LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

radzio99

New member
Zaraz po wczytaniu pliku jest komunikat na górze ekranu, pokazuje m. in. rozdzielczość pliku. fajnie, że odbierasz obraz jako OK, to znaczy ze przynajmniej przeskalowanie jest dobrej jakości niemniej ze specyfikacji LG wynika, że nie ma tu szans na 1080p, 720p czy nawet HD ready. Nie wiem na co taka implementacja DLNA w TV full HD, to niepoważne.

Mowisz tylko o 3d czy o 2d tez ?
 

Rych33

New member
Ja używam Serviio Service i np. bajki 3D mkv 1080 w tej informacji na TV pokazuje 1080. To nie wiem. A w instrukcji str.143 - Obsługiwane tryby 3D. Jest napisane że obsługuje DLNA sygnał 1080p, rozdzielczość 1920 x 1080, częstotliwość pozioma/pionowa 33,75/30. No to chyba obsługuje.
 

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
Nierówne podświetlenie matrycy

ponawiam pytanie
Cześć Jestem posiadaczem LG 55LW570S, i jeżeli chodzi o ten telewizor to wszystko jest ok. oprócz podświetlenia matrycy....i pytam czy u WAS w rogach ekranu jest mocniejsze podświetlenie ,po prostu narożniki świecą a szczególnie na dole...najbardziej jest to widoczne podczas ciemnych scen...
 

waserx

New member
Świecą jak w każdym LED EDGE - zminimalizowanie tego efektu można osiągnąć poprzez włączenie funkcji "lokalne przyciemnianie" na pozimie niskim lub wysokim (ja nie widzę różnicy) oraz oglądać telewizor (właściwie to to co jest na nim wyświetlane) centralnie od przodu, dodatkowo czerń na poziom niski oraz złudzenia polepszenia dodaje także włączenie funkcji kontrast dynamiczny.

Ja mam inne pytanie - do posiadaczy pilota uniwersalnego harmony model 600 lub wyższy - jest na nim przycisk do włączania np. filmu DVD, który to powinien włączać telewizor, przełączać go na odpowiednie wejście ( u mnie HDMI 1) oraz włączać DVD i startować film - problem w tym (dla mnie teoretyczny bo nie mam jeszcze tego pilota) że w telewizorze LG wejścia są "ruchome" tj. nie zawsze kliknięcie trzy razy na przycisk input otworzy mi wejście HDMI1 - w zależności od tego na jakim wejściu wyłączyłem telewizor i czy mam np. włączony komputer - wchodzi do przodu jeszcze wejście DLNA i HDMI jest 3 a nie 2. Meritum sprawy to pytanie o to czy Harmony wysyła kombinacje przyciśnięć pilota oryginalnego tj. input czy też inny kod, który LG obsługuje a który bezpośrednio włącza zadane wejście bez różnicy na którym miejscu w menu wejść się ono w danym momencie znajduje (tj. czy LG obsługuje tzw kody "direct input")?
 
Ostatnia edycja:

zmysl84

New member
Mam aktualnie zainstalowane "Nero MediaHome 4" do LG32LW570S, ale są też inne, jak:
"Plex Media Server" i "Serviio Home Server".
Co polecacie najbardziej? Który program jest najlepszy?
Chodzi mi pod względem:
jakość-skalowanie (FullHD czy mniej),
obsługa wielu formatów plików,
DTS czy AC3,
przycinanie przez program, itp.
 

p5zx

New member
Czy ktoś z użytkowników grał na tym TV online w FPSy ???

Jak to jest z tym input lagiem w tej serii ? Czy nowy soft co był jakiś czas temu coś zmienił ?

Pozdrawiam
 

karo11

New member
Meritum sprawy to pytanie o to czy Harmony wysyła kombinacje przyciśnięć pilota oryginalnego tj. input czy też inny kod, który LG obsługuje a który bezpośrednio włącza zadane wejście bez różnicy na którym miejscu w menu wejść się ono w danym momencie znajduje (tj. czy LG obsługuje tzw kody "direct input")?

Mam Harmony 785 i jest "direct input"
 

lukwlkp

New member
Software File(Version 05.01.10)coś pokręcili po nowym roku w lg na stronach był nowy soft 05.10.02 i zniknął. Coś ta kadra pomocy technicznej to przypadkowi ludzie. Tak samo jak programiści softów, którzy nie mogą poradzić sobie z analogiem. Znikająca edycja przy próbie ustawienia opisanych programów, brak rozszerzenia ręcznego w pionie jak to było w starszych typach Lg np.: Lg 3000. Do pracy panowie z Lg koniec sylwestra.
 

sebba

New member
Witam

Do zainteresowanych segregacją list kanałów polecam program
http://www.file-upload.net/download-4012138/TllEdit5_Test_4.rar.html
W końcu działa :):)

