LG seria LH5000

robciu_26

New member
Również ontatnio bardzo się zastanawiam nad kupnem LG 37LH5000
lub samsunga 37b651 . który z nich byście mi polecili
Bo nie jestem audiofilem i mam mętlik w głowie.

mam zamiar oglądać tv;) i głównie filmy w divx
 

lllDRClll

New member
Odpowiem Ci tak. Do oglądania tv szczególnie z satelity oraz oglądania filmów divx, ale z komputera, to ten tv (lg lh5000) nadaje się idealnie. Obraz jest super.

Osobiście jednak uważam że słabo odtwarza divx z usb (nie można regulować obrazu) i raczej tak sobie skaluje obraz z kablówki. Można to było zrobić lepiej. Nie można jednak tego obrazu się czepiać. Jest niezły.

Druga sprawa którą opisałem wcześniej jest lekki szum w głośnikach co zapewne wynika z wady wzmacniacza i może nie występuje we wszystkich modelach. Niech się wypowiedza inni posiadacze tego tv.

Granie na tym tv to po prostu miodzio.
 

valdi71

New member
MAM "toto"...ale obraz mne se ne libi :(

Witam Wszystkich ciekawych modeli LH 500

Cóż , kupiłem po wielu ...miesiącach namyślania sie nad telewizorkiem LCD...myślałem od samego początku o LG...szczególnie o serii 42 LG 7000...ale ta z czasem zaczęła znikać ze sklepów, no i doczekałem się LH 7000 i tu muszę powiedzieć, że design...nie leży mi w ogóle...podobny jest bowiem do serii 6000 (z dziurką :), która mi nie leży ..:) :) :)

Zatem kupiłem 42 lh 5000, bo choć nie ma bluetoot....no to skusiło mnie te 200 HZ......chociaż tego czy to posiada.....nie jestem do końca pewien i tu leży "pies pogrzebany"

Telewizorek ładny (jak dla mnie), choć nie wiem po co dodają tą plastikową przeźroczystą obwódkę po bokach...podobnie jak PHILIPS. Sprzęcik ma sporo bajerów (USB - divix, itp; 200 HZ- niby, tuner MEPEG - 4, 4 x HDMI)...no i na tym między innymi mi zależało. Tu się nie rozpisuję, bo dobrze wiecie jakie ma parametry techniczne...wystarczy stronkę LG odwiedzić.
Cóż wiedziałem, że na kablówce ..CÓDÓW się nie mogę spodziewać, choć chwalono ogólnie na wszystkich forach, że dobrze sobie radzą z kiepskim sygnałem,.....ale żeby MNIE SMÓŻYŁO PRZEZ TUNEK CYFROWY HD......toż "to są jakieś kpiny". OBRAZ z 200 HZ i reakcją matrycy na poziomie 2 MS i pozostawia...nie wiem jak to nazwać ...otoczki...pikselozę wokół postaci, twarzy i ruchomych przedmiotów?????

TU WŁAŚNIE POTRZEBUJĘ PORADY I OPINII INNYCH POSIADACZY SERII LH !!!!

Nie wiem czym to może być spowodowane...może wada fabryczna...może tak już idą te lcd-ki...OBRAZ z tunera.....jest dużo lepszy, ale do KRYSZTAŁU MU jueszcze brakuje. W skali 0 - 6 to: DVD...tak na - 5... - oceniam. Obraz z KOMPA...podobnie - 5 ; DIVIX.....zależnie oczywiście od jakości filmiku....jak mi idzie na LCD-ku 22 cale przy PC-cie do zniesienia///dobrze...to i na LH 5000...idzie OK. ocena 4...+4

Z drugiej strony jest kilka takich programów z którymi se telewizor nie radzi (hallmark, ale kino, i kilka innych) poprzez kabel antenowy (kablówk VECTRA) reszta po kablu znośna (4/-4), ale nawet poprzez tuner te wymienione w nawiasie programy są .....do bani.

Wydaje mi się że obrazowi brak ...jakby to określić???....OSTROŚCI!!...Wszystko jest niby ładne z tuneta SAT, ale jakieś takie nijakie....niewyraźne.

Moze ktoś podpowie co zrobić, jak ustawić, ...BY ŻYŁO SIĘ/OGLĄDAŁO LEPIEJ :)

Nie wiem czy można to jakoś regulować, czy telewizor reklamować, sprzedać?...
ZAZNACZAM ŻE TO MÓJ PIERWSZY LCD-czek...Wczesniej miałem SHARPA 21 CALI... i szedł do tej pory bez zarzutów przez......16 lat !!! TO BYŁ/JEST ..SPRZĘCIK!


Pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi i porady.
valdi71
 

kol

New member
Wiele porównywałem LH 5000 z PQ6000 na obrazie fullhd w postaci demek LG i zwróciłem uwagę na pewne niedociągnięcia:
- pisząc obrazowo kwadraciki na krawędziach;
- nienaturalne kolory (np. czerwone logo LG identyczny kolor z kolorem na obudowie punktu demonstracyjnego);
- przy szybkich scenach w grze i nie tylko obraz w porównaniu z PQ6000 jest zauważalnie mniej płynny;
Zalety:
- idealnie wyświetla obrazy o wysokiej rozdzielczości gdy są nieruchome;
- jasne podświetlanie idealnie sprawdzi się np. pod reklamy na witrynie sklepowej;

Nie mogłem go sprawdzić na sygnale SD ale kto kupuje fullhd telewizor pod sygnał SD

Zadowoli zapewne posiadaczy Ble-ray ceniących ostrość obrazu kosztem wierności kolorów.
W swojej cenie do zapewne niezły wybór i gdybym nie miał wyboru LCD - Plazma wybrał bym ten model.
 

robciu_26

New member
W takim razie co mi doradzacie, ma przeznaczone ok 4000zl na ten zakup, jest mi bez różnicy plazma czy lcd,naj bardziej cieszyło by mnie to że mogę podłączyć dysk zewnętrzny do tv i oglądać filmy w divix-e bez wiekszych problemów.

jaką platformę doradzacie do zaproponowanego tv, bo jeszczę mogę ją wybrać;)
 

viera

New member
lg lh5000

jest teraz sezon letni z doswiadczenia swego wiem ze telewizje oglada sie raczej niewiele.. totez jezeli czytales na forum post Amelii odnosnie tv lh90 czy tez lh9500/95 a moze jeszcze lh55 ze powiny sie ukazac w sprzedazy w polsce cena obecnie za oceanem 0d 1800 dolcow w dół,w tamtym tv masz 240hz podswietlanie calego panela ledami ,np samsung stosuje wswoich tv podswietlanie krawedziowe ktore ma wade nierownego podswietlenia obrazu..tak wiec czekaj jeszcze troszke a bedziesz mial naprawde bajerek niezly np.2000 000kontrast maly pobor energii itp..poztym wszystkie inne bajery..
zastanawiasz sie nad plazma ,to wejdz na http://www.av.com.pl
tam jest artykul ktory jest w czasopismie ,dotyczy wlasnie najnowszej plazmy panasonica ...wytkali tam wiele niedociagniec ale musisz sam sie o tym przekonac...polecam lekture ''plaskie ekrany dobry dzwiek 2009 obecnie dostepne wkioskach...tam znajdziesz wszystko na temat co ciebie interesuje..
 

lllDRClll

New member
Do valdi71.

Nie wiem co Ci poradzić. Podam Tobie ustawienia z jakich ja jestem zadowolony. Też mam kablówkę Vectry.

Oszczędzanie energii: wył.
Tryb obrazu: Ekspert 1 lub 2

Podświetlenie: 60
Kontrast: 90
jasność: 50
Ostrość poz.: 50
Ostrość pion.: 50
Kolor: 45
Odcień bez zmian

Zaawansowane:

Kontrast dynamiczny: średni
Redukcja szumu: Niska
Gamma: niska
Realne kino: wył
TruMotion : wył
Gama kolorów: standardowa
Poprawianie krawędzi: wył
OPC: wł
Balans bieli: zimny

reszta domyślnie.

Ja mam problem z szumiącymi głośnikami. W nocy jak oglądam to to bardzo przeszkadza. Powiedz czy też masz taki problem. Chyba muszę to zgłosić do serwisu.

Ale do obrazu nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Naturalnie nie mażna go porównywac z TV typu CRT bo nie będzie takiej mocnej bieli no i rozdzielczość nie ta. To normalne że kanały SD będą wyglądały ciut gorzej.
 

valdi71

New member
Głos W Lh 5000

Dzięki "DRC" za ustawienia

Popróbuję..zobaczymy. Obraz to wiem że na LCD nie będzie taki jak na CTR, Ale to nie jest ciut gorszy obraz.....on jest znacznie gorszy...dobrze że mam tuner cyfrowy HD...choć VECTRA DAJE TYLKO kilka programów w HD to reszta jest zancznie lepsza z tunka niżpo kablu. Obraz z tunka jednak też nie jest rewelacyjny. Myślałem że będzie podobny jak w dvd, ale daleko mu do tego. Zauważam czasem na postaciach ...rzeczach w ruchu ...smużenie czy jakieś mroczki (ale nie CI bracia z serialu :) ) No i ostrośćpozostawia wiele do rzyczenia z kabala i tunka.
Obraz z kompa....bajer, choć nie mam głosu poprzez HDMI...muszę pokombinować coś z ustawieniami no i kabelek jakiś jest na karcie grafiki GE FORCE...chyba go trza gdzieś w płyte główną wpiąć.

