LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

decklen

New member
Odradzam wgrywanie najnowszego FW
nic nie dodali tylko poblokowali możliwość modyfikacji TV :)
przywracanie starszego FW
Home ustawienia opcje i siedem razy 9
 

hjanusz

New member
@ decklen. Mam prośbę jeżeli możesz opisz dokładnie w jaki sposób wgrać starszy soft.(próbowałem i nic mi nie wychodzi)

z góry dzięki
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ovner

New member
Nic nie wgrywasz tylko postępujesz jak napisał decklen
przywracanie starszego FW
Home ustawienia opcje i siedem razy 9

Wchodzisz w ustawienia pozycja Opcje ikona z aktówką i siedem razy naciskasz klawisz 9 na pilocie i FW przywraca się do wersji wcześniej wgranej, kolejny raz tak zrobisz to powróci do aktualnej.
Osobiści posiadam FW 05.11.08.
 

Arbitur

New member
Nic nie wgrywasz tylko postępujesz jak napisał decklen


Wchodzisz w ustawienia pozycja Opcje ikona z aktówką i siedem razy naciskasz klawisz 9 na pilocie i FW przywraca się do wersji wcześniej wgranej, kolejny raz tak zrobisz to powróci do aktualnej.
Osobiści posiadam FW 05.11.08.

Klawisz 9 nie działa, działa za to klawisz 2 ( komunikat tylko) 3 i 4 oraz 5 ale wyskakuje okno aktualizacji softu z romu jednak czy to jest to? Raczej nie, bo oznaczenie wskazuje na WiFi, różni się tylko tym że obecny plik .bin kończy się jako " old" a niby aktualizacja " new". Nic automatycznie się nie dzieje. Ktoś to testował może?
Nie popisują się te żółtki nie dość że pierwszego egzemplaża nie potrafili mi naprawić, skończyło się na wymianie na nowy to jeszcze blokady robią. Mamy fabrycznie postarzony model. Chcesz DVR kup nowszy, droższy model. Coraz bardziej żałuje wyboru LG.

Wysłane z mojego E15i za pomocą Tapatalk
 

kodishu

New member
Nic nie wgrywasz tylko postępujesz jak napisał decklen


Wchodzisz w ustawienia pozycja Opcje ikona z aktówką i siedem razy naciskasz klawisz 9 na pilocie i FW przywraca się do wersji wcześniej wgranej, kolejny raz tak zrobisz to powróci do aktualnej.
Osobiści posiadam FW 05.11.08.

Jak tak zrobiłem to wyskoczył komunikat, że lista programów została zresetiowana czy coś takiego. Nie zdążyłem przeczytać bo szybko znikło. Tv się wyłączył, potem włączył i teraz czarny obraz. Nie reaguje w ogóle na pilota ani żadne działania. WTF?:evil:
 

tom4sz

Member
Odblokowanie jak niżej opisane
1. 09.00.00 Pobierz program
GP3_EU_BB_[Special_ChangeOldKey]_C0_RevNo59622_V09.00.00_ota_V2_SECURED.epk
2. Sformatować dysk flash do FAT32.
3. Utworzenie folderu LG_DTV.
4. Skopiuj ten firmware do folderu 09.00.00
5. Włóż pendriwe do telewizora.
6. Włącz telewizor.
7. TV apyta czy zaktualizować firmware, trzeba się zgodzić.
8. Poczekaj, aż TV zaktualizuje i ponownie się uruchomi wyjmij pendriwe
Następnie pobierz i zapodaj swój ulubiony stary firmware, i rób wszystko jak opisane wcześniej.

i masz nowego softa jakiego chcesz

OCZYWIŚCIE ROBISZ NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
 

demokret

New member
Witam.
Od kilku tygodni jestem posiadaczem LW 550T. Czym się różni od LW5500?
Mam z nim pewien problem...w menu wyboru kraju jest tylko UK i Irlandia. Po aktualizacji do wersji 05.11.08 przybyła dodatkowo Ukraina. Niestety nie ma Polski i nie wiem dlaczego... Przy wyborze UK lub Irlanda nie mam teletextu, natomiast przy wyborze Ukraina jest teletex, ale nie ma polskich znaków. Czy jest jakaś możliwość żeby w menu była też Polska? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc.
 

