LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

xett

New member
podswietlenie klawiszy (play, stop, przewijanie) dziala to u was? u mnie ciemnosc!!! tylko przy wlanczaniu i wylanczaniu zapala sie podswietlenie?!
 

ernet

Active member
Bez reklam
Nowy update softu

Chyba dziś ukazał się nowy update softu, Miałem H51000 A NOWY TO H51203. Nie miałem czasu aby poszukać różnic. Może ktoś z Was coś zauważył ?
 

KALAN

New member
To jeszcze jedno pytanie, czy np pliki po ponad 20 GB i bitrate 20-30 pójdą w 1920x1080 ? Zbieram sie do kupna już pare tygodni :) i nie wiem co wziąć BD390 czy Dune BD Prime 3.0 ten drugi dużo droższy ale młóci wszystko jak leci, ale jeśli LG odtworzy takie pliki to po co przepłacać :) Bo napisy muszą chyba być w srt ?
 

matusz

New member
To jeszcze jedno pytanie, czy np pliki po ponad 20 GB i bitrate 20-30 pójdą w 1920x1080 ? Zbieram sie do kupna już pare tygodni :) i nie wiem co wziąć BD390 czy Dune BD Prime 3.0 ten drugi dużo droższy ale młóci wszystko jak leci, ale jeśli LG odtworzy takie pliki to po co przepłacać :) Bo napisy muszą chyba być w srt ?

Nie mam plików które mają 20GB i tak duże bitrate. Natomiast mam pliki ponad 20GB które chodzą płynnie i mam pliki mniejsze jak Samsung Demo Oceanic z bitrate 40Mbps i nie ma z nimi problemu.
Jeśli chodzi o napisy to mogą być też txt, ale jak chcesz mieć pewność że pójdą warto przerobić je do srt.
 

xett

New member
Mieszkam w uk. kupilem 390-tke 2 tyg. temu ( z obawami LG... ) ze wzgledu na pliki mkv, mam tego troche... i mile zaskoczenie, czyta wszystko bez problemow z plyt i z dysku ( WD 2TB ) MKV+TXT bez zarzutu avi, mp3... etc. smiga wszystko! obraz (samsung lcd 46" 120000:1, 100Hz) blu-ray, mkv, mile zaskoczenie, jakies + 20% do poprzednika (BD JVC) avi wiadomo... dzwiek (sony ht-sf100, zabawka, ale niezle smiga. przymierzam sie do yamahy...) po HDMI niezly, slabszy analog 7.1 (sprawdzany na onkyo) wireless (acer aspire 7720g) + net 20MBs (2 sciany ok 10m) smiga. Ogolnie to strzal w dziesiatke, jak na razie (pewnie w tym roku wysypia sie jak grzyby soniacze, jevisy ... po dwukrotnie wyzszych cenach) Niezly wyglad (370-tka ladniejsza) dosc cichy i DZIALA wszysko!!! Mysle, ze sprzecik do polecenia. Pozdrawiam. Aha, tylko to podswietlenie przyciskow (play, stop, przewijanie) u mnie nie dziala... pierdola, ale mnie wkurza.
 

agentdarek1

New member
Witam wszystkich. LG390 mam od dwóch miesiecy i wszystko jest ok za wyjątkiem krótkiego 1-sekundowego przycinania dzwieku DTS . Dzieje sie to zarówno przy odtwarzaniu z dysku twardego jak również po nagraniu na płyte. Mówię oczywiście o pliku MKV 4.7gb. Nie na wszystkich filmach tak sie dzieje.
Czy ktoś spotkał sie z czymś takim u siebie. Pozdrawiam
 

ernet

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich. LG390 mam od dwóch miesiecy i wszystko jest ok za wyjątkiem krótkiego 1-sekundowego przycinania dzwieku DTS . Dzieje sie to zarówno przy odtwarzaniu z dysku twardego jak również po nagraniu na płyte. Mówię oczywiście o pliku MKV 4.7gb. Nie na wszystkich filmach tak sie dzieje.
Czy ktoś spotkał sie z czymś takim u siebie. Pozdrawiam

Wszyscy :-D
 

KALAN

New member
Witam wszystkich. LG390 mam od dwóch miesiecy i wszystko jest ok za wyjątkiem krótkiego 1-sekundowego przycinania dzwieku DTS . Dzieje sie to zarówno przy odtwarzaniu z dysku twardego jak również po nagraniu na płyte. Mówię oczywiście o pliku MKV 4.7gb. Nie na wszystkich filmach tak sie dzieje.
Czy ktoś spotkał sie z czymś takim u siebie. Pozdrawiam

Ale co chwilke tak przycina czy jak ? Każdy DTS ?
 

fluffy

New member
Witajcie ! Wczoraj zobaczyłem ,że niedawno pojawiły się pliki mkv z dźwiękiem w formacie DTS HD MA...Ściągnąłem sobie film i nagrałem na płytkę ,ale dźwięku nie ma ...I teraz nie wiem co jest grane ,bo przecież nagrane płytki Blu Ray z tymże dźwiękiem LG czyta normalnie a mkv nie ...Czy można coś z tym zrobić ?
 

remmyhi

New member
Witajcie ! Wczoraj zobaczyłem ,że niedawno pojawiły się pliki mkv z dźwiękiem w formacie DTS HD MA...Ściągnąłem sobie film i nagrałem na płytkę ,ale dźwięku nie ma ...I teraz nie wiem co jest grane ,bo przecież nagrane płytki Blu Ray z tymże dźwiękiem LG czyta normalnie a mkv nie ...Czy można coś z tym zrobić ?
Niestety DTS HD MA w plikach MKV nie jest odtwarzane. jest o tym w instrukcji.
Pozostaje tylko konwersja do "core" DTS.
pozdrowienia
r
 

fluffy

New member
Dzięki remmyhi...Chyba będę musiał dokładniej czytać instrukcje...Szkoda bo miałbym gotowe Blu Ray za niewielką kasę ...A czym można skonwertować do "DTS core " ?
 

remmyhi

New member
Nie wiem czy mi wolno podawać link do innych forów, "ale":
Kod:
http://www.videohelp.com/forum/archive/dts-hd-to-dts-t368563.html
pozdrowienia
r
 

Dru

Moderator
miałem też tak na jednym filmie, przycinanie dźwięku w DTS-ie co jakiś czas. Pomyślałem, że trzeba będzie konwertować DTS->AC3, ale jeszcze przed tą czynnością spróbowałem czego innego, a mianowicie zmieniłem profil z 4.0, w którym był film, na 4.1. I to pomogło! Żadnych przycinek. Także sprawdź w jakim masz profilu film i jeśli w innym niż 4.1 to go przemuxuj na 4.1. Powodzenia
 

Gee

New member
Mam do Was pytanie, czy warto kupować tego blu-raya do plazmy Panasonica X10 (720p)? Dzięki za odpowiedzi!
 

remmyhi

New member
Mam go do telewizora Philips 32pfl7862 (720p) i twierdzę że zdecydowanie warto - jakość filmów blu-ray jest świetna, DVD też, działają pliki MKV, analogowe wyjście 7.1...

pozdrowienia
r
 
Do góry