LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

mirmil99

New member
Bardzo śmieszne :lol: ale pytam o konkrety, jak to by było w tej konkretnej sytuacji. Czy obraz będzie pozbawiony kontrastu i żywych kolorów czy nie.
Pozdrawiam lukwlkp :eek:k:

coz oczywiscie, ze bedzie gorzej bo ograniczysz kat, duzo zalezy od kata jak bardzo bedziesz chcial go zmienic, bo przeciez naturalne jest, ze tv oglada sie face and face...

no i pam. ze tracisz calkowicie efekt 3D, przy pionowych katach pow. ok. 20 stopni...
 

zbyniu4

New member
Face and face to jest zrozumiała i optymalna pozycja do oglądania tv ale są sytuacje w których np przychodzę do salonu i oglądam tv w pozycji stojącej i w tedy co, oglądam kolory wyprane i nie do zaakceptowania czy jest tylko troszkę gorzej od optymalnej i można bez uszczerbku chwilkę tv np film obejrzeć.
ps
Mam tak często. Wchodzę do salonu i patrzę na coś ciekawego stojąc.
 

mirmil99

New member
Face and face to jest zrozumiała i optymalna pozycja do oglądania tv ale są sytuacje w których np przychodzę do salonu i oglądam tv w pozycji stojącej i w tedy co, oglądam kolory wyprane i nie do zaakceptowania czy jest tylko troszkę gorzej od optymalnej i można bez uszczerbku chwilkę tv np film obejrzeć.
ps
Mam tak często. Wchodzę do salonu i patrzę na coś ciekawego stojąc.

ale to o czym pisalem to ograniczenie technologii, a nie tego modelu...
i to co dla jednego jest mala zmiana dla drugiego jest nie do zaakceptowania...
dlatego ja siedze murem przed tv i nigdzie sie nie ruszam, no chyba ze zabraknie plynu w kieliszku...
 

klaus71

New member
Bez reklam
Z braku laku lepszy i makaron więc spytałem o model 5500, no i usłyszałem dziwną sprawę, mianowicie że model 5500 ma lepszą matrycę i ma coś czego 570S nie ma "sekwencyjne wygaszanie podświetlania". Słyszał ktoś z was o tym i czy to prawda. Wydaje mi się że sporo przeczytałem w tym temacie i z takim czymś się nie spotkałem. Wydawało mi się że to dwa równorzędne modele tylko że jednam ma tuner satelitarny a drugi go nie ma.

ja mam 32lw570s i to co piszesz może być prawdą w przypadku niższych przekatnych.
u mnie opcja "led local dimming" jest usunięta z menu.
ale wiem że w modelach np. 55 cali jest aktywna.
jeśli to by była prawda to rzeczywiście model 550/5500 może byc lepszy - ma też ładniejszą obudowę.
a skoro tańszy to chyba nie ma co się zastanawiać.
obsługa tunera w lg jest kiepska pod względem ergonomii - lepiej przyoszczędzić na tv i kupić jakąś arivę - na pewno chodzi lepiej niż to coś w tv (no i przede wszystkim ma dużo większe możliwości).
 

zbyniu4

New member
ale to o czym pisalem to ograniczenie technologii, a nie tego modelu...
i to co dla jednego jest mala zmiana dla drugiego jest nie do zaakceptowania...
dlatego ja siedze murem przed tv i nigdzie sie nie ruszam, no chyba ze zabraknie plynu w kieliszku...
Nie no fakt :popcorn: ( nie było kufla ) Jak braknie płynu w kufelku, zwłaszcza na meczu to już mnie nosi ;-). Druga istotna rzecz w kwestii jest taka, że jak miałem Tosie R3500 to żadne zmiany kątów w każdej płaszczyźnie nie zmieniały komfortu oglądania Tv. Dlatego też moje pytanie, głównie dot. przyszłego, bezkompromisowego oglądania Tv.
 

luckd

Member
W moim 37LV5500 local dimming napewno jest, można to zaobserwować w ciemnych scenach natomiast w menu nie mam możliwości ustawiania jego parametrów, po prostu tago nie ma w ustawieniach obrazu.
 

