LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

da_holl

New member
Witam

niestety wycięcie ścieżki nic nie dało dalej ten sam problem. Może poprostu tan BD jest kapryśny prosił bym o dalsze jakieś podpowiedzi czym to może być

Pozdrawiam
 

lennox2

New member
Witam.
Ad.1 390 "wypuści" audio po cyfrowym i analogu, ale nie HD.
Ad. 2 390 daje radę z NTFS, czyli 12 GB ... no problem, 370 NIE
Ad.3 . ... patrz ad.2
... niezbyt dokładnie zapoznałeś się ze specyfikacją techniczną obu :hmm:

Dziękuję za odpowiedź. Starałem się dokładnie zapoznać, tyle tylko, że nie do końca dane w specyfikacjach są dla mnie zrozumiałe:oops:
 

bugio1

New member
w ustawieniach audio włącz na stereo nie będzie dts ale może obejrzysz film bez zacięć, innej pewnie metody nie ma.chyba że inną wersję filmu zassasz.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Panowie, co oznacza poziom sygnału "antenki" w prawym,górnym rogu,podczas odtwarzania Youtube ?
a) zasięg sygnału ?
b) szybkość internetu ?
c) inne ?
 

mentos79

New member
Witam

niestety wycięcie ścieżki nic nie dało dalej ten sam problem. Może poprostu tan BD jest kapryśny prosił bym o dalsze jakieś podpowiedzi czym to może być

Pozdrawiam

Witam wszystkich.

W chwili obecnej zastanawiam się nad zakupem dysku przenosnego pod katem ogladania filmow w mkv wiekszych niz 2G.

I tu pojawai sie pytanie jak widac uzasadnione. Czy zakup dysku bedzie najlepszym rozwiazaniem jezeli chodzi o przepustowosc lacza dla filmow mkv ( zarowno po stronie dysku jak i BD )?? Wczoraj podzielilem film tak aby zmiescil sie na plyte dvd i tak go odpalilem i film szedl plynnie ale dzwiek sie rwal. Wiem ze dysk to nie jest duzy wydatek ale bede go kupowac ( jak juz wogole ) tylko do tego a wolalbym nie wydawac kasy na cos z czego nei bede zadowolony. Czy ktos ma jakies doswiadczenia w tym temacie co kupic najlepiej do ogladania duzych filmow ??
 

Gee

New member
Mam małe pytanie i proszę o szybką odpowiedź. Sprawa dotyczy menu - czy oryginalnie jest angielskie czy po polskie? Otóż planuję jednak zakupić ten odtwarzacz a sklep internetowy "E-planet" poinformował mnie, że wspomniany blu-ray jest przeznaczony na rynek europejski. Nie ma polskiego menu, natomiast ma polską gwarancję. A np. na Agito widnieje coś takiego: Język menu ekranowego -> polski, angielski. Może lepiej dopłacić i kupić np. z Electro.pl (Produkt fabrycznie nowy, Pochodzi z polskiej linii dystrybucji, Polska gwarancja producenta: 24 miesiące)
 
Ostatnia edycja:

mentos79

New member
Mam małe pytanie i proszę o szybką odpowiedź. Sprawa dotyczy menu - czy oryginalnie jest angielskie czy po polskie? Otóż planuję jednak zakupić ten odtwarzacz a sklep internetowy "E-planet" poinformował mnie, że wspomniany blu-ray jest przeznaczony na rynek europejski. Nie ma polskiego menu, natomiast ma polską gwarancję. A np. na Agito widnieje coś takiego: Język menu ekranowego -> polski, angielski. Może lepiej dopłacić i kupić np. z Electro.pl (Produkt fabrycznie nowy, Pochodzi z polskiej linii dystrybucji, Polska gwarancja producenta: 24 miesiące)

O ile pamietam ja mam mozliwosc wyboru pomiedzy wieloma jezykami.

Poza tym jezyk nie jest jakos bardzo potrzebny do obslugi ktora jest prosta jak drut.
 

darecki_22

New member
Witam, walczę z podłączeniem LG 390 poprzez wifi z komputerem. jednak prędkość przesyłu jest porażająca. Filmy w mkv tną się niemiłosiernie, trudno tu mówić o jakim kolwiek odtwarzaniu. W miarę przyzwoicie chodzą divxy. łączę lg z komputerem poprzez router tp-link wr741nd (150Mbps) Router kablem z komputerem i 390 z routerem przez wifi. na kompie zainstalowany Nero MediaHome 4. Czy komuś udało się podłączyć i uzyskać płynny przepływ i odtwarzanie mkv przez wifi na 390? Proszę o informacje

Pozdrawiam
 

slawkor

Member
Bez reklam
Zacząłem mieć podobne problemy z wifi. O ile mkv 720p jeszcze jakoś idą to 1080p już się tną. Nawet jeśli plik który ma zakodowaną ścieżkę DTS zastąpię DDigital w mkv merge to film idzie kawałek a potem zaczyna rwać. I o ile przy DTS- ie to może być normalne to przy DDigital to trochę porażka.