DRC.....CO DO GŁOSU I GŁOŚNIKÓW W LH 5000 to zauważyłem dziwne pykani...na jednym knale MANGO :) :) :), ale teżtakie jakieś piszczenie/syczenie...na kilku innych knałach po kablu antenowym (tv biznes i tvn 24). RESZTA IDZIE OK...jeśli chodzi o głos.

Pozdro
VALDI71
 

miras11

New member
Od dwóch tygodni mam 42LH5000. W chwili obecnej mam do niego podpiętą kablówkę analogową z UPC (niedługo będzie cyfrowa) i na niektórych programach słychaćł takie pykanie w głośnikach. Wyczytałem gdzieś, ze jest to spowodowane słabą jakością sygnału danego programu. Co do obrazu to również jest zależne od danego programu, jeżeli jest przyzwoity to obraz jest ok. Filmy na DVD wyglądają bardzo dobrze, a mkv wymiata :). Podłączałem do niego laptopa i obraz jest bardzo dobry. Niestety mam za słabą kartę graficzną by można było jakieś gry odpalić i sprawdzić jak wygląda sprawa smużenia. Przy oglądaniu piłki czy siatkówki jest z tym różnie, na lepszych programach jest dobrze, ale jak jest słabszy sygnał to 200Hz nie momoże.

Z rzeczy, które mnie trochę denerwują to wspomniany szum w głośnikach gdy tv jest prawie całkiem sciszony i ogląda się w nocy, no i inteligentny sensor mógłby być trochę bardziej inteligentny bo przy wyłączonym świetle zabardzo przyciemnia się obraz.
 

lllDRClll

New member
Tak. Spaprali inteligentny sensor. Wystarczyło tylko dodać opcję progów do jakich może ściemniać jak to jest w niektórych notebookach i było by super.

Ja grałem W FEAR2 na wypasionym sprzęcie w FullHD i było bosko. Już to raz pisałem ale z chęcią powtórzę, było bosko i znacznie lepiej jak na monitorze.
 

lllDRClll

New member
Takie małe ostrzeżenie dla tych co wchodzą w menu serwisowe. Szczególnie w to pod "OK". Nie zmieniajcie opcji nawet wracając do tych co były bo wykasujecie sobie zapamiętane kanały. Właśnie to sobie zrobiłem. Nieźle się napracowałem żeby znowy je wpisać. Echhhh.
 

devildriver85

New member
lh5000 a playstation3 i bluray?

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad samsungiem 37b650 a lg 37lh5000..i nie wiem który wybrać.
Na pewnym forum zagranicznym wyczytałem opinię jednego kolesia, mianowicie twierdzi, że zwrócił lh5000 ponieważ w grach ps3 i przy blurayu zauważał zwolnienia obrazu. Twierdził, że to kpina, że reklamują tv jako tak szybki a tu nie daje rady przy grach.
Czy ktoś już testował lh5000 lub lh7000 z ps3?
Podobno samsung b650 z grami sobie radzi nieźle no i ogólnie obraz jest git...
 

viera

New member
lh5000

tylko dlaczego stoisz przy samsungu 650..rownie dobrze nabyj philipsa z odswierzaniem 1 ms ..a podaj mi przyklad jakiegos monitora ktory ma odswierzanie 2 ms i obraz jest dobrze odtwarzany w czasie akcji dynamicznych i nikt nie narzeka ze obraz jest z powalniany i nie widze roznicy miedzy monitorem 42 calowym a np 22 '' uklad elektroniczny jest zazwyczaj podobny ..
 

