LG LH 3000 - pytanie o USB

VANT

New member
energy_drink napisał:
Możecie mi doradzić krok po kroku jak wykonać downgrade firmware??

Mam 37LH3000, sciagnałem sobie sofcik 3.15 z podpisu kolegi VANT. *rozumiem ze bedzie pasował??? ewentualnie skad brac sofcik??

ok więc potrzebuje info jak zrobić

1downgrade firmware.
2. Odblokować USB.
3. upgrade firmware (o ile inaczej niz downgrade)


Wiem ze bylo to na pewno tysiące razy ale w roznych modelach może byc róznie...wiec chcialem wiedziec od kogoś kto ma ten sam model. Na pewno dało by sie znaleśc jakis opis ale widzialem tam jedno zdaniowe ktore za bardzo nie opisywaly, chcial bym wszystko w jednym miejscu:)

Jesli to nie zgodne z zasadami z góryu przepraszam:)

Wgraj pliki z FW na pena tak jak byś robił upgrade, potem menu na pilocie / strzałkami na Opcje (ale nie wchodzisz w nie tylko zatrzymujesz się na nich) i 7 razy naciskasz przycisk FAV.
Otwiera się menu w którym wskazujesz plik FW i robisz downgrade.

Upgrade można zrobić na 2 sposoby.
Pierwszy standardowy, czyli pliki na pena i tak jak w instrukcji, a 2gi jest taki
wybieramy opcje, ale nie wchodzimy w nie i naciskamy 7 razy przycisk 9. Po tej operacji powinien pojawić się komunikat "Restore the program is completed" lub odpowiednik polski i po restarcie TV FW powinno wrócić do wersji przed downgradem.
Osobiście nie sprawdzałem tej metody ponieważ u siebie odblokowałem USB pilotem uniwersalnym zrobionym z PDA...Trik ten działą z każdym TV LG serii LH.
 

kubazkp

New member
Witam
pare dni temu zakupilem tv lg 42lh3000 i ma on softa 3.40.
chcialem odblokowac USB robilem wg waszych instrukcji czyli zgralem na pendrive soft 3.15 ale kiedy podlaczylem go do telewizora, zaznaczylem opcje i 7 razy wcisnalem na pilocie fav i nic, pojawia sie tylko komunikat o tym jakie mam oprogramowanie i tyle na dole nie ma nic i nie moge nic podmienic czy moglby mi ktos pomoc z tym problemem moze ja cos zle robie.albo prosze napiszcie mi jakas instrukcje do tego z gory dzieki.:):)
 

eLGy

New member
Witam. Mam pytanie.

Zrobilem downgrade swojego LH3000 do wersji 3.15. Pomyślnie odblkowałem USB. Teraz mam pytanie. Czy można zrobic upgrade z 3.15 do 3.55? Czy należy najpierw zainstalowac 3.40? Gdzies wczesniej czytałem ze cofniecie sie z wersji wyzszej od 3.40 na 3.15 moze spowodowac awarie telewizora. Czy dziala to w druga strona? Jesli mozna, poprosze rowniez jakis dzialajacy link do wersji 3.40, poniewaz mam tylko 3.55

Pozdrawiam
 

VANT

New member
Witam. Mam pytanie.

Zrobilem downgrade swojego LH3000 do wersji 3.15. Pomyślnie odblkowałem USB. Teraz mam pytanie. Czy można zrobic upgrade z 3.15 do 3.55? Czy należy najpierw zainstalowac 3.40? Gdzies wczesniej czytałem ze cofniecie sie z wersji wyzszej od 3.40 na 3.15 moze spowodowac awarie telewizora. Czy dziala to w druga strona? Jesli mozna, poprosze rowniez jakis dzialajacy link do wersji 3.40, poniewaz mam tylko 3.55

Pozdrawiam
link do 3.40 masz w moim podpisie.....a upgrade do 3.55 też możesz zrobić.
 

