LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
DLNA Nero Media Home

mam pytanie???czy wam też zacinają się filmy po sieci...puszczając film z kompa bezprzewodowo do TV przez Nero Media Home...chodzi mi o filmy w HD lub 3D...zastanawiam czy to jest normalne(za duży rozmiar filmu), czy może wina routera(za słaby model)???
 

ovner

New member
Albo tryb połączenia wi-fi b/g może nie wyrabiać, przy trybie n nie powinno nic ciąć, puść po kablu ten sam film i sprawdzisz czy tnie, kolejna to zbyt duże obciążenie kompa, może dysk coś "rzeźbić" i nie wyrabia z odczytem, sprawdź na innych serwerach DLNA np. wmp z win7, serviio, może to wina programowa ?
 

AndrULa

New member
Czyżby nikt z posiadaczy 55lw570s nie korzystał z telewizora w nocy. Ponawiam swoje pytanie: czy podczas oglądania nocnych scen w bardzo słabo oświetlonym pomieszczeniu bardzo uciążliwy jest clouding i czy po włączeniu lokalnego przyciemniania można uzyskać kompromis pomiędzy jakością obrazu a redukcją cloudingu? Może jakieś zdjęcia (oczywiście nie z czasem naświetlania nieprzyzwoicie długim, który powoduje, że ekran wygląda jak noworoczna iluminacja). Zastanawiam się nad zkupem tego telewizora lecz fakt, że lubię oglądać filmy przy zredukowanym oświetleniu trochę mnie przed zakupem powstrzymuje.
 

radek1986

New member
Słuchajcie, dzisiaj dowiedziałem się, że jest w MM promocja na 42LW570S za 2949, seria 650S, w necie najtaniej stoi za 3777,99 zł.

Czy opłaca się dopłacić tyle ?
Potrzebuje więcej opinii, na razie widziałem że jedna osoba pisała, że lepiej dopłacić żeby mieć te 200 Hz.

Co sądzicie ? :)

Pozdrawiam,
Radek
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Lepiej poczekaj az 650s stanieje i moim zdaniem warto dopłacić.
Jest aktualizacja do 650-tki zwiekszajaca liczbe klatek w trybie 3D.
Poczekaj aż na dobre wejdzie LW980 a napewno cena 650S spadnie.
Pozdrawiam
 

don111

Banned
tutaj masz zdjęcie:
LG 47LW570S kontra Panasonic TX-P46GT30E | TV TEST

LG-nierownom-podsw-2_cr.jpg
 

AndrULa

New member
Dzięki za link i zdjęcie. Nie mniej panel ten raczej nie świeci tak w normalnych warunkach użytkowania. Fotka jest ewidentnie prześwietlona po to, by pokazać jak nierównomierne jest podświetlenie. Moje pytanie dotyczyło możliwości zredukowania widzialności tych "efektów" podczas oglądania w nocy, w szczególności dla ciemnych scen. Po prostu czy clouding nawet po korektach ustawień jest dokuczliwy?
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Musisz sam to zobaczyc. Jednym przeszkadza plamka wielkosci ziarenka innym dopiero 10 centymetrowa :)
Nikt nie oglada na full podswietleniu w przyciemnionym pomieszczniu.
Sam czekam na nizsza cene 47LW650 lub LW890.
 

bluray

Banned
Widać, że fotka jest "przymajdrowana".
Choćby na redukcji bitów.
Widać granice przejść między odcieniami.
Ktoś się wysilił i m. innymi zredukował głębie kolorów, chyba do 8 bitów.
 

laserer

New member
Witam
Od niedawna jestem posiadaczem lg 32lw570s
Zastanawiam się czy opłaca się kupować moduł CI do cyfry + HD czy nowy dekoder.

proszę po pomoc
 

klaus71

New member
Bez reklam
ja używam z modułem tnk hd - wolno przełącza kanały
poza tym ergonomia używania listy ulubionych jest jakaś skopana - chyba nawet nie można sobie ustawić dowolnej kolejności kanałów.
w tunerze wszystko sobie można ustawić - jakieś tanizny typu ariva są dużo fajniejsze w obsłudze.

@lasere
czy ty masz aktywną opcję "Lok.przyciemn.LED" w menu ustalania parametrów obrazu?
ludziska piszą że ustawiają na średnie/niskie itd a u mnie jest na szaro opcja "Ekran" i nic nie mogę ustawiać (też mam 32 cale) - może ta wielkość nie ma tego pseudo local dimmingu?
 

joe11

New member
ja używam z modułem tnk hd - wolno przełącza kanały
poza tym ergonomia używania listy ulubionych jest jakaś skopana - chyba nawet nie można sobie ustawić dowolnej kolejności kanałów.
w tunerze wszystko sobie można ustawić - jakieś tanizny typu ariva są dużo fajniejsze w obsłudze.
?
Witam! Ja też używam moduł n-cam.Fakt że trochę wolniej przełącza kanały ale listę kanałów można sobie poukładać w jakiej kolejności sie chce .Nie rozumiem po co kupować drugi tuner sat?To po to się kupowało ten TV z tunerem sat żeby stawiać drugie prądożerne pudło obok? I jeszcze 2 pilot?
 

klaus71

New member
Bez reklam
jak po co miec tuner sat:
- można nagrywac na dysk
- jak tuner dwugłowicowy to można nagrywać i oglądąć równocześnie dowolne dwa kanały
- tuner typu ariva (kosztują chyba 200-300zł) mają także emu
- moduł też trochę kosztuje
- lepsza ergonomia - jak tuner z enigmą to wręcz przepaść
 

joe11

New member
jak po co miec tuner sat:
- można nagrywac na dysk
- jak tuner dwugłowicowy to można nagrywać i oglądąć równocześnie dowolne dwa kanały
- tuner typu ariva (kosztują chyba 200-300zł) mają także emu
- moduł też trochę kosztuje
- lepsza ergonomia - jak tuner z enigmą to wręcz przepaść
To wtedy nie kupuję LW570S tylko LW5500 bez tunera sat.
 

klaus71

New member
Bez reklam
no ja kupiłem lw570s bo w promo był tańszy niż 5500.
no i niby to nowszy model więc po co kupować starszy/niższy - być może różnica między nimi nie tylko sprowadza się do karty sat.
 
Do góry