m_karolczak

New member
Witam wszystkich
Posiadam ten telewizor (Lg 42LH5000) wygralem go w konkursie i musze przyznac ze jestem bardzo zadowolony, ma jednak pare uciazliwych minusow, postaram sie przedstawic wszystkie:
- brak mozliwosci uruchomienia trybu ECO podczas ogladania z USB
- Pliki matroska z DTSem uruchamiaja sie bez dzwieku
- technologia TrueMotion tutaj nie wiem czy przedatawiac to jako wade, mi osobiscie sie to bardzo podoba plynny obraz na bajkach Pixara z matroski wyglada to oblednie ale moja zona uwaza ze nie jest to dobre i kazdy film wyglada jak "moda na sukces" - kwestia gustu
- przy uruchamianiu filmu z USB i probie zmiany jakiejs pierdoly w np menu obrazu film sie zatrzymuje i trzeba wlaczac od poczatku
- podlaczenie do PC przez wyjscie PC jest okej tylko nie wiem gdzie podlaczyc dzwiek z PC :/
- niefortunnie umieszczone wejscie usb (z tylu) ja sobie pociagnalem kabelek z przedluzka wiec nie ma problemu ale wczesniej bylo to dosc meczace

i jeszcze nawizaujac do postu powyzej:

Mam podlaczone do TV Ps3 (HDMI), Ps2 (Component) i Xboxa360 (HDMI) wszystko pieknie smiga po wlaczeniu TrueMotion obraz jest jeszcze bardziej plynny w grach moze tego nie widac tak bardzo ale w scenkach FMV roznica jest duza. Obraz jest ostry jak zyleta i nie mialem najmniejszych problemow grajac w jakakolwiek gre. Warto zauwazyc ze przy podlaczeniu HDMI i wybraniu z menu profilu GRA obraz ulega zmianie na bardizej wyrazny
 
Ostatnia edycja:

valdi71

New member
obraz w lh 5000

Witam ponownie

Wcześniej nieco narzekałem na obraz....nieco rozczarowuje jak dla mnie przy kwocie 4000 PLN. Nadal tak uważam, choć widzę że dużo zależy od sygnału.
Otóż mam jak pisałem wcześniej kablówkę VECTRA wraz z tunerem HD. Obraz po SD...kabel...nie zachwyca, a nawet na kilku programach rozczarowuje. Obraz z tunera HD znacznie lepszy choć jak na HD...to na 7 w skali od 1 - 10.

Zauważyłem jednak że VECTRA...ma raczej kiepski sygnał, bo skusiłem się podłączyć po EURO....zwykłego satelitę cyfrowego DSR...i tu cóż...widzę że wiele obrazów/kanałów jest dużo lepszej jakości (obraz) niźli w tunerze HD VECTRY!!!! Oczywiście są kanały (jakieś reklamy HOT LINE, ZAKUPY, ITP) KTÓRE TEŻ IDĄ ŻAŁOŚNIE (śnieg) ale wiele programów i to tych samych co poprzez VECTR-ę...idzie lepiej z talerza !!!!!


Walczę jeszcze z głosem w LCD-ku podawanym z kompa stacjonarnego po kablu HDMI, ale nie mogę sobie poradzić....piszę o tym w odpowiednim dziale, ale nie ma nikt na razie rozwiązania...może tu ktoś ma rozwiązanie tego problemu ???
(windows 7, gigabyte seria k8; athlon 3000, GF 8400 GS + kabelek SPDFI )
Podłączyłem zgodnie z instrukcją LG, ale jak mam kabel HDMI w złączu nr 1 i podłączęaudio z dzwiękówki do LCD-ka w miejsce audio in RVB...to głosu nie mam, jak wyjmę kabel głos sie pojawia, ale obrazu nie ma.. po podłączeniu kabla RVB...głos jest i obraz też, ale zależy mi na HDMI.


Pozdro
valdi71
 

lllDRClll

New member
lexo napisał:
Czy ktoś mierzył input lag w tym tv?

No więc jeżeli chodzi o hdmi to jest wszystko ok. W tv funai który jeszcze mam, na kanałach HD "n"-ki obraz rozjeżdża się z audio. Na tym tv tego nie ma. Nie wiem czy o to chodziło, ale może i to info się komuś przyda.

Maruco - ten TV jest raczej przeciętny jak na swoją cenę. Obrazowi nie można nic zarzucić jak sam sobie ustawisz ale w samym tv sporo można poprawić i powinni to zrobić i to tylko wprowadzając nowy firmware.
 

maruco

New member
lllDRClll napisał:
No więc jeżeli chodzi o hdmi to jest wszystko ok. W tv funai który jeszcze mam, na kanałach HD "n"-ki obraz rozjeżdża się z audio. Na tym tv tego nie ma. Nie wiem czy o to chodziło, ale może i to info się komuś przyda.

Maruco - ten TV jest raczej przeciętny jak na swoją cenę. Obrazowi nie można nic zarzucić jak sam sobie ustawisz ale w samym tv sporo można poprawić i powinni to zrobić i to tylko wprowadzając nowy firmware.

czyli w zasadzie sprzęt wart kupna, dzieki za opinie
 
Do góry