VANT

New member
Witam
pare dni temu zakupilem tv lg 42lh3000 i ma on softa 3.40.
chcialem odblokowac USB robilem wg waszych instrukcji czyli zgralem na pendrive soft 3.15 ale kiedy podlaczylem go do telewizora, zaznaczylem opcje i 7 razy wcisnalem na pilocie fav i nic, pojawia sie tylko komunikat o tym jakie mam oprogramowanie i tyle na dole nie ma nic i nie moge nic podmienic czy moglby mi ktos pomoc z tym problemem moze ja cos zle robie.albo prosze napiszcie mi jakas instrukcje do tego z gory dzieki.:):)

widocznie źle wrzuciłeś na pena firmware....
Musi ono znajdować się w katalogu LG_DTV.
Czyli sformatowany w fat32 pen na nim folder LG_DTV a w tym folderze plik .epk z firmware
 

kyzer

New member
Witam!
Czy ktoś z Was próbował podłączyć dysk sieciowy (nas) przez usb do tego telewizorka?

Nie jestem w posiadaniu ale jeśli działałby bez problemów nie muszę chyba wspominać o wygodzie i wszystkich plusach takiego rozwiązania.

Jeśli ktoś posiada prosiłbym o test.
 

kasia_

New member
1. Zrobiłem downgrade z 3.40 do 3.15. Wszystko pozytywnie się udało.
2. Wszedłem w menu serwisowe i tu pojawia się problem, otóż:

Są:

1. Adjust check
2. ADC Data
3. Power OFF status
4. System
5. Model number D/L
6. Text options
7. External ADC
8. Spread Spectrum
9. Sync Level

Przechodzę do opcji 1.Adjust Check strzałką w lewo. Po prawej kilka opcji nie mogę wybrać, a mogę zmieniać:

1. Tool Option1 - 20624
2. Tool Option2 - 2598
3. Tool Option3 - 1444
4. Tool Option4 - 3584

Rozumiem, że mam coś zmienić w 3. Tool Option3, lecz co? Proszę o poradę bo nie chce nic zepsuć :)
 

VANT

New member
hmmm...a jak wszedłeś w menu serwioswe?? bo to co podałeś to nie menu serwisowe...
Do właściwego menu "EZ Adjust" wchodzi się naciskając OK na pilocie i TV potem podaje się kod 0000
powinny pojawić się tylko opcje
EZ ADJUST
0. Tool Option1
1. Tool Option2
2. Tool Option3
3. Tool Option4
4. Country Group
5. ADC Calibration
6. White Balance
7. Test Pattern
8. EDID D / L
9. Sub B / C

nas interesuje 2. Tool Option3
tam zmianiamy opcje
EMF (JPEG, MP3) na 1
Divx na HD

Jaki masz TV??
 

kasia_

New member
Mam telewizor LG 37LH3000. Podstawowo był wgrany soft 3.40, lecz zrobiłam downgrade do 3.15.

Wciskam:

Jednocześnie MENU na pilocie i TV przez ok 5sek wyskakuje mi okienko żeby wpisać kod 4 cyfrowy lub ZAMKNIJ. Wpisuje cztery zera, lecz nie pojawiają się są ukryte pod gwiazdkami "*", jak wpisuje przeskakują tylko okienka, jak wpisze 4 zera automatycznie wyskakuje mi te MENU co opisałam wyżej, beż wciskania OK na pilocie i TV.

---

EDIT. Poradziłam sobie :) Trzeba było w tym nowym menu przytrzymać OK na pilocie i TV przez 5 sek i wyskoczyło właściwe okno. Teraz wgram sobie najnowsze oprogramowanie 3.55 i testuje divixy :)

A mam jeszcze pytanko. Jeśli wybrałam DIVIX: SD w menu serwisowym to będę mogła oglądać tylko divixy, bez mkv, zgadza się?

A gdy wybrałam DIVIX: HD? To mogę oglądać i divixy i mkv? Czy tylko same mkv?
 
Ostatnia edycja:

kasia_

New member
Załączyłam sobie Australię a AVI i działa super! :)

Dźwięk jest cichszy od tego z telewizji, lecz bez problemu daje na więcej i dźwięk z filmu z USB jest również dobry.
 

kyzer

New member
Witam!
A jak ten telewizorek radzi sobie z dźwiękiem z filmów z usb podłączony do kina domowego?
Dekoduje wszystkie standardy?

