LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

darkoblues

New member
darkoblus - klasyczny post czarnego PR.
I to dwa posty ma a juz ćwiczy.

Kolego bluray, zaden czarny PR tylko moje subiektywne odczucia. Mam dwa TV w domu, ten sam material 2D w tych samych warunkach... Poprostu ten model samsunga, radzi sobie z 2D SD duzo lepiej niz ten model LG. Zona tez to potwierdza. Moze uda mi sie zrobic jakies fotki porownawcze.

Gdybym widzial material 2D SD w sklepie (brak mozliwosci technicznych, mocno bym sie zastanowil nad wydatkiem 6,6k.

Jesli sa na tym forum zadowoleni uzytkownicy tegoz modelu to prosilbym ewentualnie o wskazowki odnosnie ustawien obrazu. Z gory dziekuje.
 

redlum

New member
Bez reklam
Darkoblues daj se siana - u niektorych kazda krytyka tv z pasywnym 3D to jest czarny PR

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

pjurek02

New member
Kolego bluray, zaden czarny PR tylko moje subiektywne odczucia. Mam dwa TV w domu, ten sam material 2D w tych samych warunkach... Poprostu ten model samsunga, radzi sobie z 2D SD duzo lepiej niz ten model LG. Zona tez to potwierdza. Moze uda mi sie zrobic jakies fotki porownawcze.

Gdybym widzial material 2D SD w sklepie (brak mozliwosci technicznych, mocno bym sie zastanowil nad wydatkiem 6,6k.

Jesli sa na tym forum zadowoleni uzytkownicy tegoz modelu to prosilbym ewentualnie o wskazowki odnosnie ustawien obrazu. Z gory dziekuje.


Ja jestem zadowolony z tego tv - proponuje poszukanie na avforum przykładowych konfiguracji - najlepiej powalcz w trybie expert - tam jest od pyty ustawień.

Co najważniejsze sprawdź czy masz aktualny soft!!!!!!!!!!!!!!!
 

and3k

New member
Witam

Rozglądam się ostatnio za kupnem tv. Pod uwagę brałem 55d7000 lub d8000, Panasa 55VT30 lub Toshibe 55WL768 albo lepiej YL863 (ale nigdzie jej nie ma). Już nawet zagaiłem do KIKIego w sprawie prezentacji owych. Ale kiedy dziś usiadłem w MM i obejrzałem pasywne 3d w wykonaniu LG "łeb" urwało mi przy samych kostkach. To jest 3d o jakim marzyłem. DO tej pory myślałem, że najlepsze 3d ma panas ale to co tu zobaczyłem wstrząsnęło mną totalnie.

Fakt, że jest przeplot i w MM było go widać (niecałe 2 m) ale potestowałem i odszedłem na odległość jaką mam w domu i przeplotu już niedostrzegałem (3,5m).
Nie wiem jak to jest zrobione ale w LG wszystko jest duże i naprawdę sprawia wrażenie realnego 3d. W innych TV pomijając męczące miganie wszystkie obrazy są jakby dziwnie małe, jakby to były modele zabawkowe lub figurki. W LG obraz mnie zaatakował i otoczył. Baaa tak mi się to spodobało, że przywołałem moją żonę i córkę spacerujące zupełnie po innym dziale. I co - 4 letnia córeczka oszalała. Chciała łapać bańki i płatki wylatujące z ekranu. Tak bardzo jej się to spodobało, że w pogoni za wychodzącym obrazem pobiegła do TV i pacnęła go ręką. Nawet moja, żona przyznała, że wreszcie może patrzeć na 3d. Nie raz już wcześniej ją molestowałem o opinię (zmuszając do oglądania to tu to tam różnych 3d) i zawsze mówiła, że takie 3d nie dla niej bo ma zawroty i bolą ją oczy. Aż do dziś.

Jestem wstrząśnięty i zmieszany bo totalnie nie wiem z czym się to LG je. Obraz 3D to nie wszystko. Jaki ten TV jest w 2D? Jaką ma czerń, jakie kąty, czy dręczy go clouding, jak z płynnością obrazu, kolorami i skalowaniem SD, jak radzi sobie z grami (ponoć było źle ale jakiś nowy soft to naprwail?)? Pytanie następne jakie filmy 3D on rozpoznaje i wyświetla? Skoro technologia jest inna filmy muszą być specjalnie dla niej przygotowane? Czy SBS wystarczy? To też ważne bo jakoś nigdzie nie widziałem filmów 3D dedykowanych dla LG? A może inni producenci też zamierzają wejść w tą technologię? Wszelki sugestie i porady użytkowników mile widziane :).