Autorem jest JLevi z forum lg-hack :blagam:
 

waserx

New member
Mam Harmony 785 i jest "direct input"

Jest jeszcze jedno rozwiązanie - w menu hotelowym (home ->1105 -> OK) można ustawić aby telewizor zawsze uruchamiał się na wybranym wejściu np. HDMI1 - można też ustawić głośność uruchamiania, która będzie po wyłączeniu resetować się do tego poziomu - to przydatne funkcje nawet nie w hotelach.
 

banker_2

New member
Ja używam Serviio Service i np. bajki 3D mkv 1080 w tej informacji na TV pokazuje 1080. To nie wiem. A w instrukcji str.143 - Obsługiwane tryby 3D. Jest napisane że obsługuje DLNA sygnał 1080p, rozdzielczość 1920 x 1080, częstotliwość pozioma/pionowa 33,75/30. No to chyba obsługuje.
Nie wiem o co chodzi, bo faktycznie jest taka informacja o plikach 3D, ale to czego próbowałem do odtwarzania plików 2D po DLNA (dołączany do TV Nero essential i WildMediaSerwer, uważany za jeden z lepszych dla rozwiązań DLNA) redukowały rozdzielczość do owych 720x406 bo rozpoznawana w LW570s implementacja tylko tyle obsługiwała. Podobnie przebiegała próba odtworzenia po wbudowanym serwerze strumieniowym Win7, znowu redukcja rozdzielczości materiału. Na szczęście jest PLEX który używa chyba innego protokołu (ciekawe, nie zdołałem dociec jakiego :)... ktoś wie?) i działa całkiem nieźle, po dwóch dniach w końcu nieco nad nim zapanowałem :).
Takie jeszcze wnioski z porównania - WMS uważam za bardziej funkcjonalne narzędzie, większy wachlarz rozpoznawanych formatów, PLEX zdaje się generuje większe obciążenie sieci przy oglądaniu - te same filmy 1080p po DLNA szły płynnie na na wifi "n", a w PLEX musiałem rzucić skrętkę. Ale... chyba trzeba pokochać tego PLEXa i już :)
 
Ostatnia edycja:

sebba

New member
no właśnie, możesz wyjaśnić jak to działa ?


Wchodzisz do menu hotelowego i zgrywasz listę kanałów (plik TLL) na pendrive
Pendrive podłącz do kompa i uruchamiasz w programie do edycji TLLEdit
Można teraz dowolnie edytować swoją listę (zmiana kolejności, numery, nazwy, kasować, itp..)
Po edycji zapisujesz na pena i zapisujesz w TV
 
Ostatnia edycja:

lgfan

New member
sebba - dzięki za wyjaśnienia, jutro spodziewam się dostawy 42LW659S więc zbieram wszystkie wiadomości :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

mskrapi1980

New member
Panie i Panowie czy ktoś z Was używa LG TV Remote na platformę android?
Jeśli tak to na jakim sprzęcie?
U mnie niestety pokazuje okno parowania ale nie generuje klucza.
Ma ktoś jakiś pomysł?
sprzęt to SGS2 na MIUI i tv 579S
 

TomekPoz

New member
Panie i Panowie czy ktoś z Was używa LG TV Remote na platformę android?
Jeśli tak to na jakim sprzęcie?
U mnie niestety pokazuje okno parowania ale nie generuje klucza.
Ma ktoś jakiś pomysł?
sprzęt to SGS2 na MIUI i tv 579S
ja uzywam na sgs+ (play/2.3.3 ) , działa bez problemu
nie działa jak tv jest na innym AP
 

marekdbr

New member
U mnie dzialaja Remote LG, Sonego i Samsunga bo te testowalem na Motoroli Milestone z Androidem 2.3.7

Wysłane z Milestone przez Tapatalk
 

bogiman

New member
Witam
Moim problemem jest ustawienie optymalnych parametrów obrazu. Do tej pory miałem kilka telewizorów w różnych technologiach i nigdy nie miałem takich problemów jak z tym TV. Sprzedałem plazme Samsunga 50b550 i lcd 32b450 i tam niezależnie od pory dnia oraz kanału obraz nawet na ustawieniach standardowych był jak najbardziej do zaakceptowania. A z tym TV zonk, jak już sobie ustawie na jakimś kanale niezłe parametry to już na innym lub o innej porze dnia obraz robi się kiepski (a to przejaskrawiony a to za ciemny a to za mało naturalny), jedyny plus, że takich odblasków nie ma. Zaznacze, że wyłączyłem tryb eco. Kurde, już żałuje, że pozbyłem się plazmy a nawet lcd-ka bo tam to wszysko lepiej wyglądało. No cóż, ekonomia wygrała nad jakością. Ale może się myle i macie jakieś rady jak ten obraz ustawić? Zależy mi na naturalności no i na braku ciągłego zmieniania podświetlania, jasności na różnych kanałach.
 
Do góry