P.S. Jakby ktoś nadal szukał plików z softami to są na moim chomiku: chomikuj pl / kyzer

Pozdrawiam!
 

kawasaki454

New member
Witam. Zakupiłem ostatnio TV LCD LG 37 LH 3000 ma on wejście USB 2.0 niestety pisze że tylko dla serwisu. Pomyslałem że może będzie się dało zrobić takiego moda jak jest podany do LG 50PQ3000 na LG 50PQ6000 tylko że dla modelu LH 3000 na LH 4000 albo LH 5000. Wiem że te plazmy z seri PQ200R też mają wejście USB tylko dla serwisu a jednak w menu serwisowym da się je odblokować i obsługuje nawet DivXy a w tych LCDkach z seri LH 5000 są nawet DivXy HD więc może ten model LH 3000 też będzie je obsługiwał chociaż zadowolę się samymi divXami;) Da się coś zrobić w tej sprawie:-D

Albo wiek ktoś może jak wejść do menu serwisowego? Wydaje mi się że odblokowanie USB będzie na podobnej zasadzie jak w plaźmie PQ200R tylko nie wiem w jaki sposób wejść do tego menu a przytrzymanie Przycisku "OK" na pilocie i TV przez 5s nic nie daje tak jak to jest w tych plazmówkach


Wejdź na elektroda. pl wpisz w szukacza tv i znajdziesz tam wszystko miłego odblokowywania jeżeli temat aktualny
 

energy_drink

New member
Mogł bym prosić o reup firmware v3.55?? nie moge sciagnac z linka od VENO ciągle wyskakuje mi czekanie itd.. z góry dzięki bo na stronach LG tez nie moge znaleść;/
 

rafi102

New member
A w moim SL8000 jak oglądam filmy divx czy mkv to dźwięk jest opóźniony w stosunku do obrazu. Czy ktoś ma podobny problem i jak temu zapobiec.
 

tomkod

New member
Witam.
Mam pewien problem, chodzi mi głównie o to, że odtwarzanie pliku .mkv przez USB w TV obraz jest gorszej jakości niż np. poprzez PS3 i PS3 Media Server.
Fakt, że jakość nie jest najgorsza ale jednak to nie to samo. Przy odtwarzaniu 1920x1080 przez PS3 jakość na ekranie to po prostu bajka. TV już odtwarza o wiele gorzej. Czy to normalne? Podejrzewam, że te TV nie maja takich procesorów jak np. laptopy ale kiedyś u znajomego widziałem na Samsungu z serii B650 jak odtwarzał .mkv i obraz był idealny.
Czy ktoś się może do tego odnieść?
 

VANT

New member
Witam.
Mam pewien problem, chodzi mi głównie o to, że odtwarzanie pliku .mkv przez USB w TV obraz jest gorszej jakości niż np. poprzez PS3 i PS3 Media Server.
Fakt, że jakość nie jest najgorsza ale jednak to nie to samo. Przy odtwarzaniu 1920x1080 przez PS3 jakość na ekranie to po prostu bajka. TV już odtwarza o wiele gorzej. Czy to normalne? Podejrzewam, że te TV nie maja takich procesorów jak np. laptopy ale kiedyś u znajomego widziałem na Samsungu z serii B650 jak odtwarzał .mkv i obraz był idealny.
Czy ktoś się może do tego odnieść?
Jest to conajmniej dziwne co piszesz....ja niezauważyłem różnicy pomiędzy TV a PC.
Dekodowaniem zajmuje się specjalizowany DSP i imo nie ma takiej opcji aby dekodował gorzej.
Może jest to kewstia tego że odtwarzając przez usb nie możesz zmienić ustawień obrazu jak pod konsolę ??
 

tomkod

New member
Też mi się wydawało, że jakość powinna być taka sama ale niestety widać gołym okiem różnicę. Pobawię się jeszcze z ustawieniami bo ponoć przy odtwarzaniu z USB TV można zmieniać ustawienia poprzez wybór AV mode i tam będą 3 rodzaje ustawień. Na weekendzie sie tym zajmę, ale nie wiem czy coś to pomoże.
 
Do góry