LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

ernet

Active member
Bez reklam
Napisał ernet napisał:
Współczesne kamery i aparaty fotograficzne zapisują "kręcone" filmy w formacie AVCHD ... Czy można te pliki odtworzyć poprawnie z Pendriva via USB ?
hd-man napisał:
Można pod warunkiem, że kamera tworzy strukturę AVCHD lub zapisuje filmy jako pliki .m2ts . Sam posiadam kamerkę Toshiba Camileo H20, która zapisuje filmy jako .avi z kompresją h.256. BD370 odtwarzał te pliki ale bez dźwięku (komunikat: Brak wsparcia dla kodeka audio) BD390 nie odtwarza zupełnie. Po przerobieniu plików w multiAVCHD można oglądać także przez USB.

Właśnie wróciłem z MM- podłaczyli mi 370-tkę i odtwarzacz bez problemu przeczytał orginalne pliki video z aparatu cyfrowego i komórki. I to zarówno, jak przez USB i z płyty DVD .Niestety nie sprawdziłem czy jest głos- zapomniałem ;-( Hd-man ( i inni mający model 390 ), chcesz powiedzieć swoim postem,że tego samego NIE POTRAFI 390-tka ? Jeśli tak, to dla mnie ten model jest bezużytecznym klockiem ( + jego problemy z Wi-Fi- ale tego akurat nie potrzebuję )
 

hd-man

New member
ernet napisał:
... chcesz powiedzieć swoim postem,że tego samego NIE POTRAFI 390-tka ? Jeśli tak, to dla mnie ten model jest bezużytecznym klockiem ( + jego problemy z Wi-Fi- ale tego akurat nie potrzebuję )

Wypowiadam się jedynie ta temat plików z kamery Toshiba Camileo H20. Z innych kamer może czytać je poprawnie - tego nie wiem. W każdym razie jak wspomniałem BD370 odtwarzał je bez dźwięku, wiec jak dla mnie jest tak samo użytczeny w tej kwestii jak BD390, który nie odtwarza w ogóle.
 

hd-man

New member
ernet napisał:
A czy po nagraniu takiego oryginalnego pliku na płytę, to odtworzy ?

Trudno powiedzieć. To zależy jaką masz kamerę i jakich kodeków używa. Nie ma znaczenia czy odtwarzasz z płyty czy przez USB. Proponuje zabrać plik z kamery do sklepu i spróbować to sprawdzić.
 

hd-man

New member
BD390 i YouTube

Ponawiam moje pytanie o działanie YouTube w BD390. Czy można oglądać fimy na wolnym łączu w ten sposób jak w przeglądarce internetowej wciskając pauzę i czekając aż cały film pobierze się do pamięci przed odtworzeniem? I drugie pytanie czy ktoś z użytkowników BD390 ogląda YouTube na łączu 512 Kbps lub wolniejszym? Czy jest to w ogóle możliwe?
 

ernet

Active member
Bez reklam
hd-man napisał:
Wypowiadam się jedynie ta temat plików z kamery Toshiba Camileo H20. Z innych kamer może czytać je poprawnie - tego nie wiem. W każdym razie jak wspomniałem BD370 odtwarzał je bez dźwięku, wiec jak dla mnie jest tak samo użytczeny w tej kwestii jak BD390, który nie odtwarza w ogóle.
Kamery nie mam, filmy (HD) nagrywam za pomocą mojego cyfraka Sony DSC HX-1 i jakość na 46" LCD jest rewelacyjna. Pytam, bo już mam dość wszelkiej maści konwerterów ( do formatu filmów na DVD ). Nigdy to nie wychodzi dobrze !!!!! A mając ten odtwarzacz mogę go podłączyć Component'em do stacjonarnej nagrywarki HDD/DVD,NAGRAC NA NIĄ FILM ,zrobić edycjęi... tak, tak -dalej w prosty sposób nagrać filmy rodzinne nd nośnik DVD.
 
Ostatnia edycja:

Hefi

New member
hd-man napisał:
Ponawiam moje pytanie o działanie YouTube w BD390. Czy można oglądać fimy na wolnym łączu w ten sposób jak w przeglądarce internetowej wciskając pauzę i czekając aż cały film pobierze się do pamięci przed odtworzeniem? I drugie pytanie czy ktoś z użytkowników BD390 ogląda YouTube na łączu 512 Kbps lub wolniejszym? Czy jest to w ogóle możliwe?

Ja oglądam na 2 mbit i potwierdzam - można włączyć pauzę i poczekać na załadowanie.
 

Hefi

New member
Soft

.. a ja mam pytanko ostateczne: jaką wersję softu NAJBARDZIEJ WARTO ZAINSTALOWAĆ na bd-390? bo już się pogubiłem.
 

hd-man

New member
ernet napisał:
... Pytam, bo już mam dość wszelkiej maści konwerterów ( do formatu filmów na DVD ). Nigdy to nie wychodzi dobrze !!!!! ...
Rozumiem twój problem, ale podejrzewam, że nikt nie napisze Ci na 100%, że BD390 odtworzy pliki z twojego apartu. Według specyfikacji zapisuje on MPEG-4 H.264/AVC. Jeśli pliki mają rozszerzenie .avi to jest szansa, że odczyta, jeśli .mov to nie ma szans. Plików z mojej kamery nie czyta, ale to nie jest wielki problem, bo bardzo szybko można je przerbić na format AVCHD programem multiAVCHD. Nie ma żadnej straty jakości i taką płytkę da się odtworzyć w większośći blu-rayów. Polecam, bo moim zdaniem nie ma sensu materiału HD sprowadzać do DVD-Video. Strata jakości jest ogromna.
 