Pozdrawiam, Huwi


Co to za model LG był?
 

bblleennoo

New member
Witam
Ponieważ dopiero po zakupie lw570s dowiedzialem sie ze ten model nie ma dekodera DTS wiec mam pytanie czy mozna cos zrobic zeby ogladac filmy z dzwiekiem w tym formacie poniewaz zauwazylem ze duzo filmow ma DTS?
 

alwa

New member
"MKV2AC3 to darmowa aplikacja przeznaczona do konwersji dźwięku w filmch MKV zawierających ścieżki audio w formacie DTS. W wyniku konwersji dźwięk DTS zostaje skonwertowany do AC3.
MKV2AC3 umożliwia również zmianę poziomu głośności ścieżki dźwiękowej.
Program umożliwia również dodanie napisów do kontenera w postaci plików w formacie .srt (wystarczy zmienić nazwę napisów na identyczną nazwę pliku .mkv)"

Używam. Bez problemów i zastrzeżeń. Łatwy i prosty. Sporo filmów przerobiłem. Jak na razie nie udało tylko z jednym.
 

neo292

Member
Witam. Zakupiłem w/w TV i muszę przyznać jestem pod dużym wrażeniem 3D. Mam takie pytania:
1. czy można na nim uruchomić DVR? tzn nagrywanie na HDD USB programów TV? w instrukcji jest niestety napisane, że w naszym kraju ta funkcja nie jest aktywna :-( A może jakiś soft ala samygo na samsunga?
2. Czy można w nim zastosować jakiś inny adapter niż LG AN-WF100 WI FI?

Mam jeszcze problem z "LG 3D Demo 1080p Half-SBS AC3 " (obraz żyleta)mimo,że dźwięk jest w AC3 to nie mam dżwięku. kombinowałem z ustawieniami ale lipa. Wie ktos z uzytkowiników o co w tym chodzi?

edit: znalazłem rozwiązanie z demem, pomocny jest program z postu powyżej MKV2AC3 przekonwertowałem birate z 448 na 160 i chodzi.
 
Ostatnia edycja:

bblleennoo

New member
Moze ktos sie orientuje czy np. w wyszukiwarce youtube mozna wpisywac wyrazy z pilota tak jak sie pisze smsy czy tylko przesuwac strzalkami co jest strasznie uciazliwe (pomijajac pilota magic)
 

bblleennoo

New member
W sprawie pilota zero odezwu wiec zakladam ze sie nie da:)

Mam natomiast pytania:

Czy przy plikach mkv 1080p jest normalne ze obraz czasem zwalnia mam na mysli ze jak np. postac podnosi glowe do gory to przez jakis czas glowa unosi sie wolniej i lekko skacze
nastepnie czy to normalne ze czasem przy szybkich ruchach widac "pikseloze" np wokol glowy lub ciała
i czy to normalne ze w lewym dolnym rogu widac bardzo wyraznie podswietlenie diodami (przy ciemnych scenach troche to drazni oko)

Tak poprostu jest czy mam jakis wadliwy model?
 

neo292

Member
Generalnie nie zauważyłem takich problemów jakie masz Ty. Mógłbys podac jaki to film i w której minucie to występuje? Mi na przykład nie za bardzo czyta dema sony po dlna tzn. chyba kabel "hamuje", ale z pena idzie spoko. Aha pikseloza i szarpanie może byc przyczyną słabej konwersji, przegrywania z BR, jeżeli sygnał idzie z BR nie powinno być takich rzeczy a jak jest u Ciebie ?
 
