U mnie po formacie również nie było tych folderów (i tak nie wiedziałem, że mają takowe powstać) więc utworzyłem swoje, ale inaczej ponazywane. Też miałem na początku problem, że korzystając z menedżera plików, w ogóle katalog pokazywał zero plików. Nie działała również zmiana podglądu (lista, miniatury, podgląd) przyciskiem info. Ale kiedy nacisnąłem przycisk option przez przypadek wybrałem pozycję "wszystkie media" i od tego momentu widział już wszystkie pliki.

Katalogi Movie, Music, Photo pojawiły się kiedy zmieniłem firmware i zrobiłem "ustawienia domyślne". Na razie są puste, a odtwarzacz widzi pliki pomimo ich bytności w katalogach o innej nazwie.

Dzieki, w takim razie pozostaje mi ponowne wgranie softu, bo mam zaznaczone wsyztskie media pod np. Myzka i nadal nic oprocz ilosci plikow nie wyswietla nazw.
 
Do góry