Ostatnia edycja:

maposte

New member
trueHD z pena, płyty DVD lub przez sieć

witam
czy ktos probował odtworzyc materiał AVCHD nagrany na DVD9 ze sciezka trueHD? czy odtwarzacz potrafi przesłac taki dzwiek do amplitunera z dekoderami HD, ewentualnie z pena lub poprzez siec?
 

hef_er

New member
Mam kilka pytań:

Czy BD390 ma upscaling zwykłych płyt DVD do 1080p bo, że Dvix to wiem ale o DVD nie jest nigdzie wprost napisane?

Czy do BD390 lepszy będzie amplituner H/K AVR 155 czy Denon AVR-1910? Pytam bo LG nie ma w ofercie amplitunera a H/K to świetny ampli i najbardziej pasuje wyglądem, Denon j.w. to nagrodzony sprzet EISA w dobrej cenie. Może ktoś ma inny ampli i poleca to proszę o pomoc.

Czy można połączyć BD390 (bezprzewodowo) z laptopem w taki sposób by działała TV Internetowa np. ONET.TV itp. nie tylko youtube (mam Neo z LiveBOX-em)

Proszę o pomoc
 

ernet

Active member
Bez reklam
ernet napisał:
Kamery nie mam, filmy (HD) nagrywam za pomocą mojego cyfraka Sony DSC HX-1 i jakość na 46" LCD jest rewelacyjna. Pytam, bo już mam dość wszelkiej maści konwerterów ( do formatu filmów na DVD ). Nigdy to nie wychodzi dobrze !!!!! A mając ten odtwarzacz mogę go podłączyć Component'em do stacjonarnej nagrywarki HDD/DVD,NAGRAC NA NIĄ FILM ,zrobić edycjęi... tak, tak -dalej w prosty sposób nagrać filmy rodzinne nd nośnik DVD.

No i czar prysł ! Coś mnie tkneło i zajrzałem "na tył " mojej nagrywarki HDD/DVD i Component jest- ALE TYLKO OUT. NO I Z NAGRYWANI "NICI". Chyba że kabelek Component - Euro, ale chyba na jakości, to w takim układzie bedzie wielka strata. Tak a'propos to, czy są jakieś nagrywarki stacjonarne HDD/DVD z Component IN ?
 

hd-man

New member
hef_er: wszystko co odtwarzasz może być przerabiane na 1080p, także DVD

ernet: jedyne rozsądne wyjście to zrobienie AVCHD z tych plików. Żadne konwersje albo przegrywanie przez scart, chyba że chcesz drastycznie pogorszyć jakość.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To jest urządzenie multimedialne HD, a nagrywarki są na razie DVD. Dlatego nie ma w nich wejścia komponentowego. Podobno Philips planował swego czasu wprowadzić możliwość nagrywania przez komponent lub HDMI, ale nic z tego nie wyszło.

Nie zmienia to jednak faktu, że lepiej obrobić ten plik w komputerze.

ArtS :)
 

ernet

Active member
Bez reklam
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Wychodzi na to,że Component ( IN ) w nagrywarkach objęty jest takimi samymi restrykcjami,jak HDMI ( IN ). Pewnie chodzi oto, aby nie nagrywać/przegrywać/kopiować materiałów w HD. Szkoda tylko, że to ograniczenie uniemożliwia dzielenie się z innymi ( którzy nie mają jeszcze BD Playera ) filmami, np. z wesela, urodzin, filmu z wakacji.. itd.

Racja. Wszelkie konwertowanie do poziomu DVD może tylko zepsuć przyjemność oglądania.
 

Yarp

New member
Napisy do *.mkv (BD390)

Przejrzałem forum - ale ponieważ nie znalazłem konkretnej odpowiedzi - a 390 wjechało wczoraj wieczorem na półkę ;) potestowałem trochę i rozwiązanie napisów do MKV jest takie, że plik tektowy - taki:
Kod:
{1}{93}- Jesteś moją studentką.|- Już nie.
{94}{139}To nie jest fair.
ładujemy do SubEdit'a i eksportujemy do formatu SAMI (SMI), czyli czegoś takiego:
Kod:
    <SYNC Start=42>
      <P Class=SUBS>- Jesteś moją studentką.<br>- Już nie.
      <SYNC Start=3879>
        <P Class=SUBS> 
    <SYNC Start=3921>
      <P Class=SUBS>To nie jest fair.
I 390 z fabrycznym softem pięknie odtwarza napisy :)
Have fun ;)
 

michalmichalmic

New member
Od wczoraj jest dostepna aktualizacja i juz mozna odtwarzac napisy txt razem z mkv choc pewnie wkrótce bedzie nastepna bo jeszcze niektóre sa nie dokładnie zsynchronizowane z filmem ale wiekszosc leci ok.
 

Yarp

New member
michalmichalmic napisał:
jeszcze niektóre sa nie dokładnie zsynchronizowane z filmem ale wiekszosc leci ok.
Przy eksporcie do SMI ustawia się framerate (np. 23,98) i jest idealnie.
Oczywiście jak ktoś ma wypalone na płycie to kłopot pozostaje, fakt.
 
Do góry