Soryu

New member
Bez reklam
ja mam 32lw570s i to co piszesz może być prawdą w przypadku niższych przekatnych.
u mnie opcja "led local dimming" jest usunięta z menu.
ale wiem że w modelach np. 55 cali jest aktywna.
jeśli to by była prawda to rzeczywiście model 550/5500 może byc lepszy - ma też ładniejszą obudowę.
a skoro tańszy to chyba nie ma co się zastanawiać.
obsługa tunera w lg jest kiepska pod względem ergonomii - lepiej przyoszczędzić na tv i kupić jakąś arivę - na pewno chodzi lepiej niż to coś w tv (no i przede wszystkim ma dużo większe możliwości).

Tu pewnie chodzi o led plus - quasi local dimming 16 strefowy - ma to i 570s i 5500.
 

ProTon1

New member
menu serwisowe

Mam pytanie do kolegow . Dzisiaj rozmawialem z kolega elektronikiem na temat zmian w ustawieniach serwisowych - bo chcialem zeby mi zrobil takiego pilota ze schematu tu na forum. Powiedzial mi ze kazde wejscie jest odnotowane i jak sie cos skopie to podlaczaja w sewisie laptopa i wszystko widac kiedy ktos wchodzil i co robil. A w takim przypadku gwarancja tego nie obejmuje. Prawda to czy mnie tylko straszyl.
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
Tu pewnie chodzi o led plus - quasi local dimming 16 strefowy - ma to i 570s i 5500.

no ale skoro by miał być to chyba byłaby aktywna opcja w menu?
a u mnie jej nawet nie ma.
stąd wniosek że albo ten pseudo local dimming jest załączony non stop (ale jakoś nie widzę efektu halo który powinien mu towarzyszyć) albo w serii 32 cale go niema.

@luckd
a skąd wiesz że masz ten local dimming rzeczywiście działający?
 

akwedukt76

New member
Witam, ja trochę z innej beczki.

Podpowiedzcie koledzy, jakie macie ustawienia obrazu, aby opcja Realne Kino była podswietlona.
U mnie na różnych ustawieniach ta opcja jest niedostępna:roll:.

Pozdrawiam.
 

luckd

Member
@klaus71 włącz sobie ciemną scenę w nocy przy zgaszonym świetle, u mnie w takich warunkach da się zaobserwować wygaszone strefy. Jeśli w obrębie 1 z 16 części ekranu jest wyświetlany tylko czarny kolor zostaje ona wygaszona i jest ciemniejsza od np. części która też jest czarna ale wyświetla logo programu.
 

luckd

Member
_______________________________________
[___________________]___________________]
[___________________]___________________]
[___________________]___________________]
[___________________]___________________]
[___________________]___________________]
[___________________]___________________]
[___________________]___________________]
[___________________]___________________]
 

klaus71

New member
Bez reklam
no to w 32 calach chyba jest 10 stref pionowych.
na jakimś obrazie wyszarzył mi się jeden pionowy pasek - myślałem że jakaś usterka a to chyba był ten pseudo local dimming.
 

bergoncool

New member
Hej.Czy sekwencyjne wygaszanie podświetlania to to samo co lokalne przyciemnienie LED?Jeśli tak to ok. a jeśli nie to gdzie znajdę tą opcję w lg 42LW570S.Jak mogę uruchomić Ustawienia dźwięku
DTV (w trybie cyfrowym) bo mam tą opcję na szaro(nie można jej wybrać). Telewizor mam podpięty pod głośniki Logitech Z-5500 kablem SPDIF.Prosił bym o odpowiedź znających odpowiedź na moje pytanie.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Maciek86

New member
Polecam wzięcie udziału w promocji LG ,,zrób kino w domu,, Kupilem swoj tv 47lw570s w połowie lipca, a więc przed rozpoczęciem promocji, ale zgłosiłem swoj tv(przesłałem skan paragonu i zarejestrowałem się w LG) i dzisiaj kurier przywiózł odtwarzacz :) Od zgłoszenia nie mineły nawet dwa tygodnie.
 
Do góry