LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
Dźwięk w amplitunerze

Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem LG 55LW570S i mam problem z dźwiękiem...
mam podłączony TV z amplitunerem kablem optycznym i nie mam we wzmacniaczu dźwięku...
być może trzeba coś przełączyć???
 

and3k

New member
Z tego co wyczytałem to pliki mkv z dźwiękiem DTS nie są odczytywane przez ten tv. A jak jest z plikami mkv które mają dwie ścieżki dźwiękowe np, DTS i AC3?? Odczyta takie pliki czytając dźwięk z ścieżki AC3?

Dzięki
 

ralfxx

New member
Jeżeli w zestawie są okulary 3D (5cio pak), oraz pilot magic to się opłaca jezeli nie to jest to zwykła cena sklepowa.

Ja kupiłem po tej cenie w jednym ze znanych sklepów z elektroniką:) i było 7szy okularów a pilota magic nie było.


Panowie jak to jest z tym dźwiękiem na demie lg nie mam wogóle czy puszczam z dysku usb przez dvd które jest podłączone do amplitunera i do telewizora, czy też z dysku od razu do telewizora. Drugi problem tez z dźwiękiem film 3d ta sama konfiguracja czy to przez ampli czy bezpośrednio dźwięk nie zgadza się z obrazem tzn. nie jest jakoś nie wiadomo jak przesunięty ale ta 1-2 sek. W czym może być problem dodam że wszystko jest podłączone kablem hdmi 1.3.
Ps.mkv2ac3 pokazuje mi w tym demie dzwiek ac3,44 100Hz, 2ch, 64Kbps
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

neo292

Member
Ps.mkv2ac3 pokazuje mi w tym demie dzwiek ac3,44 100Hz, 2ch, 64Kbps
pozdrawiam

Przecytaj to co pisalem wyzej birate jest za wysokie przekonwertuj z64 na 32Kbps !!!

2 sprawa problem z synchro dźwięku- sprawdź na PC jeżeli jest tak samo to ktoś skopał robotę podczas konwersji.
 
Ostatnia edycja:

magic79

New member
A ja mam pytanko o możliwość nagrywania programów z tego Tv na dysk zewnętrzny,a w zasadzie o brak tej możliwości.
Jak uważacie z własnego doświadczenia,zostanie coś takiego dodane w którymś z nowych softów?
Przez miesiąc biłem się z myślami czy 570s czy też Samsung D6500.
Padło na Lg jednak dopiero po zakupię zorientowałem się,że nie ma takiej opcji w przeciwieństwie do Samsunga.
Będę wdzięczny za w miarę szybką odpowiedź bo jutro mija 10 dzień od zakupu czyli ostatni gwizdek na ew,wymianę.
 

neo292

Member
A ja mam pytanko o możliwość nagrywania programów z tego Tv na dysk zewnętrzny,a w zasadzie o brak tej możliwości.
Jak uważacie z własnego doświadczenia,zostanie coś takiego dodane w którymś z nowych softów?
Przez miesiąc biłem się z myślami czy 570s czy też Samsung D6500.
Padło na Lg jednak dopiero po zakupię zorientowałem się,że nie ma takiej opcji w przeciwieństwie do Samsunga.

Powiem tak: Jeżeli głównym parametrem wyboru tv jest dla Ciebie możliwość nagrywania jako DVR to bierz Sama. Gdzieś na forach obiło mi sie o uszy, że coś zostało wycięte z LG na nasz kraj i nie ma fizycznej możliwości nagrywania (ale nie powiem Ci tego na 100%) jeżeli jednak nie, to z kolei czekać na soft od producenta to jest loteria i wszystko zależy od jego dobrej woli i naporu potencjalnych nabywców. Jest jeszcze ew. możliwość modyfikacji softu przez maniaków TV (jak samyGO dla sama) ale nie wiem czy ktoś się tym już zajął lub w przyszłości zajmie. Ja mam PVR Vectry. Jednak ten LG w/g mnie ma inne, lepsze zalety od tego Sama, poczytaj fora i zdecyduj. Pozdro
 
Ostatnia edycja:

ralfxx

New member
Przecytaj to co pisalem wyzej birate jest za wysokie przekonwertuj z64 na 32Kbps !!!

2 sprawa problem z synchro dźwięku- sprawdź na PC jeżeli jest tak samo to ktoś skopał robotę podczas konwersji.

No właśnie problem w tym że w mkv2ac3 wszystkie opcje są niedostępne tzn. nie podświetlone i nie da rady nic z tym zrobić. Film na kompie też jest lekkie przesunięcie ale nie tak duże, dosłownie ułamek sekundy.
 

neo292

Member
No właśnie problem w tym że w mkv2ac3 wszystkie opcje są niedostępne tzn. nie podświetlone i nie da rady nic z tym zrobić. Film na kompie też jest lekkie przesunięcie ale nie tak duże, dosłownie ułamek sekundy.

Jaką masz wersję mkv2ac3? Ja mam 1.03.03 i wszystko mi się wyświetla. 2 sprawa, że przekonwertowałem tym progsem tylko demo i sie wysypał, korzystam obecnie mkvmerge GUI oraz z MeGUI gdzieś na tym forum jest opis konwersji co prawda dts-a ale jak ustawisz AC3 to też da radę tylko pamiętaj o birate, poszukaj i działaj zajmie Ci to max 10 min.
 

magic79

New member
Powiem tak: Jeżeli głównym parametrem wyboru tv jest dla Ciebie możliwość nagrywania jako DVR to bierz Sama. Gdzieś na forach obiło mi sie o uszy, że coś zostało wycięte z LG na nasz kraj i nie ma fizycznej możliwości nagrywania (ale nie powiem Ci tego na 100%) jeżeli jednak nie, to z kolei czekać na soft od producenta to jest loteria i wszystko zależy od jego dobrej woli i naporu potencjalnych nabywców. Jest jeszcze ew. możliwość modyfikacji softu przez maniaków TV (jak samyGO dla sama) ale nie wiem czy ktoś się tym już zajął lub w przyszłości zajmie. Ja mam PVR Vectry. Jednak ten LG w/g mnie ma inne, lepsze zalety od tego Sama, poczytaj fora i zdecyduj. Pozdro

Oczywiście nie jest to najważniejsza dla mnie funkcja ale jednak dosyć ważna.
Na infolinii powiedzieli,że są prowadzone w tej chwili jakieś rozmowy na temat certyfikatów aby to odblokować jednak będzie się to tyczyło przyszłorocznych modeli i,że żadna aktualizacja nie przywróci tej funkcji do modeli z tego roku.
Robić TV,wyposażać go w dodatkowe funkcję a później je trwale blokować.
Wielka szkoda.
 
Do góry