rojek1

New member
Odblokowanie jak niżej opisane
1. 09.00.00 Pobierz program
GP3_EU_BB_[Special_ChangeOldKey]_C0_RevNo59622_V09.00.00_ota_V2_SECURED.epk
2. Sformatować dysk flash do FAT32.
3. Utworzenie folderu LG_DTV.
4. Skopiuj ten firmware do folderu 09.00.00
5. Włóż pendriwe do telewizora.
6. Włącz telewizor.
7. TV apyta czy zaktualizować firmware, trzeba się zgodzić.
8. Poczekaj, aż TV zaktualizuje i ponownie się uruchomi wyjmij pendriwe
Następnie pobierz i zapodaj swój ulubiony stary firmware, i rób wszystko jak opisane wcześniej.

i masz nowego softa jakiego chcesz

OCZYWIŚCIE ROBISZ NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

GP3_EU_BB_[Special_ChangeOldKey]_C0_RevNo59622_V09.00.00_ota_V2_SECURED.epk
Tam leżą te softy do odblokowania
Koledzy przynajmniej zacytujcie skąd macie ten pomysł i kto pierwszy ryzykował i sprawdzał to
 

LGmaniak

New member
panowie jak macie ustawiony obraz w tym tv? chodzi mi o ustawienia zaawansowane? czy macie ustawiony inteligentny sensor i zmieniacie tylko cos w ustawieniach zaawansowanych? czy moze macie swoje ustawienia w ekspercie a jezeli tak to mogłby ktos tu wrzucic? zalezy mi na tym bo poprzestawiałem i teraz nie moge do nich wrócic
 

Hans0203

New member
Witam,
Wielka prośba o pomoc, bo pseudo eksperci z LG już od dłuższego czasu nie potrafią mi odpowiedzieć, ale twierdzą że pracują nad problemem (w co powątpiewam).

Mam problem z aktualizacją 42LW5500-ZE, aktualnie posiadam wersję oprogramowania 04.04.11, telewizor sugeruje aktualizację do 05.01.10, ale przy 60% albo się zawiesza po LAN i przerywa aktualizację, albo wyskakuje komunikat "plik uszkodzony" - przy aktualizacji przez USB.
Probowałem również wersji 05.11.08 oraz aktualnej 05.12.05 (tylko te 3 wersje posiadam) - ale w tym przypadku spotykam się z "nieznanym błędem".

Może ktoś z Was miał podobne problemy z aktualizacją i potrafi podpowiedzieć jak się z tym uporać - bez aktualizacji nie działa np.Youtube, Skype.
 

Arbitur

New member
Witam,
Wielka prośba o pomoc, bo pseudo eksperci z LG już od dłuższego czasu nie potrafią mi odpowiedzieć, ale twierdzą że pracują nad problemem (w co powątpiewam).

Mam problem z aktualizacją 42LW5500-ZE, aktualnie posiadam wersję oprogramowania 04.04.11, telewizor sugeruje aktualizację do 05.01.10, ale przy 60% albo się zawiesza po LAN i przerywa aktualizację, albo wyskakuje komunikat "plik uszkodzony" - przy aktualizacji przez USB.
Probowałem również wersji 05.11.08 oraz aktualnej 05.12.05 (tylko te 3 wersje posiadam) - ale w tym przypadku spotykam się z "nieznanym błędem".

Może ktoś z Was miał podobne problemy z aktualizacją i potrafi podpowiedzieć jak się z tym uporać - bez aktualizacji nie działa np.Youtube, Skype.

Spróbuj z softem który posłużył nam do odblokowania ostatniej aktualizacji i o którym mowa parę postów wcześniej. Jeżeli ten ci pójdzie z USB, to następny wgrywałem 05.01.10 potem 05.10.05 i na koniec 05.11.08. Postępuj według opisu w w/w poście. W razie dalszych niepowodzeń możesz zmienić też pena lub czytnik, ewentualnie ponownie ściągnij pliki softu, powodzenia.
 

