LG OLED C7 - najlepszy Oled w historii LG - czyli Himalaje jakości i św Graal dla każdego.

Status
Zamknięty.

Dubek

Member
Bez reklam
Ogólnie zależy to od Routera, wtedy w smartfonie czy TV wybiera się samemu 2,4ghz albo 5ghz, oczywiście jeśli te urządzenia obsługują tę częstotliwość.
 

achim69

Member
No właśnie, do routera mam podłączonych kilka urządzeń ( 3 komórki, tv,ps4 , tuner tv ,laptop , komputer).
Zmienię częstotliwość i nie wszystkie urządzenia mogą na tej wyższej częstotliwości prawidłowo działać.
Dlatego to LG powinno inaczej rozwiązać łączność tego pilota z tv.
 

Jacek144

New member
Tak , tylko że ja siedzę 2,5 metra na wprost tv i nic pilotowi pola widzenia nie zasłania.Przeczytałem że pilot magic działa na częstotliwości 2,4 ghz , czyli tak samo jak sieć lan.
Bez sensu.

Wgraj na telefon program LG TV Plus ze sklepu i zobacz jak ten pilot będzie się zachowywał. Pilot od TV pracuje na podczerwieni
 

achim69

Member
Wgraj na telefon program LG TV Plus ze sklepu i zobacz jak ten pilot będzie się zachowywał. Pilot od TV pracuje na podczerwieni

W podręczniku tego oleda jest napisane że pilot pracuje na częstotliwości 2,4 ghz, tak samo jak sieć lan i mikrofalówka.I to właśnie może zakłócać prawidłowe działanie pilota.
Tylko jak temu zaradzić?
 

Jacek144

New member
W podręczniku tego oleda jest napisane że pilot pracuje na częstotliwości 2,4 ghz, tak samo jak sieć lan i mikrofalówka.I to właśnie może zakłócać prawidłowe działanie pilota.
Tylko jak temu zaradzić?

Prawdopodobnie pilot wykorzystuje IR i 2.4Ghz. Uczyłem pilot od ampli i pewne funkcje działają, a pewnych niestety nie da się zaprogramować. Pilot od ampli działa na 100% na IR i sporo się nauczył od Magica. Działa bez problemu,
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Dziś byłem testowalem lg oled b7 65 cali poezja obraz żaden philips 8102.sony zd9 .sony xe 9405.panasonic dx900 poprostu led nie mają polotu tylko sony i panasonic oled mogą konkurować w jakości obrazu z lg oled. Właśnie kupuje oleda a miałem już brać od kikiego philipsa 8102.
 

Robsto

Member
We wszystkich salonach RTV na koniec dnia wyłączają prąd ze względów przeciwpożarowych - współczuję jak ktoś kupi z wystawki.


Wysłane za pomocą Tapatalk
 

ksDOBRODZIEJ

New member
Sieć Saturn.
55B7 6700zl + 2 stówy cash back od LG.
55C7 chyba jeszcze taniej, tyle że już nie ma nowych i nie będzie, wszędzie tylko z ekspozycji.
Osobiście kupiłem B7, jestem poprostu zauroczony.
Btw, ktoś się orientuje gdzie ktoś na Śląsku robi kalibrację.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

arielio

New member
Cześć Panowie.

Być może off topic, ale moglibyście (zwracam się do szczęśliwych (?) posiadaczy C7) napisać jak ten tv sprawuje się w "codziennym oglądaniu" ? Pytam o poziom jasności w ciągu dnia. Nie za ciemny ? Wieczorne seanse, wiadomo - pewnie miazga. Ale córka lubi też bajki do śniadania :) Przymierzam się do kupna pod koniec roku (kiki, odezwę się) modelu C8 lub E8. Obecnie mam plazmę Panasa (vt20) i poziom jasności daje radę, choć do jasności LCD (ta z kolei aż męczy oczy) nie ma startu...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Działa lepiej od plazmy bo ma teraz wyższą jasność.

Eleven sport
Ale masz z poziomu VAVOO i to nawet jak sparujesz smartfona będzie super !
 

sp00n

New member
witajcie. kupiłem taki OLED 55". Nawet nie wiedziałem, że to trzeba kalibrować. Obraz jest żyleta ;). Jak włączam Netflix i jest to szare logo, to żadnych pasów nie widzę - bo trochę o tym czytałem - czy problem dotyczy tylko modelu 65"?
Mam kilka pytań:
1. Jestem byłym posiadaczem plazmy i osobą uczuloną na clouding i efekt opery mydlanej
Oglądać w zasadzie mogę tylko w tym trybie Ekspert (widne pomieszczenie), niestety niedostępnym, kiedy np. streamuje filmy z lokalnego repozytorium w mojej sieci. Netflix - super, urywa dupę. BluRay streamowany - opera jak diabli. Nie wiem czemu nie wszystkie opcje są dostepne. W zalezności od wejścia one się różnią (tryby) - czy tak ma być?
2. Folia - dopiero dzisiaj zauważyłem, że nie ściągnęłem folii z tyłu. Nie miałem oznaczeń, żeby ją ściągać, stąd ta pomyłka. Z przodu też jest jakaś folia mam wrażenie naklejona, ale nie chce próbować tego zrywać, bo jednak to nie jest to samo co z tyłu. Czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć?
3. Jakie ustawienia można pokonfigurować aby jeszcz polepszyć ten i tak rewelacyjny obraz?
 

daras34

New member
Czy ktoś wie, jak odczytać ile godzin ma przepracowane ten model TV ?
Jakieś menu serwisowe , czy kombinacja na pilocie? ;-)
 
Status
Zamknięty.
Do góry