Ostatnia edycja:

bblleennoo

New member
Film to Skazani na Shawshank BluRay 1080p x264 mkv po małych przerobkach bo wycinalem lektorów zagranicznych w jakims programie zeby mi wszedl na pena 8gb,
gdzies czytalem wypowiedz ze w tym modelu wystepuje klatkowanie przy jasnych scenach to by pasowalo do tego spowolnienia o ktorym pisalem, a co do pikselozy to moze faktycznie wina konwesji tak jak pisales musze sprawdzic na innych filmach ten byl pierwszy i sie troche zmartwilem tymi "efektami"

a jak jest w waszych tv z tym podswietleniem widac je bardzo wyraznie na czarnym ekranie? u mnie jest bardo jasna poswiata w lewym dolnym rogu...
 

klaus71

New member
Bez reklam
"MKV2AC3 to darmowa aplikacja przeznaczona do konwersji dźwięku w filmch MKV zawierających ścieżki audio w formacie DTS. W wyniku konwersji dźwięk DTS zostaje skonwertowany do AC3.
MKV2AC3 umożliwia również zmianę poziomu głośności ścieżki dźwiękowej.
Program umożliwia również dodanie napisów do kontenera w postaci plików w formacie .srt (wystarczy zmienić nazwę napisów na identyczną nazwę pliku .mkv)"

Używam. Bez problemów i zastrzeżeń. Łatwy i prosty. Sporo filmów przerobiłem. Jak na razie nie udało tylko z jednym.

a dużo czasu zajmuje konwersja?
 

mirmil99

New member
a ja chcialbym zapytac, jak dzialaja na tym tv, na ostatnim firmware, uslugi dodane np przegladarka internetowa?
czy tv obluguje interfejs standardu HID? w celu podlaczenia np klawiatury?
 

pjurek02

New member
a ja chcialbym zapytac, jak dzialaja na tym tv, na ostatnim firmware, uslugi dodane np przegladarka internetowa?
czy tv obluguje interfejs standardu HID? w celu podlaczenia np klawiatury?


jezeli chodzi o klawiaturę to najlepiej jest użyć telefonu z androidem - instalujesz z AM LG TV Remote - i przeglądarki używa się zdecydowanie przyjemniej
 

memeczyslaw

New member
witam chce kupić ten model telewizora jestem zdecydowany w 100% na niego szczerze mówiąc nie znalazlem lepszego telewizora mi odpowiadającego, martwi mnie jednak problem z input lag, bo nowy telewizor chciałbym przeznaczać również na granie na xboxie 360 czy na ten czas wrzesień 2011 ten błąd został poprawiony? czy bład występuje tylko przy podłączeniu HDMI? jesli tak to czy podłączenie zwykłym kablem do telewizora naprawi ten błąd? jestem wstanie zrezygnować z full hd dla bez problemowego grania. Posiada ktoś ten telewizor i xboxa 360? jak wygląda granie na tym tv? czy faktycznie ten lag tak bardzo przeszkadza i czy jest jakiś sposób aby go usunąć? prosze o odpowiedz, bo na dniach chce kupić ten telewizor w 32 calach. Dzięki!
 
Ostatnia edycja:

pjurek02

New member
witam chce kupić ten model telewizora jestem zdecydowany w 100% na niego szczerze mówiąc nie znalazlem lepszego telewizora mi odpowiadającego, martwi mnie jednak problem z input lag, bo nowy telewizor chciałbym przeznaczać również na granie na xboxie 360 czy na ten czas wrzesień 2011 ten błąd został poprawiony? czy bład występuje tylko przy podłączeniu HDMI? jesli tak to czy podłączenie zwykłym kablem do telewizora naprawi ten błąd? jestem wstanie zrezygnować z full hd dla bez problemowego grania. Posiada ktoś ten telewizor i xboxa 360? jak wygląda granie na tym tv? czy faktycznie ten lag tak bardzo przeszkadza i czy jest jakiś sposób aby go usunąć? prosze o odpowiedz, bo na dniach chce kupić ten telewizor w 32 calach. Dzięki!


pisałem już wcześniej - wystarczy trochę wysiłku i poczytać wątek - temat input laga już dawno został rozwiązany - wystarczy nowy soft
 

memeczyslaw

New member
spoko dzieki a czy jest sposób aby aktualizacje wgrać za pomocą pendrive albo z płyty? niestety nie mam możliwości podłączenia telewizora do internetu, aha jeszcze chciałbym spytać jak 3d prezentuje sie na 32 calach i jak wygląda obsługa filmów z dysku zewnętrznego, mam zamiar oglądać przez usb film hd, film hd 3d jak i pliki avi z napisami txt
 
Ostatnia edycja:
Do góry