Hans0203

New member
Spróbuj z softem który posłużył nam do odblokowania ostatniej aktualizacji i o którym mowa parę postów wcześniej. Jeżeli ten ci pójdzie z USB, to następny wgrywałem 05.01.10 potem 05.10.05 i na koniec 05.11.08. Postępuj według opisu w w/w poście. W razie dalszych niepowodzeń możesz zmienić też pena lub czytnik, ewentualnie ponownie ściągnij pliki softu, powodzenia.

Dziś sprawdziłem, niestety nie przyjmuje wersji 09.00.00 - "Nieznany błąd" na samym początku aktualizacji.
 

Arbitur

New member
Dziś sprawdziłem, niestety nie przyjmuje wersji 09.00.00 - "Nieznany błąd" na samym początku aktualizacji.

A jak ty to robisz normalnie wtykasz jakiś pen czy coś z kartą i czekasz na wykrycie, czy przez experta tj. Menu->Opcje i 7x Fav? U mnie też nie bardzo szło i okazało się że czytnik kart się wywalił (skończył żywot w koszu). W TV działał niby ale w kompie zaczął pokazywać że może działać szybciej tylko go trza do innego USB wsadzić raz czytał raz nie a okazało się że to on mnie na minę wsadzał.
 

rojek1

New member
A jak ty to robisz normalnie wtykasz jakiś pen czy coś z kartą i czekasz na wykrycie, czy przez experta tj. Menu->Opcje i 7x Fav? U mnie też nie bardzo szło i okazało się że czytnik kart się wywalił (skończył żywot w koszu). W TV działał niby ale w kompie zaczął pokazywać że może działać szybciej tylko go trza do innego USB wsadzić raz czytał raz nie a okazało się że to on mnie na minę wsadzał.
najprosciej jak można nie czytnik kart a pendrive z utworzonym folderem LG_DTV do niego wklejasz soft 90.00.00. Wkładasz pendrive do gniazda usb1 przy wyłączonym tv, załączas tv wyskakuje komunikat czy chcesz zaktualizowac oprogramowanie potwierdasz ok i czekasz aż go wgra i wyłączy tv chyba prosto opisałem.
 

Attachments

  • Zdjęcie0172.jpg
    Zdjęcie0172.jpg
    623,2 KB · Wyś: 100

Hans0203

New member
najprosciej jak można nie czytnik kart a pendrive z utworzonym folderem LG_DTV do niego wklejasz soft 90.00.00. Wkładasz pendrive do gniazda usb1 przy wyłączonym tv, załączas tv wyskakuje komunikat czy chcesz zaktualizowac oprogramowanie potwierdasz ok i czekasz aż go wgra i wyłączy tv chyba prosto opisałem.

Widzę, że w moim przypadku jest to jednak większy problem.
Korzystalem z różnych nośników pamięci USB (Pendrive, czytniki, ipod) - za każdym razem TV znajduje oprogramowanie sam po włożeniu pendriva do gniaza USB jak i za pomocą Menu->Opcje->7xFAV , niemniej jednak nie chce ich skopiować do pamięci telewizora-Nieznany błąd (łącznie z wersją 09.00.00) lub plik uszkodzony. Resetowalem rownież przed wgrywaniem do ustawień fabrycznych.
Jedynie tak jak napisałem wersję 05.01.10 pobiera (przez LAN bądź kopiuje z USB) tylko do 60% i wiesza ściaganie, bądź wyskakuje komunikat "plik uszkodzony".

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tu na formum jest większe zainteresowanie moim problemem - za co WIELKIE DZIĘKI koledzy, niż w obsłudze fimy LG, gdzie klient jest zbywany słowami - pracujemy nad rozwiązaniem i niestety nie wiemy kiedy można spodziewać się udzielenia odpowiedzi (a tak juz 3 tygodnie).
 
Ostatnia edycja:
Do góry