LG OLED C7 - najlepszy Oled w historii LG - czyli Himalaje jakości i św Graal dla każdego.

Status
Zamknięty.

200473

New member
1. Odpalamy tę aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy4
2. Przechodzimy o jeden ekran w prawo.
3. Wciskamy INSTART.
4. Wpisujemy hasło 0413 i gotowe!
Jeśli ktoś, jak ja, chce sprawdzić, czy nie otrzymał ze sklepu telewizora powystawowego, to należy odczytać pozycję UTT (czas działania w godzinach).

Telefon MUSI mieć IR-mode. Jeśli tego niema to lipa, nie zadziała przez wi-fi.





Czy ktoś wie, jak odczytać ile godzin ma przepracowane ten model TV ?
Jakieś menu serwisowe , czy kombinacja na pilocie? ;-)
 

daras34

New member
1. Odpalamy tę aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy4
2. Przechodzimy o jeden ekran w prawo.
3. Wciskamy INSTART.
4. Wpisujemy hasło 0413 i gotowe!
Jeśli ktoś, jak ja, chce sprawdzić, czy nie otrzymał ze sklepu telewizora powystawowego, to należy odczytać pozycję UTT (czas działania w godzinach).

Telefon MUSI mieć IR-mode. Jeśli tego niema to lipa, nie zadziała przez wi-fi.


Dzięki -mam pełny podgląd :)
 

achim69

Member
Panowie, zrobiłem test z kolorowymi planszami na moim oledzie i na kolorze czerwonym i fioletowym widać pionowe szare pasy, jeden przy drugim.Wygląda to tak jakby cała czerwona plansza była zabrudzona właśnie takimi pionowymi,ciemnymi liniami.
Czy można coś z tym zrobić , czy zgłaszać to na gwarancję do serwisu?
 
G

Grant2008

Guest
Panowie, zrobiłem test z kolorowymi planszami na moim oledzie i na kolorze czerwonym i fioletowym widać pionowe szare pasy, jeden przy drugim.Wygląda to tak jakby cała czerwona plansza była zabrudzona właśnie takimi pionowymi,ciemnymi liniami.
Czy można coś z tym zrobić , czy zgłaszać to na gwarancję do serwisu?

Jeżeli nie mineły jeszcze dwa lata od zakupu to zasuwaj do SPRZEDAWCY i reklamuj jako niezgodny z umową -RĘKOJMIA.Zostaw gwarancę w spokoju.
Wygogluj sobie swoje prawa z tytułu RĘKOJMI i poczytaj co Ci się należy.

Szacun.
 

Alf2

New member
Witam,
Przy okazji planowanej zmiany wystroju salonu i oczywiście nadchodzącego Mundialu, zacząłem się zastanawiać, czy już nie czas na wymianę zasłużonej 42-calowej plazmy Panasonica na jakiegoś Oleda.
TV oglądamy z 2,5 metra, jest to dużo sportu (nc plus) i dużo filmów (Kodi).
Ponieważ posiadam odtwarzacz Nvidia Shield 4k do kodiego, Youtuba i sharowania multimediów z PC-ta, zdecydowałem, że nowy tv nieszczególnie powinien mieć na pokładzie Androida, stad też wzrok zwróciłem w kierunku 55 calowego LG C7 i jego webos.

Do osób będących na bieżąco z tematem miałbym kilka pytań, które mnie nurtują, mianowicie:
1. Czy warto kupić ten tv teraz, czy czekać do czerwca, gdy pojawią się mundialowe promocje?
2. Czy myślicie, ze model C8 będzie w stanie zejść w czerwcu do ceny poniżej 9000zl i czy wogole jest sens za niego teraz przepłacać?
3. Czy obraz z C7 po podpięcia do ncplus jest zdecydowanie lepszy, niż na plazmie, czy też przy tym źródle nie pokazuje on swoich możliwości?
4. Czy kalibracja sprzętowa jest konieczna, czy to co ustawił producent jest wystarczająco dobre?
5. przy okazji wymiany tv będę wymieniał kino domowe Harmana Kardona, gdyż mój model nie posiada złącz hdmi, a chcialbym wszystkie źródła podpiąć do ampli, a następnie jednym kablem hdmi już bezpośrednio do tv. No co zwrócić uwagę przy doborze amplitunera, aby taki efekt osiągnąć? Polecicie jakieś sprawdzone, „przyszłościowe” modele, którym mógłbym się przyjrzeć?
6. Kluczowe pytanie- jest sens wygóle zmieniać obecny tv, jeśli „przez osiem ostatnich lat” dawał i dalej daje radę ? :)
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Do osób będących na bieżąco z tematem miałbym kilka pytań, które mnie nurtują, mianowicie:
1. Czy warto kupić ten tv teraz, czy czekać do czerwca, gdy pojawią się mundialowe promocje?
2. Czy myślicie, ze model C8 będzie w stanie zejść w czerwcu do ceny poniżej 9000zl i czy wogole jest sens za niego teraz przepłacać?
3. Czy obraz z C7 po podpięcia do ncplus jest zdecydowanie lepszy, niż na plazmie, czy też przy tym źródle nie pokazuje on swoich możliwości?
4. Czy kalibracja sprzętowa jest konieczna, czy to co ustawił producent jest wystarczająco dobre?
5. przy okazji wymiany tv będę wymieniał kino domowe Harmana Kardona, gdyż mój model nie posiada złącz hdmi, a chcialbym wszystkie źródła podpiąć do ampli, a następnie jednym kablem hdmi już bezpośrednio do tv. No co zwrócić uwagę przy doborze amplitunera, aby taki efekt osiągnąć? Polecicie jakieś sprawdzone, „przyszłościowe” modele, którym mógłbym się przyjrzeć?
6. Kluczowe pytanie- jest sens wygóle zmieniać obecny tv, jeśli „przez osiem ostatnich lat” dawał i dalej daje radę ? :)

