LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

hd-man

New member
YouTube w HD

Witam wszystkich! Mój BD390 na oryginalnym sofcie potrafi odtwarzacz filmy z YouTube tylko w niskiej rozdzielczości. Nie chciałbym wymieniać softu na próbę, bo wszystko na nim działa poprawnie, stąd moje pytanie, czy na najnowszym oprogramowaniu jest możliwość przełączania się w youtube na wyższe rozdzielczości 480p 720p itd. Pozdrawiam!
 

tobas

New member
Witam wszystkich
Właśnie zastanawiam się nad nabyciem BD390, na jednym ze sklepów internetowych znalazłem go za 899 zł, jednak z zapisem: "brak polskiego menu".

Pytanie czy są w ogóle egzemplarze z polskim menu?
Czy po upgradzie mogę zmienić na polskie menu?

Z góry dzięki za opodwiedź
 

slawkor

Member
Bez reklam
Ja mam z polskim menu. Może to model na inny rynek. Trzeba sprawdzić na jaki region ma blokadę, bo możesz nie otworzyć filmów br z polskiego rynku.
 

Dru

Moderator
chyba wiem o jaki sklep chodzi bo pytałem ich o ten odtwarzacz przed swoim zakupem i niestety nie można zmienić w nim języka na polski, nawet po aktualizacji
 

zigii

New member
może to i głupie pytanie ale jak odtworzyć dvd z twardziela (video ts ) , bo leci tylko oryginał ,a nie moge dać tłumaczenia , z góry dzięki bo chyba tego akurat nie ogarniam - ups....
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Tak jest. Nie da się w sposób w pełni funkcjonalny odtworzyć
plików z katalogu "video ts".
 

tobas

New member
W internetowym ElektroWord jest za 899 zł, ale nie można go odebrać w ich sklepie moim mieście. Co za bezsens :(
Przecież nie będę gonił do Wawy lub Łodzi po odtwarzacz :)
 

tobas

New member
Sami Ci wyślą
Problem w tym że nie wyślą. Nie da się zamówić z dostawą do domu.. jest tylko opcja odbiór w sklepie, a do wyboru są tylko 3 placówki: Warszawa, Łódź, Gdańsk, a Opola brak. Zamawiałem inne rzeczy to w Opolu mogłem odebrać, ale BD 390 niestety nie można zamówić do Opola... i jaki w tym sens?
Pewno taki że jest on w sklepie bez zamawiania ale w cenie 1049 zł.
 

dugi

New member
może to i głupie pytanie ale jak odtworzyć dvd z twardziela (video ts ) , bo leci tylko oryginał ,a nie moge dać tłumaczenia , z góry dzięki bo chyba tego akurat nie ogarniam - ups....
witom mam ten sam problem proponuje wysłać wiadomość do lg polska ja tak zrobiłem i czekam na odp bo żeby było śmiesznie bd 370 niema z tym problemu
 

da_holl

New member
Witam. posiadam odtwarzacz LG BD-390 i jest taki problem ze posiadam filmy w formacie MKV ktore odtwarzam z dysku przenosnego za posrednictwem USB 2.0 i nie ktore ida OK a nie ktore laguje mi dziwek DTS przewaznie angielski???Bardzo bym był wdzieczny Za pomoc.

pozdrawiam

przykladowy film który laguje

Ogólne
Pełna ścieżka : K:\[BluRay Rip 1080p - ITA-ENG DTS - SUB] Max Payne [NF]\[BluRay Rip 1080p - ITA-ENG DTS - SUB] Max Payne [NF].mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 10,2 GB
Czas trwania : 1h 42 min.
Całkowita przepływność bitów : 14,2 Mb/s
Zdekodowana data : UTC 2009-03-13 19:20:54
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.4.1 ('Use Me') built on Dec 5 2008 18:30:05
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 42 min.
Przepływność bitów : 11,6 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 800 pikseli
Proporcje obrazu : 2,40:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 8 bitów
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.316
Rozmiar strumienia : 8,36 GB (82%)
Tytuł : x264 - crf encode
Biblioteka zapisująca : x264 core 65 r1077M e46f648
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-2:-2 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=7 / psy_rd=1.1:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=24 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / nr=0 / decimate=0 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=0 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=crf / crf=21.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / vbv_maxrate=38000 / vbv_bufsize=30000 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Język : Angielski

Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 1h 42 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 755 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
Rozmiar strumienia : 556 MB (5%)
Tytuł : Italiano
Język : Włoski

Audio #2
ID : 3
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 1h 42 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
Rozmiar strumienia : 1,09 GB (11%)
Tytuł : Inglese
Język : Angielski
 

Dru

Moderator
a może spróbuj w tym przykładowym filmie wyrzucić jedną ścieżkę DTS (np. włoską) i wtedy spróbuj odtworzyć. Były głosy, że DTS nie lubi dodatkowych ścieżek audio.
 

lennox2

New member
Witam wszystkich ciepło. Bardzo proszę o pomoc w wyborze odtwarzacza, bo - pomimo przebrnięcia przez cały wątek - nadal nie mam jasności, co powinienem kupić.

Moje determinanty:
1/ wzmacniacz 5.1 Pioneera (VSA-E 09) z wyjściem na dodatkową końcówkę mocy na 7.1. Mimo, że nie zna standardu HDMI nie potrafię się z nim rozstać, a to głownie z uwagi na wyborną jakość dźwięku, jaką oferuje zarówno w trybie 2-, jak i wielokanałowym, którą bija na głowę większość dziś produkowanych tzw. topowych amplitunerów i wzmacniaczy. Stąd jestem skazany na wejścia analogowe lub cyfrowe (koaksjalne lub optyczne), dla uzyskania dookólnego dźwięku z odtwarzacza BD. Czy oba klocki - 370 i 390 - mają mozliwość wypuszczenia dźwięku do wzmacniacza po wyjściu cyfrowym (nie HDMI) lub lub analogowym?
2/ kolekcję filmów (maroszka i avi) mam zgromadzoną na zewnętrznym dysku twardym o pojemności 500 gb. Czy dla oglądania filmów będę mógł podłączyć ten dysk do usb odtwarzacza (dysk zasilany tylko przez USB!), czy też będę musiał wypalić sobie płytki z filmami? ale jeżeli tak, to co np. z filmem Braveheart, który ma blisko 12 gb?
3/ Czy odczyta mi duży (ponad 4-gb) plik z filmem .mkv z pendrive'a?

Sprzęt towarzyszący to wspomniany już wzmacniacz, kolumny Dynaudio Contour MK2 jako fronty i center, oraz Jamo jako subwofer i tyły (konfiguracja 5.1).

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie co do wyboru odtwarzacza.

PS. Wi-Fi nie jest mi do niczego potrzebna... chyba...
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Ad.1 390 "wypuści" audio po cyfrowym i analogu, ale nie HD.
Ad. 2 390 daje radę z NTFS, czyli 12 GB ... no problem, 370 NIE
Ad.3 . ... patrz ad.2
... niezbyt dokładnie zapoznałeś się ze specyfikacją techniczną obu :hmm:
 
Do góry