I tu rodzi się pytanie: czy nie lepiej połączyć się kablem zamiast wifi , czy to poprawi transfer a jeśli tak to jakim zwykłym czy scrossowanym (skrętką)?
 

cgc

New member
Ja mam router Dlinka DIR-600, podłączone wszystko kablem i śmiga wszystko płynnie ale specjalnie potestowałem wifi i o ile pliki 720p o przepływności do 8-9Mb/s idą płynnie to już 1080p powyżej 15-16Mb/s zaczynają się przycinać. Wynika stąd że jednak lepiej to podłączyć kablem. Routery TP-Link z natury nie są raczej sprzętem hi-end i nie należy się tutaj spodziewać rewelacji (chociaż ten mój D-link też nie jest jakimś najwypaśniejszym sprzętem ale jednak trochę lepiej sobie radzi). Generalnie transmisja strumieniowa w czasie rzeczywistym ma trochę "inne" wymagania i nie każde urządzenie sobie z tym dobrze radzi mimo że np zwykłe kopiowanie plików na tym samym sprzęcie będzie działać przyzwoicie. Co do kabla to wystarczy zwykły (prosty) kabel, skrosowanego kabla używa się do bezpośredniego połączenia urządzeń typu komp-komp, komp-odtwarzacz itp, jak łączymy się przez router czy switcha to używamy prostego kabla chociaż większość nowych ruterów i switchów sobie ze skrosowanym też radzi i przełącza automatycznie port.
 
Ostatnia edycja:

frontier

New member
Witam, walczę z podłączeniem LG 390 poprzez wifi z komputerem. jednak prędkość przesyłu jest porażająca. Filmy w mkv tną się niemiłosiernie, trudno tu mówić o jakim kolwiek odtwarzaniu. W miarę przyzwoicie chodzą divxy. łączę lg z komputerem poprzez router tp-link wr741nd (150Mbps) Router kablem z komputerem i 390 z routerem przez wifi. na kompie zainstalowany Nero MediaHome 4. Czy komuś udało się podłączyć i uzyskać płynny przepływ i odtwarzanie mkv przez wifi na 390? Proszę o informacje

Pozdrawiam

Ja łączę wszystko kablami. Mam router TP-Link TL-WR1043ND (1GB). Do niego podpięty jest komputer stacjonarny, BD-390 oraz dysk sieciowy Zyxel NSA210 (1TB). Przy najnowszym firmware do BD-390 nie potrzeba żadnego Nero MH4 - BD390 widzi wszystkie udostępnione foldery w sieci. Wszystko śmiga i hula jak należy. 1080p idą płynnie (nawet z DTS-em) o ile mają właściwe parametry kodowania tj. level4.1, avc/mp4 ok. 10mb (choć ponoć z większym też idą). Napisy zewnętrzne - *.srt.
WiFi wykorzystuję tylko do łączenia laptopów, PDA itp bo BD390 słabo sobie z nim radzi.
 

biednyleno

New member
witam,
jak jest z odtważaniem AUDIO CD na tym LGku?
Czy praca napędu jest głośna?
Jak z jakością dzięku?

Napęd usłyszysz jak przyłożysz do niego ucho ;) nie ma obaw. Jakość dźwięku mogłaby być lepsza, t znaczy na stacjonarnym odtwarzaczu CD jest lepiej, nie jest to kolosalna różnica, ale można wyłapać różnice. Co ciekawe, dla różnych wyjść cyfrowych jakość dźwięku jest inna, albo mi się tak wydaje, bo przy połączeniu optycznym jest lepszy dźwięk.
 

Gee

New member
Nic nowego nie zauważyłem, pewnie jakieś zmiany dotyczące YouTube. Liczyłem na możliwość oglądania HD...

Czy jest jakaś alternatywna możliwość oglądania filmów HD z tego serwisu (oczywiście za pomocą tego odtwarzacza - czytaj: inny, nieoficjalny soft)?
 

72artur

New member
Problem MKV - HELP

Witam wszystkich - mój BD390 niestety nie czyta żadnych mkv. Próbowałem odpalić 3 różne pliki przez USB - przy 2 pisze Brak wsparcia dla tego audio kodeka a przy 3 nic się nie dzieje. Oprogramowanie wgrałem najnowsze z 04.2010. Jest jakieś rozwiązanie ???


PS
Posiadam Telewizor LG 42SL8000 - czyta bez problemu wszystko po USB tylko wtedy nie idzie na amplituner:-x
 

apple

New member
Rozdziały?

Witam wszystkich - mój BD390 niestety nie czyta żadnych mkv. Próbowałem odpalić 3 różne pliki przez USB - przy 2 pisze Brak wsparcia dla tego audio kodeka a przy 3 nic się nie dzieje. Oprogramowanie wgrałem najnowsze z 04.2010. Jest jakieś rozwiązanie ???

Może w najnowszym sofcie (31) coś skopali? Właśnie odebrałem sprzęt, wgrałem najnowsze oprogramowanie i nie otwiera pliku A.a.r 720p BluRay x264-ELiTE - NIEZNANY FORMAT VIDEO. "Stary" WD TV Media Player nie ma z plikiem problemu.
Nie jest to ograniczenie w bitrate, bo jest niższe niż w filmach 1080p. Podobnie jak Wally jest to AVC i High@l4.1, jak np. w Wally 1080p. W czym tkwi problem?

Skąd wziąć stare oprogramowanie? Dodatkowo czytałem, że wgranie starego umożliwi wgranie patcha na RegionFree dla DVD. Czy ktoś próbował patcha? Czy po wgraniu uaktualnień odtwarzacz pozostaje RegionFree?

Coś czytałem o nieradzeniu sobie z rozdziałami - strona 38. Jak je ewentualnie usunąć? Ktoś przerabiał na płytę dwuwarstwową DVD z formatem AVCHD (zmieści się?)
 
Do góry