Witaj.
Ad.1 W czerwcu zapewne nie będzie już C7 tylko C8 w odpowiedniej cenie :)
Ad. 2 Nie myślę o tym :)
Ad. 3 Nie wiem, nie miale plazmy.
Ad. 4 Moim zdaniem nie jest konieczna, ale jeśli chcesz "wycisnąć" z niego wszystko to tak.
Ad. 5. Onkyo 820 :)
Ad. 6. Jeśli masz potrzebę to tak, jeśli nie to ... nie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. W maju , na początku będzie 55C8 i 65 C8
Ceny znacznie wyższe.
2. Oled 55C8 czy 65 C8 ?
3. Lepszy
4. Kalibracja zawsze jest wymagana.
5. Do jakiej kwoty ?
6.To pytanie tylko do Ciebie.
 

Alf2

New member
Gatar - dzieki za odzew..

Kiki,
2. W grę wchodzi model 55 cali (C7 lub C8 - kwestia ceny....)
5. Amplituner 5.1 do kwoty 3-3,5 tyś zł, przy czym salon jest prostokątem 3m x 7m, odsłuch z odległości 2,5 m (sprzęt i wypoczynek umieszczone na dłuższych ścianach), więc chyba tez supermocny nie musi być (wszystkie kolumny też będę wymieniał, ale chyba podłogowe to będzie przerost formy nad treścią dla tej odległości ( ale ta dywagacja będzie już raczej na inny wątek...).

P.S chciałbym również w miarę dobre stereo z tego ampli..
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
2.Dostaniesz najlepszą cenę w kraju.
Dla pierwszych 10 osób które się zapiszą - cena jak zawsze specjalna.

5. ok. a jakie kolumny ?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Wiem, że 3000-3500 zł to nie 4100 zł :), ale przeanalizuj i może jednak Onkyo 820 ? Ma wszystko czego dziś można po ampie oczekiwać, a i w stereo daje radę :)
 

Alf2

New member
Analiza w trakcie..... :)

Czy myślicie, że kupując TV i porządny ampli mógłbym tylko dokupić Fronty (podłogowe, bądź też mniejsze na podstawkach), aby polepszyć znacząco stero, a wykorzystać suba, Reary i centralny z obecnego zestawu HKTS11?
Ma to jakikolwiek sens, czy też pomysł jest z góry skazany na porażkę?
 

jacquess

New member
witam ja posiadam tv OLED65C7V 1 miesiac !!!!!!!! i juz sa wypalenia dzis zglosilem do serwisu kazali mi wlaczyc czyszczenie matrycy ale to nic nie dalo na czerwonym kolorze widac cienie wielkosci plamy 20x30 cm mam nadzieje ze serwis cos z tym zrobi jestem mocno zdziwiony sytuacja o co bedzie dalej strach sie bac....
 

Alf2

New member
Toś mnie zachęcił do zakupu.....
Czy kojarzysz, od czego konkretnie w tym miejscu się to mogło pojawić- gry? Pasek TVP Info? :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.

Alf2
MamB7 (ta sama matryca)od listopada 2017 i nie mam "wypaleń".
Czytam na ten temat sporo i owe "wypalenia" są pewnym problemem.
Trudno oszacować jaki procent TV jest tym dotknięty, ale ludzie piszą, że to się zdarza. Jeśli "boisz się" :) się to nie kupuj.
 

Alf2

New member
Plazmy też się bałem swego czasu, ale długo nie wytrzymałem i kupiłem- działa z 7 lat już pewnie bez zarzutu (co się jakiś powidok pojawi, to znika po jakimś czasie).
Poczekam jeszcze chwilę, ale max do czerwca na pewno jakiegoś OLEDa kupię.
Teraz zatem skupię się na wymianie ampli i ewentualnie kolumn od razu- odezwę się w innym wątku, bo chyba mnie przekonałeś do Onkyo RZ820 :)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kolega jacquess wydaje się być zwykłym trollem. Napisał to samo w dwóch tematach i koniec jego udziału. Bez żadnych dowodów itd. Dziwna sprawa.
 

fade1

Member
OLED65C7 od lipca 2017 roku, netflix, mały gry 1/1,5h dziennie, sport, unikam kanałów info z "paskami", czyszczenie matrycy raczej regularnie -
0 wypaleń i powidoków
 
Status
Zamknięty.
Do góry