Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@sanchopan

już śpieszę z odpowiedzią: masz dobrą konfigurację, którą robiłeś ją 3 dni, ale chcesz mieć lepszą i ... popsułeś wszystko. masz znowu przed sobą no może nie 3 a 2 dni konfigurowania :)

a jakby była kopia dobrych ustawień to byś ją sobie wgrał w 5 minut i po strachu.
 

Koriolan

New member
sanchopan napisał:
A ma pilota do tego mediaboxa? Jak ma, to w czym problem?
Niech sobie nagra polecenia pilota oryginalnego na Harmony i problem z głowy ;)
Jak pisalem, nie malem go w ręku
ale wg np tego wpisu
http://barnio.wordpress.com/2007/07/27/logitech-harmony-555/
(wyjątek)
2. Pilot nie posiada funkcji wyszukiwania kodów, którą ma każdy średnio zaawansowany pilot samouczący dostępny w dowolnym supermarkecie. Czyli jeżeli w bazie nie ma naszego klocka, a nie mamy od niego pilota to o zaprogramowaniu jego funkcji możemy zapomnieć.

to nie można go uczyć przy pomocy innego pilota.
 

sanchopan

Banned
Koriolan - Ty w ogóle wiesz na czym polega działanie Harmony? Bo mam wrażenie, że mówimy o dwóch różnych pilotach: TO NIE JEST jakiś tam pilot uniwersalny z zaprogramowanymi kodami!
Z drugiej strony, niż tam gdzie ma diodę podczerwieni do wysyłania swoich własnych sygnałów, ma taką samą (lub podobną) do ODBIERANIA i UCZENIA SIĘ sygnałów, gdzie wysyłasz KAŻDY z osobna sygnał (przycisk) z pilota oryginalnego. Harmony zapamiętuje je i powtarza.
Więc w czym problem?:hmm: ;)
 

k0val

New member
witam mam pilota od kina domowego Panasonic universal remote control receiver EUR7722KLO (pewnie wam nic to nie mówi więc wyjaśnię) W instrukcji wyczytałem że można go używać jako uniwersalnego do kontroli dvd,magnetowidów oraz tv.Poniżej przedstawiona była tabelka kodów oraz obrazek jak ustawić pilota aby działał razem z tv.Zrobiłem wszystko według instrukcji ale nie działa.Dodam że posiadam telewizor Sony 40w4000.Poniżej daje scan z instrukcji bardzo proszę o pomoc.Jeżeli macie jakieś uwagi co robię źle proszę śmiało pisać wszelka pomoc się przyda.

 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@k0val

sytuacja wydaje się prosta:

1. naciskasz i przytrzymujesz przez chwilę przycisk TV (w innych pilotach każą czekać często aż będzie błyskac lub zapali się jakaś dioda)

2. wciskasz 1 a potem 6 i to wsio

3. sprawdzasz czy włącza/wyłącza tv

jeśli nie działa spróbuj ściągnąć instrukcję po angielsku od tego zestawu av (ew. podaj symbol zestawu to poszukam), często instrukcje w języku angielskim są lepiej napisane.

powodzenia
 

k0val

New member
misiaczekmarek napisał:
@k0val

w angielskiej instrukcji jest napisane:



więc może spróbuj tak:

Wszystko w jednym trzymaj przyciśnięty klawisz TV cały czas i trzymając go wciśniętego wciśnij 1 a potem 6 .

tv powinien się wł/wył mam nadzieję :)

powodzenia
działa jesteś wielki ;) wielkie dzięki za przydatną pomoc!
 

szymekb

New member
Czy zaślepka portu USB trzyma wam się dobrze na miejscu?
Moja ma coś tendencje do ciągłego wysuwania sie... :(
(wystarczy troche siły odśrodkowej lub skierować pilota w dół i lekki wstrząs)

Nie wiem czy mam ją uszkodzoną czy ten model tak po prostu ma?
 

adanai

New member
Harmony One

Witam, jestem na forum całkiem nowy, lecz jako że jestem posiadaczem pilota Harmony One mogę być komuś przydatny, przykładowo dzieląc się własnymi doświadczeniami. na forum raczej nie będe zbyt często, lecz oto mój mail adam.kostka@gmail.com
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@macieksmol,

twoje pytanie to jak pytanie blondynki: czy ten klucz pasuje do volksawgena?

zadaj poprawnie pytanie. jaki producent i typ dekodera: np DSR 6910 czy jakoś tak.

inaczej nie można ci pomóc.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@macieksmol,

tak jest w bazie jako:

Producent: Advanced Digital Broadcast
Model: MMC-5800C

niestety ja używam UPC ale podobno jest ten dekoder podobny do dekodera n-ki (ADB-5800)
 

sanchopan

Banned
Na liście niby jest - ale ważniejsze czy masz do tego pilota? Jak masz (a pewnie masz), to najwyżej, w razie czego, nauczysz Harmony nowych kodów i po sprawie :)

A ja mam problem u znajomego, konfigurowałem mu Harmony 1000 i generalnie mamy problem z przełączaniem wejść video w Sony LCD 52": tak debilnie się tam przełącza, że Harmony wcześniej czy później głupieje :( Niby wszystko ustawiony jak ma być a jest problem z automatycznym przełączaniem: albo HDMI1 zamiast HDMI2 wybierze albo odwrotnie... ech....:( W Panasie kiedyś miałem podobny problem, dopóki nie wypuścili aktualizacji urządzenia w bazie. Ten TV to nowy model, więc może...
Jak ktoś ma Sony, to niech się odezwie czy rozwiązał problem...?;)
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@,

zgłoś problem w pomocy technicznej (jest tam bardzo sympatyczny i kompetenty Pan). napewno pochylą sie nad nim. mi próbują rozwiązać problem przy zmianie kanałów w tv, muszę przytrzymać na oryginalnym pilocie przycisk przez 2-2,5 sekundy :)
Jak mi przysłali odpowiedź pierwszy raz to było to tłumaczenie automatyczne z angielskiego na polski, turlałem się po podłodze ze śmiechu. Teraz prowadzę korespondencje po angielsku.
 

macieksmol

New member
misiaczekmarek napisał:
@macieksmol,

tak jest w bazie jako:

Producent: Advanced Digital Broadcast
Model: MMC-5800C

niestety ja używam UPC ale podobno jest ten dekoder podobny do dekodera n-ki (ADB-5800)

dzięki muszę kupić tego pilota
 
Do góry